Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Nisam rizikovao jer sam imao sam backup u vidu kc3000 1tb u slučaju da ne fercera, međutim sve što sam probao sasvim normalno radi na NV2.
 
Ima neko srecu sa otvaranjem portova na Ubee nesrecnom sbb, promenio sam adresu i kako sam se nakacio na lan odmah mi bacio Nat type 3 dok je na staroj adresi Type 1 tako da mi je multiplayer nemoguc.

Na internetu su uveliko napisali da treba omoguciti portove
TCP: 1935, 3478-3480
UDP: 3074, 3478-3479
Ali ovaj nesrecni Ubee ne dozvoljava kucanje vise od 6 cifara i ima toliko detalja za unos da nemam pojma sta da unesem gde :(
 
Danas upaljen PS5 i ubačen wd sn850x 1TB, benchmark 6316!
Mrzelo me da se bakćem sa update firmware tako da je ovo out of the box, uzet krajem novembra.
 
Koriste i WD sn 770 bez problema...
Prošle nedelje je bio 2tb za 140e na Amazonu I na stranim forumima kažu da radi bez problema sa ps5.

Btw ovaj dualsense je krš od džojstika, tačno lošijeg kvaliteta od ps4 modela... Dva-tri dana igranja, nema ni 12h ukupno, počeo da kvrcka r2 bamper kada se stisne i to vrlo lagano...
 
DS4 nisam probao o pod ali DS5 je preziveo jedan ground slam bez problema
 
Koriste i WD sn 770 bez problema...
Prošle nedelje je bio 2tb za 140e na Amazonu I na stranim forumima kažu da radi bez problema sa ps5.

Btw ovaj dualsense je krš od džojstika, tačno lošijeg kvaliteta od ps4 modela... Dva-tri dana igranja, nema ni 12h ukupno, počeo da kvrcka r2 bamper kada se stisne i to vrlo lagano...
Ako ne koristis mp ili mikrofon na dzojstiku ugasi ga,ja bih rekao da se koliko toliko dobije na bateriji.
 
^
Da stoji za bateriju i mic, samo sto prva crtica ode sporije, cirka 4 ili 5h,a druga se vrlo brzo prazni (možda za 1h), tako da na poslednju mora na punjenje... U svakom slučaju drži za sada jednu večernju sesiju igranja...

@emaremare
Deluje rigidno ovako, aIi mi je utisak da je elektronika (bamperi, pečurke i 4 glavna tastera) lošija nego ranije...
Kapiram da je zbog upsella za predstojeći edge dualsense, jer kada je mofao MS sa elite modelom zašto ne bi mogao i Sony...

@zvecka
Heatsink verzija ili bez?
Bitno je da šljaka i da se konzola ne greje.
Meni se za sada vent nije palio, barem ne na Spajdiju u sesiji od max 5h i aftermarket heatsink.
Videću kako se ponaša sa Ragnarokom kada stigne na red
 
Kompaktniji je ds4 i dosta cvrsci ali kazem nije ni ds5 lako lomljiv. Da krvkca pod rukama kvrcka baš.
 
Ja sam uzeo sad na popustu sabrent 1TB rocket 4 plus sa heat sink. Read je preko 6500. Prebacio par igara sve radi odlično.
 
850x je bez heatsink-a, ali je stavljen sabrent poklopac za m.2 slot. Deca rokaju samo po ragnaroku za sada, vent se verovatno pali ali se ne čuje.
Camo kontroler izgleda baš dobro u poređenju sa belim!
 
meni je beli ubedljivo najlepsi... mada nisam video cammo uzivo...

Ali svakako, ukusi su razliciti... :) A kada bih stavio jos i cammo ili neki pink ili plavi kontroler na komodu, zena bi me u top stavila sa sve sarenim kontrolerima i sonijem :)
 
Imam beli, crni , crveni , rozi i camo, i camo je ubedljivo najlepsi od svih
 
Uzeh It Takes Two na disku ovde kod nas i vidim da moze besplatno da se upgraduje na PS5 verziju. Kontam da necu to moci da uradim preko svog primarnog naloga (US) jer se ne poklapa sa regionom diska, ali me zanima jel bih mogao da upgradujem sa UK naloga na PS5 verziju i onda da igram na US nalogu?
 
Uzeh It Takes Two na disku ovde kod nas i vidim da moze besplatno da se upgraduje na PS5 verziju. Kontam da necu to moci da uradim preko svog primarnog naloga (US) jer se ne poklapa sa regionom diska, ali me zanima jel bih mogao da upgradujem sa UK naloga na PS5 verziju i onda da igram na US nalogu?
Možeš. Tako sam ja uradio upgrade na PS5 verziju za Cyberpunk 2077 i Terminator Resistance. Isto PS4 diskovi, a moj glavni nalog je US.
Napraviš UK nalog, preko njega "kupiš" upgrade na PSN store-u, pokreneš download i vratiš se na svoj glavni nalog. I beše treba na tom UK nalogu da se uključi ona sharing opcija.
 
Jel može neko da mi pojasni oznake Metro igara?

Koliko sam shvatio oznaka "Redux" znači poboljšana verzija. Pa bi "Metro Redux" trebalo da obuhvati poboljšane (Redux) verzije "Metro 2033" i "Metro: Last Light".
"Metro Exodus: Gold Edition" obuhvata "Metro Exodus" plus dve dodatne DLC priče ("The Two Colonels" i "Sam's Story").
A "Metro Saga Bundle" obuhvata "Metro Redux" kao i "Metro Exodus: Gold Edition".

U suštini ispadne isto ako uzmem posebno "Metro Redux" plus "Metro Exodus: Gold Edition" ili ako uzmem u kompletu "Metro Saga Bundle". U oba slučaja dobijem sve što je izašlo od ove igre i to poboljšana izdanja. Mislim da ispadne nešto povoljnije ako se uzme prva varijanta (najniže USA cene 4,49$+9,99$, dok je Bundle 14,99$).

Jel sam dobro razumeo?
 
The Metro Saga Bundle includes all three games in the critically acclaimed Metro series - Metro 2033 Redux, Metro: Last Light Redux and Metro Exodus Gold Edition (featuring all bonus DLC)
Kupi bundle za 15$ i vozi.
 
Pozdrav svima,
Da li se nekome desilo da je pocepao gumu na analog thumbstick-u DS5.
Ja sam iscepao i narucio zamenski od kineza. Stigao, ja lepo zamenim ali je dosta losije u odnosu na original. odnosno centralna rupa ima luft u odnosu na oridjidji. Thumbstick moze da se rotira po pola mm u svaku stranu.
Sve radi kako treba, samo me iritira taj pomeraj koji ima.

Zannima me da li je neko menjao i da li imate lufta nakon zamene? Ako je neko uzimao deo koji je 1-1 s originalom, odakle ste uzimali?
 
Da li bi možda fen skupio tu gumu? Ono kao bužir. Možda možeš da testiraš to na staroj pocepanoj, pa ako uspe probaš tako da je utegneš.
 
Da li bi možda fen skupio tu gumu? Ono kao bužir. Možda možeš da testiraš to na staroj pocepanoj, pa ako uspe probaš tako da je utegneš.
Moze da se zalepi, ali nije to to, odvalilo se. JA bih zamenio s OEM delom al to se ne prodaje, bar ne da ja znam.

Ima i 3D model koji moze da se odstampa.

Pokusavam da nadjem OEM ili bas 1-1 proveren deo da kupim
 
Jasno.
Da li si probao možda da izguglaš pokvaren džojstik, pa da samo zameniš taj deo?

U EU se nov džojstik može naći za 45-50€, pa treba videti šta je isplativo i u novcu i u vremenu.
 
PlayStation 5: This is the official Sony PS5 bundle with 2 controllers

Sony-PlayStation-5-Bundle-mit-2-DualSense-Controllern-1673201001-0-0.jpg

From the end of January, Sony wants to introduce a bundle with two DualSense controllers. This is an official sales package, which can also be recognized by the packaging, which will show two controllers in the future. Also included is always the latest hardware revision of the PS5 with model numbers CFI-1216A or CFI-1216B
Some dealers list the bundles for 619 and 669€, while other providers charge 649 or 699€, depending on whether it is the digital or the standard edition.
 
Poslednja izmena:
Kod nas na bundle od 102k dodati cenu još jednog kontrolera i eto vam ponude.
 
Jedno pitanje za sve korisnike ps5.. Naime danas sam pazario i ja, i na razmeni igara sam uzeo ps plus deluxe za ps5 nosilac, a taj isti koristi i neko za ps4, kao share. Video se da su banovali zbog ps plus kolekcije pre, da li je ovaj moj slucaj isti taj? Da li bih trebao da obrisem nalog?

Hvala unapred.
 
Uživaj, ne brini se oko toga.
 
Koja je sad najsigurnija kupovina za PS5? Jel ste svi kupili u radnjama ili naručujete i sa KP kod "Mađara", pošto vidim da tu ima digitalna verzija i dobra je cena? Trebao bih deci uskoro da kupim, a vidim iz poslednjih 10-20 stranica da tu treba i HDD, pa dodatni kontroler, pa nalog za igranje, poneka igra... nakupi se troškova.
 
Nazad
Vrh Dno