Šta je novo?

Poslednje pročitani stripovi i razmena stripova

petar26

Cenjen
Učlanjen(a)
27.09.2013
Poruke
128
Poena
180
Posto sam se bacio na citanje stripova (na tabletu tcl nxtpaper 11) zahvaljujuci benchmark zajednici, zeleo bih da pokrenem temu u kojoj cete preporucivati stripove. U temi poslednje procitane knjige sam pronasao par zanimljivih stripova koje sam procitao i apsolutno ih preporucujem:

The Prophecy of The Armadillo
Black Water Lilies
Blacksad

Hvala kolegi @_Stevan_, koji je preporucio sjajnu aplikaciju kao i ekstenzije koje su odlicne, u postu ispod.

P.S. Kad smo vec kod Tachiomy app, da li neko mozda zna kako da stripove koji su Completed, prebacim opet kao da nisu procitani, jer ovako svaki put kad zelim isti strip opet da procitam ne pamti stranice do koje je stao, nego vrati na pocetak.
 
Topla preporuka za

Alone
5745294307172.jpg
 
P.S. Kad smo vec kod Tachiomy app, da li neko mozda zna kako da stripove koji su Completed, prebacim opet kao da nisu procitani, jer ovako svaki put kad zelim isti strip opet da procitam ne pamti stranice do koje je stao, nego vrati na pocetak.

Probaj ovako:
Klikni na strip u tvoj Library koji želiš da označiš kao nepročitan.
1) Selektuj prvi vidljivi broj tog stripa da bi ti se pojavila opcija da selektuješ sve brojeve kao što je na slici označeno sa 2
2) Selektuj sve brojeve stripa
3) Klikni na jednu od ove dve opcije, zavisno da li želiš da budu pročitani ili nepročitani.
To je to, isto možeš da radiš i sa pojedinačnim brojevima stripa.

primer.jpg
 
Svaka čast imaš pivo, ma celu gajbu 😃, znao sam da je nešto jednostavno ali da me ubiješ nikad ne bih provalio. 🍻
 
Alfonso Font - Crne priče
Kolekcija kratkih i crnohumornih pričuljaka, neke su ko da ih sašio Domanović lično, valjda to dovoljno za preporuku.
crne-price1.jpg
 
Ja bih preporučio da se prilikom prezentacije pored naslovne strane doda i jedna-dve strane stripa, čisto da se vidi rad crtača. Nekom to možda nije presudno prilikom čitanja ali nekom možda i jeste (recimo meni :D).
 
Dungeons and Dragons_ Honor Among Thieves - The Feast of the Moon (2023).jpg


Prequel istoimenog filma, dve kratke priče, film još nisam gledao, ima 100 strana.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-06-05-14-52-01-391.jpg
    Screenshot_2023-06-05-14-52-01-391.jpg
    201.4 KB · Pregleda: 25
  • Screenshot_2023-06-05-14-52-17-728.jpg
    Screenshot_2023-06-05-14-52-17-728.jpg
    242.1 KB · Pregleda: 24
  • Screenshot_2023-06-05-14-52-58-998.jpg
    Screenshot_2023-06-05-14-52-58-998.jpg
    228.2 KB · Pregleda: 21
Poslednja izmena:
Probaj ovako:
Klikni na strip u tvoj Library koji želiš da označiš kao nepročitan.
1) Selektuj prvi vidljivi broj tog stripa da bi ti se pojavila opcija da selektuješ sve brojeve kao što je na slici označeno sa 2
2) Selektuj sve brojeve stripa
3) Klikni na jednu od ove dve opcije, zavisno da li želiš da budu pročitani ili nepročitani.
To je to, isto možeš da radiš i sa pojedinačnim brojevima stripa.

Pogledajte prilog 391174

Cao druze, imas li sta da preporucis od SW stripova? Ako je bitno, gledao sam sve filmove, ove nove serije + animirane i igrao neke od igara (Vitezovi stare republike, republicki komandos i dzedaj vitez/akademija)..
 
Cao druze, imas li sta da preporucis od SW stripova? Ako je bitno, gledao sam sve filmove, ove nove serije + animirane i igrao neke od igara (Vitezovi stare republike, republicki komandos i dzedaj vitez/akademija)..
Pa evo, možeš da probaš baš ovaj sa slike "Star Wars: Legacy", to je jedini SW koji sam čitao i bio mi je kao ok (neku sedmicu bih mu dao). Doduše, čitao sam ga pre nekih 10 godina i sad da me pitaš o čemu se radi ne bih mogao da se setim osim da se dešava u dalekoj budućnosti posle Luka Skajvokera.

Inače, evo jedna preporuka za čitanje od mene, pošto vidim da su ljudi nešto stidljivi sa predlozima :D
East of West (Image comics)
ukJmC7B.jpg
U pitanju je SF vestern smešten u alternativnoj distopijskoj verziji Amerike gde Američki građanski rat nije završen pobedom Unije već je trajao mnogo duže a završen je nekim nadprirodnim događajem. Glavna radnja se dešava u 2064. godini.
Meni se način pripovedanja lično dopada ,nekako ubrzan, bez mnogo zadržavanja na pojedinim događajima ili likovima mada priča zna da bude konfuzna u početku a likovi tek kasnije dobijaju neku dubinu karaktera. Došao sam do trećine priče i prilično toga se izdešavalo tako da ne mogu ni da pretpostavim šta će sve autori sve smisliti do kraja.
Generalno ne volim kako su američki stripovi crtani (i bojeni) ali ovde mi je stil crtanja legao kao budali šamar.
Za sada od mene ovaj strip ima neku 8.5/10 ocenu koja će se možda promeniti kad dođem do kraja.
Evo par slika iz prvog broja:
RCO014.jpgRCO015.jpg
RCO016.jpgRCO017.jpg

RCO028.jpgRCO029.jpg
 
Samo da i u ovoj (odgovarajćoj temi) zakukam na politiku Darkwooda i nepoštovanje prethodno promovisanih rokova objave strip-edicija, pogotovo manga serijala.

Naime, sa Berserk serijalom su u "teškom kanalu" sa poštovanjem rokova, a tek je objavljeno 6 od 41 sveske.

Obećano je da će serijal izlaziti mesečno, pa na mesec i po, a eto činjenica je da je za skoro dve godine od početka izdavanja izdato samo 6 brojeva.

Tim tempom će im trebati 10 i po godina da izdaju serijal do kraja.
 
b1.jpg

Bloodborne

Po igri radjeni stripovi, igra mi je vrh, stripovi onako, kako se priblizava kraj tako je sve dosadnije.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a1.jpg

Bloodborne Lady of the Lanterns

Dosta zanimljiviji od onog gore
 

Prilozi

  • b2.jpg
    b2.jpg
    185.4 KB · Pregleda: 18
  • b3.jpg
    b3.jpg
    204.7 KB · Pregleda: 19
  • b4.jpg
    b4.jpg
    220.8 KB · Pregleda: 19
  • b5.jpg
    b5.jpg
    227.5 KB · Pregleda: 18
  • b6.jpg
    b6.jpg
    256.1 KB · Pregleda: 18
  • b7.jpg
    b7.jpg
    202.5 KB · Pregleda: 16
  • b8.jpg
    b8.jpg
    180.2 KB · Pregleda: 12
  • b9.jpg
    b9.jpg
    212.4 KB · Pregleda: 17
Sjajna ideja za otvaranje teme. Od mene preporuka:
Y the last man
100 bullets
DMZ
Darkness
Wildcats: Nemesis
Fables
Ultimate X-men
Ultimate Spider-man
Unknown soldier
V for vendetta
Preacher

Ne mogu sad a se setim svega, dodacu kako mi sta bude palo na pamet 😁
 
Ja sam završio sa čitanjem East of West i mogu reći da mi je konačna ocena negde oko 7-7.5 (umesto prethodne od 8.5) pre sve zato što se od druge polovine strip više fokusira na događaje vezane za proročanstvo i apokalipsu dok zapostavlja razradu i produbljivanje likova, a bez nekih vau preokreta, pa sam blago počeo da gubim interesovanje kako sam išao ka završnici. I dalje je dobro za čitanje, dosta akcije i atraktivno nacrtanih scena ali ipak mora malo slabija ocena.
 
Pogledajte prilog 394794

Bloodborne

Po igri radjeni stripovi, igra mi je vrh, stripovi onako, kako se priblizava kraj tako je sve dosadnije.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pogledajte prilog 394795

Bloodborne Lady of the Lanterns

Dosta zanimljiviji od onog gore
Prvo hvala za preporuku.

Pročitao sam i jedan i drugi serijal.

Prvi serijal je odličan do desete sveske (dok istražuju uzroke pošasti), posle kad kreće deo sa Eileen the Crow i onim likom iz sadašnjosti i sve postaje teška teška glupost... Kao da su radili jer moraju i kao da isti ljudi nisu pisali scenario.

Ovaj drugi serijal The lady of the lanterns nije dovršen, ali ovih prvih par svezaka obećava...
 
Screenshot_502.png

Nabavka od pre neki dan, sve preporuke za Laku noć Punpune za one koji čitaju mange.

Takođe ovo je prvi novi LMS koji sam kupio i poprilično mi se dopada, mislim da ću naručiti i prethodna 3 broja od VČ eventualno.
 
Počeo sam ponovo da skupljam stripove posle skoro dvadeset godina. Ograničio sam sebe na Dampira i Brad barron a. Da li ima neki spisak pomenutih junaka koji brojevi su izašli ?
 
Imaš na stripzona forumu bonelli spisak za sve izdato i za koju ediciju je izašlo.
Dampira ima malo više, a Brad-a ima 18 + 6 specijala.
 
Dampir je išao lepo u početku, ali sad izlazi slabo do nikako. Izbacuju "knjige" sa tri-četiri broja na svake 2-3 godine. Šteta, jer je ok strip i bio je dosta popularan u Italiji. Sad je malo splasnulo interesovanje, ali je i dalje dosta čitan.
Kod nas je sve u početku ludilo, a onda sve kilavije, dok ne stane skroz.

Dampir regularna serija ide do broja 40, a onda ima pet "knjiga" do broja 56.
 
Tek sad videh da je nas je pre dva dana napustio Carlo Ambrosini... 🥺

Njegov Napoleon je (meni) jedan od zanimljivijih stripova i pritom je završen serijal. Šteta što kod nas nikad nije izdat do kraja - prevedeno je čitavih 14 brojeva od 2016. i pitanje je kad će i da li će biti završen, jer su sad prešli isto na "knjiga" izdanja.
 
krastavac, počeo sam da skupljam i Natan Never . Koliko je izašlo od njega i gde može da se pronađe spisak izašlih brojeva?

 
291383278_5285086508251615_2722738240059801930_n.jpg



Libellus izdaje ovakvog Alana Forda od prošle godine, sa originalnim prevodom Nenada Brixyja. Dosad je izašlo 28 knjiga i sve sam ih kupio, ali ne stižem da ih čitam. Nadam se da ću uspeti za vreme zimskog odmora.
 
Ako ima neko višak knjige, ili duple Natan Never, za razmenu neka mi se javi. Ja imam samo prve dve knjige.

IMG_0775.jpg
 
Treba mi mala pomoć strip manijaka u vezi stripa Inkal čuvenog dvojca Jodorowsky - Moebius.

Da li su verzije tog stripa koje su izdali Čarobna knjiga u Srb i Fibra u Hr orginalne ili remastered verzije?

Video sam na netu vizuelno poređenje prvobitne verzije iz 1980 sa nekom remaster verzijom gde je izdavač The Humanoids Publishing uradio rekolor u modernom stilu (što ajde i mogu da pozdravim), ali i cenzurisao brojne crteže prisutne u orginalu (pre svega golotinju), što je apsolutni NO NO.
L%27incal%2B-%2Bcomparaison.jpg
 
Crap ja imam pri ruci Humanoids (og) izdanje i od Fibre ali u Srbiji i ako se dobro secam nije nista cenzurisano.
Nisam ih citao skoro, tako da nemoj da me drzis za rec.
Mada generalno izbegavam CK izdanja jer su losije odradjena - ali sa franko-belgijskim nisu gresili (nisu smeli) jer su ih zbog IP-a "pritegli" i proveravali izdanja pre nego su ih pustali u etar.

Generalno gde i sta mozes slobodno uzmi Fibru (ako je moguce jer su im zabranili prodaju zbog licenci), mnogo su bolje odradjeni i dugorocno bolje opcije.
 
Crap ja imam pri ruci Humanoids (og) izdanje i od Fibre ali u Srbiji i ako se dobro secam nije nista cenzurisano.
Nisam ih citao skoro, tako da nemoj da me drzis za rec.
Mada generalno izbegavam CK izdanja jer su losije odradjena - ali sa franko-belgijskim nisu gresili (nisu smeli) jer su ih zbog IP-a "pritegli" i proveravali izdanja pre nego su ih pustali u etar.

Generalno gde i sta mozes slobodno uzmi Fibru (ako je moguce jer su im zabranili prodaju zbog licenci), mnogo su bolje odradjeni i dugorocno bolje opcije.
Pa kakav je Humanoids, slika 1 ili slika 2?!?
 
@Čika_Kure

OG crtež...Imaj na umu da su ova Humanoids izdanja kupljena 2015-2016
Sada se setih, mislim da dam double-dipovaoa svojevremeno sa Fibrom (i Metabarone i Tehnooce) jer su oversized izdanja dok je ovo standardno "deluxe hc"...
Kada budem u Srbiji pustim ti na PM slike kolekcije "nasih" izdanja koje imam, mozda te interesuje nesto.
Imam dosta od A.Moora i F.Millera od Fibre (generalno Fibra radi bolje i od amera oversized format)

Kapiram da nisi u manga (berserk deluxe, vagabond, gundam) i DC Absolute slipcase ed (Preacher, Parker Martini edition...) fazonu... :)
Uglavnom imam probranu kolekciju i posezem za najboljim (velicina+najkvalitetnije odradjen) dostupnim "formatom", ako strip to zasluzuje... Bolje je na duze staze.

IMG_20231227_132153.jpg

IMG_20231227_132314~2.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni po crtežu deluje da je i ta tvoja orginalna a ne ta remastered verzija.
Ok.
Ta orginal je sigurica, bar znam da nije bio nekih cenzura.
 
Nazad
Vrh Dno