Šta je novo?

Poslednje odgledane serije (2024)


7/10
 
Ima i on čovek slobodne dane za ove praznike, valja malo i odmoriti :)

Btw, nisam (još) počeo tu seriju da gledam, pa ako je stvarno OK možda nađem nekog vremena u maju da pogledam a možda valja sačekati i da se sve skupi na gomilu pa onda krenuti sa konzumiranjem.
 
@Shomi22 jel izasla 6. Secerka :cool:
Naravno. Upravo sam postavio prevod! :)
Nije bilo puno titlova, pa sam je brzo odradio posle ručka.
Jedino će biti problem za sedmu epizodu, pošto izlazi 10-og, a ja sam od 10-15 na putu, pa ću moći da je prevodim tek 16-og. ;)
 
Poslednja izmena:
Kraj 6. je meni veliko razocarenje, nisam ocekivao da ce se ici u ovom smijeru
 
  • Like
Reagovanja: Ira
Odgledao:

Solidno drugačija od filma, mada je naravno predložak isti, tako da nije problem za one koji su ga gledali. Dobra gluma, posebno Andrew Scott-a, koji na momente zaliči na Madsovog Hannibal-a, plus zanimljiva, crno-bela kinematografija, koja će možda delovati pretenciozno, ali negde podcrtava preteći ton koji provejava serijom, i još važnije, koja se divno slaže s pomalo oronulim, ali elegantnim, lokacijama Napulja, Rima, Palerma, Venecije, zajedno upotpunjuju pozitivan utisak.

Fino proleti, i pored nekih "kontemplativnih" scena praznog hoda, tako da od mene 8, a možda i neka decimala preko. :)
 
Baby Reindeer
Slažem se sa prethodno iznetim mišljenjem. Ja sam je jedva odgledao do kraja zahvaljujući kratkom trajanju i 2x ff na momente. Ne iz razloga što je loša, ali nije mi bila naročito zanimljiva.
 
Pogledah trecu sezonu Kalkanski krugovi. Po meni najlosija sezona. I neverovatno mi da Lausevic vise nije medju nama, jer mi u seriji nije delovalo da je toliko lose. Sve u svemu, njegova gluma u seriji je fenomenalna
 
Koji 3rd body problem uopste gledati, Tencentov ili Netflixov? (30 chajniz epizoda.. vs NF 8?)
 
Ni jedan.
 
Vezano za dve serije 3 Body Problem, svodi se na to ko šta želi. Američka verzija brže dolazi do razrešenja, po cenu osrednjosti realizacije, dok je kineska "hard SF", sa odličnom produkcijom, ali zahteva ozbiljniju pažnju, i ulaganje dosta sopstvenog vremena.


Meni je Tancentova neuporedivo bolja, ali razumem i zašto bi se ljudi pre odlučili za onu prvu, prijemčiviju varijantu. :)
 
Odgledao Baby Reindeer

Teška priča.

Nema zamerke na seriju sa bilo kog bitnog aspekta (zanatski deo, gluma, scenario, muzika i td), čak je većina toga odrađena savim pistojno i iznad proseka za današnje neuslove koji vladaju u filmskoj industriji.
Posebno mi se svidelo što se serija "vratila" starom i pomalo zaboravljenom formatu sa manjim brojem kraćih 25-30 minutnih epizoda, tako da nema razvlačenja i praznog hoda.

Od mene preporuka, može 7 do 7,5/10.

EDIT:
E sada ne znam koliko se ovom stvarnom Danu koji glumi sam sebe i po čijem iskustvu je i snimljena serija "isplatilo" što se ovoliko otvorio (ako je stvaran i taj deo priče o silovanju, i sve ono vezano za to mimo uhođenja)... Da je žensko, upala bi mu kašika u med, ovako nisam siguran, a baš je ispovedio celu svoju intimu širem publikumu... Vidim da mu je nakon serije skočio prihod od stendapa sa 200 i kusur na milion funti godišnje, ali ne znam koliko to može dugoročno da se muze... Mada na stranu sve, talentovan je i za glumu, ali za te neke "Pikac" uloge...
 
Poslednja izmena:
Nisam imao želje za dubljim bunarenjem, pretpostavljam da je sve istina, uz možda neko preuveličavanje radi dramatizacije, mada mi ovo nije nikakav sram kad pogledaš šta je čovek doživeo na emotivnom planu i kakvih sve manipulatora ima.
 
A on nevinašce, jadničak 😂
 
Nisam imao želje za dubljim bunarenjem, pretpostavljam da je sve istina, uz možda neko preuveličavanje radi dramatizacije, mada mi ovo nije nikakav sram kad pogledaš šta je čovek doživeo na emotivnom planu i kakvih sve manipulatora ima.
Pa da vrebačica i taj deo priče oko nje je tu najmanji sramni aspekt za glavnog protagonistu, iako ima njegovog doprinosa i ne baš časnog ponašanja u svemu tome, što je i dovelo do peripetija i eskalacije...
Više sam mislio na njegovo svesno žrtvovanje dupeta (sa drogama ili bez njih) u želji da postane slavan. On je sebi ozbiljno počeo da zamera takvo ponašanje tek kad se ovaj deo obećanoj slavi nije ostvario. Pre toga ga to i nije toliko kopkalo, pa mi sa tog aspekta i deluje donekle licimeran. Čak mi i sad kad potura tu priču silovane žrtve deluje da je to sa idejom da se ostvari prvobitni cilj - da postane slavan, kao da prolongirano pokušava da ostvari ono što nije uspeo kada je davao dupe.
 
Pa dobro, da i ja napisem svoj utisak.. Baby Raindeer. Katastrofa. Ne zna se sta je gore. Scenario, rezija, a tek gluma...sve je ispod svakog nivoa. Jedina, kol'ko tol'ko svetla tacka je Marta (buca). Korektno je odradila svoj posao. Mala zamerka, kada place, a place milion puta, nema suza, makar su mogli vestacke da upotrebe.

Da li je istinita prica ili ne, to ne znam, licno ne verujem ali je prica dobra. I steta sto nije bolje odradjeno.
 
Pa da vrebačica i taj deo priče oko nje je tu najmanji sramni aspekt za glavnog protagonistu, iako ima njegovog doprinosa i ne baš časnog ponašanja u svemu tome, što je i dovelo do peripetija i eskalacije...
Više sam mislio na njegovo svesno žrtvovanje dupeta (sa drogama ili bez njih) u želji da postane slavan. On je sebi ozbiljno počeo da zamera takvo ponašanje tek kad se ovaj deo obećanoj slavi nije ostvario. Pre toga ga to i nije toliko kopkalo, pa mi sa tog aspekta i deluje donekle licimeran. Čak mi i sad kad potura tu priču silovane žrtve deluje da je to sa idejom da se ostvari prvobitni cilj - da postane slavan, kao da prolongirano pokušava da ostvari ono što nije uspeo kada je davao dupe.
Gledajući sa strane, on mi je veći psihopata nego jadna Mara ili Marta, kako god.
 
Blue Lights s01

Nije mi jasna ovako visoka prosečna ocena, doduše samo od 12k korisnika. Ako nešto ne volim to su serije koje nemaju nikakvu smislenu priču već se kao ovde, sve svodi na neko jurcanje policijskih patrola po ulicama Belfasta i izbegavanje "out of bounds" područja, gde cveta sve osim ruža, dok se u unionističkom delu grada hladnije od leda legitimiše ni kriva ni dužna omladina i glumi neka milicija. Detalji nebitni u celoj priči ali bodu oči svakako.

Možda bih i razumeo pojedina dešavanja da je radnja smeštena sredinom osamdesetih, matoriji članovi znaju zašto, ali ovako mi u startu ništa nije imalo smisla, tako da mi je i ovih šest epizoda u najavi bio prevelik zalogaj. Četvrta epizoda me je dotukla da sam prekinuo dalje gledanje.
 
Ja sam prekinuo posle prve epizode, jer mi je to severnoirsko stanje permanentno-tinjajućeg konflikta, više dosadno posle desetina igranog sadržaja s tom tematikom, a baš u toj prvoj epizodi, je na tome akcenat.

Moguće da sam pogrešno procenio i prenaglio, jer se ne sećam kada sam neku UK seriju tako odbacio, a i ovde je hvaljena, ali me nisu ni likovi nešto posebno dojmili, pa digoh ruke. :)
 
Vrh Dno