Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Razvlačim se sa trećom sezonom ko gladan na sra*e. Krenem, pa stanem. Nekako me ništa nije privuklo (a tu sam na trećoj ep), da je spucam za par dana, već provučem po epizodur između drugih serija.
Znači prvu sezonu sam progutao, bila mi je toliko interesantna. Sad se mrcvarim sa drugom sezonom. Ne mogu da verujem sta uradiše sa serijom! 😱

Serija prosečna, ali nenametljivi prosek. Meni lično nije žao što sam je pogledao, volim ovakve horor/trilere čija je postavka bazirana na izolovanosti, to mi je oduvek jednostavan a primamljiv recept za ovaj žanr.
Premisa u rangu B holivudskih horor filmova, izlizani lajtmotiv obavijajuće zlokobnosti, no dovoljno pokretajući za ovih 6 epizoda. Neće nikoga oduševiti, ne bi trebalo ni da smori.
Gluma, iznad proseka. Ako se otme dojmu da je pola GoT-a iz Vesterosa završilo na naftnoj bušotini, sasvim uložena postava u atmosferu i može se reći da izvlače maksimum od samog toka priče.

Druge sezone izgleda da neće biti, kraj nije neki cliffhanger, više ostavlja tek mogućnost za novi pravac priče, ali u suštini može se reći da odgovara formatu mini serije.

Ko voli kao ja da pogleda one B filmove o nekoj odsečenoj grupici ljudi koju zadesi neki mistični belaj, mislim da može da pogleda ovu seriju.
Ja volim ovakve serije. Ovu cu verovatno da pogledam. Jesi gledao ,, From,,? Ako jesi kakva ti je u poređenju sa njom?
Ako znaš još koju sa sličnom temom a da je novijeg datuma preporuci? 😊
 
Poslednja izmena:
Ja sam pogledao 3 epizode the rig, a dalje više nije moglo. Jeftino i loše, a očekivao sam više, pa mi je i to možda uticalo na konačan sud o seriji.
 
Ja volim ovakve serije. Ovu cu verovatno da pogledam. Jesi gledao ,, From,,? Ako jesi kakva ti je u poređenju sa njom?
Ako znaš još koju sa sličnom temom a da je novijeg datuma preporuci? 😊

Nije mi baš za poređenje sa From. From je ipak dosta uloženiji triler/horor, više je prožeta u svakom smislu, serija koja nosi potencijal sa sobom (i nadam se da će se razviti u 2. sezoni 😄)
The Rig je baš onako za jednokratnu upotrebu što bi se reklo i za zaborav posle gledanja, zato napomenuh da je ponajviše za nas kojima je dovoljno da se nešto kao horor dešava na nekoj izolovanoj bušotini pa kakvo god bilo. 😂

Što se tiče sličnih serija From, nešto ne znam da li ih ima svežijeg datuma a da dele sličan dnk...
Možda jedino da je relativno skoro a donekle slično je Chapelwaite sa Adrijenom Brodijem iz 2021. S tim da je prava pravcata Stiven King serija.

Od starijih serija, deli najviše toga sa Wayward Pines 1. sezonom, njoj je definitivno najsličnija.
Sad neke sličnosti mogu da nađem sa recimo Under the Dome, Castle Rock, The Leftovers, ali to bi bilo šaranje po sličnosti.

Jedino eto, ako si kojim slučajem propustio Wayward Pines, ona ti je obavezno štivo ako ti se sviđa From. Sem 2. sezone koja je teško đubre ispala.
 
Poslednja izmena:
“Skoro loše kao izgubiti od parfema.” WTF :unsure:

Koji ti je ovo prevod, majke ti?
Ako je ceo film tako preveden, potpuno te razumem zašto nisi mogao da prepoznaš Džuliju Luj Drejfus. Dobro si se setio šta si uopšte gledao.:)
To je slika iz Seinfeld, prve dve slike su BP 2 a druge dve Seinfeld. A prevod nije moj nego HR i nalazio se u fajlu a ako te zanima koji je rip pise ti na slici.

I kakav ti je to razgovor?
 
Poslednja izmena:
British humor u pokušaju. :ROFLMAO:

Vidiš valjda smajli?:)
Šokirala me rečenica, a svakako nisam ni pomislio da si ti prevodio,
niti sam te na bilo koji način uvredio, da bi mi postavio takvo pitanje…
ali nema veze, zaboravi. ;)
Izvinjavam se, ako ti moj smisao za humor ne leži. :)

Ne sme čovek ni da “pokuša” da bude duhovit.
 
Poslednja izmena:
Čudi me da se slabo piše o seriji Fauda. I u četvrtoj sezoni, drži kvalitet. Mogu da je uporedim sa serijom Homeland, po žanru, ali je za mene Fauda tri koplja bolja.
Počeh i ja da gledam TLOU, odgledao dve epizode, za sada mi je prilično zanimljiva.
 
Preporučujem seriju "We are who we are " za one kojima se sviđa estetika Luca Guadagnino ( Call me by your name ).

 
Kakav je potencijal Wayward Pines serija imala. Prva sezona nešto fenomenalno. Da je nastavila tim putem bila bi u top 5. Ovako, bolje i da nisu snimali drugu sezonu.
 
Završih i...


...ocena 8.0/10

Vrlo dobra mini serija. Ne bih rekao da je must watch ali jeste za preporuku, s tim da su meni lično malo pomešani utisci u vezi njenog žanrovskog mesta.
Serija je adaptacija romana, sa jedne strane je istorijska jer je bazirana na začecima SAS-a i inspirisana je stvarnim operacijama.
Sa druge strane opet, serija mi u svojim likovima i akcionim scenama ima popriličan ekscentričan motiv, koji podseća recimo na Inglorious Basterds, pa i na Peaky Blinders, što i nije čudno s obzirom da dolazi od njihovog kreatora, i to nekako odaje iskarikirani momenat pojedinim segmentima priče.
Meni lično je krajnji dojam žanrovske klackalice, jer kao da nisam dobio punokrvnu ratnu interpretaciju ali jesam interesantne likove, ekscentrične momente, i akcione scene koje su me terale da prelistam na Wikipediji autentičnost akcija SAS-a koje serija interpretira.
 
Auuu, Star Wars: Bad Batch (D+)... season 2, ep 7 + 8. Kakve epizode. Masterpiece. Muzika, zaplet, radnja... Čista 10ka od mene. Slobodno može da se pogleda nezavisno od ostalih epizoda, objašnjava neispričano iz perioda neposredno pred order 66.
 
Kakav je potencijal Wayward Pines serija imala. Prva sezona nešto fenomenalno. Da je nastavila tim putem bila bi u top 5. Ovako, bolje i da nisu snimali drugu sezonu.
Pisac Wayward Pines Blake Crouch sada radi na seriji njegove najbolje knjige Dark Matter za Apple+,pratim ga na fb i očekuje se kvalitet ako ne zeznu nešto kao i sa Wayward Pines u drugoj sezoni .Prva sezona je bila savršena i pratila je knjige do nekog dela .
 
Kakav je potencijal Wayward Pines serija imala. Prva sezona nešto fenomenalno. Da je nastavila tim putem bila bi u top 5. Ovako, bolje i da nisu snimali drugu sezonu.
Ta druga sezona majko mila. Mislim da bih radije gledao ovu novu crtanu velmu nego to smece.
 
Listam sinoc u Kodi premiere novih serija. Naleteh na ovo
IMDb:/ The Ark
https://www.imdb.com/title/tt17371078/
Znaci ... Snimano kod masnokosog u Simanovcima. Nasa je i produkcija valjda. Ima nasih glumaca. Radjeno za SYFi chanel. Posto volim da odmaram mozak uz takve serije rekoh ajde da vidim sta je. Kad sam video uvodni CGI i uvodne scene setio sam se da sam ja davne 1995 u 3D Studio pod ms dos-om realnije odradjivao neke stvari. Ocenu ne mogu da dam jer sam odgledao citavih 5minuta a ostatak premotavao da nadjem scene u kojima se pojavljuje onaj nas glumac. Hteo sam da vidim kako prica engleski. Opet,posto vidim da je drzava kao jedan od sponzora serije(stoji u odjavnoj spici) pozdravljam rad na takvim projektima. Ali isto tako mislim da nas grb ne bi trebao da se nadje u nekim projektima koji ce izazivati sprdnju.
 
Krenoh da gledam Let the Right One In seriju i razočarah se. Sad nađoh na netu da je otkazana već posle prve sezone. A serija je u fullu. Jeste da je rimejk rimejka (švedski film pa američki rimejk film), ali dobro je odrađena. I priča je dobra, bez obzira što je već znam.
 
Listam sinoc u Kodi premiere novih serija. Naleteh na ovo
IMDb:/ The Ark
https://www.imdb.com/title/tt17371078/
Znaci ... Snimano kod masnokosog u Simanovcima. Nasa je i produkcija valjda. Ima nasih glumaca. Radjeno za SYFi chanel. Posto volim da odmaram mozak uz takve serije rekoh ajde da vidim sta je. Kad sam video uvodni CGI i uvodne scene setio sam se da sam ja davne 1995 u 3D Studio pod ms dos-om realnije odradjivao neke stvari. Ocenu ne mogu da dam jer sam odgledao citavih 5minuta a ostatak premotavao da nadjem scene u kojima se pojavljuje onaj nas glumac. Hteo sam da vidim kako prica engleski. Opet,posto vidim da je drzava kao jedan od sponzora serije(stoji u odjavnoj spici) pozdravljam rad na takvim projektima. Ali isto tako mislim da nas grb ne bi trebao da se nadje u nekim projektima koji ce izazivati sprdnju.
koji nas glumac ? svasta
 
Pavle Jerinic.
 
Izgleda 5-ta epizoda TLoU stize nocas.
 
Listam sinoc u Kodi premiere novih serija. Naleteh na ovo
IMDb:/ The Ark
https://www.imdb.com/title/tt17371078/
Znaci ... Snimano kod masnokosog u Simanovcima. Nasa je i produkcija valjda. Ima nasih glumaca. Radjeno za SYFi chanel. Posto volim da odmaram mozak uz takve serije rekoh ajde da vidim sta je. Kad sam video uvodni CGI i uvodne scene setio sam se da sam ja davne 1995 u 3D Studio pod ms dos-om realnije odradjivao neke stvari. Ocenu ne mogu da dam jer sam odgledao citavih 5minuta a ostatak premotavao da nadjem scene u kojima se pojavljuje onaj nas glumac. Hteo sam da vidim kako prica engleski. Opet,posto vidim da je drzava kao jedan od sponzora serije(stoji u odjavnoj spici) pozdravljam rad na takvim projektima. Ali isto tako mislim da nas grb ne bi trebao da se nadje u nekim projektima koji ce izazivati sprdnju.
Odgledah 2 epizode, serija je neopevani trash... scenario na nivou srednje škole. Ne znam samo šta je (i zbog čega) snimano ovde, kad je sve CGI (i to onaj najjeftiniji moguć). Ne pada mi na pamet da gledam dalje.
 
Da nije neko počeo da gleda 4-tu sezonu serije ,, you,,?

Odgledah večeras 3 epizode u dahu... Dve ću sačuvati za vikend. 😁

Bogami, dobar početak. Iskreno, nakon 3. sezone baš ništa nisam očekivao od ove ali rekao bih za sada da je ovo uspešno vraćanje na kurs potencijala ove serije. Da ne otkrivam ništa ali Džo mi je ovde za sada ubedljivo najbolja verzija svog lika, a London kao postavka je legao seriji kao kec na deset.
 
Neumatt, njemacka, jako zanimljiva porodicna drama, 11 epizoda, zasluzuje ocjenu na IMBD :unsure:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno