Šta je novo?

Posta Net Digitalna TV

Kao sto vidis svi oni rade za neciji racun,tako da bi ja radio precrtao te kanale sa lica zemlje a ovim postarima docrtao neke krstene HD kanale.
 
Bolje nego ovaj debelousti lazov da nam salje propagandu preko stvojih toaletoida tipa Pink, RTS, Prva, B92, Informer, Kurir...

Izvinjavam se za off
Ja protiv mog brata. Ja i moj brat protiv našeg oca. Ja, moj brat i moj otac protiv komšije. Ja, moj brat, moj otac i komšija protiv cele ulice. Ja, moj brat, moj otac, komšija i cela ulica protiv grada. Itd...

Stara indijska.
 
Ja protiv mog brata. Ja i moj brat protiv našeg oca. Ja, moj brat i moj otac protiv komšije. Ja, moj brat, moj otac i komšija protiv cele ulice. Ja, moj brat, moj otac, komšija i cela ulica protiv grada. Itd...

Stara indijska.

Vrh, pametni indici.
 
Kome jos treba americka propaganda????Takva vrsta kanala nije rentabilna u Srbijii a svako ce bez problema dobiti svoju platu jer ce neko od preko da im napise sta da nam pricaju.To se zove propaganda da grunes svake godine nekoliko miliona eura i ne ocekujes bilo kakav profit.

+1
 
Da li neko zna šta se dešava ako hoću da gledam pay kanale na dva televizora u stanu,odnsono da li mogu dobiti dva CAM modula?
 
Može, (naplatiće ti taj drugi isto 180 din)
 
Poslednja izmena:
U zgradi imam KDS na koju sam prikljucen, a pre nekih godinu dana uveden je i SBB. Za net koristim ADSL i to za sada necu menjati (10/1), ali me sada interesuje sta mislite da je najpametnije resenje za TV... digitalna verzija KDS-a, prelazak na SBB kabl ili eventualno SBB D3i? Razlog - posle LCD-a starog 7 godina koji polako "posustaje" uzet je novi TV koji se losije snalazi sa SD kanalima (tj djubretom, i pri tome ne mislim na sam sadrzaj ;)).
 
Ehhh.. da kod mene ima takav izbor :) Definitivno bih uzeo od Sbb-a, i to ne samo televiziju...
 
Ok je ako će mi taj drugi CAM modul naplatiti 180 dinara mesecno ali otkuda još onih 1000 dinara mesečno za drugi uređaj???Šta znači taj drugi uređaj?????
 
... digitalna verzija KDS-a, prelazak na SBB kabl ili eventualno SBB D3i? ...

@Dusan K, zavidim ti sto imas mogucnost da biras. Ja sam osudjen na KDS. SBB ima neuporedivo bolju TV i internet ponudu. Vise HDTV kanala, atraktivnije TV kanale i u osnovnoj i u pay-tv ponudi, brzi i pouzdaniji internet, povoljnije cene usluga tj. paketa, mogucnost odlozenog gledanja sadrzaja, kvalitetniji STB (za one kojima je potreban), itd. Cinjenica je da je PTT znacajno unapredio ponudu u proteklih godinu dana i tehnicko zaostajanje za SBB-om smanjio, ali jos uvek je daleko iza njega. Nemas razloga za bilo kakvu dilemu.

@Sky Uk, pretpostavljam da je cena od 180 RSD po uredjaju ako se ne uzme neki PAY TV paket. U suprotnom, CA modul je kao STB besplatan dok traje ugovor.
 
1000 din je jednokratno za drugi stb/ca
 
Ako se pay paket uzima na ugovor onda je besplatan,ali ako hoćeš da budeš pay mesečar onda moraš da im platiš 2000 dinara nepovratno za CAM modul.

Moje pitanje šta ako hoćeš da gledaš pay kanale na dva televizora u stanu,da li plaćaš dve pay predplate ili samo jednu?
 
mislim da su zasad dve, inace bi ti mogao da 'pozajmis' drugi modul nekom drugu i slicno.
 
Ajde ova jednokratna naknada za svaki sledeći uređaj od 1000din.ali ako imam 3 televizora u kući i hoću sve pay kanale morao bih da plaćam oko 2300 po tv-u što bi bilo neverovatnih 7000 mesečno.
To baš nema smisla.

Da se nadovežem sam na sebe:
Logično je da platim ulaz kanala po kablu u stan,šta ću ja u svom stanu da radim sa tim je samo moj problem.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa i radi šta hoćeš, samo ćeš teško dekodirati skremblovane kanale bez njihovih enkripcionih ključeva koji se nalaze na CAM kartici. Analogni signali i jedan broj digitalnih valjda nije sporan, ili su sada i oni počeli da zaključavaju i osnovnu digitalnu ponudu? :trust:
 
Bravo.
To i ja znam,ali neću ništa da dekodiram otključavam,krakujem..platio sam kanale na moje ime ne na model tv-a i hoću da ih gledam na 10 televizora u svom stanu.
 
Koliko sam ja njih shvatio, plaća se jedna pretplata. Za gledanje na dva TV-a potrebno je da se imaju dve kartice; prva se dobija za 1din i plaća 180din mesečno, a druga se plaća jednokratno 1000din i 180 din mesečno.
Ukoliko se uzme paket pay kanala ne plaća se 180din mesečno za prvu karticu već samo iznos za taj pay paket.
 
Poslednja izmena:
Koja je prednost C modula sem što se koristi za pay kanale i ne treba STB. Ja imam dvb/c i imam osnovne digitalne kanale preko coax kabla. Jel znači da mi kartica praktično ne treba, ili dobijam neke dodatne funkcije na digitali?
 
Ovo i mene zanima...
 
@goran064
kao sto rekoh i kao sto znas, to zasad ne moze jer bi se nasli pametnjakovici da preprodaju pakete.
to sto ti neces nista da 'krekujes' je lepo od tebe, ali ne mozes ocekivati da ti veruju na rec.

@vylota
sa modulom mozes da gledas ceo osnovni paket.
 
Ovo neka ostane otvoreno jer ni ja nisam 100%siguran da je tako,samo smatram da bi opisano bilo logično.
Ono u šta sam siguran, jer sam uzeo mega paket je sledeće:
Za osnovni digitalni paket:
Povezivanjem STB ili CAM dobija se nekih 30-tak dig.kanala koje nemate ako ste direktno na coaxu,a ima ih u osnovnoj digitalnoj ponudi.Dovoljno je da uporedite spisak kanala na sajtu i na tv-u.
Za pay pakete:
Cena mega box paketa je 720din,a trenutno mozete 2 meseca da probate i HBO.
U cenu je već "uračunat popust"od tih 180 din koje ne plaća korisnik pay paketa,tako da dolazimo do neprikazane cifre od 900din za mega paket u kome dobijate još 30-tak kanala, tako da to bude oko140 dig.
 
Poslednja izmena:
Bravo.
To i ja znam,ali neću ništa da dekodiram otključavam,krakujem..platio sam kanale na moje ime ne na model tv-a i hoću da ih gledam na 10 televizora u svom stanu.
Da i bilo šta video na svih 10 televizora morao bi da imaš i distribucioni pojačavač, a vrlo verovatno i dva. Ako nećeš sam sa tim da se zezaš, opet ćeš morati da platiš njihovim instalaterima da ti implementiraju u kući takvu instalaciju (što košta i truda i materijala). Dalje...

Kada se sve to ispovezuje imaćeš u okviru osnovne pretplate sliku na svih 10 televizora. Problem je u tome što ti želiš isti taj signal u digitalnom formatu na svih 10 televizora, a Pošta nema način da ti to omogući. Onog trenutka kada su odlučili da počnu da zaključavaju osnovnu ponudu digitalnih paketa, uslovili su korisnike da moraju da uzimaju njihove dekodera i/ili CAM kartice, a i njihova vrednost se mora nekako amortizovati tako da...

Ako ti se ne sviđa njihova usluga ili smatraš da je nepovoljnja, široko ti polje. Surovo, ali je tako. Ne vredi ruminirati i trošiti živce oko toga. Ponuda im je takva kakva je - uzmi ili ostavi.
 
Proverio sam kakva je sudbina ako neko hoce da gleda pay ponudu na dva ili vise televizora u stanu.Kod postara se svaki drugi ili treci TV tarifira kao posebna predplata odnosno svaki trosak sa prvog tv-a se mnozi puta 2 ili tri u zavisnosti koliko imate televizora i za svaki CAM modul ide stalna mesecna predplata od 180 dinara.
Ovde su Telekom IPTV,Total-Tv,SBB D3i u apsolutnoj prednosti jer nema duplih ili troduplih tarifa za gledanje pay paketa na vise televizora.D3i ovde izlazi kao apsolutni pobednik ako pogledamo broj SD i HD kanala plus D3GO,plus gledaj odlozeno za neke kanale.D3i moze da se gleda na cak 5 TV-a u istom stanu(2x D3i+3x D3GO) uz samo jedan dodatni mesecni trosak od 290 dinara.
 
Poslednja izmena:
E to je pljacka.
Kod Vektora se placa samo 500din dodatna pretplata na kartici a gleda se sve kao sa osnovne.
 
Prosto mi neverovatno da su to tako šabanski rešili.

Vidim da imaju neku promociju za HBO kanale; piše prva dva meseca za dž. Nisam nigde našao informaciju da li mogu da uzmem te kanale na samo ta dva meseca i onda otkažem. Jeli upućen neko u to?
 
Ako hoces da budeš mesečar plaćenik onda nepovratno moraš da im platiš 2000 dinara za CAM i placas mesec za mesec pay paket koji želiš.Nisam siguran da li je ta HBO pogodnost vezana samo na HBo pay ugovor ili ne.Meni je D3i nekao sve bliži i bliži.
 
Poslednja izmena:
D3i plus adsl 50/2 jeste najbolja varijanta (kada nema opcije za sbb). Moj prijatelj je tako uzeo i to radi jako dobro. Meni poseban utisak ostavio broj HD kanala.
Ja sam međutim produžio ugovor sa ptt; malo pratim TV, ne trebaju mi dodatni kanali, a imam tri TV-a u kući. U principu jurim jeftinu (naravno i lošiju) varijantu :)
U toj priči mi ptt ispadne daleko najjeftiniji (paket 10/1plus TV za 2100 din mesečno i 3 meseca za 1 din). Plus ne moram u toj varijanti da imam fiksni tel.
 
Poslednja izmena:
Dok poštari ne usvoje naše zahteve kroz onu anketu ,dotle ću po ko zna koji put probati d3i kroz onu akciju za dz uz himnu ace lukasa,,,,,,lična kartaaaaa[emoji3]
 
Poslednja izmena:
Uporedjivao sam malo kvalitet d3i naspram postarskog dvbc-a, i odprilike je isti kvalitet slike.Jedina razlika je kasnjenje na d3i koje je oko 15 sekundi sto je za sport jako lose dok je prednost nad postom opcija gledaj unazad i opcija da se za drugu sobu pay paket ne placa kao jos jedna puna predplata kao sto je kod poste.D3i nema sve pink filmske kanale ali zato ima vise stranih filmskih kanala tipa cinemax i cinestar pa je u ovoj SD partiji D3i za mene licno pobednik.
Ono zasto sam uzeo d3i na ponovnu probu su HD kanali pa kad mi ih ukljuce provericu kako tu stoje stvari.Inace prvih 3 meseca predplate za D3i je nula dinara i minimalni ugovor je 12 meseci uz tri besplatna D3go naloga pa je D3i i ovde apsolutni sampion naspram postara.Morace postari pod hitno da promene nesto da bi isli u korak sa iptv ponudama.Sve ovo probam preko vdsl-a koji je čelično pouzdan i stabilan.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno