Šta je novo?

Poslednje odgledane serije

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ni ja... Trenutno gledam S02E10, stvarno je vrh.
Što se tiče Negana, i ja sam pročitao da je Henry Rollins bio uzor za strip a pisalo je i da je potvrđeno da će ga glumiti i u seriji...
Dobra stvar u tome sto smo zakasnili jedno 13 godina je sto mozemo sve iz cuga da odgledamo:-D
Dosao sam uvece mrtav iz grada u fazonu samo da vidim krevet, pustio prvu epizodu da se vrti cisto bzvz dok ne zaspim i zavrsio sam u 7 ujutru skoro onesvescen na 7.epizodi. Neverovatna serija
 
Koliko je Sherlock BBC re-watchable pa to je neverovatno. Bukvalno na mesec ipo dana mogu da odgledam i svaki put da mi bude maks zanimljivo. E to je kvalitet.

Nazalost, Britsi imaju manje para od Amera, pa cemo Luther videti u 2x60 min specijalu, kao kraj serije. Zavrseno je snimanje, u Septembru ide. Kraj posle samo 3 sezone po par epizoda.
 
Gledaj onda i trenutno najbolje britansko - Peaky Blinders.
 
Dobra stvar u tome sto smo zakasnili jedno 13 godina je sto mozemo sve iz cuga da odgledamo:-D
Dosao sam uvece mrtav iz grada u fazonu samo da vidim krevet, pustio prvu epizodu da se vrti cisto bzvz dok ne zaspim i zavrsio sam u 7 ujutru skoro onesvescen na 7.epizodi. Neverovatna serija
Tačno. Ja ipak pravim pauze od oko 2 dana između epizoda, mucim sam sebe da izdrzim do sledeće epizode jer mislim kad bih skrcao sve odjednom to ne bi bilo to. Takođe, ja nemam toliko vremena na raspolaganju, ustajem u pola 7 i radim između 10 i 12 sati dnevno tako da gledam ponešto uveče a najviše za vikend. Pošto uporedo pratim dosta serija, onda kombinujem kako ću.
 
Počeo sam da gledam Person of Interest. Pa ovo nije loše uopšte.
 
Tačno. Ja ipak pravim pauze od oko 2 dana između epizoda, mucim sam sebe da izdrzim do sledeće epizode jer mislim kad bih skrcao sve odjednom to ne bi bilo to. Takođe, ja nemam toliko vremena na raspolaganju, ustajem u pola 7 i radim između 10 i 12 sati dnevno tako da gledam ponešto uveče a najviše za vikend. Pošto uporedo pratim dosta serija, onda kombinujem kako ću.
To je i najbolje. Imao sam pauze vece tokom leta ranije (u stvari skoro svako leto je bilo skoro mrtvo), i onda gledaj recimo 24 celu sezonu odjednom.... trebalo mi je nekoliko dana da se smirim :D
 
Zavrsio Banshee, brutalna serija za odmor mozga...

Sad krenuo The Knick i odmah me je kupila, jedva izdrzao one scene doduse :)
 
Počeo sam da gledam Person of Interest. Pa ovo nije loše uopšte.

Poceo bih mozda da gledam, ali me nesto mrzi ipak ima 90 epizoda (smrdi mi da ima dosta filer epizoda), a vreme i nije bas za neko intezivno gledanje serija :)....
 
Poslednja izmena:
Poceo bih mozda da gledam, ali me nesto mrzi ipak ima 90 epizoda (smrdi mi da ima dosta filer epizoda), a vreme i nije bas za neko intezivno gledanje serija :)....


Meni odgovara da bude filer za letnju pauzu :) plus na ove vrucine, fin hlad, hladno pivo i dobra serija, šta ćeš više :)
 
Wayward Pines, да је снимљена као једна епизода Зоне Сумрака била би ок. Овако, жали Боже времена... бар је трајала само једну сезону.
 
WP da li ce biti druga sezona ?

I par pitanja :)

Kako se opet vratilo sve po starom kada je sestra od onog glavnog lika rekla da ce sve biti drugacije,bez kamera ubijanja itd itd ?
 
Pa koliko su rekli nisu planirali drugu sezonu, a i nzm koliko knjiga pokriva serija?

inace

koliko sam ja skontao sad je ona prva generacija (klinci) na vlasti tako da ono sto su matorci pricali nema veze.. Mada kako je ~5 klinaca razoruzalo FBI agenta i dosta starijih i valjda pametnijih ljudi, i kako onaj mali majmun posle 3 ipo godine kome hoda kao da mu nije nista nzm... kraj je bezveze al ajd.. I ko da je serif morao da ostane u liftu jbt, mogao je samo malo da razvuce kabl..
 
Wayward Pines, да је снимљена као једна епизода Зоне Сумрака била би ок. Овако, жали Боже времена... бар је трајала само једну сезону.

Ja baš mislim suprotno. Da su išli po knjizi detaljno mnogo bolje bi objasnili neke stvari i utisak bi bio daleko bolji... ali bi tako serija trajala mnogo duže, 3-4 sezone min. Ovako površna i zbrzana izgleda naivno i plitko, ne vredi ništa.
 
Evo ja sam upravo završio The Mentalist, i veoma mi se dopala serija. Harizmatični likovi, dinamične epizode, glavna Red John priča skroz OK.

Od mene barem 8/10.

Edit: Kakav je Salem?
 
Poslednja izmena:
Neće biti druge sezone WP-a. U pitanju je "mini serija". Realno, ovo bi bilo mnogo bolje kao neki dugometražni TV film.
 
Evo ja sam upravo završio The Mentalist, i veoma mi se dopala serija. Harizmatični likovi, dinamične epizode, glavna Red John priča skroz OK.

Od mene barem 8/10.

Edit: Kakav je Salem?
Salem prva sezona mi je bila prilično dobra osim antipaticnog glavnog lika, drugu sezonu nisam gledao. Po meni, vredi pogledati, pogotovo jer su serije sa tom tematikom retke.
 
Koji "antipatican glavni lik"? Meni se Meri bas svidja.
Ili si mislio na John Aldena - za koga sam mislio da ce biti jos jedan Jim Raynor, ali nije :D

Serija je bas dobro uradjena, jedino mi se ne svidja sto malo razvlace sezone, ali je inace super. Cak i klinac dobro glumi!
 
OK, ide na gledanje, čim završim iZombie.

Hvala.
 
Odličan je Salem, pogotovo prva sezona. Druga je malo slabija.
 
Ja sam pogledao dve epizode i meni su veštice i veštičarenje u Salemu otprilike na nivou onih priča iz slikovnica za decu predškolskog uzrasta o prinčevima i princezama, čarobnjacima, vilama i vešticama, ali su ubacili i raznorazne gadosti i dobro začinili seksom pa izgleda kao da je za odrasle... pretpostavljam da kasnije postaje i sapunica pa otud i toliko epizoda?
 
Poslednja izmena:
Koji "antipatican glavni lik"? Meni se Meri bas svidja.
Ili si mislio na John Aldena - za koga sam mislio da ce biti jos jedan Jim Raynor, ali nije :D

Serija je bas dobro uradjena, jedino mi se ne svidja sto malo razvlace sezone, ali je inace super. Cak i klinac dobro glumi!
Na njega sam mislio, nekako nisam mogao da ga svarim kao glavnog lika a Meri je vrh... Salem je stara priča o vesticama i bilo je par filmova na tu temu a serija je po meni ok, ništa spektakularno ali daleko od "slikovnica"...Sveštenik je pogotovo cool lik...
 
Salem je mesto u Novoj Engleskoj poznato po progonu veštica. Ali atmosfera, likovi i priča u seriji mi više vuku na one likove i priču iz slikovnica, nego na mračnu istoriju Nove Engleske o kojoj znam ponešto iz Lavkraftovih priča.
 
Poslednja izmena:
Price o Salemu su samo "imena", dok je cela prica drugacije. Vestice nisu bas predstavljene kao samo oni koji su hteli magiju, vec i oni koji su je dobili rodjenjem... otprilike jos jedan nacin da je LGBT prebaci kroz razne price, a da se to ne vidi direktno.

Meni je bas cool sto nije ono tipicno jurenje vestica, ili da su vestice samo dobrice, vec ima razmisljanja, iako se naginje ka tome da su lose.
Iz slicnog razloga me mozda i drzi Dominion, iako je slaba serija - ideja da je Biblija "crno i belo" je odlicna za psihu, odlicno se prolazi kroz zivot tako (prijatno), ali ideja da nije sve crno/belo tera na razmisljanje :)
 
Salem je mesto u Novoj Engleskoj poznato po progonu veštica. Ali atmosfera, likovi i priča u seriji mi više vuku na one likove i priču iz slikovnica, nego na mračnu istoriju Nove Engleske o kojoj znam ponešto iz Lavkraftovih priča.
Uh Lovecraft... Kakav je to genije... Šteta sto nema više ekranizacija njegovih dela...
 
Očekivao sam neku dublju težu temu, religijski fanatizam i puritance sa jedne strane slično kao kod Kena Rasela, a sa druge mračni okultizam i ezoteriju likova iz Lavkraftovih priča kao što je Jozef Kurven. A na kraju ispalo i daleko ispod Solomon Kejna. Podbacili totalno.
 
Ja kapiram da u toj produkciji pribegavaju "šećerenju" sadržaja da bi se on svideo što širim narodnim masama... U slučaju dobre podloge bez "šećerenja" dobijamo odlične serije koje, nažalost, imaju manju gledanost od ovih zasladjenih i razvodnjenih. Takvih primera je baš mnogo...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno