Šta je novo?

Poco F5

white_shadow

Poštovan
Učlanjen(a)
18.08.2020
Poruke
102
Poena
60
Moja oprema  
CPU & Cooler
i7-12700F
RAM
32GB 3600MHz CL16
GPU
RX 6600 XT
Pristup internetu
  1. Optički internet
Pušteni su Poco F5 i Poco F5 Pro za globalno tržište: https://www.po.co/global/product/poco-f5/
Na UK Xiaomi sajtu je cena £379 za 12+256 verziju.

Snapdragon 7+ gen 2 SOC je posebno zanimljiv, zato što je u stvari malo oslabljena verzija 8+ gen 1 i prilično je efikasan, TSMC 4nm proces proizvodnje.

Kad bismo mogli kod nas da očekujemo?
 
Jako mi deluje interesantno,taman planiram da menjam 4 godine star mi 9t..
Kako vam sečini ekran?
 
Ne mogu da procenim po specifikacijama koliki bi to bio upgrade u odnosu na Pofo F3
 
Bar 20% bolji procesor.
Dosta bolja baterija, kontam bar 2 sata SoT-a (veći kapacitet i efikasniji procesor).
Duplo brže punjenje (bar na papiru, u realnosti 10 minuta brže 😂).
Bolja glavna kamera sa OIS.
Nešto je manji i lakši.
Mana, kako kome. Plastična leđa.

Sve u svemu nije baš prevelik upgrade, pošto je F3 je sjajan telefon kojem je jedina mana slabija ali upotrebljiva kamera.
 
Ne mogu više da ih pohvatam sa rebrandingom. Znači ipak nije K60 nego RN12 turbo, plus gorila glass i gyro, minus 3.5mm jack?

edit
Jeste, K60 je F5 pro a RN12 turbo je F5
 
Poslednja izmena:
Klasican Poco, kamera 0 bodova za danasnje standarde. Telefon za igranje (u smislu i gaminga i svakog drugog) i custom-izaciju. Bice dobra podrska zajednice.

Ali, best bang for buck sto bi rekli, barem na papiru.
 
Ima li neko informaciju da li ce biti u zvanicnoj prodaji kod nas ili samo preko kp?
 
Deluje krajnje zanimljivo telefon. Trebalo bi da su unapredili kamere i zvučnike u odnosu na F4, CPU još uvek nepoznanica ali po Antutu rezultatu odlično (preko 900.000), baterija i punjenje OK... Jedino što ne volim što nema čitač otiska u ekranu ali OK. Cena će biti užasavajuća verovatno, ne verujem da će ići ispod 450e.
 
poco f5 (obični) ima identične kamere kao i poco f4, mogli su makar taj omnivision zameniti sa nekom boljom ois kamerom.
 
Evo jedno lepo poređenje.
Ne mogu da verujem da obični F5 ima AOD koji je uključen samo 10 sekundi, kada je svaki prethodni model imao pravi AOD. Sramota.
Wtf je sa kamerama? Iste kamere daju različite slike i video, negde je jedan bolji, negde drugi, svašta...

 
F5, 430 evra, f5 pro, 580,ocekivano.Mozda sam mislio da ce biti blize 400,ali rado cu ga uzeti kada stigne.
 
Tako je i ovde na oglasima videcemo, kada se pojavi.
 
Ipak je bolja kupovina RN12Pro+,ko voli mtk.mada sam gledao da je mtk1080 mnogo brzi i fluidniji od SD 7 gen 1.
 
Aha...dobro onda nije velika razlika u ceni izmedju F5 i RN12Pro+, ako bide cena 430€ za F5,RN12Pro+ je na KP 390€.
 
Sd 7 + gen2 u F5, jednak je po perfomansama sa sd 8 gen1, samo sto se ne pregreva. Jaci je duplo od md 1080, sd 778g, sd7 gen1 i slicnih midrange procesora.
 
Zna li se mozda kada bi pocela prodaja kod nas,mislim na KP? Gledam po Nemackoj i Austriji cena se krece od 379€ za 8/256.
 
Tesko cemo mi imati takvu cenu,prica se o pocetnom modelu f5 za 430,ako to bude zvanicna cena ima sanse da na oglasima bude kao ta gore pomenuta, za Nemacku sto bi bilo odlicno.
 
Bice odlicna kupovina kad spadne ispod 250e F5, a ispod 300e F5 Pro - polovan tj malo rabljen. Do tad, ko ima F3, pa i F2 Pro, nema nesto previse razloga za apgrejd. Narocito sa F3 koji je koliko vidim identican panel koristio, 120hz, 6.67 (kao prethodnih 10 modela iz ovog segmenta od Xiaomija..). Kome treba jaci CPU..ok, za Genshin Impact i emulatore, ali ne vredi to ni priblizno koliko je Xiaomi umislio da vredi, ako cemo iskreno.

Na zapadu tj UK, samo sto ih dzabe ne dele, sve ove midrange xiaomijeve.
 
U pravu si,evo ja sam se prijavio da dobijem dzabe F5 preko UK sajta koji ih deli.cekam lada ce ga poslati.
 
Preteraste ga, za
Bice odlicna kupovina kad spadne ispod 250e F5, a ispod 300e F5 Pro - polovan tj malo rabljen. Do tad, ko ima F3, pa i F2 Pro, nema nesto previse razloga za apgrejd. Narocito sa F3 koji je koliko vidim identican panel koristio, 120hz, 6.67 (kao prethodnih 10 modela iz ovog segmenta od Xiaomija..). Kome treba jaci CPU..ok, za Genshin Impact i emulatore, ali ne vredi to ni priblizno koliko je Xiaomi umislio da vredi, ako cemo iskreno.

Na zapadu tj UK, samo sto ih dzabe ne dele, sve ove midrange xiaomijeve.
Malo realnosti druze.
 
Gledam sada na Aliju se pojavio F5 black 8/256 360€, white,black,blue 12/256 379€ sto je korektna cena,naravno Global Version je u pitanju.Pro verzija se krece od 446 do 456€.
 
Cuj ovo,Poco F5 "midrange"??🤣
Vecih gluoosti koje izvaljujes po raznim temama se ne moze procitati,pa se svi slatko smejemo..😀
Jos kad se kaze da onaj ko ima F2 pro i F3 nema potrebe da menja za F5..🤣🤣
Ali svako moze da pise smesne oostove da razveseli ostatak foruma..😂
A od deljenju u UK za Dz...No Coment..😁
Gledam sada na Aliju se pojavio F5 black 8/256 360€, white,black,blue 12/256 379€ sto je korektna cena,naravno Global Version je u pitanju.Pro verzija se krece od 446 do 456€.
Pogledaj u UK,sigurno ces naci negde linkove,dele za Dz..
 
Nazad
Vrh Dno