Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Što ljudi gotive TLOU? Pa zato što manjka dobrih ekranizacija video-igara. A sama priča igre je dovoljno cinematic da odgovara formatu. Takođe, izmene koje unose u seriju u odnosu na igru, dobro ističu temu i likove, a ne narušavaju ništa iz originala (s čime ima veze i činjenica da je i autor igre ovde prisutan u kreativnom procesu).
Da li je revolucionarna serija? Ne baš. Ali sve što nudi je na dovoljno visokom kvalitetu, od muzike (Santaolalla, kompozitor igre, i ovde je prisutan s novim numerama!), glume, scenografije, kostima.
 
TWD mi je bila odlicna do 3.sezone, a onda 7 sezona mucenja, razvlacenja i smaracine najgore. Ogadilo mi je zombi tematiku za sva vremena.

Nema tu pravila. Kad se setim Warcraft filma, kao neko ko je godinama igrao Warcraft i WoW, film me odusevio, ali nije prosao u svetu kako treba i ostali smo uskraceni za nastavak.
I meni su super legle prvih nekoliko sezona Walking Deada, tipa do 5. sezone, posle me smorilo. TLoU mi za sad ima delimično sličan vibe kao početak TWD. Znači ništa revolucionarno, ali prijatno za gledati.
 
Odgledao prvu sezonu The Servant, odlična. Počeo drugu, tj završavam 5 ep i nekako su ga usporili, ne otkrivaju ništa. Može li se očekivati kakav rasplet i boljitak u trećoj sezoni? Vidim da je iskočila i 4 sezona, ako gleda neko kakvi su vam utisci? 😀
Razvlačim se sa trećom sezonom ko gladan na sra*e. Krenem, pa stanem. Nekako me ništa nije privuklo (a tu sam na trećoj ep), da je spucam za par dana, već provučem po epizodur između drugih serija.
 
Što ljudi gotive TLOU? Pa zato što manjka dobrih ekranizacija video-igara. A sama priča igre je dovoljno cinematic da odgovara formatu. Takođe, izmene koje unose u seriju u odnosu na igru, dobro ističu temu i likove, a ne narušavaju ništa iz originala (s čime ima veze i činjenica da je i autor igre ovde prisutan u kreativnom procesu).
Da li je revolucionarna serija? Ne baš. Ali sve što nudi je na dovoljno visokom kvalitetu, od muzike (Santaolalla, kompozitor igre, i ovde je prisutan s novim numerama!), glume, scenografije, kostima.
Baš tako.
Nadam se da će u narednoj epizodi odraditi spin-off Džoelovog dela života u grupi ubica/pljačkaša sa Tes i Tomijem i kako je došlo do toga da napusti taj način života. Taj segment, iako se pominje, je potpuno neobrađen u igri.
 
Baš tako.
Nadam se da će u narednoj epizodi odraditi spin-off Džoelovog dela života u grupi ubica/pljačkaša sa Tes i Tomijem i kako je došlo do toga da napusti taj način života. Taj segment, iako se pominje, je potpuno neobrađen u igri.
I mene bi zanimale slične stvari koje proširuju i ulaze dublje u priču glavnih likova.
 
Sinoć primetih da Bella ima ožiljak na desnoj obrvi kao i u igrici. Mene uvek pukne fleš pa ova scena je već bila kad se nešto desi kao u igrici 🤣. Pedro je bolji Joel od Joela iz igre a Eli je totalno drugi lik, definitivno Elie iz igrice ne moze da se poredi sa Eli iz serije. Ne d aje bolja ili losija vec je totalno drugi lik. Ono je bila hrabra devojcica a ovo je šaljiva muškarača.
 
Pa Deadpool ima neke smislene dijaloge, sinoc gledam sta je ono, pricaju neke gluposti.Onaj ludak Rejnold ga odglumio, legla mu uloga ko budali samar
 
Kao i House of the dragon. Bar dve ocene vise zbog GoT, a realno je solidna 6.
Ali ishajpovano do bola na slavu GoT.

Ja TLoU nisam ni igrao, a ni gledao, a citajuci ove postove vidim samo oduševljenje onih koji su igrali igru, ali i to splasnjava. Ja svakako cekam da sve epizode izadju, pa cu onda pogledati sa niskim ocekivanjem. TWD mi je bila odlicna do 3.sezone, a onda 7 sezona mucenja, razvlacenja i smaracine najgore. Ogadilo mi je zombi tematiku za sva vremena.

Nema tu pravila. Kad se setim Warcraft filma, kao neko ko je godinama igrao Warcraft i WoW, film me odusevio, ali nije prosao u svetu kako treba i ostali smo uskraceni za nastavak.
Ogromna nepravda za WoW film. I meni je bio odličan i mnogo mi je žao što su izostali nastavci.
 

Serija prosečna, ali nenametljivi prosek. Meni lično nije žao što sam je pogledao, volim ovakve horor/trilere čija je postavka bazirana na izolovanosti, to mi je oduvek jednostavan a primamljiv recept za ovaj žanr.
Premisa u rangu B holivudskih horor filmova, izlizani lajtmotiv obavijajuće zlokobnosti, no dovoljno pokretajući za ovih 6 epizoda. Neće nikoga oduševiti, ne bi trebalo ni da smori.
Gluma, iznad proseka. Ako se otme dojmu da je pola GoT-a iz Vesterosa završilo na naftnoj bušotini, sasvim uložena postava u atmosferu i može se reći da izvlače maksimum od samog toka priče.

Druge sezone izgleda da neće biti, kraj nije neki cliffhanger, više ostavlja tek mogućnost za novi pravac priče, ali u suštini može se reći da odgovara formatu mini serije.

Ko voli kao ja da pogleda one B filmove o nekoj odsečenoj grupici ljudi koju zadesi neki mistični belaj, mislim da može da pogleda ovu seriju.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230202_114815_IMDb.jpg
    Screenshot_20230202_114815_IMDb.jpg
    509.5 KB · Pregleda: 138
Добра четврта епизода последњих од нас. Морадох да проверим да ли је Кетлин стварно Ружа из 2 и по мушкарца. Аууу, ала је оматорила 😁
А ја, као, нисам.
 
Pa ona je takva već duže vreme, očigledno nisi gledao YellowJackets ili čak Castle rock S01.
 
Добра четврта епизода последњих од нас. Морадох да проверим да ли је Кетлин стварно Ружа из 2 и по мушкарца. Аууу, ала је оматорила 😁
А ја, као, нисам.
Pojma nisam imao ko je i onda na FOXu kad ide reklama za 2ipo kad je onaj zemljotres i pada sa balkona reko vidi ovo ona iz tlou i tek skontam kolko je god proslo od 2ipo muskarca, matori se brzo...
 
Изботоксирала се госпођа опасно, али тај поглед психопате још из 2,5 мушкарца се не заборавља, одмах сам је препознао 🙂
 
Изботоксирала се госпођа опасно, али тај поглед психопате још из 2,5 мушкарца се не заборавља, одмах сам је препознао 🙂
Oke, nije loša forica...
Kad se ugojim 20-30kg kažem da sam se izbotoksirao... ;)
 
Oswajac - opomena pred discourage.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno