Šta je novo?

Poslednji odgledani filmovi (2024)

ау бре!
сад си ме баш обесхрабрио, јер сам се надао да ће бити бољи од првог дела...
а Вилневу никад нећу да опростим блејд ранер 2 (најгоре воук срање после терминатора 3 и матрикса 2).
први део је нажалост исто то.

погледајте документарац, Dune by Jodorowsky
да би схватили шта је Дина требала да буде.
У доба док су храброст и поштење били оно што се асоцира са речју "понос".
 
Poslednja izmena:
Jel to beše bilo od starta sabotirano od strane glavonja-studija. Giger i J.Michelle Jare ako se ne varam su ucestvovali.
 
пише укратко на википедији. салвадор дали, пинк флојд, хр гигер, мебијус, мик џегер, орсон велс...
мада треба погледати. вреди времена.
 

Ne otvaraj spoiler pokvarice dozivljaj.
Odličan ali
onda ga na kraju zaseru sa nepotrebnom ultra glupom scenom sa telefonom. Apsolutno nepotrebno.

Uspeli su da izreklamiraju Monster i da ubace Vegane.

Svakako treba pogledati, upalio da vidim sta je ostao budan i odgledao u cugu bez pauziranja.
 
Samo da napomenem da sam prvi put u bioskopu od 2019. godine. A ranije sam isao barem jednom u 2 nedelje. Bezmalo 5 godina nisam isao, jer sam napravio Dolby Atmos kucni bioskop kod kuce i nisam imao potrebu da idem u bioskop. Necu biti skroman i reci cu da je moj setup bolji za dozivljaj zvuka i snage i lokalizacije zvukova i da je sama slika bolja, pa sam izasao iz bioskopa malo razocaran i tim aspektom...

Elem, isao sam da bih gledao:

Dune: Part Two

Meni nije na nivou prvog dela. Razvoj sporednih likova mi je tanak, nekako mi nije stalo do njih, imperator je - meh (propustena prilika da se dublje pojasni sukob i razlozi njegove odluke da uradi to sto je uradio Atreidama), ispao je mlitav kroz film, Sardaukar posle nezaustavljive sile u prvom delu, u ovom ispadnu jos malo pa nista.

Da ne nabrajam dalje. Prvi deo, 8.5/10, ovaj 7/10. CGI i muzika su masterpieces...

BTW Jako volim i cenim Deni Vilneva i njegove filmove. Ovde sam ocekivao mnogo vise...
Hvala za utiske, naslućivao sam ovako nešto, još posle toliko odugovlačenja, bukvalno me na kraju prošla volja i da se nadam nastavku.
U kom bioskopu si gledao u 2d ili 3d ?
 
Poor Things.
Na prvo gledanje zanimljiv.
Na drugo već nakon scena u Aleksandriji opada kvalitet filma.
No, svakako mnogo bolje od svega ostalog što se plasira danas u bioskopima.

DUNE: Part Two
E, to je pravi blockbuster!
I ako je drugi deo tanak prema onome što knjiga nudi, svakako je superiorniji od prvog dela.
Nažalost, dosta odličnih scena koje su snimljene nisu završile u konačnoj verziji filma. :(
 
Samo da napomenem da sam prvi put u bioskopu od 2019. godine. A ranije sam isao barem jednom u 2 nedelje. Bezmalo 5 godina nisam isao, jer sam napravio Dolby Atmos kucni bioskop kod kuce i nisam imao potrebu da idem u bioskop. Necu biti skroman i reci cu da je moj setup bolji za dozivljaj zvuka i snage i lokalizacije zvukova i da je sama slika bolja, pa sam izasao iz bioskopa malo razocaran i tim aspektom...

Elem, isao sam da bih gledao:

Dune: Part Two

Meni nije na nivou prvog dela. Razvoj sporednih likova mi je tanak, nekako mi nije stalo do njih, imperator je - meh (propustena prilika da se dublje pojasni sukob i razlozi njegove odluke da uradi to sto je uradio Atreidama), ispao je mlitav kroz film, Sardaukar posle nezaustavljive sile u prvom delu, u ovom ispadnu jos malo pa nista.

Da ne nabrajam dalje. Prvi deo, 8.5/10, ovaj 7/10. CGI i muzika su masterpieces...

BTW Jako volim i cenim Deni Vilneva i njegove filmove. Ovde sam ocekivao mnogo vise...
Nego gde si gledao u kojoj sali?
 
Odgledah juce Dinu 2, brate kakva truba od filma.. :D
Sto kaze ortak, prvi deo mi deluje za nijansu bolje, iako mi je on na prvi pogled bio mlak.
 
Gledao sam u Cineplexx-u u Promenadi u NS. Gledao sam 2D.

Imao sam zelju da odem u IMAX u Galeriju, ali su klinci (14 i 13 g.) bili neizdrzivi poslenjih 7 dana i nisam mogao da prolongiram. No, pogledacu ga kod sebe, kad izadje na BR.


Da se samo jos jednom osvrnem na film, da ne bude zabune:

Gluma je na izuzetno visokom nivou. Ako bih nekoga morao da izdvojim, to bi bila Rebeka.
Kulise, efekti, muzika, Denijeva vizija su cista 10-ka. Moj prvi post se odnosi na razvoj sporednih likova, jer sam citao da je Dzordzu Lukasu Dina bila inspiracija za ceo univerzum Ratova zvezda i pomislio sam kako ce i Deni iskoristiti isti princip jer nije otkrio glavnog zlikovca u prvom filmu, vec tek u narednom i da ce to biti epski (kao i u slucaju Lukasa). To mi je malo protracena prilika, kao da mu je realno trebao jos jedan film, da vise razvije sporedne likove. Uz male nedostatke u samom ritmu filma tj "pacing". Iz tog razloga mi je slabiji od prvog dela. Ali je i dalje filmcina, da se razumemo i bice jedan od najboljih ove godine a i kao jedan od najboljih SF filmova ikad.
Ima jos par stvari, ali ne bih da spojlujem. Ja sam samo navikao na Denijeve visoke standarde i od njega ocekujem jako mnogo.

A ako zanemarim to licno ocekivanje, moze da dobije 8/10...
 
Problem sa Dinom jeste taj što je postojao limit od 150 minuta koji je mejdžor odobrio i prema tome se Deni morao nameštati jer to je bio uslov da bi on imao "potpunu" kontrolu nad pričom.
Drugi deo je u prvoj sirovoj verziji trajao malo duže od 240 minuta. Nažalost, moralo se dosta toga skraćivati a neke scene koje smatram odličnim, čak boljim nego neke koje su se našle u završnoj verziji, ostale su van filma.

Dina sama po sebi jeste jedan ogroman i ne naročito srećan projekat za finansijere, previše je rizičan.

Sreća da su se određene kockice poklopile. Denijev Blade Runner 2049 sa odličnim kritikama bio je dovoljan za WB da ga uposli na Dini, jer su već imali veoma dobar finansijski odnos ranije.

Deni je takav lik da 1000% ulazi u svaki projekat i daje više nego što je moguće i iza sebe ima ekipu koja ga prati bez razmišljanja.

I onda je najlakše otići u bioskop, "potrošiti" 150 minuta vremena i reći da je nešto truba.
I najgori film na svetu je rađen sa mnogo znoja, ljubavi i želje da se napravi i prikaže.

Nekad nešto funkcioniše a nekad ne, a često da su ljudi nezadovoljni filmom je više lakoća izgovaranja nečega što ti ne paše, pritom ne razmišljajući da tvoj komentar može biti nečiji trigger da oformi mišljenje o tom filmu i pre nego što ga je pogledao.
 
Teško mi je da zamislim Uwe Bolla kako radi sa mnogo znoja, ljubavi i želje, ali verovatno radi.
 
ау бре!
сад си ме баш обесхрабрио, јер сам се надао да ће бити бољи од првог дела...
а Вилневу никад нећу да опростим блејд ранер 2 (најгоре воук срање после терминатора 3 и матрикса 2).
први део је нажалост исто то.

погледајте документарац, Dune by Jodorowsky
да би схватили шта је Дина требала да буде.
У доба док су храброст и поштење били оно што се асоцира са речју "понос".
Podržavam preporuku, nevezano za poznavanje tematike priča je emotivna, oseti se emocija koju Jodorovski nosi, vidi se trud cele ekipe, uticaji koji su posle ti ljudi napravili u drugim ostvarenjima... Relano ne mislim da bi film bio dobar, ali ovaj dokumentarac itekako vredi pogledati.
 
Relano ne mislim da bi film bio dobar, ali ovaj dokumentarac itekako vredi pogledati.
Ne bi sigurno... a dokumentarac se svodi manje-više na samohvalisanje i egotripovanje Jodorovskog.

scene koje smatram odličnim, čak boljim nego neke koje su se našle u završnoj verziji, ostale su van filma.
Jel "Deni, Deni, Deni..." tvoj dobar drugar pa zato "imaš" sve te insajderske informacije i da si ti lično video sve to što je snimljeno pa sad ovde tvrdiš sve što tvrdiš???
 
I onda je najlakše otići u bioskop, "potrošiti" 150 minuta vremena i reći da je nešto truba.
I najgori film na svetu je rađen sa mnogo znoja, ljubavi i želje da se napravi i prikaže.
Izvini ali..koga briga? :) Mislim..prosecnog gledaoca zanima film a ne kako se snimao, da li je bilo problema, ljubavi i zelje, da li je reziser ustao na levu ili desnu nogu... I ako je film "truba" to i treba da kaze a ne da ulazi u razloge zbog cega je takav.
 
Ne bi sigurno... a dokumentarac se svodi manje-više na samohvalisanje i egotripovanje Jodorovskog.


Jel "Deni, Deni, Deni..." tvoj dobar drugar pa zato "imaš" sve te insajderske informacije i da si ti lično video sve to što je snimljeno pa sad ovde tvrdiš sve što tvrdiš???
Malo više od deset godina radim u produkcijama u EU i USA. Deni je prethodna tri filma snimao u Pešti i da, radio sam na sva tri.
I nema veze da li je on drugar ili ne, nismo na nivou osnovne škole ali znam dobro kako ti projekti funkcionišu.
Radio sam na sranje projektima, takođe i na projektima gde je scenario bio odličan ali promašen casting, što se odrazilo na konačnu verziju filma.
Uopšte nije lako sve ukomponovati. I da, mogu da potvrdim sve gore rečeno.
Izvini ali..koga briga? :) Mislim..prosecnog gledaoca zanima film a ne kako se snimao, da li je bilo problema, ljubavi i zelje, da li je reziser ustao na levu ili desnu nogu... I ako je film "truba" to i treba da kaze a ne da ulazi u razloge zbog cega je takav.
Tebe nije briga. :)
Isto tako kad ti nešto radiš u svom životu, nemoguće da te baš uopšte ne interesuje ako ti neko kaže "ej, ovo si super odradio" ili "ej, ovo ništa ne valja".
Film je posao kao i svaki drugi, i ako ga radiš sa ljubavlju, biće nešto, ako ga radiš preko one stvari, biće sranje. :)
 
Eto tu je promašen casting, npr.
Nećeš verovati koliko ti agenti smaraju, forsiraju svoje "pulene", pa onda ti dođe neki tuljan iz finansija da ti kaže kako je neki glumac zaradio na blagajnama toliko i toliko, zbog toga on/ona su savršeni da budu deo njihovog novog filma a ista ta osoba se uopšte ne uklapa u priču.

Pa onda taman pomisliš da si rešio sve, dođe glumac i kaže "ej, sve OK ali ja ne radim sa tom i tom osobom", pa onda si opet u haosu, da li zameniti tu drugu osobu ili glavnog glumca. Ako studio kaže da nemaš prava dirati glavnog, onda menjaj sve ispod.
 
Bitno da se zgrće lova posle. A i da ima strong female 🤣🤣🤣
 
Tebe nije briga. :)
Isto tako kad ti nešto radiš u svom životu, nemoguće da te baš uopšte ne interesuje ako ti neko kaže "ej, ovo si super odradio" ili "ej, ovo ništa ne valja".
Nije naravno. Kao sto, verovatno, nie ni @Labello-a pa je tako i ocenio film. I valjda se covek zapita sta je lose radio a ne da ubedjuje okolinu da je sve na nivou, tj. da je sve odlicno, kao sto ti reagujes na njegovo ocenjivanje filma.
 
Nije naravno. Kao sto, verovatno, nie ni @Labello-a pa je tako i ocenio film. I valjda se covek zapita sta je lose radio a ne da ubedjuje okolinu da je sve na nivou, tj. da je sve odlicno, kao sto ti reagujes na njegovo ocenjivanje filma.
Moje reagovanje je na mestu jer nisam njega lično napadao, dao sam generalno mišljenje.
Više si se ti nekako našao prozvanim u svemu ovome, a tek mi to nije bila namera.
 
Vrh Dno