Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

Gledao sam u Cineplexx-u u Promenadi u NS. Gledao sam 2D.

Imao sam zelju da odem u IMAX u Galeriju, ali su klinci (14 i 13 g.) bili neizdrzivi poslenjih 7 dana i nisam mogao da prolongiram. No, pogledacu ga kod sebe, kad izadje na BR.


Da se samo jos jednom osvrnem na film, da ne bude zabune:

Gluma je na izuzetno visokom nivou. Ako bih nekoga morao da izdvojim, to bi bila Rebeka.
Kulise, efekti, muzika, Denijeva vizija su cista 10-ka. Moj prvi post se odnosi na razvoj sporednih likova, jer sam citao da je Dzordzu Lukasu Dina bila inspiracija za ceo univerzum Ratova zvezda i pomislio sam kako ce i Deni iskoristiti isti princip jer nije otkrio glavnog zlikovca u prvom filmu, vec tek u narednom i da ce to biti epski (kao i u slucaju Lukasa). To mi je malo protracena prilika, kao da mu je realno trebao jos jedan film, da vise razvije sporedne likove. Uz male nedostatke u samom ritmu filma tj "pacing". Iz tog razloga mi je slabiji od prvog dela. Ali je i dalje filmcina, da se razumemo i bice jedan od najboljih ove godine a i kao jedan od najboljih SF filmova ikad.
Ima jos par stvari, ali ne bih da spojlujem. Ja sam samo navikao na Denijeve visoke standarde i od njega ocekujem jako mnogo.

A ako zanemarim to licno ocekivanje, moze da dobije 8/10...
Ja se razmisljam izmedju IMAX i Dolby Atmos sale u kojoj nisam nikada bio. Kontam da bi IMAX sala morala da ima Atmos ali mi niko to nije potvrdio.
 
Moje reagovanje je na mestu jer nisam njega lično napadao, dao sam generalno mišljenje.
Više si se ti nekako našao prozvanim u svemu ovome, a tek mi to nije bila namera.
Ma da, nisi ga napadao, samo si napisao -
Truba?
Pa da, svi ste navikli da gledate samo remek dela. :D
I, ne, nisam se ja osetio prozvanim, vec mi je zasmetalo to napadno nametanje svog misljenja. Znate, film je dobar jer je Deni dobar lik...ovo, ono.. i opet, koga briga za to? Ja zelim da dodjem na temu i da procitam ocenu nekog filma, serije, bilo pozitivnu, bilo negativnu. A da li je neko iz filmske ekipe ovakav ili onakav..i da je zbog toga film dobar ili los..licno me ne interesuje. Hvala.. Pozdrav
 
Ja se razmisljam izmedju IMAX i Dolby Atmos sale u kojoj nisam nikada bio. Kontam da bi IMAX sala morala da ima Atmos ali mi niko to nije potvrdio.
IMAX Galerija u BG je Dolby Atmos sala.
Ma da, nisi ga napadao, samo si napisao -

I, ne, nisam se ja osetio prozvanim, vec mi je zasmetalo to napadno nametanje svog misljenja. Znate, film je dobar jer je Deni dobar lik...ovo, ono.. i opet, koga briga za to? Ja zelim da dodjem na temu i da procitam ocenu nekog filma, serije, bilo pozitivnu, bilo negativnu. A da li je neko iz filmske ekipe ovakav ili onakav..i da je zbog toga film dobar ili los..licno me ne interesuje. Hvala.. Pozdrav
Pozdrav @nenadan :love:

Uživaj u remek delima, gde ti neću smetati. :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 
Problem sa Dinom jeste taj što je postojao limit od 150 minuta koji je mejdžor odobrio i prema tome se Deni morao nameštati jer to je bio uslov da bi on imao "potpunu" kontrolu nad pričom.
Drugi deo je u prvoj sirovoj verziji trajao malo duže od 240 minuta. Nažalost, moralo se dosta toga skraćivati a neke scene koje smatram odličnim, čak boljim nego neke koje su se našle u završnoj verziji, ostale su van filma.

Dina sama po sebi jeste jedan ogroman i ne naročito srećan projekat za finansijere, previše je rizičan.

Sreća da su se određene kockice poklopile. Denijev Blade Runner 2049 sa odličnim kritikama bio je dovoljan za WB da ga uposli na Dini, jer su već imali veoma dobar finansijski odnos ranije.

Deni je takav lik da 1000% ulazi u svaki projekat i daje više nego što je moguće i iza sebe ima ekipu koja ga prati bez razmišljanja.

I onda je najlakše otići u bioskop, "potrošiti" 150 minuta vremena i reći da je nešto truba.
I najgori film na svetu je rađen sa mnogo znoja, ljubavi i želje da se napravi i prikaže.

Nekad nešto funkcioniše a nekad ne, a često da su ljudi nezadovoljni filmom je više lakoća izgovaranja nečega što ti ne paše, pritom ne razmišljajući da tvoj komentar može biti nečiji trigger da oformi mišljenje o tom filmu i pre nego što ga je pogledao.
Mozda izbace nekad i tu extended verziju.
 

Paleolit. Tetovirani i osisano/obrijani nigerijci melezi Homo erektusi kamenjari stizu na sever evrope (koju glumi Skotska) jer su jelte vrsni moreplovci bili.
Tu je naravno i stronk fimejl da vodi copor retarda. Film je dosta obican i sveden samim tim dosadan i prazan i zaista bi bilo bolje da su budzet potrosili na lose droge i snimili nesto zanimljivo. Tipa nase protagoniste progoni kromanjolska verzija Ere Ojdanica ili prognani Predator gej pacifista...Ali nista od toga tako da ovo ostaje prazna sansa i krs film. Moram spomenuti i izuzetan kasting, izuzetan podvig jer svi glumci izgledaju irl kao Homo erektusi mada mi vuku malo i na neandertalce.
 
Diskusije su uvek dobrodošle, jer su konstruktivne, dok prepirke i vređanja nisu. Ukoliko krenete da kucate neku tešku, uvredljivu reć, bolje i da je objavljujete post. Držimo se teme. Hvala. Offtopic obrisan.
 
Odgledao Dune 2, boga mi filmcina. Meni bolji od prog dela, iako se vidi da je dosta zbrzan na momente i mislim da je mogao da traje slobodno jos nekih 35min, lagano. Sve u svemu super voznja, dinamicniji, zanimljiviji od prvog. Muzika mi je bolja takodje i bas ima dobrih buildupova, bukvalno su mi suze posle u par navrata, nisam mogao da se suzdrzim.
Od mene lagana 8.

Mislim da cu konacno da krenem ponovo da citam knjigu i da je konacno zavrsim. Definitinvo Vilnev je jako dobar reziser, jer je konzistentno dobar, nema kod njega loseg filma.

Takodje, odlican glumac i fenomenalno mu je legla uloga negativca:
1709416884661.png
 
Poslednja izmena:
толико сте ме изнервирали да сјутра идем у биоскоп да одгледам дину 2.
ај нек иде живот!
 
толико сте ме изнервирали да сјутра идем у биоскоп да одгледам дину 2.
ај нек иде живот!
Zasto?
Gledao ga sinoc i iako jeste dobar sci-fi film, ni pod razno da se uvrsta pod filmcine.
Isto naseo na hype, navodno u rangu sa Shawshank redemption (iako ovaj vec 30 godina drzi istu ocenu a dinu 2 ce zaboraviti za 2 godine) a ionako se taj film gleda u bioskopu.

Pa da krenemo..
Prica je ustrojena i malo izmenjena odnosu na knjigu. Film se oseca zbrzano. Sve sto je snimljeno je snimljeno u pustinji, pored toliko toga sto se zapravo desava u tom trenutku u samom univerzumu a sto bi gledaoci trebali da vide. Postoje scene sa emperatorom koje bi trebale da budu bolje objasnjene, i sa nekim uvodom a ne "i dragi gledaoci prica se zahuktava u Arrakinnu (glavni grad Arakisa) a da vidimo sta se desava na drugom kraju galaksije" i paf - eto nas niotkuda u dvoranama emperatora, i vi novi koji prvi put gledate nesto vezano za ovaj svet - f*ck you!

Vizuelni efektu su jako dobri. Jedino sto mozda malo bode oci jeste bio glavni grad kuce Harkonena - Gladi prime, koji je barem meni delovao kao da je uradila ekipa koja je radila chronicles of Riddick.. i to bas tih godina.
Ali zato jahanje pojedinih bica (da ne otkrivam previse) izgleda maestralno i to jeste jedna od najjacih strana filma.

Muzika by precenjeni Hanz Zimmer, i vala je spamovao muziku kao indijci u njihovim serijama, tacnije u "suspense" scenama.
Imao sam utisak da se onaj zenski vokal dernjao i kukao na svakih 5 minuta.

Steta sto Kristopher Walken nije imao duzu minutazu, Javier Berdam je pokidao i to vec postaje njegov standard, Lea Seydoux je kurvetina (to je i njen neki standard, ovog puta iz reda Bene Jezerict), a ni Timoti Kalamet nije bio los, narocito u drugoj polovini filma.

Austin Batler glumi Feyda (u Lynchovom filmu ga je glumio Sting), mozda i najzanimljiviju ulogu u ovom filmu. Trebao bi biti neki psihopata, mada ja bas i nisam bio ubedjen. Da, ubijao je bez razloga, ali to nije nista sto Harkoneni inace ne rade. Besan je i kurcevit poprilicno, mada meni vise deluje nekako razmazen nego sto ga vuce skrivena ambicija.

Stvar koju necu nikako da oprostim (kao ni prvom delu) je apsolutno odsustvo space guild-a. Lynch ih je objasnio u prvih 15 minuta njegovog filma i na taj nacin gledaocima dao odlican uvid u to kako stoje stvari u tom univerzumu. Ovde ih ponovo nema a krucijalni su za FTL putovanja, i najvise konzumiraju spice koga ima samo na Dini tj. Arakisu.

Sve u svemu gledao sam da ne otkrijem previse i mislim da nisam. Film vredi videti ali nemoj neko slucajnooo da ga stavlja pod isti kos sa klasicima kao sto sam video naslove koji ga porede sa Shawshenk Redemption-om.
 
Poslednja izmena:
Zasto?
Gledao ga sinoc i iako jeste dobar sci-fi film, ni pod razno da se uvrsta pod filmcine.
Isto naseo na hype, navodno u rangu sa Shawshank redemption (iako ovaj vec 30 godina drzi istu ocenu a dinu 2 ce zaboraviti za 2 godine) a ionako se taj film gleda u bioskopu.

Pa da krenemo..
Prica je ustrojena i malo izmenjena odnosu na knjigu. Film se oseca zbrzano. Sve sto je snimljeno je snimljeno u pustinji, pored toliko toga sto se zapravo desava u tom trenutku u samom univerzumu a sto bi gledaoci trebali da vide. Postoje scene sa emperatorom koje bi trebale da budu bolje objasnjene, i sa nekim uvodom a ne "i dragi gledaoci prica se zahuktava u Arrakinnu (glavni grad Arakisa) a da vidimo sta se desava na drugom kraju galaksije" i paf - eto nas niotkuda u dvoranama emperatora, i vi novi koji prvi put gledate nesto vezano za ovaj svet - f*ck you!

Vizuelni efektu su jako dobri. Jedino sto mozda malo bode oci jeste bio glavni grad kuce Harkonena - Gladi prime, koji je barem meni delovao kao da je uradila ekipa koja je radila chronicles of Riddick.. i to bas tih godina.
Ali zato jahanje pojedinih bica (da ne otkrivam previse) izgleda maestralno i to jeste jedna od najjacih strana filma.

Muzika by precenjeni Hanz Zimmer, i vala je spamovao muziku kao indijci u njihovim serijama, tacnije u "suspense" scenama.
Imao sam utisak da se onaj zenski vokal dernjao i kukao na svakih 5 minuta.

Steta sto Kristopher Walken nije imao duzu minutazu, Javier Berdam je pokidao i to vec postaje njegov standard, Lea Seydoux je kurvetina (to je i njen neki standard, ovog puta iz reda Bene Jezerict), a ni Timoti Kalamet nije bio los, narocito u drugoj polovini filma.

Austin Batler glumi Feyda (u Lynchovom filmu ga je glumio Sting), mozda i najzanimljiviju ulogu u ovom filmu. Trebao bi biti neki psihopata, mada ja bas i nisam bio ubedjen. Da, ubijao je bez razloga, ali to nije nista sto Harkoneni inace ne rade. Besan je i kurcevit poprilicno, mada meni vise deluje nekako razmazen nego sto ga vuce skrivena ambicija.

Stvar koju necu nikako da oprostim (kao ni prvom delu) je apsolutno odsustvo space guild-a. Lynch ih je objasnio u prvih 15 minuta njegovog filma i na taj nacin gledaocima dao odlican uvid u to kako stoje stvari u tom univerzumu. Ovde ih ponovo nema a krucijalni su za FTL putovanja, i najvise konzumiraju spice koga ima samo na Dini tj. Arakisu.

Sve u svemu gledao sam da ne otkrijem previse i mislim da nisam. Film vredi videti ali nemoj neko slucajnooo da ga stavlja pod isti kos sa klasicima kao sto sam video naslove koji ga porede sa Shawshenk Redemption-om.
Ne znam samo kako si pao na to sto pisu nasi nepismeni i neobrazovani "novinari", koji su ga, samo zbog ocene, poredili sa Shawshenk Redemption-om...

Niko ga ovde nije poredio, a sigurno ga ni pravi, skolovani, kriticari nikada ne bi poredili sa gorepomenutim filmom.
 

Upravo pogledao u IMAX-u. Dobar je film ali nije za "seču vena". .
Što se kvaliteta slike tiče na dosta mesta mi je delovalo mutno. Nije do IMAX već je to odluka režisera. Takodje mislim da filmu nedostaje boja da se tako izrazim ali opet to je odluka režisera.
Kad bi morao da dam ocenu dao bih mu 8/10.
 
Poslednja izmena od urednika:
слажем се са претходна три коментара.

Технички - перфектно. Сценографија, костими, кореографија борби - веома добро. Вилнев је ту одувек мајстор.
Фотографија слабија, јер је све у истим испраним бојама, са изузетком Гиеди Прајма, која је гле чуда, монохром.

Али нажалост, филм одише амбивалентношћу која је основа воук идеје. "Сваки избор је добар" "Нема добра и зла" "нема страна", како рече Хелен Мохијам.
Тако, Харконени изгледају малтене симпатично, таман за клинце данас, којима је, захваљујући дизнију, тамна страна у стар ворсу, само једна од "опција".
Сви су једнако незанимљиви, а прогресија филма је као новинарско извештавање.

Духовност је сведена на менталне халуцинације и прекогницију, бирање између "могућих будућности" снагом воље (телема).
Нема Чуда, као што је евидентно савијање свемира духом (еволуцијом кроз спајс меланж,
без чега је путовање свемиром немогуће).
Страхоте зла и изопачености нису нигде ни напоменути. Наравно, воук агаин.

Нема "Оче, спавач се пробудио" , јер у воук универзуму очеви и синови нису занимљиви, и боље је да спавају.
Нема "места у уму где жене не смеју ни да погледају". Чани је главни лик, Пол је клинац, сметењак.
Бене Гесерит задржава неприкосновени примат (апсолутно у супротности са књигом).

Наравно, на крају се остаља отворен простор за Месију Дине и Децу Дине, који на основу претходног, ко зна на шта ће да личе.

Закључак - децо, читајте књиге, док их још нису забранили.
 
Poslednja izmena:
Lepo si opisao to sve Kokane. Malo da se opravdam: kada kazem filmcina vise mislim u smislu da nije podbacio i da nije sranje. Posto knjigu nisam citao, tvoj komentar me je dodatno zaintrigirao.
Verujem da je dosta toga prilagodjeno novim generacijama, mada kada gledam samo kao film a ne kroz prizmu knjige, ne vidim to, vec sasvim solidnu i interesantnu pricu. Meni samo smeta sto se nista oko spicea ne pominje, jer koliko sam shvatio njega ima samo na Arakisu i da je bitan za putovanje brzinom svetlosti, i nekako mi deluje da se tu krije neka od glavnih fora cele price.
 
Gledao neko Spacemana?
Losa ocena a dobre kritike gledalaca na IMDB...
 
Perfect days
Odlican. 8/10
Samo imajte strpljenja.
Da mi je neko rekao da će me zalepiti za ekran tako jednostavan film ne bih verovao . Ne bih znao ni pod koji žanr da ga stavim .Ali mi se jako dopao minimalistican prikaz Hirayaminog života.
Imaš li još neku sličnu preporuku na ovaj fazon da je iz Japanske kuhinje isto ?
 
Nazad
Vrh Dno