Šta je novo?

Pojacala za slusalice

Nisam to primetio, iskreno. Najviše sam pratio sve vezano za X6 MK1, jer i dalje imam taj DAC/AMP (mada ga ne koristim), teme o modovanju itd.
X6 MK2 nisam toliko detaljno pratio, ali opet nisam primetio neke masovne žalbe. Mada, za svaki chi-fi DAC/AMP ima žalbi na DOA primerke, posebno na Amazonu.

Inače, koliko se sećam, žalbi je bilo na stari SMSL 793 II, ali generalno najviše na Topping modele (čak i one najskuplje), ali do pre 2 godine, otprilike. Ovi noviji izgleda imaju dosta bolju kontrolu kvaliteta.
 
Jedna gugl pretraga kasnije i jos jedna ista +"reddit".

DAC X6 USB connection getting lost
Problem FX-Audio DAC-X6 and IEM's
Fx-Audio X6 distorted mids issue
FX DAC-X6 audio issues
Drop 01
Drop 02
FX Audio DAC X6 USB connection issue?
ASR Forum - Fake Opamp
Fx-Audio Dac-X6 Distortion / Crackling When I Play Music
Hiss/static introduced from fx audio x6 dac/amp
Anyone with a FX Audio DAC-X6?
FX Audio DAC-X6 plus Beyerdynamic DT 770 pro. Why does this combination sound like such garbage?
FX Audio DAC-X6 not connecting but messing with my computer.
FX-Audio DAC-X6 MKII not being detected by Windows 10

Moguce da je u nekom trenutku bio dobar, ali kada se procuo i kada su digli proizvodnju x10 ode sve u pich...."pershun".
Topping L30 je isto bio krsh i lom kada je izasao. Nije imao zastitu za DC struju na izlazima.
Umeo da spichi i sebe i sta god je bilo zakaceno za njega (slusalice i drugu opremu, ako se koristi kao preamp).
Negde kao da sam procitao da su se ljudima bukvalno topile slusalice 🔥
 
narucio sam ovog kineza za 46 dolara, za taj novac deluje ok, mana mu je sto nema knobove nego je na daljinski

napaja se na 5V usb sto je vrlo prakticno, videcemo kako zvuci kad stigne, nameravam preko bluetooth da ga koristim, deluje prakticno
 
@Bocko Bockovic
Pre nekoliko godina sam hteo da kupim DAC-X7 ali sam odustao upravo zbog QC problema koje je imao. Posle je FiiO počeo sa prodajom K5 Pro, tako da sam odustao od kupovine drugih chi-fi DAC.
U principu, FiiO K5 Pro, K7 i K9/Pro su možda i obesmislili kupovinu kineskih DAC/AMP (sa AE, Amazona i sličnih sajtova), jer je moguće kupiti ih u SRB (sa validnom garancijom), zvučno su među najboljim u svojim klasama, i na kraju, FiiO ima manje QC problema od drugih chi brendova.
 
stiglo mi ovo, nije lose za taj novac, suma nema uopste, bass drma ekstra, osetna razlika spram izlaza laptopa, ne znam jel to dobro?

Mislim da ovaj uređaj nije ništa bolji od Lusya SA9023A , naprotiv...
 
@Bocko Bockovic
Pre nekoliko godina sam hteo da kupim DAC-X7 ali sam odustao upravo zbog QC problema koje je imao. Posle je FiiO počeo sa prodajom K5 Pro, tako da sam odustao od kupovine drugih chi-fi DAC.
U principu, FiiO K5 Pro, K7 i K9/Pro su možda i obesmislili kupovinu kineskih DAC/AMP (sa AE, Amazona i sličnih sajtova), jer je moguće kupiti ih u SRB (sa validnom garancijom), zvučno su među najboljim u svojim klasama, i na kraju, FiiO ima manje QC problema od drugih chi brendova.
Tacno vala, bolje 50 eur skuplje, ali da imas koga da juris ako nesto ne valja nego da se kuka nekom Kinezu na drugoj strani planete.
Fiio je skroz ok.
Jedino sto mi se ne svidja generalno kod Kineza je sto im je konstrukcija elektronike uglavnom takva da imaju linearnu snagu u odnosu na otpor slusalica. Tipa 16 oma npr. 3 vata, 32 oma vat ipo, 64 oma 750 milivati itd itd itd. Cast izuzecima, ali uglavnom je bilo tako.
Da, i naravno sto sa njihovim marketingom koliko reklamiraju snagu moze covek da obrise dupe i ne moze da bude siguran dok ne proba licno.
Kod shvabe je to druga prica. Npr. neka Violectric pojacala daju smeshnu snagu na 16 oma, znacajno vecu su na 32, najvecu na 50 ili 50 i kusur oma i onda isto neku monstruoznu snagu za 300 i 600 oma (relativno u odnosu na snagu koja im je potrebna).
Prave ih namenski za postojece slusalice.

stiglo mi ovo, nije lose za taj novac, suma nema uopste, bass drma ekstra, osetna razlika spram izlaza laptopa, ne znam jel to dobro?

To malo cudo dok radi gura i sundaru.
 
Imam HyperX Cloud 2 sluske sa njihovim originalnim DAC-om (ako je to uopste DAC). 3.5mm jack se rasklimao i gubi mi kontakt unutar DAC-a. Da li ima neki povoljan alternativni koji bi radio posao u ovom slucaju ili da vijam originalni da zamenim? Btw kacim nekad i slusalice od starog iPhone na isti jack ako to nesto znaci.
 
Diyaudio forum, vidi ko ima kakvih iskustva. Probaj prvo sa nasim onda sa internacionalnim.
 
Sad sam ga probao, zvuci bolje nego sto sam ocekivao, ima topao i mek zvuk, to nisam ocekivao. Druga stvar odlicno potiskuje 50 Hz sum sa obicnog napajanja u odnosu na druga pojacala. Ja sam zadovoljan, odlicna stvar za 15 dolara. Treba malo truda oko kutije i zica i trafoa da se to nekako smisleno spakuje. Losa stvar su ove kleme, imaju tupe srafove i lose hvataju, 5 puta stezem i zice se klimaju i ispadaju.

Treba mi sad dobar portabilni usb-c DAC da imam odakle signal da guram, cak i iz izlaza laptopa i telefona primecujem razliku. Trazim neki 30-70 evra.
 
Ne znam sta ti znaci portabilni. Da je mali i da je desktop varijanta ili da je neki "dongle" fazon ili nesto za nijansu krupnije sa sopstvenim napajanjem (baterijom).
Imperijalisti hvale SMSL SU-1, nisam ga licno cuo.

Jos malo ce na Aliju 11.11. Moguce da budu neki lepi popusti/kuponi.
 
ovako nesto, za telefon usb-c



ovde ih ima na tone, tesko se snaci


 
Molim za savet iskusne članove - imam FX Audio X3, zvučnike PreSonus Eris E3.5 i slušalice Superlux HD 680, voleo bih da kupim neko bolje pojačalo (DAC) ukoliko može da se dobije kvalitetniji zvuk na tim zvučnicima. Bitniji su mi zvučnici nego slušalice, za "mirniju" muziku.
 
Molim za savet iskusne članove - imam FX Audio X3, zvučnike PreSonus Eris E3.5 i slušalice Superlux HD 680, voleo bih da kupim neko bolje pojačalo (DAC) ukoliko može da se dobije kvalitetniji zvuk na tim zvučnicima. Bitniji su mi zvučnici nego slušalice, za "mirniju" muziku.
Ne može .
Kupi bolje zvučnike
 
slusao sam malo ovaj dac, jeste da nije skup ali zvuk je nezanimljiv, nista bolji od obicnog izlaza laptopa, bass je tanak i neubedljiv, ko zna da li je eq uopste analogno kolo ili samo neko digitalno budzenje

dobra strana mu je sto nema suma uopste
 
Imam sledeci sistem Sundara slusalice , Filio k5pro amp i sledeci problem: Kad slusam preko iphon 14pro lightin na 3,5 Zvuk je lep ali je tih, a sve odvrnem do kraja. Kad slusam preko shaomi not 8pro koji ima 3.5 ulaz zvuk je odlicne glasnoce ali mi nekako neide u glavu da isto nemogu i preko iphona a kupio sam vec 3 kabla i original i keneze al corak.
 
Cekaj, cekaj, cekaj.
Povezujes telefone sa k5 pro, pa na k5 kacis sundaru?
Ili kacis sundaru direkt na epl dongl ili na tjomi 3.5mm dzek?
 
Telefon kao plejer ide na in u k5 pro i koristim kod iphona dongl a kod shaomi nema potebe jel ima 3.5 aut. A onda Sundaru kacim preko 3.5 na prednji izlaz za slusalice na k5pro.
Telefon kao plejer ide na in u k5 pro i koristim kod iphona dongl a kod shaomi nema potebe jel ima 3.5 aut. A onda Sundaru kacim preko 3.5 na prednji izlaz za slusalice na k5pro.
Kod Iphona zvuk je znacajno tisi nego kod Shaomija plus on ima i nekakva podesavanja za eq i razne slusalice ali mi kod njega zvuk nekako odzvanja u odnosu na Iphon .Ipak slusam na Shaomi jel je efekat bolji kad se odvrne zvuk. Razmisljam da li vredi kupiti player na primer filio m11 pro . Ili filio r7 pa imati sve u jednom
 
Poslednja izmena:
Ako sam razumeo dobro, kacis dongle na ajfon, onda iz njega 3.5mm na 2xRCA u line in na K5Pro.
Vrlo verovatno da je tu problem sa tim dongle adapterima da ne izbacuju dovoljnu voltazu. Ili iphone izbacuje manju voltazu preko lajtning dzeka na te dongle adaptere.

Zanimljiva je cela ta postavka sa mobilnim telefonima.
Zasto ne zakacis neki komp/laptop preko usb-a na njega?

Ako pustas muziku koju imas lokalno tjomiju, instaliraj wavelet. Na tockic dole levo odaberi legacy mode. Gore onda tapni na AutoEq i u novom prozoru pretrazi "sundara", odaberi i aktiviraj autoeq opciju.
Bolji ce ti biti zvuk i konacno ces imati bas na sundari.
Cini mi se da wavelet ne radi sa YT i sa spotify-jem.
Nisam siguran posto ih slabo koristim.
 
Vase misljenje Sundara i fiio m11 pro. Dobio bi na pokretljivosti ali da li ima dovoljno snage za Sundaru
 
Nazad
Vrh Dno