Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

Krenuo Halo sinoc, losije nego sto sam ocekivao po hvalospevima ovde. Ajde mozda je tek pocetak, CGI i celokupan audio vizuelni dojam na visokom nivou sa izuzetkom fizike spartanaca kada skakucu kao kontejneri.

Glumce znam 2 ( MC i naucnicu) od pre ostali sve anonimusi, čudan izbor. Ona Miranda wtf kako je dobila ulogu, azijatkinja mi za sada nije iritantna a kolko se secam ona ja napljuvana ili gresim.

I bre kakva je ono lažna Arasavala sa Aliexpressa?
 
Nikako ne opravdava apsurdno previsoku ocenu koju ima na IMDB (uostalom isto važi i za svaku noviju seriju) . Ni u jednom elementu nije značajnije bolja od npr "Mrs. Davis", pa se niko nije tooooliko naprasno oduševljavao kad je emitovana Mrs. Davis.

Igraci. Oni su odusevljeni sto serija relativno dobro prati igru. Iako serija sama po sebi nije nista posebno, njih udari nostalgija. ;) Eto, masa ljudi je ponovo pocela igru.
 
Počeo da gledam Shamless, završih prvu sezonu.
Znači brate...
Bukvalno ne mogu da ocenim ko je u seriji veći ludak a ko će uspeti da napravi najveću glupost, situacije u koje likovi upadaju su blago rečeno bizarne, šokantne i... neočekivane. A seksa ima na sve strane, bukvalno ne znaš ko koga jaše. Realno, ništa slično nisam gledao, niti mogu da prestanem da gledam...
Ludaci, totalni ludaci.
Takav sam i ja imao osecaj i ne znas koji lik ti je omiljen, koji nije, svi prave neka sranja. Batalio sam da gledam mislim oko 8 ili 9. sezone ne secam se vise razloga
 
Poceo sam Fallout 4 posle gledanja serije pre sam samo cacnuo 76 a mozda je i bila 3 bas sam davno igrao. Serija mi je jos bolja posto odmah nailazis na elemente koje su verno preneli. Bas dobra adaptacija. Lokacija sa psom je ista kaonu seriji gde se desava jedna scena sa psom. Nista krucijalno ali pametno uradjeno, sto kazes lupa na nostalgiju. Mada ja igram posle gledanja
 
Glumac mpra da ima harizmu kontam da bih im oprostio u slucaju da je sledeca sezona za 30 godina gde je maximus Idris Elba 😁

Uopste ne mogu da se setim nekog mladjeg tampoputog glumca sa harizmom. Denzelova mali je ~ok ali daleko je od harizme.
 
Јесте Максимус потанак, али су остали толико добри да су једноставно и њега подигли на виши ниво. Генерално је кастинг добар, споредна екипа баш добро изабрана. Волтер Гогинс доминира, свака част за господина.
 
ko daje više....prvi put...:D
 
Osmica od mene za Fallout,bez razmisljanja,jedva cekam drugu sezonu.

P.s-a sad zamislite ovako neku adaptaciju Bioshock-a.....uffff
 
Blue Lights, policijska serija smeštena u Severnu Irsku (Belfast valjda). Dinamično i napeto za sada (3 epizode sam pogledao od 6 u prvoj sezoni). Meni se sviđa. Nema jurnjave kolima, besomučnog napucavanja gde niko ne gine, ni mačo fazona. Jednom rečju engleska serija.
Zanimljiva serijica, još jedna epizoda mi ostala iz prve sezone a već je i druga počela. Do sada nisam gledao ništa sa mestom dešavanja u Alsteru a najveći i verovatno i jedini ''problem'' je što ovo štivo vapije za kvalitetnim prevodom aka Shomi22 :) jer ovo u prvoj sezoni ne samo da nije na naški nego puno gramatičkih, morfoloških i ne znam kojim imenom bi sve nazvao grešaka u prevodu. Šteta zaista što je tako a druga sezona će ko zna kada doći na red na prevod i ko zna od čije ruke.
 
Druga sezona Blue Light je nešto slabija od prve (previše fokusa na "ko se kome sviđa").
 
A Thousand Suns
Veoma kvalitetna indie SF mini serija. Za sada je izaslo 6 ep. Svaka epizoda je oko 4 min trajanja...na zalost.
Ali kakvih 4 min...Fenomenalno upakovanih. Epizode su nezavisne. Po twistovima mozda pomalo podseca na Black Mirror.
Iako je ovo nezavisna produkcija produkcijski izgleda mocno. Volim kada mi vizuelni elementi ispricaju dobru i kvalitetnu pricu.
Planirano je jos 16 ep. Inace cela serija je dostupna na youtube:
 
Poslednja izmena:
Fallout - ubi me u pojam ona muzika šezdesetih...

Shvatam ideju zašto to tako treba ali brate smatra za medalju i momentalno me uspava, naročito kada gledam seriju u kasnije sate.
 
Zanimljiva serijica, još jedna epizoda mi ostala iz prve sezone a već je i druga počela. Do sada nisam gledao ništa sa mestom dešavanja u Alsteru a najveći i verovatno i jedini ''problem'' je što ovo štivo vapije za kvalitetnim prevodom aka Shomi22 :) jer ovo u prvoj sezoni ne samo da nije na naški nego puno gramatičkih, morfoloških i ne znam kojim imenom bi sve nazvao grešaka u prevodu. Šteta zaista što je tako a druga sezona će ko zna kada doći na red na prevod i ko zna od čije ruke.
da da jako los prevod, gledao na stemiu, znaci izasla druga sezona ?
 
Fallout - ubi me u pojam ona muzika šezdesetih...

Shvatam ideju zašto to tako treba ali brate smatra za medalju i momentalno me uspava, naročito kada gledam seriju u kasnije sate.
Jeste da prate igru ali moze nesto i da se promeni. Kao ova muzika npr.. Nista strasno a serija bi dobila na kvalitetu.
 
Najbolje da su promijenili sve, malo bez veze to s nuklearkama, čemu ti vaultovi?
 
Jeste da prate igru ali moze nesto i da se promeni. Kao ova muzika npr.. Nista strasno a serija bi dobila na kvalitetu.
Muzika iz tog vremena je kvalitetnija od 99% s***a koje se plasiraju danas. I meni bas ta muzika daje poseban šmek seriji.
 
Nazad
Vrh Dno