Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Како проверити напуњеност контролера? Стање батерије.
 
Kada pritisneš PS dugme na gamepad-u na početnom ekranu dobićeš Control Center i na toj listi ikonicu gamepad-a sa crticama napunjenosti.
 
То сам видео, него сам мислио на %, или да конролер промени боју када је скроз пун. 😀
 
Nažalost to jedino kada je ugašen, ugasi se svetlo da je napunjen. A tokom igre nisu stavili zbog svetla na njemu koja svetle u zavisnosti od igre.
 
U sustini kad je iskljucen gamepad, dok se puni pulsira mu light bar, a kad se napuni iskljuci svetlo skroz
 
Može li neko sa dodatnim ugrađenim NVME da izmeri brzinu prebacivanja sa dodatnog NVME na interni - ja dobijam iste rezultate kao i ovaj .


Prebacivanje sa internog na dodatni NVME leti (GT7 za minut).
 
Cini mi se da je kod mene ista situacija. Oko 80gb prebaci za min sa internog na m2. U obrnom smeru drastično sporije. Inače ja imam kc3000 kingston.
 
Teško do nekog ozbiljnijeg jailbrakea da ćemo da znamo brzinu pisanja internog skladišta, ali koliko vidim ono je između 500 i 600 MB/s. Što u principu ne menja ništa za igranje, ali je u poređenju sa brzinom čitanja, jasno da je skladište namenski pravljeno za PS5, jer je razlika između čitanja i pisanja neproporcijalna u poređenju sa drugim NVME diskovima. Skladište na PS5 je zalemljeno, ali je sigurno PCIe protokol i standardni čipovi, samo malo "prilagođeni."
 
Da li mi ovo store nudi upgrade sa plus na premium za 5.6$ za ostalih 80 i kusur dana ili sam ja nešto loše shvatio? Inače uopšte nikad ne planiram da budem premium user, čak naprotiv, planiram da mi sledeći paket bude essentials, zbog poskupljenja. Nadam se da ne prave probleme kad se spušta nivo pretplate?
 

Prilozi

  • Screenshot_20231025_154936_Viber.jpg
    Screenshot_20231025_154936_Viber.jpg
    369.9 KB · Pregleda: 41
Tako ispada, a dobra je ponuda.
Izgleda da im ne ide prodaja premium naloga kako su se nadali.
 
Hoće da me navuku na premium izgleda. 😛
 
Ne znam sta je toliko privlačno u toj ponudi. Na godišnjem nivou je doplata $25, tako da je ovo preračunato za preostali period trajanja pretplate.
 
Ma jasno, poslao mi sin fotku na posao pa nisam stigao da preračunam. 😄
 
Desava li se ovo jos nekome. Ostane mi kozola upaljena, posle neko vremena "ode" u rest mode. Kad hocu da ga prubudim iz rest moda, upali se normalno uz poruku da je u rest otisao zbog nekoriscenja. Odma posle toga ponovo ode u rest mod, dzojstik ostane da svetli. Ne mogu da ga pokrenem na ps taster vec samo na konzoli. Lici da su nesto softverski zeznuli u zadnjem apdejtu.
 
Kod mene se ne dešava ništa slično, stalno koristim rest mode, bas retko shut down.
 
Kod mene za sada nije, a na poslednjem update-u sam i uvek uključen rest mode.

Probaj da zadržiš power dugme na konzoli 15ak sekundi da je restartuješ. Ukoliko je pak bug u pitanju, posle restarta možeš da isključiš rest mode na neko vreme dok ne reše problem.
 
Ja imam neku slicnu zbrku, al mislim da mi je do tv-a ili sta vec. Konzola mi je zakacena na hdmi 2 na tv, i kada na tv-u odem na source i kliknem na hdmi 2 on automatski pali konzolu. Sto je super i svidja mi se. Ali, ako ukljucim konzolu sa kontrolera i onda prebacim na tv-u na hdmi 2 onda ode u rest mode. Sto me jako zivcira.
 
Vidis, ja isto imam opciju da mi se konzola ukljuci kad prebacim input, ali se ne gasi kad nakon toga ukljucim kontroler.
 
Ima to u opcijama da se ugasi, znam da sam to gledao davno i uspelo je, e sad gde sam to nasao i sta sam tacno uradio je problem setiti se :ROFLMAO:
Ali ima u opcijama 100% , mozda i samog televizora, mislim da input nema veze, meni je zahtevao hdmi 3 , mislim nije bas zahtevao u smislu da ne radi ako nije na njemu ali ako se dobro secam 120hz recimo nije moglo na drugim portovima, verovatno je tu bilo jos nesto osim toga. Uglavnom , ima opcija dal' u PS dal' u TV-u da se ne kontrolisu ostali uredjaji ako se jedan upali / ugasi.
 
Ima to u opcijama da se ugasi, znam da sam to gledao davno i uspelo je, e sad gde sam to nasao i sta sam tacno uradio je problem setiti se :ROFLMAO:
Ali ima u opcijama 100% , mozda i samog televizora, mislim da input nema veze, meni je zahtevao hdmi 3 , mislim nije bas zahtevao u smislu da ne radi ako nije na njemu ali ako se dobro secam 120hz recimo nije moglo na drugim portovima, verovatno je tu bilo jos nesto osim toga. Uglavnom , ima opcija dal' u PS dal' u TV-u da se ne kontrolisu ostali uredjaji ako se jedan upali / ugasi.
Sigurno imas Sony TV posto je i meni predložio hdmi 3.
 
Igram fifu 24 na ps5 i cini mi se da nakon nekog prekida malo pozamni slika...kada pritisnem pauzu i vratim se vrati se na svetliju ...da li ima neko takav problem?
 
To je setovano, problem kod mene je bio taj da kad upalim TV onda on upali i konzolu (ako je bila ugasena) i obrnuto, upalim konzolu i onda ona upali TV (ako je bio ugasen), to me iritiralo pa sam uz pomoc google nasao negde kako to da onemogucim.
 
Код мене се пали конзола ако је на ТВ остао HDMI где је конзола.
Кад завршим са играњем морам да пребацим на други HDMI да се не би упалила.

Паљење ТВ преко конзоле нисам пробао.
У питању је најјефтинији Fox Wos 4k
 
To je setovano, problem kod mene je bio taj da kad upalim TV onda on upali i konzolu (ako je bila ugasena) i obrnuto, upalim konzolu i onda ona upali TV (ako je bio ugasen), to me iritiralo pa sam uz pomoc google nasao negde kako to da onemogucim.
Meni je to top feature ali npr ne pali konzolu kad upalim tv. Pali TV i AVR kada upalim konzolu a to mi i treba. Kada ugasim TV ugasi i sve povezano. To je po meni kako bi trebalo da radi. Ali da upalim TV i upali konzolu to bi me bas nerviralo.
 
Код мене се пали конзола ако је на ТВ остао HDMI где је конзола.
Кад завршим са играњем морам да пребацим на други HDMI да се не би упалила.

Паљење ТВ преко конзоле нисам пробао.
У питању је најјефтинији Fox Wos 4k

Pa da, verovatno i to ima veze, ne mogu vise da se setim, ali opet desavalo se prilicno cesto, bitno da moze da se ugasi u opcijama, u Power je negde pretpostavljam.
 
Kako je kod mene na sony tv - kada palim tv, uvek ide na google tv launcher, bez obzira na čemu sam prethodno bio. Playstation se ne pali zajedno sa teveom.
Ako prebacim na source na kojem je playstation, pali se i playstation.
Ako je tv ugašen, a upalim sony - direkt idem na playstation i pali se tv na taj source.
Also, ako je tv upaljen, a playstation ugašen - kada upalim playstation, prebacuje se na taj input.
Kad gasim tv, playstation ostane upaljen. Takođe, kada gasim playstation, tv ostaje upaljen.
 
Vrh Dno