Šta je novo?

Pojacala za slusalice

za kvalitetno slusanje na telefonu i laptopu da li uzeti Bayerdynamic dt770 pro na 32 oma ili ici na 250 plus pojacalo sa ugradjenom baterijom? i koje bi pojacalo doslo u obzir? ili mozda cak 80 oma u nekom scenariju?
Idi do ovih radnji u BGu ponesi tel. i na licu mesta možeš videti kako šta zvuči...to bi ti bila moja preporuka
 
@suncica2222

To su specifične studijske slušalice, dokazane ali i na neki način i malo pregažene vremenom. Ne kažem da su loše ali ima boljih za taj novac (ili za malo više novca), posebno za prosečne korisnike.
Evo npr. Beyerdynamic Custom One Pro Plus ili Custom Studio nude bolje izbalansiran zvuk, mogućnost podešavanja jačine basa preko klizača na samim slušalicama, mogućnost brze i lake izmene kablova (npr. 3m kabl za PC, 1.5m za smartfon ili muzički plejer). Na kraju, imaju i mogućnost promene dizajna po želji korisnika a i malo su lakše su za ''pokretanje'' od DT770 Pro, posebno COP+.

https://www.headphonecheck.com/test/beyerdynamic-custom-one-pro-plus/
https://www.headphonecheck.com/test/beyerdynamic-custom-studio/

Ima još dobrih over-ear slušalica zatvorenog dizajna (koji sam po sebi nudi dosta bolju izolaciju od otvorenog dizajna) ali i COP i Custom Studio su odličan izbor u tom cenovnom rangu.
 
Nemoj da ides na Dt770 , Ako ti ne smetaju Otvorene slusalice, idi na dt 880 imas u mom profilu na temi najbolje slusalice dosta poredjenja direktnog sa 770 I 770 gubi bitku u gotovo svemu pogotovo u midrange I vokalima Ali Ako ti treba bas za Telefon I Portabilnu upotrebu, Audio Technica msr7B(obavezno model sa B a ne stari model) imam Ih 2 meseca I njih mogu da ti preporucim zdusno iz vise razloga. Prvo dt770 su gladne snage, I mnogo vise zavise od dac/amp da bi imale svoj pravi tonalitet. A msr7b zvuce sjajno na bilo sta da ih nakacis dokle god je Dac na tom uredjaju dobar, ne zahtevaju dobro pojacalo za razliku od dt770 I 880. Imaju jako izrazene upper midrange tonove dakle zenski vokali ubijaju, vrlo su detaljne u svim tonovima, ubedljiv Ali Brz bass Koji nikad nije preteran, vazdusasti akusticni I smeli visoki tonovi Koji su mnogo kontrolisaniji nego 770. Vrlo fin soundstage uporediv sa dr770.

I tako izbor je na tebi , Ali ja bih otiso u Roland planet na tosinom bunaru I isprobao msr7B , ne mora da znaci da Ako meni ovoliko odgovaraju da ce I tebi. One su by far najbolji portabilni closed back model za mene sad.
 
vec sam uzeo prijatelju dt770 32ohm i probao ih u radnji, zvuce vrlo zivahno i uzbudljivo bass i visoki, daleko bolje od npr audiotehnike m30x koje mozda imaju realan zvuk za monitoring ali bled i dosadan za uzivanje u muzici, nista bolje nisu ni m50x

meni se svideo zvuk pa sam mislio da uzmem i sebi jedne da mi sluze za slusanje na telefonu i komponovanje na interfejsu

ono ima mali milion modela, racunam manja sansa je da pogresis kad uzmes neki evergreen model, a dt770 hvale svuda redom i na youtubu i ovako iskustva korisnika
 
meni su se svidele dt990pro sto se zvuka tice, ako se dobro secam od celog lineup-a dt770/880/990 one imaju najmasivniji bass i odvaljuju. dt770 se i ne secam kako zvuce. Ali mi se nije svidela izrada pro modela nekako skripi plastika na prelazu sa metalnim delovima jedini razlog sto ih vise nemam. Inace mi se zvuk toliko svideo sa sam u jednom trenutku uzeo i drugi par 😅 tad sam imao hd558 i 518 i nekako su fin kontrast. Nebo-zemlja sound sig a opet i bd i senn oduseve sa svojim jakim stranama. Posle kad sam probao hd600 i 58x nisam nesto bio blow away jer iako je sveukupno cistiji zvuk nekako su dosadne. A jesi razmisljao o novoj reviziji dt700pro x ili kako su ih vec krstili ?😅
 
vec sam uzeo prijatelju dt770 32ohm i probao ih u radnji, zvuce vrlo zivahno i uzbudljivo bass i visoki, daleko bolje od npr audiotehnike m30x koje mozda imaju realan zvuk za monitoring ali bled i dosadan za uzivanje u muzici, nista bolje nisu ni m50x

meni se svideo zvuk pa sam mislio da uzmem i sebi jedne da mi sluze za slusanje na telefonu i komponovanje na interfejsu

ono ima mali milion modela, racunam manja sansa je da pogresis kad uzmes neki evergreen model, a dt770 hvale svuda redom i na youtubu i ovako iskustva korisnika
Ako si ih probao i ako ti odgovara takav zvuk, onda ok, dobre su to slušalice svakako. Ali je suština da ima boljih , po sličnoj ceni.
Tu mislim na Beyerdynamic Custom Studio pa i na COP+, a i Fostex TR-80 su bolje od DT770 Pro, što može da ti potvrdi i @sale941. I Fostex i Beyerdynamic Custom/COP+ imaju bolje izbalansiran zvuk a i dalje zvuče dinamično i zabavno, plus na Custom seriji imaš mogućnost podešavanja jačine basa preko klizača. Bukvalno su u svakom smislu logičnija kupovina od DT770 Pro, posebno za korisnika koji ne radi u studiju.
 
vec sam uzeo prijatelju dt770 32ohm i probao ih u radnji, zvuce vrlo zivahno i uzbudljivo bass i visoki, daleko bolje od npr audiotehnike m30x koje mozda imaju realan zvuk za monitoring ali bled i dosadan za uzivanje u muzici, nista bolje nisu ni m50x

meni se svideo zvuk pa sam mislio da uzmem i sebi jedne da mi sluze za slusanje na telefonu i komponovanje na interfejsu

ono ima mali milion modela, racunam manja sansa je da pogresis kad uzmes neki evergreen model, a dt770 hvale svuda redom i na youtubu i ovako iskustva korisnika
Zanimljivo, ja sam dao par ljudi da slušaju DT770 i M30x i više im se dopala AT što se tiče zvuka, a da su DT770 udobnije.
 
770 pro Jesu udobnije tu nema govora imas osecaj skoro kao da nema nikakvog pritiska na glavi one kao I dt880 su tier za udobnost ceo Dan.
Dok M30x znaju Malo da zagreju usi I da Ako nisu idealno postavljene da prikljeste skoljku zato sto iako Jesu over ear nisu around ear kao 770/880 Ili fostex tr80 , mada su I one easily sposobne da par sati bez pauze da izdrze na glavi Bez da krenu da zapravo smetaju.
Sto se zvuka tice 770 I m30x su mi tu negde svaka I'ma svojih aduta.


Sub bass Dt770 Malo vise kopaju nego M30x u najnizim frekfencijama I brze su od M30x
Mid bass tu su izjednaceni modeli I jedne I druge imaju lepu definiciju I punch .

Midrange tu m30x apsolutno unistava Dt770 (m30x je Po ovome slicna kao dt880) , kvalitet vokala intimnost, kvantitet midtrange- definicija glavnih instrumenata,separacija, detaljnosti sve je to na strani M30x, nije ni cudo sto I'm je prva namena mixing vokala.

U visokim tonovima dt770 doseze vise, I'ma vise vazduha u prezentaciji, vise akustike, smelosti, Ali na ustrb toga da nema dovoljno kontrolisanosti, I'ma odredjene peaks oko 6.5- 7.5khz frekfencija koje izazivaju metaliziranost vokala I odredjeni metalizirani ""Veil"", krece da reze ukratko.

M30x Imaju u poredjenju dosta opustenije visoke Koji pokrivaju dovoljno informacija, Ali I'm fali ekstenzije Bez blagog Eq, takodje fali I'm osecaj vazduha u instrumetima.

Imaging ide M30x jednostavno pozicioniranje instrumenata u mixu I'm je jako precizno, I separacija je odlicna.
Soundstage 770 Bez razmisljanja one zvuce jako Siroko za zatvorene slusalice, dok su m30x mnogo vise closed in uze, I fokusirane u prezentaciji od svih sluski koje imam imaju najmanji soundstage .
 
Konacno pazarih zen dac al ne umem svetla da nariktam:LOL:
Ili dobijem belo il zuto,svasta probah....
 
Pa ne namesti zato se i mucim,mp3,flac,dsd... sve isto...
 
Aimp>ASIO ifi USB Audio Device,19200Hz 32bit stereo...Probao svasta al ne haje,kad stavim na 16bit onda je zuto....

Nesto sam preskocio sad sta jbmlg...
 
Nek te lepo služi...Jako fin i praktičan komad radosti je Zen DAC.

Jednom ću kupiti još jedan čisto da mi stoji u rezervi za ne daj bože, ali šta može da se desi kad je uredjaj ko tenk radjen sa sve Usb portom ko stari štampači jos Gold plated.

Jedino da ga bacim pod kamion u punoj brzini... Pa da mu se nešto desi.

A ono što moram pored topline zvuka i smooth faktora da pohvalim, je da onaj potenciometar ne bih menjao nizašta kolko je fin.

Pogotovo lepo radi u variable voltage, modu kada se ponaša kao pre amp za studio monitore npr ove kod mene Fluid C5 kojima je volume pozadi.

U variable modu ide do 3.3 Volta inače. Na single ended 6.3mm. Preko 6 na 4.4mm.

Meni na GTO firmware menja boju u Tidal a na playerima ne dokle god ne predajem 44 khz.
 
Aimp>ASIO ifi USB Audio Device,19200Hz 32bit stereo...
Davno sam koristio Aimp, pa se ne sećem podešavanja, ali trebalo bi da ima da se podesi da Aimp svira audio fajlove u formatu u kome su zapisani, a ne da se zada izlazni format i onda će Zen da pokaže ono kako je fajl napravljen.
Po uputstvu za Zen trebalo bi da su ove boje za različite formate fajlova

Screenshot 2022-09-10 at 01.01.38.png
 
Razmisljam se da odradim upgrade sa schiit 2 uber stacka na Chord Mojo 2.
Koliko vidim, Mojo 2 je kod nas nesto preko 600e. Ima li neko ideju koliko bih novca mogao da trazim za schiit uber stack?
 
Pa Mojo I'ma dosta, nisi output na pojacalo nego Shit.
To bi ti bilo downgrade . Ali sa strane portabilnosti I visestruke primene, Mojo wins.

Ali again za pare za koje bi dao za Mojo imas Dac kao Tri Tk2, Topping G5, Ifi Glyphon,Ifi Go bar, Xduuo XD 05 plus.

Mojo kao I Ifi fura, neki svoj Flavour kad su Dac/Amps u pitanju pa je topliji nego dead neutral Shiit.

I to Treba da uzmes u obzir.

A svi ti uredjaji imaju, slicnu funkcionalnost kao Mojo.

Kao I za vecinu tehnike, Ako je u dobrom stanju a pod garancijom 60-70% od cene se trazi, kada je Bez garancije a u finom stanju 50-55% od cene koju I'ma Bez akcija.
 
Poslednja izmena:
Bolji je Mojo 2 zvučno od svih koje si nabrojao, ne mnogo ali bolji. Jedino što je dizajn nekako zastareo i neozbiljan, sa sve onim svetlećim klikerima. Ali dobro, to je subjektivno i manje bitno.

Hteo sam da napišem da je za te pare moguće formirati Topping stack, ili još bolje sačekati FiiO K9 Pro na nekom sniženju, ali onda videh da u P prodavnici Mojo 2 može da se kupi za oko 615€, sa domaćom garancijom. Tako da je u tom smislu bolja kupovina (od Topping stack ili K9 Pro) koje bi morao da naruči iz inostranstva. K9 Pro čak i da se pojavi kod nas, koštaće verovatno blizu 1000€.

Ne bih da procenjujem ali realno za polovne Schiitove ne možeš nešto mnogo da uzmeš, jer ima sve više dobrih, novih DAC/AMP do 200$/€, koji su u rangu sa Schiit stackom a novi su.
Ali s obzirom da se radi o retkim modelima u oglasima, možeš da probaš sa nekom malo višom cenom, možda neko neće žaliti novac za tako retku DAC/AMP kombinaciju.
 
Ljudi su za Topping G5 rekli da je sa strane testiranja I merenjima, bukvalno najtrasparetniji Dac/Amp dal 200 dal 1000 dolara u nivou Matrix Elementa. I pritom I'ma 1.2 watta na 32 ohm .

Sto se tice ostalih ,uredjaja Gryphon se izdvaja sto I'ma te knobs za xbass/xspace I switcheve za voltage bese...
I dosta ljudi (ja ukljucujuci) I'ma lepa iskustva sa Burr Brown u njima.A I Bluetooth uz to.


Da li je Mojo bolji ,je subjektivno.Ali da je bolji Value for money od pobrojanih. Sumnjam.
 
Razmisljam se da odradim upgrade sa schiit 2 uber stacka na Chord Mojo 2.
Koliko vidim, Mojo 2 je kod nas nesto preko 600e. Ima li neko ideju koliko bih novca mogao da trazim za schiit uber stack?
Chord Mojo je bolji ali ne znam da li ti ima smisla prelaziti sa desktop stack setup-a na portabilni luksuz. Chord mojo nije zamisljen da ti bleji pored kompa i sluzi kao dac/amp nego da ide sa tobom i laptopom/playerom na putovanja da bi i van kuce mogao da uzivas u muzici ili ako si u nekom minimalizam fazonu i kuci imas laptop i mojo samo. Inace ti je vrv bolje i jeftinije da zadrzis to sto imas ili da napravis upgrade u istoj podkategoriji proizvoda (desktop dac/amp). Javi utiske ako se ipak odlucis za mojo
 
Nisam napisao sve informacije.

Trenutno schiit stack + Fidelio x2 koristim za desktop setup (koji slabo i koristim da budem iskren), lootoo paw s1 + dunu sa6/2000j koristim uz laptop (vecinu vremena tako slusam muziku).
Chord bih pre svega koristio uz laptop i bubice, a schiit bih prodao jer ga slabo koristim (mada, lako moze da se desi da sledece godine uzmem neke planarne slusalice, pa ce mi svakako trebati nesto ozbiljnije).

Iskreno, odavno zelim da probam Mojo, a iznenadilo me je sto je cena korektna kod nas.
Vidim da Chord nema podrsku za ps5 (uac1) i mqa (muziku uglavnom slusam preko Tidala), tako da deluje da mi ne bi odgovarao.
 
@adachi
Da, Mojo 2 je smislena kupovina pre svega ako mu treba prenosiv DAC/AMP.

@sale941
Merenja su jedna strana priče. Poštujem trud i rad Amira sa ASR ali tu se stvorila armija onih koji zvuk nekog DAC/AMP procenjuju samo na osnovu tih merenja (SINAD pre svega).
Nije problem naći kineski DAC/AMP od 100-150$ (čak i dongle) koji je po merenjima (SINAD) ''bolji'' od Mojo 2. Ali, da li bolje zvuči u praksi, sa istom opremom? Teško. Da ne pričam da postoje izuzetno kvalitetni i cenjeni DAC/AMP (npr. od 2000$), koji su po SINAD merenjima u rangu kineskih DAC od 200$, a zvučno i u svakom drugom smislu su superiorni i dokazano kvalitetni. Možda nisu bolji onoliko koliko su skuplji, ali to je neka druga tema.

Topping je mnogo napredovao prethodnih godina, i stvarno su vrh po merenjima ali istovremeno nije mali broj onih kojima ti DAC/AMP zvuče pomalo ''sterilno, hladno, dosadno, neprirodno''.. često su nijanse u pitanju ali ih mnogi čuju (naravno, ovo je subjektivno a zavisi i od ostatka opreme).

https://apos.audio/blogs/news/my-new-go-to-device-passion-for-sound-on-the-fiio-k9-pro-ess
Npr. ovaj lik kaže da je Mojo 2 zvučno bolji čak i od K9 Pro, za tu neku nijansu. Odnosno da K9 Pro zvuči malo bolje i prirodnije od Topping DX5 ali da je Mojo 2 zvučno ipak bolji od oba. A po famoznim merenjima (SINAD) DX5 je jedan od rekordera na ASR pa opet u ovom slučaju zauzima treće mesto. Što ne znači da zvuči loše, već je to utisak i procena čoveka koji je testirao sva 3 modela. Od ova 3 uređaja, ja bih bez mnogo razmišljanja uzeo K9 Pro, jer mi treba klasičan, multifunkc. DAC/AMP, iako verujem da Mojo 2 zvuči za tu neku nijansu bolje, ali je sve ostalo na strani K9 Pro, mada je i skuplji.
 
Poslednja izmena:
Ma da merenja Jesu korisna Al ne presudna. Pogotovo kad je u pitanju harmonic distortion... Sinad je pogotovo beskoristan podatak.

Vecina stvari na kojima Dac pada na Asr u praksi niko normalan ne moze da cuje.

Osim Ako Dac/Amp, I'ma izrazit channel imbalance. Ili Ako je dynamic range I Separacija niska.

To je istinski jedna od prvih stvari za realan fidelity .
 
Ne vidim da je neko pomenuo, a mislim da bi trebalo, pošto su ovdašnje pameti delo...
Bio prethodni vikend Hi-Fi Show u Holiday In-u, ko je bio mogao je i da ih proba.
Jedne od najboljih slušalica koje su ikada napravljene.
 
Izgledaju perverzno.😁

Kontam da bi pored ,muzike I gaminga I za cough * skakljive snimke bile ekstra.😂😁
Dat Soundstage, much imaging such wow.

A novcanik what novcanik😂
 
Poslednja izmena:
Slušalice koje je Stivi Vonder posle par minuta slušanja na Hi-End sajmu u Las Vegasu poručio za sve svoje ton majstore.
Na Hi-End sajmu u Minhenu ove godine su ponele epitet najboljeg proizvoda od svih koji su izlagani, od kojih su neki xy skuplji od njih.
 
Poslednja izmena:
Sad vidim da su se iFi (Zen) modeli pojavili u zvaničnoj prodaji u SRB (4A), do sada su mogli da se nađu samo ponekad na KP.
Odlično, sada je bar malo veći izbor u toj klasi uređaja od 10k do 30k din. Do sada se sve svodilo na FiiO, NuForce (uDAC) i AudioQuest (Dragonfly).
 
Nazad
Vrh Dno