Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)

@sermakarije

Znači zato su lansirane nuklearke...

Mistery solved.

@sinda

Danas možda da, mada opet sigurno ne 99%, ali u periodu od šezdesetih do dana današnjeg - ni u ludilu...

Recimo Unchained Melody od Righteous brothers jeste možda vrhunska pesma ali mene taj tempo smori i totalno ubije u pojam.
 
Poslednja izmena:
Iskreno nešto nisam obratio pažnju na muziku, što možda govori u prilog da se fino stopila s čitavom tom ikonografijom '60ih godina u nekoj paralelnoj Americi, koju serija potencira. :)
 
Da, u pravu ste. Divna muzika. Ova prelepa pesma je iz serije. Slusa se i dan danas. :ROFLMAO:


Ne znam zašto, ali sad kad god čujem ovakvu muziku u glavi mi ide usporeni snimak nekoga sa bejzbol palicom kako razbija glavu nekome...
 
Iskreno nešto nisam obratio pažnju na muziku, što možda govori u prilog da se fino stopila s čitavom tom ikonografijom '60ih godina u nekoj paralelnoj Americi, koju serija potencira. :)
Da, ali to nisu 1960-te nego 2070-te :)
 
^^Alternativna Amerika, u kojoj su 2070te, ikonografski, paralelne '60im u "pravoj". :)
 
Pa... ima i to - Ash vs Evil Dead, Space Truckin'....
 
Ajde, sad recite da se pesma ne uklapa u seriju :cool: Pričam o Fallout.


Ovo je kultna stvar. Tj kultna verzija pesme.

Kapiram da je poenta u "stilskom" kontrastu izmedju muzike 30-ih/40-ih/50-ih i postapokalipticnog sveta u cilju da se docara atmosfera fallout-a.
Jasno mi je isto da ljudima moze ta muzika da bude uvrnuta kako je prikazana u seriji, jer je u prvom planu tj. intezitetom je jednaka kao i slika, a u zivotu ili u drugim filmovima ili serijama kada bi culi takvu melodiju uvek bi bila neprimetna u pozadini. Kao neki prijatni shum i onda zbog toga deluje neprirodno ili neprikladno.

Meni muzika i kako je prikazana se dopala. Volim nove i drugacije stvari. Brzo mi jedno te isto postane dosadno.
 

Ultra kratka mini animirana, svega 3ep, sam vrh vrhova. Ne mora da ste u WH40K svetu, svakom ce biti dobro.
Cist grimdark, i jasno se vidi da ovako nesto ne moze da se snimi u danasnjem vremenu a da ne trigeruje milijarde morona.
 
Sprzio sinoc do 4 ujutru Fallout od 3 do 7. upravo zavrsio 8.
Odavno nisam gledao seriju ovako u cugu a da nisam ni provalio da sam je odlgedao.
Kopka me okle im nuklearke?

Nisam igrao igru sada sam i cuo za nju, nadam se da nece upropastiti seriju.
Poceo sam ponovo da gledam Lost sto nije dobro jer znam gorak ukus u sta se serija narpavila posle 3. sezone
 
Sprzio sinoc do 4 ujutru Fallout od 3 do 7. upravo zavrsio 8.
Odavno nisam gledao seriju ovako u cugu a da nisam ni provalio da sam je odlgedao.
Kopka me okle im nuklearke?
Pitanje: serija ima jednu sezonu, 8. epizoda i sve emitovane? Hoce li biti jos sezona?
 
Završio konačno Fallout i glavni utisak je da me serija generalno nije terala na bindžovanje, šta više odgledao sam je bez nekog entuzijazma, tek da završim sezonu.
Opet poslednja epizoda je bila takva da je dovela do toga da ipak željno isčekujem novu sezonu i podigla ukupnu ocenu sa 7 na 8 ...
Pored navedenog ono što bih istakao je da je po meni Maximus ogromni promašaj - i kao prikazani lik i glumac koji ga je dočarao a koji je sa harizmom ravnom nuli i kao takav je sušta suprotnost Ghoulu i Luci.
Ni sporedni likovi ne da mi nisu ušli pod kožu već naprotiv, mada da ne grešim dušu pacovoliki burazer je iritirao samo pojavom ali je dobro izneo lik.
Melodija u poslednjoj sceni - da se rokneš od smora...
Sve u svemu, dobro utrošeno vreme.
 
Šogun odlična serija koju sam počeo da gledam posle nekoliko preporuka, od mene svakako visoka ocena ali i svaka preporuka jedva čekam da pogledam i 10 finalnu epizodu.... Oduševio sam se kako je vrhunski i do detalja urađena serija posebno me oduševila scenografija, takođe i kostimi su brutalno dobro odrađeni, uopšte kako je prikazan Japan s kraja 16tog i početkom 17og veka... Rekao bih odličan kasting glumaca, a moj akcenat je na glumici koja tumači lik Mariko - Anni Sawai svi koji su gledali seriju znaju i zašto :)
 
Nazad
Vrh Dno