Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Nisam jos probao da ukljucim PS, a da mi je TV ugasen. Moracu da probam.
 
Сад сам пробао, не могу да упалим ТВ конзолом, али зато конзолу ТВом могу.
Мени то одговара са не морам ручно да палим конзолу. То само када је HDMI на ТВ остао пребачен конзолу, када је на кабловској онда се не пали конзола.
 
Poslednja izmena:
Proverite CEC podešavanja samog TV-a. Zavisi i od modela televizora, a i neke funkcije mogu da se posebno uključe/isključe
 
Сад сам пробао, не могу да упалим ТВ конзолом, али зато конзолу ТВом могу.
Мени то одговара са не морам ручно да палим конзолу. То само када је HDMI на ТВ остао пребачен конзолу, када је на кабловској онда се не пали конзола.

Bez ljutnje, ali kakav benefit imas tu? Svakako moras da uzmes dzojstik u ruke i da kliknes dugme da bi njega povezao na konzolu - na isto to dugme se i pali konzola 🤷‍♂️
 
Igram fifu 24 na ps5 i cini mi se da nakon nekog prekida malo pozamni slika...kada pritisnem pauzu i vratim se vrati se na svetliju ...da li ima neko takav problem?
Imaš oled tv? Ako da onda je to normalno zavisno od brenda i modela neki su agresivniji neki manje. Igraj se sa podešavanjima SDR i HDR.
 
Нисам ни знао да се тако може упалити. 😵‍💫
Имам је тек месец дана и само оне бесплатне игрице. Још се навикавам на управљање џојстиком.
Јуче купио Far cry 4 +5, тек треба да играм.
Па онда и није неки бенефит.
 
Ako niste pogledajte setovanja za taj ulaz, po defaultu nije na enhanced pa ume da zeza 120hz i VRR.
Sad sam pogledao malo setovanja na TV-u i svi su na Enhanced osim hdmi4 koji se i ne koristi, verovatno tv sam to podesava mada ne znam.
Ali u podopcijama za hdmi3 gde je konzola nije na VRR, mada mislim da sam odgovorio na pitanje da li zelim image quality ili performance, da zelim quality.

Inace gledao sam i za gasenje uredjaja, na konzoli je to u HDMI pa treba ugasiti HDMI-CEC, ili upaliti, zavisi ko sta zeli.
Na SonyTV je to u Bravia Sync
 

Prilozi

  • 20231028-110201.png
    20231028-110201.png
    701.6 KB · Pregleda: 101
  • 20231028-110253.png
    20231028-110253.png
    966.1 KB · Pregleda: 101
Trebalo bi da stavis na Enhanced VRR, onda na konzoli stavis da forsira VRR i na non VRR igrama. Tacnije ne moras ni jedno ni drugo ali ne koristis VRR ovako kako to je namesteno.
 
Imaš oled tv? Ako da onda je to normalno zavisno od brenda i modela neki su agresivniji neki manje. Igraj se sa podešavanjima SDR i HDR.
Nemam oled ...Hissense 4k...sad sam malo testirao...to se desava samo na Fifi ...na drugim igricama ne...moguce da je neki bag u samoj igrici
 
Ako je samo u Fifi onda je verovatno do igre mada mi je opis problema ličio na auto-dimming kod OLED-a. Možda neko hdr podešavanje ili power saving da pročačkaš.
 
Чему конкретно служи даљински за PS5?
 
Ssd koji trenutno best buy za ps5? Jel dovoljno 1tb? Djecije igre me ubise,ne smijem izbrisati ni jednu 😛
Nesto mi se ne daje preko 100e😂
 
Да ли се на PS5 могу пуштати Blue ray филмови, 4K?
Видим да је сада на акцији та 2500дин.
Размишљам да га можда узмем, а питање да ли ми уопште и треба.
 
Da, mogu.

A gde je daljinski 2500din?
 
Техноманија.
 
Pozdrav drugari.
Imam problem sa NAT tape 3. Tacnije dosao sam na odmor sa decom i poneo PS5 prikacio ga na internet i tv sve radi ali kad sam krenuo da skidam igru novu horizont kaze skidanje preko 39h . Probao sam i druge i sve isto. U pitanju je telekomov internet zte ZXHN H168N
 
WiFi ili LAN?
 
Nat type 3 ne bi trebao da utice na brzinu download-a, samo na povezivanje sa drugim igracima u multiplayer igrama. Pokusaj za pocetak najjednostavnije stvari, restart konzole, rutera, setuj google dns na PS5...
A mozda je i sam internet spor pa je to u pitanju.
 
Oba isto sebponasa 2 dana vec skidam horizont
Nat type 3 ne bi trebao da utice na brzinu download-a, samo na povezivanje sa drugim igracima u multiplayer igrama. Pokusaj za pocetak najjednostavnije stvari, restart konzole, rutera, setuj google dns na PS5...
A mozda je i sam internet spor pa je to u pitanju.
Probao reset .. vadio iz struje kablove.. ubacivao portove u ruter.. gasio internet ruter (iz struje) na 15 minuta nista pomoglo nije 113GB skida 39h jos 8 sati skidanja.. ovo nisam probao setovanje googl dns na ps5. Jer ne znam kako.. sta ja znam za 20 dana kako imam sony haha pokusavao sam sve logicne stvari ali nije pomoglo
 
Poslednja izmena:
Pa koja je inače brzina neta tu kad meris na telefonu/laptopu? Meni deluje da je to to
 
Koliko znam nemoguce da su mi baku slagali ima iris box 3 zvao sam korisnicki kazu u roku 48h ce ekipa da izadje da provere dal ima smetnji a nisu hteli da kazu kolika je kupljena brzina interneta. To je mts :(
 
PS Plus Premium korisnici od pre neki dan mogu da streamuju igre na 2160p (+HDR ako je podrzan u igri), sto znaci da su sad i PS5 igre ukljucene u premium dostupne za streamovanje. Probao sam nekoliko igara koje su dostupne i generalno malo se oseti input lag i ponegde vide kompresioni artefakti ali generalno nije lose za recimo za brzo probanje igre pre skidanja. Sa druge strane 2160p je dostupan i na streamu PS4 i PS3 igara, samo ne mogu da potvrdim da li se recimo 720p igre pakuju ovaj 2160p kontejner i tako salju ili ipak je i dalje samo 720p kontejner. Verovatno moze da se vidi po velicini network saobracaja na nekom network uredjaju ali me iskreno mrzi da gledam.
 
Nazad
Vrh Dno