Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
The Intern (2015). Odličan i poučan film. Od mene 10ka. Nisam skoro gledao neki film da se na komican nacin bavi tematikom koja je surova realnost. Preporučujem ovaj film svakom.
Можеш ли ми само рећи шта је то поучно у филму јер ја нисам схватио [emoji53]
 
Njegovo misljenje, ne mora sada da se opravdava svakome za ocenu koju je dao...
 
Наравно, ништа ружно нисам ни мислио већ размишљам да ли сам можда ја пропустио поенту
 
Pa ne znam, svugde može da se nađe neka pouka, mislim mogu iz glave da ih izvučem 5 iz tog filma, e sad što su "otkrio sam toplu vodu" fazon to je drugo...
 
Мени је ово најбесмисленији филм који сам икада одгледао и заиста не бих могао да га опишем у три реченице јер се ништа у њему није десило. [emoji53]
Mogu da ti kazem,naravno. Mada jesam ovde izmedju ostalih ,procitao tvoj komentar pre gledanja filma,ali sam se suzdrzao,cak nisam hteo da se osvrcem na to i posle gledanja filma,nismo svi isti...

The Intern - u principu fina dramedija, mada me nervira to sto mora da bude u trendu, odnosno da forsira sliku jake zene koja izdrzava porodicu i koji pokazuje sve muskarce okolo kao *****e (osim like De Nira, koji je "oldschool" dzentlmen iliti "a dying breed of men"). Taj feministicki trip i previse srecan kraj su ono sto me je smorilo u ovom, sasvim solidnom i optimisticnom filmu. Od mene 7/10.

Grubo je ovde dat odgovor na tvoje pitanje, s tim sto se ja pitam zasto je to iritantno ako je u trendu? Kad se osvrnem oko sebe ove sve mladje generacije su takve : deb- ilaste ,bez vaspitanja,manira,postovanja. Cak sam i prepoznao sebe i nerviram se sto je tako,ali tako je ( klasika sadasnjice,buljis u fon non-stop,vecina komunikacije preko mail-a,chat-a,itd) . Mozda sam i drugacije doziveo celu pricu jer sam kroz film prepoznao ponasanje mog oca koji je baja iz te generacije,takvog ponasanja,oblacenja, a sa druge strane gledam kakvo je vreme sada,po mom misljenju-raspad. Druga vrlo bitna poenta filma, moderan brak i problemi u njemu. Eto,ukratko, da ne bi sad analizirao dublje ,nema potrebe,kroz dramu i zabavu je vrlo sve lepo i poucno prikazano...Sta znam,mozda film i nije za mladje populacije ispod 25-30, jer nemaju dodirne tacke sa "old school" generacijom ;) :)
 
Meni je u Internu bio dobar samo pocetak, ako napravis paralelu kako zivi prosecan americki a kako prosecan srpski penzioner. Ostatak filma nije vredan bilo kakvog pomena.
 
А шта значи то суздржавање на коментар пре гледања филма? Да си написао након, па и да разумем.

Ја сам старији од твоје циљне групе и заиста га не доживљавам тако па самим тим и та старосна генерализација пада у воду.

Поента је да је крају све исто као на почетку, без икаквог заплета и расплета...

Ниро који се осећа бескорисним у пензији - налази посао али на крају је опет у парку, већина радње главне јунакиње је у тражењу директора јер је сама запоставила породицу а на крају никога не запошљава и сада ће вероватно успети да извршава своје обавезе. Њен супруг је вара јер је запостављен али он то неће више да ради јер је одједном разуме а и ваљда ће сада она успети да све постигне. И наравно, поред свих обавеза око којих се филм врти, она успева да нађе време и за вежбање у парку. Превише безидејно чак и за Холивуд

И да, филм заиста почиње обећавајуће али се на томе и завршава.
 
Poslednja izmena:
Orka,kit ubica,malopre poceo na pink2...taj film me prilicno uzdrmao kao klinca.
 
The Hateful Eight, da je prvih sat i 25 bilo do 45 max ovo bi bilo ekstra. Sreca pa sam ga tek iz treceg uspeo da odgledam tako da sam nesmoren usao u drugu polovinu.
 
Sicario
Nisam skoro gledao ovako dobar film na ovu temu, nisam ni na sekund izgubio interesovanje. Del Toro je pokidao!
10/10
 
А шта значи то суздржавање на коментар пре гледања филма?
Sorry, loše sam se izrazio, mislio sam da uopšte komentarisem tvoj post posle gledanja filma... Ja sagledavam iz jedne perspektive, vi mislite i na politiku i na svašta nešto.... E, pa, zato američki penzos doživi penziju, a naši ako dozive provode kod lekara čekajući mesecne doze lekova... Ne bih da rasplinjujem dalje... Doživeo sam film na pozitivan način, ne bih da kvarim utisak.
 
Intern - limunadica, kao takva ok, Anne Hathaway uvek može da se gleda, 7/10 u svojoj kategoriji

Pitanje da li je neko gledao ovo i ima li negde u prodavnici (moze na pm) deluje ekstra zanimljivo :)

http://www.imdb.com/title/tt3792960/ - Plot: Bog postoji. I živi u Briselu sa svojom ćerkom :) Trejler me je kupio.
Odlican film ;) "Amelie skola" (i poneki glumci). Gledao onomad u bioskopu
 
Dajte preporučite još neki ovako dobar film kao Sicario?
Departed nisam gledao, još nešto?
 
Tropa De Elite 1 i 2, al verovatno si gledao.
 
Sorry, loše sam se izrazio, mislio sam da uopšte komentarisem tvoj post posle gledanja filma... Ja sagledavam iz jedne perspektive, vi mislite i na politiku i na svašta nešto.... E, pa, zato američki penzos doživi penziju, a naši ako dozive provode kod lekara čekajući mesecne doze lekova... Ne bih da rasplinjujem dalje... Doživeo sam film na pozitivan način, ne bih da kvarim utisak.

+ 1.000.000 ;)

Intern - limunadica, kao takva ok, Anne Hathaway uvek može da se gleda, 7/10 u svojoj kategoriji

Pitanje da li je neko gledao ovo i ima li negde u prodavnici (moze na pm) deluje ekstra zanimljivo :)

http://www.imdb.com/title/tt3792960/ - Plot: Bog postoji. I živi u Briselu sa svojom ćerkom :) Trejler me je kupio.
Odlican film ;) "Amelie skola" (i poneki glumci). Gledao "onomad" u bioskopu.



А шта значи то суздржавање на коментар пре гледања филма? Да си написао након, па и да разумем.

Ја сам старији од твоје циљне групе и заиста га не доживљавам тако па самим тим и та старосна генерализација пада у воду.

Поента је да је крају све исто као на почетку, без икаквог заплета и расплета...

Ниро који се осећа бескорисним у пензији - налази посао али на крају је опет у парку, већина радње главне јунакиње је у тражењу директора јер је сама запоставила породицу а на крају никога не запошљава и сада ће вероватно успети да извршава своје обавезе. Њен супруг је вара јер је запостављен али он то неће више да ради јер је одједном разуме а и ваљда ће сада она успети да све постигне. И наравно, поред свих обавеза око којих се филм врти, она успева да нађе време и за вежбање у парку. Превише безидејно чак и за Холивуд

И да, филм заиста почиње обећавајуће али се на томе и завршава.

krastavac prijatelju nista cudno oko tvog rezonovanja ;)

Zato su u Srbiji "all time greats": City of god, Tropa de elite, Godfather, Vidimo se u citulji i sl. ;)
Mislim kapiram fazon, "imitacija zivota/realnost/itd..."
Niko naravno od domacih "velikana" nije skupio mooda pa da uradi jedan pravi film (onako raw iz "prvog lica") o tim mracnim godinama, koje u Srbiji izgleda jos uvek nisu prosle (Rane stvarno ne racunam jer za pocetak "bez'te misevi" i sl. nije tada pricao nijedan "zeldi mangup/pucač" a na moju zalost znao sam ih ihaaaaj).

I da, ljudi tamo (i pored svih obaveza/ brzog nacina zivota) "vezbaju u parku", nisu bas svi "debeli *****i" kako jedno 90% Srpske populacije zamislja ;)
 
Zna se ko vezba tamo. A zna se ko vezba i ovde. Dakle, ne vezba vecina populacije ni tamo ni ovde.
 

Код дела са Кумом сам престао са читањем твог поста па не могу ни да га коментаришем.

Али, завидим ти јер је теби знатно лакше наћи нешто за гледање у мору Шотриних и Бајићевих филмова и серија
 
Sicario 9/10, Del Toro i Brolin su majstori.

Solace 2/10. Skoro pa dno. Dzabe se Jeffrey Dean Morgan, Colin Farrell i Anthony Hopkins trude, prica je toliko suplja... :trust:
 
Gledao Revenant... Sve u svemu dobar, na momente dosadan, nerealan u pojedinim scenama. Bespotrebno traje koliko traje i jako tanka priča... Kod mene, ne postoji šansa za drugim, trećim gledanjem. 7/10 (sedmica ide više zbog glume i scenografije).
 
Код дела са Кумом сам престао са читањем твог поста па не могу ни да га коментаришем.

Али, завидим ти јер је теби знатно лакше наћи нешто за гледање у мору Шотриних и Бајићевих филмова и серија

Bez ljutnje, ali podsecas me (svojim pisanjem) na jednog starijeg clana ovog foruma koji je imao nick kao jedan poznati francuski napadac u fudbalu ;)
Ne znam gde se on izgubio u medjuvremenu ;)
 
Gledao ja. Prevod je užasan. Strpi se još.
Samo će ti pokvariti užitak.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno