Šta je novo?

PlayStation - Akcije, promocije i PSN dopune

Ljudi, imam više naloga za PS Plus. Na nekima sam dobio poziv za obnovu sa popustom a na nekim ne. u čemu je fora?
 
Jel su svi kupljeni u istom periodu? Ako nisu, eto odgovora zasto. Ako jesu, onda mozda rade random ili mozda ne posalju u istom momentu svima, vec treba da prodje neko vreme.
 
koliki popust daju ?
 
Meni je Dave the Diver jedna od najboljih igara 2023. godine.
 
Управо су браћа Турци послали честитку да ЕА плеј на мом турском налогу поскупљује са 250 на 1499 лира годишње. Од следеће обнове 11.јуна.
Невермајнд, таман сам завршио сва 4 Мас Ефекта. И онако нема шта друго да играм. Ове спортске не играм.
Мишн акомплишд.

Želimo da vas obavestimo o promeni cene vaše EA Plai pretplate. Cena vaše postojeće 12-mesečne pretplate je promenjena na 1499,99 TL. Ovo povećanje cene neće važiti do sledećeg datuma obnove 11. juna 2024. Međutim, od danas ćete morati da kupite sve nove pretplate po novim cenama. Podsećamo vas da svoju pretplatu možete otkazati u bilo kom trenutku. Za više informacija i sve detalje posetite ovde.
 
^
Poskupljuju na svim platformama i ostalim regionima.

"Izdavačka kuća Electronic Arts odlučila je podići cene mesečne i godišnje pretplate na EA Play. Umesto dosadašnjih 3,99 eura, jednomesečna pretplata sada košta 5,99 eura. Godišnja pretplata skočila je s 25 eura na čak 40 eura. Poskupljenje se odnosi za sve platforme: PC, PlayStation i Xbox."
 
Mene je najviše ta pretplata odbila od PlayStation 5.

Ljudi će polako bataliti PS i kupiti XBox ili PC.

Ako već naplaćuju toliko PSN, treba konzolu dati za 100 evra.

Oni više zarade od pretplata nego od konzola.

Alavi su alavost zna da se kazni, kao sa intelom.
 
Ovo ispada da je najjeftinije za osnovnu igru, znaci dobijes ceo nalog sa igrom za 48e

Medjutim, mislim da se vise isplati uzeti Deluxe verziju na svom US nalogu (pretpostavljam da ga imas) za $60, sto mu ispadne manje od 10e doplate za deluxe verziju, plus ne moras da se bakces sa novim nalozima. Pogledao sam i TR opciju, nista nije jeftinije osim ako licno nemas tursku karticu.

A ima i koriscena disk verzija igre u gamesu za 7k dinara

1713103728546.png
 
Poslednja izmena:
Ovo ispada da je najjeftinije za osnovnu igru, znaci dobijes ceo nalog sa igrom za 48e

Medjutim, mislim da se vise isplati uzeti Deluxe verziju na svom US nalogu (pretpostavljam da ga imas) za $60, sto mu ispadne manje od 10e doplate za deluxe verziju, plus ne moras da se bakces sa novim nalozima. Pogledao sam i TR opciju, nista nije jeftinije osim ako licno nemas tursku karticu.

A ima i koriscena disk verzija igre u gamesu za 7k dinara

Pogledajte prilog 438250
Pretpostavljam da daju nosilac naloge? Je l uzimao ko preko njih?
 
Ne mogu da tvrdim, ali mislim da je ceo nalog.

Ako te interesuju nosioc/gost opcije, onda baci pogled na forum razmena igara.
 
Verovatno je nosioc s obzirom da stoji upozorenje o proneni šifre.
 
Da, nisam citao u detalje, doduse kaze da moze da se menja lozinka, ali ne i email i ostali detalji. Sad mi to bas nije najjasnije, jer kontam da ako si nosilac i promenis lozinku, da si onda ukanalio gosta. Sa druge strane, ako imas ceo nalog, zasto bi onda bio ogranicen da ne mozes da menjas email i ostalo.

Sve u svemu, od ponudjenih opcija svakako ne bih izabrao ovu jer za malo vise para mozes da kupis deluks verziju igre na svom glavnom nalogu i da ne razmisljas uopste.
 
Ako kupim PS+ recimo za Tursku, da li cu imati aktivan online na igricama i na mom glavnom americkom nalogu?
 
Izvini, sta znaci nosioc?
Ako kupim preko PS sajta PS+ za Tursku, da li ce onlajna da radi na glavnom US nalogu?
Izvini PS5 sam kupio pre dve nedelje i nemam pojma sta znaci nosioc.
 
Izvini, sta znaci nosioc?
Ako kupim preko PS sajta PS+ za Tursku, da li ce onlajna da radi na glavnom US nalogu?
Izvini PS5 sam kupio pre dve nedelje i nemam pojma sta znaci nosioc.

iscitaj ovo, verujem da ce ti biti mnogo jasnije
 
Ako kupim preko PS sajta PS+ za Tursku, da li ce onlajna da radi na glavnom US nalogu?
PS+ za Tursku ne možeš da kupiš preko PSN sajta, to mora nekim obilaznim putem, tipa KP, plati.market... Po meni se PS+ na Tursku nikako više ne isplati od kada je poskupeo pošto se sada cena skoro pa izjednačila sa SAD-UK cenama za PS+. Nedavno smo utvrdili da PS+ ima odličnu cenu u Japanu, a za japanski nalog postoje vaučeri i može da se kupuje preko PSN sajta, tako da to može da bude opcija.

PS+ igre koje bi skinuo preko turskog ili japanskog naloga bile bi ti vidljive i na tom SAD nalogu koji je prijavljen na konzolu dok god si pretplaćen na PS+.
 
Turski PS+ jeste poskupio, ali ne bih rekao da se ne isplati s obzirom da je u punoj ceni i dalje solidno povoljniji od US iako to nije ni priblizno onoj ustedi pre poskupljenja.

Poredjenja radi, PS+ Extra u US kosta $135, dok TR verzija moze da se nabavi za ~$90.
Evo za koliko moze da se kupi 2340TL na TR nalogu (preko plati.market), pa kad se doda tu i tamo neka provizija i razlika u kursu, da kazemo da je oko 90.

1713259355610.png

Suma sumarum, usteda je oko 33% sto nije zanemarljivo. E sad, ne znam koliko bi tacno bilo preko JP, mozda je povoljnije.
 
Čini mi se da je preko Japana PS+ Premium oko 80 €, a ima vaučera koji mogu da se kupe i da se onda direktno preko PSN sajta doda na nalog.

Mislio sam da je manja razlika za Tursku, ali ovo jeste i dalje dobra ušteda. Mene kod plati.market odbija to što mora kripto za plaćanje (koji ne koristim), tj. kolko sam razumeo, samo poneki prodavac omogućava plaćanje platnom karticom. Sa druge strane, na KP su cene za turski PS+ astronomske, bar ovo što ja nađoh.
 
Jeste malo smor to sa kriptom, ali kad skontas proceduru, nije komplikovano. Dosta prodavaca nudi opciju placanja karticom, ali redje nude global/worldwide opciju, pa nase kartice ne prolaze, bar meni nisu kad sam ranije probao. Sad bas pogledah i vidim da postoji i CIS opcija, koja bi nama mozda radila posao.
Neki prodavci nude i paypal opciju, ali ni to nije bilo cesto, bar poslednji put kad sam gledao.

Inace, glavni problem kod plati.market je sto ljudi ne pretraze celu ponudu, vec uzmu tipa prve na koje nalete, a ti su obicno skuplji.
Evo sad bacih pogled i kod vecine je $105 ono sto je kod ovog "mog" $85, a ima cak i ovakvih likova.

1713274403154.png

Takodje, ako se ne radi dopuna, vec uplatite da vam oni kupe pretplatu na vasem nalogu, to onda ispadne jos vise.
 
Ја сам платио без проблема нашом картицом на плати.маркет али је % накнаде за то највећи.
Много је исплативији крипто. Најједноставнији за пријаву је био cex.io а мислим да jе сад и Binance поједноставио процедуру, мада нисам сигуран.
 
Nazad
Vrh Dno