Šta je novo?

Podešavanje jumpera na retro ploči

Verovatno je neispravan, kad se ne pali sa podešavanjima za njega. Da nije neki pin malo iskrivljen ili možda oksidirao?
 
Deluje da je u dosta dobrom fizičkom stanju,ne primećujem da neki pin nije OK20230207_115441.jpg
 
Prvu stvar koju treba da proveriš je voltaža, da vidiš kako je podešena na ploči...ovaj MMX 223Mhz radi na 2.8V kao što se vidi i na slici. Ako je to ok podešeno onda predješ na jumpere. Obično je voltaža problem kada neće da diže sistem a procesori se gotovo nikada ne kvare. A da li baca neki beep ?
 
Napon bi trebalo da je već podešen na 2,8V, ako su džamperi ostali isto podešeni.
 
Da,po uputstvu za plocu naponi bi trebalo da su isti i za MMX procesore i na 200mhz i na 233 mhz....tako da to nisam menjao...

Inace,nikakav beep ne pusta,jednostvano nista sa tim procesorom na 233 mhz....
 
Da,po uputstvu za plocu naponi bi trebalo da su isti i za MMX procesore i na 200mhz i na 233 mhz....tako da to nisam menjao...

Inace,nikakav beep ne pusta,jednostvano nista sa tim procesorom na 233 mhz....

Ništa onda kreni sve od nule, povadi sve kartice i svu memoriju, raskači hdd, floppy, cd-rom i šta već imaš....kreni samo sa grafičkom i memorijom jednom
 
E,drugari hvala svima na dosadasnjim odgovorima,nikako da stignem da se bavim jos sa ovim pentiumom 233mmx,nego izletela mi neka mogucnost da za 70ak eura kupim voodoo 2 graficku karitucu,ali prodavac tvrdi da nema kako da je testira,tj postoji mogucnost da graficka nije ispravna......da li ima smisla tako dati 70 eura,jer posle mogu da se "slikam" ako se ispostavi da kartica ne radi.......kakve su inace bile te voodoo 2 grafike u radu,da li su imale neke mane,da se kvare i slicno?

Inace po ebay se takve ispravne grafike (sa slikom u radu kao dokaz) prodaju za 150,200 eura (?!)
 
Heh, nije ispitana, a ispravna košta 150-200€. Bolje da dobije i 70€ za "neispitanu" nego siću za neispravnu.
 
Ja sam od njega kupio par retro stvari,i skoro sve je bilo u skladu sa opisom....tj radilo je OK,ali to je on i sam napisao......sad za ovu grafu ne znam....on tvrdi da nema onaj Passthrough kabal,kako bi povezao voodoo 2 i 2d karticu.....tj kao ne moze da je isproba u igrama.....a win je vidi i drajveri se instaliraju bez problema...
 
Poslednja izmena:
Drajveri će da se instaliraju, ali to ne znači da kartica radi kako treba. Pravac kod njega sa kablom i proba na licu mesta. :geek:
 
Da, da, može da kupi kabl od 200 kiniti i da dobije 150+ € ali ne voli lovu pa eto ide kao neispitano. Neispitano bukvalno znači proverio sam ne radi, daj da uvalim nekome.
 
Pitao sam coveka da li je moguce da nema obican VGA musko zenski kabal da ljudski testira taj voodoo 2,on kaze da nema i da ga mrzi da se previse bakce sa tim....(?!)....iako covek tvrdi da ima gomile retro komponenti i delova......svasta....

Btw,kartica vise nije na oglasima,neko je kupio verovatno......mozda ce da je popravlja i budzi ako ne bude radila?
 
Pitao sam coveka da li je moguce da nema obican VGA musko zenski kabal da ljudski testira taj voodoo 2,on kaze da nema i da ga mrzi da se previse bakce sa tim....(?!)....iako covek tvrdi da ima gomile retro komponenti i delova......svasta....

Btw,kartica vise nije na oglasima,neko je kupio verovatno......mozda ce da je popravlja i budzi ako ne bude radila?

Ma nije je niko kupio nego je verovatno izvalio da ne može tako lako nekoga da nasamari.....to se odmah videlo da je muljator neki, lepo ti ja rekoh. Imaš ih takvih koliko voliš na KP
 
Kupio sam od pomenutog lika 3d blaster riva tnt2 vanta PCI za 25 eura,trebalo bi da je u rangu voodooa 2....:)...nadam se da ce ok raditi sa mojim pentiumom 200 mmx,overklokovanog na 233mhz.....tj da procesor nece previse da je bootlneckuje.....tj nadam se da će kartica uopšte raditi :ROFLMAO:




Ovaj car traži za ovu konfu 500 eura :ROFLMAO:

 
Poslednja izmena:
Heh, nije ispitana, a ispravna košta 150-200€. Bolje da dobije i 70€ za "neispitanu" nego siću za neispravnu.
Ne pratim baš cene retro opreme, ali da li je moguće da voodoo 2 košta 150€ ?
Moram sada da pregledam kutije mislim da imam voodoo 2,

Našao sam ovaj voodoo, moguće da imam još neki.
1677762450583.png
 
Poslednja izmena:
nadam se da ce ok raditi sa mojim pentiumom 200 mmx
Питање, те картице иду уз P2 или P3 на 400-600 Mhz. Мени је К6-2 на 300 Mhz био слаб уз i740 графику, која је за класу спорија од те Ванте.

@phantomr
Општа је помама у целом свету за ретро опремом, ко је чувао технику може данас да продаје за лепе паре малтене све.
 
Питање, те картице иду уз P2 или P3 на 400-600 Mhz. Мени је К6-2 на 300 Mhz био слаб уз i740 графику, која је за класу спорија од те Ванте.

Istraživao sam malo o tome po netu i ispada da su te TNT2 Vanta grafike u PCI verziji dosta sporije nego TNT2 modeli u AGP verziji.......pa zbog toga bi trebalo da su u rangu voodoa 2 ili slično kao (AGP) TNT 1 .....pa sad,ako je voodoo2 dobar za pentium mmx,što ne bi bila i tnt2 vanta PCI?

Ali videću sutra kad stigne kako radi......ako ništa drugo,ima 32 mb memorije,pa ću moći na njoj da poteram više rezolucije
 
Istraživao sam malo o tome po netu i ispada da su te TNT2 Vanta grafike u PCI verziji dosta sporije nego TNT2 modeli u AGP verziji.......pa zbog toga bi trebalo da su u rangu voodoa 2 ili slično kao (AGP) TNT 1 .....pa sad,ako je voodoo2 dobar za pentium mmx,što ne bi bila i tnt2 vanta PCI?

Ali videću sutra kad stigne kako radi......ako ništa drugo,ima 32 mb memorije,pa ću moći na njoj da poteram više rezolucije
Imao sam voodoo 1 i voodoo 2 dok je deo društva imao neke nvidie i onaj Intel 740 i kada smo igrali quake, pa svi donesu kompove onda se lepo vidi razlika. Na voodoo karticam je sve nekako izgledalo lepše.
 
A da li se sećaš koji si procesor imao sa voodo1 i voodoo2?.....koje je to godine bilo?
 
A da li se sećaš koji si procesor imao sa voodo1 i voodoo2?.....koje je to godine bilo?
Sećam se imao sam intel 233mmx sa voodoo 1, a voodoo 2 sam koristio na intel celeron 300a, overclokovan na 450Mhz
Ne sećam se tačno godine, ali kada je bio aktuelan intel 233MMX, a voodoo 1 smo kupili jer smo videli demo na NFS SE, gde se prvi put prikazalo kako igre izgledaju sa voodoo karticama, a do tada smo svi koristili obične virgeve, i to je izgledalo neverovatno. Bio sam bukvalno šokiran kako to izgleda i morao sam da nabavim vooodo,
Ja sam koristio Amigu, i kao svaki Amigista, mrzeo sam PC računare, ali upravo me je voodoo naterao da pređen na PC.
To je tada bila ozbiljna akrobacija da se kupi, koliko se sećam prvi voodo 1 je bio Diamond Monster, i plaćen je 350 maraka. Posle smo voodo kartice dovlaćili iz Kanade za celo društvo.
 
Pa doduše,ništa se nije promenilo ni do danas,jer i danas je ozbiljna akrobacija da se kupi npr neka nvidia 4080/4090

Tj 350 maraka neke 1996 je možda slično kao 1500 eura 2023,uzevši u obzir inflaciju,standard itd :)
 
Pa doduše,ništa se nije promenilo ni do danas,jer i danas je ozbiljna akrobacija da se kupi npr neka nvidia 4080/4090

Tj 350 maraka neke 1996 je možda slično kao 1500 eura 2023,uzevši u obzir inflaciju,standard itd :)
Intel 233MMX je predstavljen juna 1997, tako da sam ga kupio 1997, ili početom 1998, a i voodo nekoliko meseci kasnije.
NFS 2 SE je izašao 1997, sećam se dobro te igre, jer smo je igrali redovno u lanu i grafika je bila OK za to vreme. Ali u igri ako pustiš da igra stoji u meniju, posle nekog vremena se pokrene demo, gde ti prikažu kako ista igra izgleda sa voodoo karticom, i kad smo to videli, nismo mogli da verujemo kako dobro izgleda.
 
Poslednja izmena:
NFS2 SE је и код мене била прва игра коју сам покренуо на Вудуу. Нестваран осећај у то време, све умекшано, клизи, магла, киша, сенке, одсјаји, скакавци који се лепе за стакло у Аустралији, вилица до пода. Једино што ми је оставило јачи утисак у целој играчкој каријери је увод за први Unreal истог тог лета.
 
@Ulrich

Ta karta je iz '99, u rangu recimo Voodoo 3 tako da postoji verovatnoća da ćeš imati neki manji bottleneck. Ovde u manualu se spominje Amd-K6 @233Mhz kao minimum neki a on je opet u rangu Intel MMX@233Mhz koga nema navedenog.....moguće da je neki fazon do drivera pa se preporučuje zato AMD

Screenshot_6.jpg
 
Tj 350 maraka neke 1996 je možda slično kao 1500 eura 2023,uzevši u obzir inflaciju,standard itd :)

Tih 350DM '96 ti je tačno ko današnjih 420€ (1$ bio 1.50DM), gde ode brate na 1500 :LOL: Nike Air Max su koštale samo 100DM+ u ono vreme....Sony PS1 je koštao nešto slično tih godina kao Voodoo I. On nigde nije ni mogao da se nabavi ovde kao ni Voodoo II ako se ne varam.....Ovde su se furali Matrox-i, S3, ATI i kasnije NVidia. Voodoo je bio egzotika realno kao i pojedine zvučne karte tipa Gravis Ultrasound MAX ili AWE64 Gold
 
Ali to ti je čista konverzija valuta,nisi uzeo u obzir inflaciju kao i tadašnji standard.....ta 1996 je bila samo 2-3 godine posle najveće hiperinflacije u istoriji planete,zemlja je bila pod sankcijama,kriza u svakom mogućem smislu itd,itd......"vesele 90te"....mislim da su bili extremno retki tada ljudi koji su mogli da plaćaju stotine maraka za jednu grafičku kartu....pa sam zato mislio da su tadašnji retki srećnici koji su mogli da izdvoje tolike pare za GPU bili slični kao srećnici koji danas kupuju GPU za 1500-2000 eura..

Evo npr i Matrox Mistique (koji i nije 3d akcelerator) su u svetu kompjutera početkom 1997 nahvalili kao jednu od najboljih karti na tadašnjem tržištu i kao neko "čudo tehnike"...verovatno zato što je i malo šta bolje tada moglo da se nadje i kupi u Srbiji


Btw,opet ispada da je slična situacija kao danas sa mnogim komponentama,eto ja npr tražim neki kvalitetniji 32" 4k 144hz monitor ili kvalitetnije ATX 3.0 napajanje i u Srbiji je izbor što se toga tiče isti kao u Mozambiku
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno