Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Wayward Pines, totalno neubedljiv kraj. Pogledao sam onako usput, jer sam već čitao knjige.

Ko nije čitao knjige, može slobodno to da uradi. Radnja, ovih 50% prenesene radnje iz knjige, se ni blizu ne odvija kao u seriji, o završetku da ne pričamo. Celokupan tok događaja nije isti, likovi nisu isti, odnosi između njih nisu isti, kraj nije isti (ni blizu). Scenaristi serije su uzeli osnovnu ideju i otprilike za jedno popodne napisali scenario oko toga.
 
Adaptaciju prve knjige kao da je pravio neko ko je čitao knjigu na preskok. Pola knjige je uglavio u jednu epizodu, a ostatak ispromašivao u naredne 2-3.
 
Bili ste upozoreni za Wayward Pines :p Sve sto dotakne M. Night Shyamalan obicno u.sere
 
Sećam se da je ranije bio izvikan kao majstor suspensa, napetosti, misterije, jeze, horora itd ali ništa što je on radio do sada mi se nije posebno dopalo... Wayward Pines u osnovi nije loš ali je bedno sproveden u delo...
 
Wayward Pines, totalno neubedljiv kraj. Pogledao sam onako usput, jer sam već čitao knjige.

Ko nije čitao knjige, može slobodno to da uradi. Radnja, ovih 50% prenesene radnje iz knjige, se ni blizu ne odvija kao u seriji, o završetku da ne pričamo. Celokupan tok događaja nije isti, likovi nisu isti, odnosi između njih nisu isti, kraj nije isti (ni blizu). Scenaristi serije su uzeli osnovnu ideju i otprilike za jedno popodne napisali scenario oko toga.

Jesi li čitao triologiju na srpskom ili eng? Nešto smo raspravljali na temi o knjigama, izgleda da je preveden samo prvi deo?
 
Verovatno je citao na ENG, na Srpskom ima samo prvi deo zvanicno.
 
Ima li konacno golotinje? (jer je to garancija za kvalitet serije-filmova kod nekih) :p
 
Upravo su otvorili misteriozna vrata na Razi :p

Ej, kako je Dzekson (ili neko drugi?) pogodio za Androida :)
Meni je samo nejasno ostalo ko je One, jer original nije. Za ostale se vec prilicno sanzalo ko je i kakav je :)

Mrzim kad serije ovako razvlace, vise volim kad se sve to napuca u jednu/dve epizode, a onda samo ide neka dalja prica. Ovako sam uvek razocaran:)

Defiance:
Taman rekoh novi Game of Thrones, bez golotinje, kad ono jos ih nisu sve pokokali :) Ubise 4 Mekolija, rekoh i Tarrovce ce, ono mucak!
 
Poslednja izmena:
Ima li konacno golotinje? (jer je to garancija za kvalitet serije-filmova kod nekih) :p

To nije garancija kvaliteta za mene, nego je nešto što očekujem od serije koja nema ni priču, ni humor pa čak ni neku normalnu fight koreografiju. Zato je i ne gledam, jer nema ništa :D pa čak ni tu golotinju ...
 
Dobar je bre Dark Matter. Nadam se da ce odobriti drugu sezonu
 
I nije istina da nema priču. Evo prošla je i ona romansa iz prethodnih par epizoda, sad mogu u sledećih par da se posvađaju i raziđu, ima tu materijala kol'ko 'oćeš.
 
Iskreno, slabo sam gledao seriju, od tih 7 epizoda možda sam pogledao 2.5 ukupno. Ali znam otprilike šta se dešava.
 
Iskreno, slabo sam gledao seriju, od tih 7 epizoda možda sam pogledao 2.5 ukupno. Ali znam otprilike šta se dešava.

Ja sam imao utisak da je onaj tvoj post bio sarkastican :)

BTW, pade mi na pamet.. serija Bones je bazirana na knjigama Kathy Reichs. Nisu direktno iste, samo je osnova za nju, ali preporucujem ih toplo, knjige su bas za odmor. Jedini problem je ako se ne zavrse u jednom cugu :) Sad ne mogu da se nateram vec dve od njih da zavrsim :)
 
Ja sam imao utisak da je onaj tvoj post bio sarkastican
Meni slabo drži pažnju, ali žena se navukla. Svaki drugi dan pita je l' izašla nova epizoda...
 
Poslednja izmena:
Ima li negde da se nadje prevod za Orange is the New Black sezonu 3 ?
 
Kao sto rekoh, prevod :)
Eng titlove znam da nadjem :D
 
Ovaj Gravity Falls mi se u pocetku cinio skroz bzv, ali sa svakom epizodom su sve bolesniji (u pozitivnom smislu :d)
 
Stigao Friends do 8. sezone. Gledao sam ranije ali ne znam, nekako, sad je potpuno druga atmosfera (vjerovatno jer sam stariji malo) , malo malo pa se valjam po podu od smijeha.
 
Rick and Morty ponovo poceo
 
Pa i nije toliko cudan.

Serija od koje sam mnogo ocekivao na osnovu prve 2-3 epizode.
Peta epizoda vrhunac! Nakon nje sve losije i losije, ali makar je serija zavrsena. Kraj je ok.

Ipak, steta za protracen potencijal. Nista ne propustate ako ne odgledate.
 
Hannibal - epizoda "The Great Red Dragon" , moze se po nazivu pretpostaviti da ima dosta toga prikazano iz Red Dragon filma... Odlicna epizoda sa vrlo malo dijaloga, jedino je muzika bila u nekim momentima previse isforsirana.
 
Poslednja izmena:
Meni se ne dopada, suviše je razvučena i artsy (čak i za standarde serije). Kapiram da su hteli snažan uvod u Red Dragon priču ali ga preteraše. Zevao sam čitavu epizodu. Mogu da živim bez Hopkinsa kao Hanibala jer je Mikelsen još bolji ali mogli su da uzmu nekog boljeg glumca za Zmaja. Meni ovaj Armitaž nije bilo interesantan ni u Hobitima koji su realno film za decu. Kako je on uopšte stigao do AAA produkcije nije mi jasno? Ne znam nijednu njegovu kvalitetnu ulogu. Svakako nije ni blizu jednoj glumačkoj veličini kao što je Ralf Fajns.

Glumce kao Mikelsen i Fišburn (iz serije) ili Hopkins i Fajns (iz filmova) mogu da gledam kako stoje u sobi i ništa ne rade dva sata. Jer imaju tu neku energiju koju prenose do gledaoca. Baš je bezveze što Zmaja tretiraju kao bilo kog drugog ubicu iz serije (mada je ipak bolji od onog svinjara koji je realno najgora stvar u čitavoj seriji).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno