Šta je novo?

Platne kartice za Online internet placanje (FAQ u prvom postu)

Sve vize koje nisu argentiske zezaju za njihov YT premium zbog neke odredbe koju su doneli taman tako pre 4 meseca, od tada samo Mastercard prolazi bez frke, imas vise o tome u temi za YT premium
Ja sam presao sa yt premium argentina na yt premium turska
.Pogledajte prilog 403883Pogledajte prilog 403884

Koja bi bila bolja opcija NLB VISA Prepaid ili EUROBANK MastrCard Prepaid za ne česta i ne velika internet plaćanja na stranim sajtovima?
Koliko se naplaćuje izrada obe kartice, i da li dobro funkcionišu, ako neko ima iskustva. Svakako ću otići u banke da se raspitam, nego čsto ako neko zna.
Kurs nije bitan, znam da je oko 120.
Jesu li ovo moguce birati dizajn kartice Direktne?
 
Poslednja izmena:
Sve vize koje nisu argentiske zezaju za njihov YT premium zbog neke odredbe koju su doneli taman tako pre 4 meseca, od tada samo Mastercard prolazi bez frke, imas vise o tome u temi za YT premium
Traje vise od 4 meseca, i to je zbog Visa kartice. Ona je koristila posebnu konverziju kod online kupovina (bilo koji sajt u Argentini) pa su cene isle i duplo nize od Mastercarda npr. Nisam ni znao da svaka kartica ima svoju konverziju valuta.
Pa su ljudi kupovali sve i svasta, od tehnike do naloga za online servise za nerealne cifre i ispod one nize sto pise na sajtu.

Pa su obustavili koriscenje Visa kartica koje nisu izdate tamo, do daljnjeg dok se ne resi to.

Pitanje za sve, gde da izvadim Mastercard, da je najmanje cimanje oko papira i gluposti, treba mi za online samo, zbog Argentine.
 
Traje vise od 4 meseca, i to je zbog Visa kartice. Ona je koristila posebnu konverziju kod online kupovina (bilo koji sajt u Argentini) pa su cene isle i duplo nize od Mastercarda npr. Nisam ni znao da svaka kartica ima svoju konverziju valuta.
Pa su ljudi kupovali sve i svasta, od tehnike do naloga za online servise za nerealne cifre i ispod one nize sto pise na sajtu.

Pa su obustavili koriscenje Visa kartica koje nisu izdate tamo, do daljnjeg dok se ne resi to.

Pitanje za sve, gde da izvadim Mastercard, da je najmanje cimanje oko papira i gluposti, treba mi za online samo, zbog Argentine.
Ako hoces zbog YT premium ja koristim turski sad, mislim da je i jeftinije malo nego argentinski
 
Traje vise od 4 meseca, i to je zbog Visa kartice. Ona je koristila posebnu konverziju kod online kupovina (bilo koji sajt u Argentini) pa su cene isle i duplo nize od Mastercarda npr. Nisam ni znao da svaka kartica ima svoju konverziju valuta.
Pa su ljudi kupovali sve i svasta, od tehnike do naloga za online servise za nerealne cifre i ispod one nize sto pise na sajtu.

Pa su obustavili koriscenje Visa kartica koje nisu izdate tamo, do daljnjeg dok se ne resi to.
To sam i napisao, možda sam vremenski okvir malo promašio i ovo ostalo sam napisao ukratko. Svaka kartičarska kuća ima svoj kurs za konverziju. To ti ide otprilike ovako: Ti prisloniš karticu/telefon na POS (ili iniciraš online plaćanje), ta transakcija prvo stiže do Visa/Mastercard-a, zatim oni proveravaju odakle je kartica, pošto je kartica iz Srpske banke (Sva inostrana plaćanja u našim bankama se indeksiraju u evrima) Visa/Mastercard konvertuje novce u Evre i nakon toga proverava sa bankom da li postoji dovoljno sredstava za izvršavanje transakcije. Pošto ima dovoljno sredstava banka rezerviše sredstva i nakon toga transakcija odobrava.


Pitanje za sve, gde da izvadim Mastercard, da je najmanje cimanje oko papira i gluposti, treba mi za online samo, zbog Argentine.
Verovao ili ne mislim da se najviše isplati račun plus u Banci Poštanska Štedionica, dinarski i devizni račun, dobar kurs, Apple/Google Pay, nema nekih provizija pri plaćanju i cena 175 RSD mesečno. Pored toga ima i opcija Prepaid Mastercard u Eurobank direktnoj ali nisam siguran koje su tarife @uji zna tačno za nju. I poslednja opcija koja mi pada na pamet je besplatni ddevizni račun u Erste banci: Plaća se samo izrada kartice 400 RSD, nema provizije pri plaćanju (ali kao i intesa rezervišu više para od cene transakcije, pa vrate razliku prilikom knjiženja), nema pristupa ebanking/mbankingu bez dinarskog računa.
 
Prepaid Mastercard u Eurobank direktnoj ali nisam siguran koje su tarife @uji zna tačno za nju.
300 dinara jednokratno i e/mBanking uz platni štedni račun u dinarima (za proveru stanja, ali podržava i plaćanja pa nalozi za prenos koštaju po 50 dinara, otprilike kao Lite Mobi). S tim što za nju na ino plaćanja ide 1.25% mimo bankarske konverzije. Erste Master devizna je u trenutnoj situaciji najisplativija. Svakako uplaćujete evre na šalteru pa tom prilikom i zatražujte informaciju o stanju.
 
Svaka uplata gde je neophodno da se ide u poslovnicu solidno umanjuje praktičnost računa, a posebno ako ne postoji pristup online bankingu i aplikaciji, kao što je bilo za Banca Intesa aplikaciju koja nije bila dostupna za vlasnike isključivo deviznih računa sa internet i posle visa clasic debitnim karticama 😃
sada je to moguće, kao i navodna uplata deviza na bankomatima čak i za vlasnike samo već nabrojanih računa.
 
Za Visu je Raiffeisen zauzeo to mesto besplatnog deviznog računa sa (povezanom dinarskom) karticom i u većini mesta imaju uplatne bankomate, tako da je Intesa sa aktuelnom politikom poslovanja stavljena u drugi plan. Moja alternativa za Intesu je postala Visa internet Poštanske. Pošto je reč o Masteru, slične mogućnosti na gorepomenute su ograničene i da nije AIK promenio uslove za Fleksi štednju, ne bi Erste devizna maltene bila prinudna opcija.
 
  • Like
Reagovanja: iOS
Imam jedan tekuci racun i nedavno mi je zloupotrebljena mastercard kartica. Skinuto mi je u dva navrata odredjeni iznos u roku od 2 minuta pre nego sto sam je blokirao, plus naravno 1rsd za registraciju. Iskoriscena je za narucivanje kod jednog od poznatih lanaca za dostavljanje.
E sad ja sam imao profil kod njih i sacuvanu karticu, oni se milimetar nisu potrudili da ista provere, samo kao papagaji NDA, NDA, kao napravljen je novi profil. Sve u roku od 2-3 minuta odradjeno.
Imao sam sacuvanu karticu na par sajtova(google za yt pretplatu i drive, pomenuti dostavljac, ananas, a1, open balkan..).
Posto ne postoji gram sanse da je neko iz moje okoline koristio podatke, ostaje mi samo mogucnost da su podaci negde procureli, gde ne znam.
Banci sam prijavio zloupotrebu, to jos uvek traje i sumnjam u pozitivan ishod.
Moje pitanje za vas je sta da koristim ubuduce za ove pretplate gde moram da sacuvam kartice? Plus naravno neke online kupovine u inostranstvu.
 
Imam jedan tekuci racun i nedavno mi je zloupotrebljena mastercard kartica. Skinuto mi je u dva navrata odredjeni iznos u roku od 2 minuta pre nego sto sam je blokirao, plus naravno 1rsd za registraciju. Iskoriscena je za narucivanje kod jednog od poznatih lanaca za dostavljanje.
E sad ja sam imao profil kod njih i sacuvanu karticu, oni se milimetar nisu potrudili da ista provere, samo kao papagaji NDA, NDA, kao napravljen je novi profil. Sve u roku od 2-3 minuta odradjeno.
Imao sam sacuvanu karticu na par sajtova(google za yt pretplatu i drive, pomenuti dostavljac, ananas, a1, open balkan..).
Posto ne postoji gram sanse da je neko iz moje okoline koristio podatke, ostaje mi samo mogucnost da su podaci negde procureli, gde ne znam.
Banci sam prijavio zloupotrebu, to jos uvek traje i sumnjam u pozitivan ishod.
Moje pitanje za vas je sta da koristim ubuduce za ove pretplate gde moram da sacuvam kartice? Plus naravno neke online kupovine u inostranstvu.
Meni odgovara Iracun Rajfajzen po potrebi dopunjavam na bankomat ili sa glavne kartice plus za sad ne kosta nista odrzavanje i dopuna
 
Imam jedan tekuci racun i nedavno mi je zloupotrebljena mastercard kartica. Skinuto mi je u dva navrata odredjeni iznos u roku od 2 minuta pre nego sto sam je blokirao, plus naravno 1rsd za registraciju. Iskoriscena je za narucivanje kod jednog od poznatih lanaca za dostavljanje.
E sad ja sam imao profil kod njih i sacuvanu karticu, oni se milimetar nisu potrudili da ista provere, samo kao papagaji NDA, NDA, kao napravljen je novi profil. Sve u roku od 2-3 minuta odradjeno.
Imao sam sacuvanu karticu na par sajtova(google za yt pretplatu i drive, pomenuti dostavljac, ananas, a1, open balkan..).
Posto ne postoji gram sanse da je neko iz moje okoline koristio podatke, ostaje mi samo mogucnost da su podaci negde procureli, gde ne znam.
Banci sam prijavio zloupotrebu, to jos uvek traje i sumnjam u pozitivan ishod.
Moje pitanje za vas je sta da koristim ubuduce za ove pretplate gde moram da sacuvam kartice? Plus naravno neke online kupovine u inostranstvu.
Za takve situacije idealne su virtuelne kartice. Koliko znam, samo Intesa ih ima.
 
  • Like
Reagovanja: uji
@registry1 ima je u tarifama za platne kartice, odnosno plaća se dvogodišnja članarina unapred (25x50=1250 dinara, jer se računa i mesec isteka).
 
Pozdrav, nisam nikada razmisljao, a sada mi palo na pamet. Kolika je stvarna bezbednost i zastita kartica na Aliexpressu?
Koristim Mastercard Mobi banke, racun mi je visevalutni i zapravo sve sto imam neke ustedjevine (nije mnogo :D) mi se nalazi na toj kartici.
Imam li razloga za zabrinutost?
 
Ili prebaci većinu novca na štednju po vidjenju, drži na računu vezanom za MC samo koliko ti trenutno treba.
 
Kolika je stvarna bezbednost i zastita kartica na Aliexpressu uz Mastercard Mobi banke? Imam li razloga za zabrinutost?
Imaš, jer nažalost, u slučaju bola, politika Mobi banke je da ne postupa po zahtevima za povraćaj novca (chargeback).
 
Podesio sam limit na internet placanju za pocetak(broj dnevnih transakcija i iznos), pa cu videti dalje sta cu.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Imaš, jer nažalost, u slučaju bola, politika Mobi banke je da ne postupa po zahtevima za povraćaj novca (chargeback).
Pa mogu oni da se prave mrtvi koliko hoće ali ima pravila, a i zakon i za to...ali to zahteva vreme...verovatno računaju da neće niko da se cima za par desetina usd...
 
Mislim da je ovo prava tema da sebi razjasim neke stvari. Imam intezim paket hit plus i imam debitnu, kreditnu i visa deviznu karticu koju koristim za placanja u inostranstvu.

Ako hocu da se obezbedim od zloupotrebe sta je bezbednije za on line kupovine , da li da koristim posebnu internet karticu samo za to ili je dovoljno da prilikom on line kupobina formiram virtuelnu karticu i onda sa njom da placam.
Da li virtuelna kartica moze da se formira i na osnovu kreditne kartice i na osnovu debitne dinarske kartice.
Ako moze na obe koju bi pre preporucili.
 
Ako mi je plaćanje vezano za devize, koristim Internet karticu na sajtovima na kojima redovno kupujem i u koje koliko-toliko imam poverenja (dopunjujem sa dinarskom pre transakcije). Ukoliko su jednokratne transakcije/sajtovi u koje još nemam poverenja, pravim vurtuelnu sa Mastercard kreditne.

Za domaća online plaćanja isključivo koristim jednokratnu virtuelnu sa debitne Visa.
 
Imam intezinu debitnu, kreditnu i deviznu karticu.

Sta je bezbednije za on line kupovine od zloupotrebe, da li da koristim internet karticu ili formiram virtuelnu karticu?
Najbezbednije su svakako virtuelne i onda formiraš po kojoj ti odgovara. Ako može po zelenoj deviznoj, onda ti internet kartica nije neophodna. Naravno, vodi računa vezano za pretplate, servise dostave, AliExpress i slično, jer bez obzira što kupuješ virtuelnom, one rade tako što tokenizuju tu sačuvanu karticu, a zadužuju glavnu (po sličnom principu kao što važi za GPay na primer). Prelistaj Intezinu temu ili pitaj intežane ako ne mogu sve kartice da se koriste kao virtuelne, koje onda zapravo mogu.
 
Zahvaljujem. I ovde je dobar savet dat debitna dinarska za domave kupovine a devizna euro za kupovine u inostranstvu.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Samo da napomenem svima koji planiraju Raiffeisen Visa Virtuon karticu za internet plaćanja da je VELIKI minus što ne podržava 3D secure, tako da nećete moći na svim sajtovima da plaćate, a pretpostavljam da će ih biti sve više. npr. za mene je problem Spotify
 
Dobio Raiffeisen Visa Virtuon nakon 7 dana. Platio 2500 umesto 1250, posto je kartica izdata na dva puta duzi vremenski period nego sto mi je inicijalno receno da ce biti. Glavna mana je sto se prilikom transfera sa privatnog dinarskog racuna na devizni racun primenjuje kurs banke koji je veoma nepovoljan (~114 kupovni, ~120 prodajni). Ako ne gresim, najisplativije je licno zameniti dinare i uplatiti evro na devizni racun u nekoj od ekspozitura ili ATM-u koji to podrzava. Tako da se Visa Virtuon ne isplati bas za svakodnevnu online kupovinu.
 
Meni treba besplatna kartica sa rsd PARTIJOM, a potrebna je za plaćanje YouTube servisa. Imam evropske kartice, ali kada kreiram FAMILIJU, za naš region, Srbija, evropska kartica sa € partijom ne prolazi, Google prijavljuje da valuta mora biti RSD.

Postoji li neka domaća, besplatna, kartica kojom se može plaćati u RSD na internetu.?
 
Nazad
Vrh Dno