Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Juce sam je pogledao u cugu. Iznenadjen sam koliko je doba. Atmosfera igre potpuno prenesena, detalji, muzika.
Ima nedostataka, sitnih, a ima i nelogicnosti. Cuj ekranizovana igra sa postapokalipticnom, alternativnom pricom ima nelogicnosti..:sneaky:
Bas mi se dopala i ostavila povoljan utisak. Cekam nastavak, samo da ne bude previse realan..:oops:
Prica koja je pre 20-ak god bila "samo" prica sada je (nazalost) mnogo aktuelnija u ovom poludelom svetu.
 
Aktuelna je zato sto je naratori sudbine forsiraju a kao sto se i u seriji pominje je jedan od proizvoda koji sluzi za setovanje kolektivne svesti u njima zeljeni rezim. Doduse u seriji je stvarno bio proizvod.
 
Mozda nas pripremaju, da se ne iznenadimo previse. 😁
Samo da momci iz Davosa ne odrade re-set
 
Industrija alu folija stoji iza svega
 
Juce sam je pogledao u cugu. Iznenadjen sam koliko je doba. Atmosfera igre potpuno prenesena, detalji, muzika.
Ima nedostataka, sitnih, a ima i nelogicnosti. Cuj ekranizovana igra sa postapokalipticnom, alternativnom pricom ima nelogicnosti..:sneaky:
Bas mi se dopala i ostavila povoljan utisak. Cekam nastavak, samo da ne bude previse realan..:oops:
Prica koja je pre 20-ak god bila "samo" prica sada je (nazalost) mnogo aktuelnija u ovom poludelom svetu.
Ja sam zavrsio 6. epizoda, i na momente mi serija deluje dobra, a na momente me smara. Sigurno nece biti medju serijama koje cu pamtiti, ali scenografija je bas upecatljiva, a i likovi. Jedino su onu (glavnu) zensku moglu naci malo... atraktivniju :)
 
Ja sam zavrsio 6. epizoda, i na momente mi serija deluje dobra, a na momente me smara. Sigurno nece biti medju serijama koje cu pamtiti, ali scenografija je bas upecatljiva, a i likovi. Jedino su onu (glavnu) zensku moglu naci malo... atraktivniju :)
fallout-lucy-maclean.gif
Meni su njene krupne okice itekako atraktivne.
Kada je izasao prvi trailer bio sam pomalo skeptican kako ce se snaci. Ali Ella Purnell me je prijatno iznenadila.
 
Bukvalno, za koju godinu ce joj poispadati ili eksplodirati od silnog ocnog pritiska.

A da znas koliko su cgi i 3d character artisti fascinirani njom.. auuu, pa od kad se serija pojavila samo mi iskacu na tim art sajtovima njen 3d sculpt od ovog, onog...
Kako streber da vidi zenu nego u seriji koju prati. Na stranu cak i drustvene mreze pa izvolte slobodnim stilom udenuti prst i svaka pogodjena ce biti lepsa/zanimljivija za sculpt.
 
Pogledajte prilog 442296
Meni su njene krupne okice itekako atraktivne.
Kada je izasao prvi trailer bio sam pomalo skeptican kako ce se snaci. Ali Ella Purnell me je prijatno iznenadila.
Izgleda kao avet (tarsier).

tarsier-primate-flickr-roberto-verzo.jpg
 
Nisam hteo da se pridruzim spamu o njenim ocima, ali me terate, shame on you.
Mene njene oci najvise asociraju na
1715681076213.png


Kad sam vec na temi, slabo gledam video sadrzaj zadnjih 10ak dana (mora da se predje HZD), ali uspeh da odgledam do sada prvu polovinu Shoguna i ono je meni sasvim ok. Jeste malo sporija i malo je cudno sto japanci pricaju japanski, a portugalci pricaju engleski, ali je jasno da je tako "moralo" da bude. Na momente mi je malo tesko da pohvatam neke likove sa imenima i tako to i naravno, vecinu ne mogu ni da zapamtim kako se zovu, ali boze moj.
 
Na momente mi je malo tesko da pohvatam neke likove sa imenima i tako to i naravno, vecinu ne mogu ni da zapamtim kako se zovu, ali boze moj.

tebi na momente, a meni stalno. Završio sam juče jednu Korejsku seriju od 8 epizoda. Serija je odlična, ali je prevod izgleda generčki. Tako niti znam kako se zove serija, a još manje glavni junaci.
 
Ja mahom koristim "originalni" engleski prevod za ne-engleske serije. Ume nekad da bude malo cimanje, ali bolje mi i tako nego da se uzdam u nakaradni srpski prevod. Osim sto prevodi mogu da budu genericki, tj google translate style, nekada su i previse podupreti "umetnickim slobodama", sto nekad rezultuje pogresnim prevodom ili klasican fazon "lik u seriji kaze FBI, nas prevod prevede DB". Jos gore, secam se davno u seriji se spominju neke politicke partije, prevod krenuo da nabraja domace. Odmah sam se prekrstio 3 puta.

Uglavnom, ako se bas ispostavi kao cimanje da ispratim seriju/film, onda skinem par srpskih prevoda, pa probam tako.
 
Ja takav prevod momentalno brišem, tražim bolji ili stavljam engleski.

Razumem da prevoditelj želi da prevod bude razumljiv većini,al brate pa nismo valjda maloumnici
 
Zavrsih Fallout. Generalno u seriji su me odrzali scenografija i par detalja (robo oklopi, letelice, kauboj bez nosa), sve ostalo mi nije bilo toliko zanimljivo. Steta sto onakva scenografija (najvise mislim na pustinje i rasturene gradove) nije iskoriscena za neko ozbiljnije ostvarenje.
 
Postavljen prevod za sedmu epizodu "Šećerka".
Izvinjavam se na malom zakašnjenju.:)
Sutra izlazi poslednja epizoda, pa će sve ići regularno.😁

Sugar.jpg
 
Ima Manhunt od Apple tv+, kažu dobra serija, samo slovenački prevod ima, postoje li šanse za taj prevod Shomi :)
 
Ide, čim završim Šugara.:)
Nadam se da ću je početi od ponedeljka. ;)

Da, dobra je serija. Odgledao sam prvu epizodu, a inače volim takve teme, o Linkolnu, Čerčilu, JFK, Staljinu...
 
Nazad
Vrh Dno