Šta je novo?

Poco F5

Uzeo danas, trebalo da dobijem beli, umesto toga vidim u kutiji da je crni, aj nije bitno, podsećaju me malo leđa na voljeni G2. Prvi utisak je bio 'bem ti, što je ovo brzo. Ja brži telefon nisam uzeo u ruke. Vidim i da će mi smetati neke sitnice, koliko je MIUI siromašniji opcijama nego Realme UI, mali čitač otiska, kamera na sredini, biće tu još toga i dobrog i lošeg da se vidi, samo da stignem da se igram, frka mi je malo s vremenom.

Nego ljudi, jer i vama došao sa nalepljenim staklom? Grebe kad klizam prstom preko ivice, ne znam kako da skinem ovo, a da ne napravim štetu.
 
A druže gde je tu infinix note30 vip ..iako ga nema nigde po radnjama..?
Infinix ima nekad neke sitne bagove a ovih dana i nešto slabiju autonomiju. Ima ga na oglasima za 360e i ovaj koji koristim Infinix Note 30 VIP i Infinix Zero 30. Za većinu je taj Zero 30 sjajan model, isti čipset kao u Egde 40, ekran 6,78" 144hz, mogućnost 4K 60fps i glavnim i selfi kamera senzorom. Imaju jako napredan AI, odlični su. Ja Note 30 VIP koristim kao primarni a Poco F5 kao rezervni.
 
Uzeo danas, trebalo da dobijem beli, umesto toga vidim u kutiji da je crni, aj nije bitno, podsećaju me malo leđa na voljeni G2. Prvi utisak je bio 'bem ti, što je ovo brzo. Ja brži telefon nisam uzeo u ruke. Vidim i da će mi smetati neke sitnice, koliko je MIUI siromašniji opcijama nego Realme UI, mali čitač otiska, kamera na sredini, biće tu još toga i dobrog i lošeg da se vidi, samo da stignem da se igram, frka mi je malo s vremenom.

Nego ljudi, jer i vama došao sa nalepljenim staklom? Grebe kad klizam prstom preko ivice, ne znam kako da skinem ovo, a da ne napravim štetu.
Zna li neko nešto o ovom staklu?
 
Trebalo bi da je folija a ne staklo, tako dolazi. Ja sam foliju skinuo i stavio staklo, moje neko uverenje da mi je staklo sigurnije, ne zbog drugog.
 
Poslednja izmena:
Jeste, folija je. Delovala je tako kruto da sam pomislio da je staklo. Skida se, samo nisam mogao da je lepo potkačim noktom. Ja nikad ništa ne držim na ekranu, nepotrebno je i samo škodi.
 
Apsolutno nepotrebno. Samo ne drži mob u džepu sa ključevima i to je to.
 
Ključevi nisu neki problem (svakako ne stavljati u isti džep sa telefonom), meni je na starom poco x3 telefonu najviše pesak i kamenčići na plaži izgrebao telefon, tj staklo na kameri pozadi.
 
Ja u levi džep ne stavljam ništa osim telefona. Sama ruka ide u desni ako je u ruci bilo šta sem telefona. Neverovatno, polusvesno, automatski!

A isplati li se pro za ovu razliku, šta mislite?
 
Da li X5 pro ima reklame i gde kupujete F5, samo na KP ?
 
A isplati li se pro za ovu razliku, šta mislite?
U porodici imam klasičan iphone i isti model ali pro verzija. Razlika je velika. VELIKA.
Verujem da je tako i u android svetu, pogotovo jer F5 Pro ima Snapdragon.
Ljudi jednostavno veruju Qualcomm Snapdragonu, gde spadam i ja iako Mediatek Dimensity takođe kida.
 
Pa i obični F5 ima Snapdragon. Kamera je ista na oba modela. Ja bih kupio obični.
 

Prilozi

  • Screenshot_2023-12-10-09-34-14-006_com.opera.browser.png
    Screenshot_2023-12-10-09-34-14-006_com.opera.browser.png
    132.5 KB · Pregleda: 31
Ključevi nisu neki problem (svakako ne stavljati u isti džep sa telefonom), meni je na starom poco x3 telefonu najviše pesak i kamenčići na plaži izgrebao telefon, tj staklo na kameri pozadi.

Ključevi mogu da izgrebu kućište telefona, ali staklo neće. Samo su dva realna scenarija neko da izgrebe ekran. Jedan si već opisao, pesak na plaži. Drugi je drago kamenje na prstenju, kad ženska traži nešto i brlja po torbici.

Sad kad sam malo bolje upoznao F5, telefon je ok. Ne znam što je Qualcomm smestio ovaj čipset u Snapdragon 7x seriju, ili je F5 mnogo lepo optimizovan za njega, ili ovaj SoC uveliko pripada u 8x familiju. Baterija traje otprilike kao na starom telefonu, što je zadovoljavajuće. Punjenje je malo sporije, što je i logično, pošto je baterija malo veća. Kućište je kao i na premium telefonima, sa ekranom koji pokriva skoro celu prednju stranu, jedino što je od plastike, tako da je 40 grama lakši od novog ajfona sa istom dijagonalom i 60 grama od starog. MIUI je takav kakav je, pa ga voleo ili ne, ja nisam nešto lud za njim, ali nije ni loš.

Ovo je zapravo najskuplji telefon koji sam kupio do sada, prethodni najskuplji je bio LG G2 za koga sam onda dao 320 evra. Ja najviše volim telefone oko 250 evra, to mi je neki sweet spot gde mogu da dobijem sve bitne stvari u plastičnom kućištu, bez nekih fensi-šmensi kerefeka. Treba pohvaliti Poco što pravi upravo taj tip telefona, jedino što stavljaju brži hardver. U prošlosti sam u dva navrata pri kupovini razmišljao o Poco telefonu iz F serije, evo na kraju sam jedan i uzeo.
 
Ja stavljam staklo samo zbog mogućeg pada. Folija po meni ništa ne znači. Jedini razlog zašto ne volim plastična leđa je taj što se ispod maske vremenom naprave sitne ogrebotine. Kod stakla toga nema, imam Mi 9t Pro već 51 mesec, leđa su NOVA.
 
Ja naručih za 42k rsd upravo...
Poco F5 12/256 blue.
Pa nek sam miran bar 4 godine kao sa ovim 9t Pro i biće to u redu...
Sad ovaj ide na čišćenje pa na pijacu ☺️
 
Koiko vam se greje F5 kada ga opteretite?
Kakav je osećaj u ruci, koliko je vreo?
 
Poco F5 Pro na KP 460€ sad vidim.
Ne znam šta ima bolje od 13T i F5, F5 Pro za te novce.
 
trenutno je premala razlika u ceni između f5 i 13t, a 13t je ipak future proof telefon.
 
Šta znam, ja Mediatek nekako ne mirišem, a i 13t 12/256 je za oko 100 evra (skoro za trećinu) skuplji, što i nije baš zanemarljiva razlika. Poredio sam ih pre par dana jedno pola sata (brat ima 13t, a neki majstor mu je bio i ima Poco f5 12/256),sve je to jaaaako slično.
 
Stigao Poco f5.. E sad, kakva beše procedura za Xeu rom? Prvo se otključava bootloader, pa onda dalje? Preko 4 godine to nisam radio, potpuno sam zaboravio...
@Kidence , poslaću ti kući, pa mi vrati sređen 🤔😂😂
 
Procedura je otključaš boot loader ,ja čekao 15 dana ,obično je 7 ,ne znam zašto i ubaciš 14.0.25.0.TMRCNXM.Sve fluidno baterija traje i traje.
 
Još neka zapažanja kako koristim telefon. Poco F5 ima tanak bezel i nema bradu dole, što lepo deluje, ali kada koristim telefon jednom rukom, koža pri korenu palca dodiruje ekran kad nešto na ekranu pritiskam vrhom prsta, što može da otvori šta se nalazi u donjem ćošku. Ovaj problem prestaje kada stavim telefon u njegovu silikonsku futrolu, ali onda je telefon veći za držanje.

Ja volim malo manje telefone da bih mogao da ih ležerno koristim jednom rukom, ali to povlači i manju bateriju. Rekao bi čovek, manji i ekran, pa se potrošnja izjednači, ali ne ide to linearno. Stari manji Realme 7 Pro je imao bateriju od 4500 mAh, ali i slabački SoC kome je za hlađenje trebala samo metalna traka zalepljena preko njega, ovo je već zver koja mora da se hladi. Stari fon je bilo uživancija koristiti jednom rukom, a kako nije bio ni nešto skup, nisam hteo da koristim zaštitnu navlaku, što mu je na kraju došlo glave. Ovaj će morati u navlaku, a ovo je i prvi put da vidim da kamera štrči preko debljine futrole, tako da telefon ni sa njom ne leži ravno na stolu.

Softver nije toliko napadan koliko sam se plašio, šta mi smeta mogu da uklonim ili ućutkam. Trenutno mi najviše smata što Xiaomi još nije usvojio da nazad gest možeš da izvedeš celom dužinom ekrana, već samo na donje dve trećine, što je dodatni smor za korišćenje jednom rukom. Druga stvar, kad tapnem ekran da bih aktivirao AoD da vidim vreme i ima li notifikacija, ekran se upali tek nakon nekoliko sekundi, ne mogu da verujem da je neko u Xiaomi smatrao da to tako treba da radi. Ako pipnem ekran da zatražim informaciju, valjda želim da tu informaciju dobijem odmah, a ne sporije nego što mi treba da otključam telefon i pogledam.
 
Telefon na KP košta 385 eur!!! Znači telefon uopšte nije izgubio na ceni već pola godine, drži cenu bolje od iPhone-a. 45.000 din....
 
Da li je neko dobio HyperOS update kroz OTA, ima li neki info?
Probao sam sa menjanjem regije (sa Srbije na Češku, klip ispod), i dobio MIUI 14.0.8 (na Srbiji je bio samo 14.0.8).

Sad sam vratio i nije neka žurba, nego čisto me zanima, znam da su najavljivali oko nove da će biti za par modela - između ostalog i F5.
Kod:
https://www.youtube.com/watch?v=AWSc2u-ndyk&list=LL
 
Nazad
Vrh Dno