Šta je novo?

PlayStation 5 - opsta tema

Na koliko rade konzole, na 4K 30/60/ 120fps? Može li neko kratko ponašnjenje? 30fps je nadam se gotov?
 
Na koliko rade konzole, na 4K 30/60/ 120fps? Može li neko kratko ponašnjenje? 30fps je nadam se gotov?

30fps ostaje zauvijek standard, ne razumijem kako to ljudima nije jasno. Jedino ako zelis da svaka PS5 igra izgleda identicna PS4 igrama po pitanju grafike, fizike i animacija, eh onda bi se definitivno moglo ocekivati 60. Ali, posto to nije slucaj, ljudi zele napucanu grafiku sa RT, mnogo vise detalja, dosta vecu rez i ostale gluposti, odmah target postaje 30 slicica.
 
Sve dok implementiraju i druge modove igranja osim 4K 30fps (+RT), dobro je. Da svako moze izabrati sta mu odgovara...
 
Baci pogled https://youtu.be/mGTNTpuJspo

Sent from my M2002J9G using Tapatalk

Na samom pocetku nove generacije postoji performance mod pored fidelity moda. Da li to znaci da je ovaj spiderman graficki vrhunac onoga sto konzole mogu da iznesu? Predpostavljao sam da ce nove konzole jesti za dorucak u 4k 60fps sve nove igre relisovane u prvih godinu dana od izlaska konzole.
 
To sam i ja mislio ali nista od toga. Na kutiji pise 8K, ne podrzava hdmi 2.1. Nema VRR implementaciju. Nema 1440p. Nema game switching. Nema prebacivanja instalacija na eksterni disk.

Baterija na kontroleru traje 2 do 5 sati (izvor drugi klipovi, DF nije pominjao), mislio sam kupiti kontroler ali dok ne srede autonomiju jok. Switch Pro kontroler ima autonomiju od 40 sati.

Pozitivne stvari su temperature, tisina i naravno ekskluzive. Sve mane se mogu resiti softverski. Kada ce, ostaje da se vidi.
 
Podržava HDMI 2.1 ali samo u 120Hz locked, ono što nema je VRR i ALLM - ali ko kaže da 12. Novembra neće pustiti FW update
 
Predpostavljao sam da ce nove konzole jesti za dorucak u 4k 60fps sve nove igre relisovane u prvih godinu dana od izlaska konzole.

Nisi svestan koliko je pravi 4k zahtevan.
Novi A.Creed ni na najjačem procesoru i najjačoj grafičkoj ne radi u 4k/60 na maksimalnim podešavanjima.
 
Nije on zahtevan (AC) nego je neoptimizovan, polu proizvod, za godinu dana i nesto, posle jedno 10 patcha, onda mozda bude odgovarajuci za benchmark. :D
 
:mad: Kog datuma si naručio?

18.9 sam se prijavio za pre-order, 19.9 ujutru su me zvali i ja odmah otisao i platio.
Igrom slucaja sam naleteo na momka koji radi u Comtrade-u na uvozu PS4/5 i rekao mi je da je Sony za Srbiju odvojio 120 konzola.
Stvarno imam razumevanja za celu situaciju (Korona, Sony ne moze da proizvede koliko je prodao...), ali ako saznam da je neko dobio PS5 iz Gigatrona a ja ne, nameravam da tuzim Gigatron. To sam i rekao onom momku u Gigatronu koji je zvao tamo da proveri kad stize PS5 i onda mi je trazio broj telefona da mi javi vise informacija danas, posto je juce bila nedelja bla, bla, bla...
 
Neodgovorno je reci [pogotovo pre launcha] da je novi AC neoptimizovan posle odlicnih Origins i Odyssey. Nije ovo Unity da su presli na novi engine i napustili podrsku za stare konzole. Jednostavno smanji par podesavnaja nize od Ultra i sve ce biti OK, grafika ce i dalje biti bolja od onih na konzolama.

Nikad nisam, i nikad necu napadati igre ako imaju future-proof nivo grafike za entuzijaste.
 
Neodgovorno je reci [pogotovo pre launcha] da je novi AC neoptimizovan posle odlicnih Origins i Odyssey. Nije ovo Unity da su presli na novi engine i napustili podrsku za stare konzole. Jednostavno smanji par podesavnaja nize od Ultra i sve ce biti OK, grafika ce i dalje biti bolja od onih na konzolama.

Nikad nisam, i nikad necu napadati igre ako imaju future-proof nivo grafike za entuzijaste.
Ja sam mislio da je generalno prihvaceno da AC odavno ima losu optimizaciju jer se posle svakog novog ac vodi razgovor oko toga , grafika je nista posebno a treba ti aluzdija da je pokrenes na max cak imas poredjenja ac odyseys i witcher 3 u kome su igre graficki vrlo blizu a sistemski zahtevi nebo i zemlja.

Ako igru ne mozes terati na max sa 3090 a grafika pri tom ne izgleda next gen onda si ocigledno zeznuo sa optimizacijom .

Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
 
Tako je, to nije diskusija za ovu temu. Offtopic obrisan.
 
18.9 sam se prijavio za pre-order, 19.9 ujutru su me zvali i ja odmah otisao i platio.
Igrom slucaja sam naleteo na momka koji radi u Comtrade-u na uvozu PS4/5 i rekao mi je da je Sony za Srbiju odvojio 120 konzola.
Stvarno imam razumevanja za celu situaciju (Korona, Sony ne moze da proizvede koliko je prodao...), ali ako saznam da je neko dobio PS5 iz Gigatrona a ja ne, nameravam da tuzim Gigatron. To sam i rekao onom momku u Gigatronu koji je zvao tamo da proveri kad stize PS5 i onda mi je trazio broj telefona da mi javi vise informacija danas, posto je juce bila nedelja bla, bla, bla...

Baš bezveze... Ja zvao jutros da proverim. Kažu da "ostaje i dalje priča posle 19-og". Navodno još nemaju informacije od dobavljača...
 
Slabo ste čitali šta sam vam pisao na početku preordera pre skoro 2 meseca. Svaki podatak koji sam dostavio će se pokazati kao tačan [emoji6]
Izmedju ostalog, neki postovi su se i ticali toga ko će sve imati konzole, ko ima preorder, a ko ima "preorder", itd...
U Srbiju jeste stiglo jako malo konzola, i samo će firme iz 3G kolektiva imati robu za D1, a iznenadili biste se da saznate ko je najviše dobio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno će onda konzole otići po starom dobrom običaju preko veze deci zaposlenih ? :)
Možda je tako i bolje, sačekati sledeću godinu i onda preko Mađara
 
To je baš pogrešna pretpostavka.

Edit: samo na ovom forumu postoji dosta ljudi koji će dobiti svoje primerke, a i te kako ih ima i van foruma.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uff, sta je 3G kolektiv?
 
Iz Game centra kazu da bi trebalo da je sve ok. E sad, ko ce ga znati jel istina ili ne.
 
Znači prva tura samo ljudi koji su ga već platili :) što je super, makar nešto da se ispoštuje :)

Zna li se kada će sledeća tura ps5 legalno u Srbiju ? U decembru ili sledeće godine ?
 
Ima li neko info iz CL-a kakvo je stanje?

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nećeš se usrećiti na day1 ako njih čekaš.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pretpostavio sam da nece biti day1, jer nije bila opcija plaćanja unapred za preorder.

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno