Šta je novo?

Pitanje u vezi oglasa kupujem prodajem

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Praga2x30mm

Čuven
Učlanjen(a)
30.10.2003
Poruke
318
Poena
620
Ne znam gde pa pitam pa pisem ovde. Ne mogu da nadjem oglase kupujem ili priodajem?
 
Ukinut ti je pristup oglasima. Posto ces pitati zasto, pogledaj istoriju svojih postova.
 
Za naukostalima, možes li malo detaljnije da objasniš ?
 
 
Za naukostalima, možes li malo detaljnije da objasniš ?
Evo ja cu da ti dam konkretan primer #zanaukuostalima

Ovaj nalog je star 10 godina, u poslednje vreme sam dosta pomogao ljudima i bio aktivan, postavljao oglase relativno redovno, cesto obnavljao sta nije prodato, i onda samo jedan dan bez upozorenja ili bilo cega, ne mogu da pristupim sekciji.

Pitam za pojasnjenje i dobijem info da je u pitanju komercijalizacija oglasa jer nisam nijednu drugu temu otvorio. Dakle, morate ispamovati sa par otvorenih tema da vam ne bi ugasili oglase. To nije nigde konkretno pisalo da ako ne otvoris neku drugu temu da ce ti ugasiti pristup. Ocekivao bih da ima bar jedan zuti karton, tipa "e, previse nam je to oglasa na forumu, nama ta kolicina smrdi na preprodaju" ja kazem ok, necu vise kaciti i to je to. Kontam da je to ok za dosta star nalog i za nekog ko je bar nekada pomogao savetima ovde i aktivan je u poslednje vreme, vise nego sto postavlja oglase.

Ali kao sto su jednom rekli, oglasi su privilegija, oni odlucuju sta i kako, ko hoce da cmizdri moze slobodno da ide. Kao sto sam i ja smanjio dosta vreme na forumu. Ko ne ceni moje vreme provedeno ovde, onda nema potrebe ni ja da njima odrzavam forum aktivnim. Naravno, ko god da mi je poslao poruku, dobio je detaljan i objektivan odgovor. To moze vise ljudi da potvrdi ovde.

tl;dr: Ako ne mozes pristupiti oglasima, ne pitaj, isto ti se uhvati, cuti i prihvati. Covek ce se pre izvuci od smrtne kazne nego da dobije nazad oglase 🤣
 
To mogu i sam da pročitam nego me je interesovao konkretan razlog tj stavka.
 
Evo ja cu da ti dam konkretan primer #zanaukuostalima

Ovaj nalog je star 10 godina, u poslednje vreme sam dosta pomogao ljudima i bio aktivan, postavljao oglase relativno redovno, cesto obnavljao sta nije prodato, i onda samo jedan dan bez upozorenja ili bilo cega, ne mogu da pristupim sekciji.

Pitam za pojasnjenje i dobijem info da je u pitanju komercijalizacija oglasa jer nisam nijednu drugu temu otvorio. Dakle, morate ispamovati sa par otvorenih tema da vam ne bi ugasili oglase. To nije nigde konkretno pisalo da ako ne otvoris neku drugu temu da ce ti ugasiti pristup. Ocekivao bih da ima bar jedan zuti karton, tipa "e, previse nam je to oglasa na forumu, nama ta kolicina smrdi na preprodaju" ja kazem ok, necu vise kaciti i to je to. Kontam da je to ok za dosta star nalog i za nekog ko je bar nekada pomogao savetima ovde i aktivan je u poslednje vreme, vise nego sto postavlja oglase.

Ali kao sto su jednom rekli, oglasi su privilegija, oni odlucuju sta i kako, ko hoce da cmizdri moze slobodno da ide. Kao sto sam i ja smanjio dosta vreme na forumu. Ko ne ceni moje vreme provedeno ovde, onda nema potrebe ni ja da njima odrzavam forum aktivnim. Naravno, ko god da mi je poslao poruku, dobio je detaljan i objektivan odgovor. To moze vise ljudi da potvrdi ovde.

tl;dr: Ako ne mozes pristupiti oglasima, ne pitaj, isto ti se uhvati, cuti i prihvati. Covek ce se pre izvuci od smrtne kazne nego da dobije nazad oglase 🤣
Ovaj forum ne funkcioniše po principu "you scratch my back and ill scratch yours". Sve što si napisao ukazuje na to da si ti ovde isključivo zbog oglasa. Jer da nije tako, nastavio bi i dalje da posećuješ forum i daješ svoj doprinos. I nebi čekao prvu priliku da opet kukaš i od sebe praviš žrtvu. Ovim što si napisao samo potvrđuješ da je ukidanje prava na oglase bila potpuno ispravna odluka.
 
Neces dobiti objasnjenje za konkretne slucajeve, to ne treba da zanima nikog osim konkretne osobe i administracije.

Spamovanje otvaranjem nekih tema i porukama nista ne ublazava. Gleda se presek datih oglasa u datom vremenu, sta se pisakaralo izmedju nikog ne zanima.
Problem je u sledecem, kao sto je napisao clan iznad:
"Ali kao sto su jednom rekli, oglasi su privilegija, oni odlucuju sta i kako, ko hoce da cmizdri moze slobodno da ide. Kao sto sam i ja smanjio dosta vreme na forumu."

ili kao sto sam dobio poruku juce na istu tematiku:
"Ja sam inace postavio pitanje samo da bih znao da li da i dalje koristim forum ili ne. A s obzirom da imam nesto ukinuto na forumu, necu ga vise koristiti."

I takvih poruka dobijamo previse na nedeljnom nivou. Alex je gore lepo objasnio, nema sta da se doda.
Vise puta je objasnjavano zasto su tu oglasi i kako su zamisljeni, odnosno da tezimo da ostane izvorni oblik, necemo se vise ponavljati.

Takodje nikad nije nikom bez razloga ukinut pristup oglasima jer nije odluka jednog coveka, vec moderatorskog tima, kao sto se i sve bitnije odluke donose.

Posto previse vremena i energije gubimo na ovakve stvari, pocecemo da praktikujemo malo drugaciji pristup.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno