Šta je novo?

Pilici - Velika Youtube prevara i manipulacija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Cena se nije menjala, koliko sam ja shvatio, nego je novac zamenjen pravom distribucije (ili vlasništvom), nad pomenutim spotom, ali ne postoji nikakav pisani ugovor o pravima i obavezama.
Obzirom da je to tako, sada se izvlače neki u najmanju ruku sumnjivi argumenti, ne bi li se ukazalo da je neko u pravu, odnosno krivu.
Baš me interesuje kako će se ovo dalje odvijati, kako će reagovati YT, koji je prvo blokirao video od jednog člana, da bi par dana kasnije blokirao video od drugog člana foruma, a onaj prvi blokirani video opet učinio dostupnim.
Da li će samo vreme postavljanja video snimka na YT biti dovoljno da se neko proglasi plagijatorom, videćemo.

p.s. izvinjavam se svima, nemam nikakve savete o odgajanju dece, braku...
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi, kakvog jeftinijeg. To je trebao da bude promotivni spot za jednostavan tip video igre koja cak nije ni novotarija, i koja je imala jako sumnjivu perspektivu. Pa reklame na tvu pitanje da li placaju toliko (za izradu), a ne za nekakvu igru za koju trebaju 3 lude srece istovremeno ne bi li to otplatila. Ja bih se kladio da je covek blizu sloga bio kada je cuo 9k. Ne verujem da je to ocekivao. A dj nema posla, pa reko aj za 2,5, ako hoces. Tako ja dozivljavam ovu pricu. A verujem da je i to bila cena o kojoj je moglo dalje da se pregovara.

Ali ok, 200e stvarno i ja mislim da je premalo, i ne znam sta su dogovorili, ali sta god da su neformalno dogovorili, tesko da ce jedan pustiti da ovaj drugi bogati, a on da sedi gladan. Takva je situacija, i samo ce bahat lik da bude dovoljno zadrt da ga ne interesuje da se dogovori u vezi novonastalih okolnosti.
 
Poslednja izmena:
Ma ljudi, kakvog jeftinijeg. To je trebao da bude promotivni spot za jednostavan tip video igre koja cak nije ni novotarija, i koja je imala jako sumnjivu perspektivu. Pa reklame na tvu pitanje da li placaju toliko (za izradu), a ne za nekakvu igru za koju trebaju 3 lude srece istovremeno ne bi li to otplatila. Ja bih se kladio da je covek blizu sloga bio kada je cuo 9k. Ne verujem da je to ocekivao. A dj nema posla, pa reko aj za 2,5, ako hoces. Tako ja dozivljavam ovu pricu. A verujem da je i to bila cena o kojoj je moglo dalje da se pregovara.

Ali ok, 200e stvarno i ja mislim da je premalo, i ne znam sta su dogovorili, ali sta god da su neformalno dogovorili, tesko da ce jedan pustiti da ovaj drugi bogati, a on da sedi gladan. Takva je situacija, i samo ce bahat lik da bude dovoljno zadrt da ga ne interesuje da se dogovori u vezi novonastalih okolnosti.

Sta mislite, zasto moj portfolio cini preko 25GB fajlova, sto video, sto grafike, sto muzike, sto printa i web dizajna...? Ja sam izgleda imao ogromnu srecu da radim dan i noc za klijente i od 2004. sam uvek imao posla preko glave. Tako to za "nema posla" apsolutno nije tacno.
 
Naravno. Šta vas tačno iteresuje.

Nikola nikad nije sporio da sam ja autor i vlasnik logoa, pozadine i karaktera pilića.
To je više puta rekao u raznim intervujima.
Bolje je pitanje: Da li Nikola ima materijalne dokaze da može da koristi piliće u svojih 18 spotova.

Da li Nikola ima dozvolu da koristi likove Pilića na iTunes?
https://itunes.apple.com/us/artist/nykk-deetronic/id669015004

Šta vi mislite?

Iz iskustva znam da rekla-kazala na sudu ne vredi nista,vec pobedjuje onaj ko ima pisane/materijalne dokaze... u ovom vasem slucaju ce pobediti spretniji i onaj ko pokaze nesto vise od suprotne strane...
I nazalost supruge ako dobro znam se mogu izuzeti iz procesa kao svedoci...

Ljudi,sto se tice 9000e naspram 200e... kakva je to nebuloza da je dzaba odradio ako je neko platio 200e nesto sto kao vredi 9000e?
To je isto kao kada neko (nazalost znam i h podosta) proda stan/kucu za par hiljada evra a vrede preko 40k... i sta sad,stari vlasnik moze da uzme nazad stan jer ga je dao za "dzabe"?
Dil je dil,bio on 1 cent ili 1 milion...
 
Poslednja izmena:
Iz iskustva znam da rekla-kazala na sudu ne vredi nista,vec pobedjuje onaj ko ima pisane/materijalne dokaze... u ovom vasem slucaju ce pobediti spretniji i onaj ko pokaze nesto vise od suprotne strane...
I nazalost supruge ako dobro znam se mogu izuzeti iz procesa kao svedoci...

Ljudi,sto se tice 9000e naspram 200e... kakva je to nebuloza da je dzaba odradio ako je neko platio 200e nesto sto kao vredi 9000e?
To je isto kao kada neko (nazalost znam i h podosta) proda stan/kucu za par hiljada evra a vrede preko 40k... i sta sad,stari vlasnik moze da uzme nazad stan jer ga je dao za "dzabe"?
Dil je dil,bio on 1 cent ili 1 milion...

Ljudi, ne pratite. Radio sam video potpuno BESPLATNO i video je 100% moj sa svim contentom. Gospodin Hrnjak je za 200 evra kupio od mene PRAVO da i ON okaci video fajlove kod sebe na kanal, facebook, sajt. Ovim se odjavljujem.
 
Nik,imas li ti papir ili bilo sta gde je navedeno da si mu ustupio prava za novcanu nadoknadu za koriscenje videa u navedene svrhe?
 
Iz iskustva znam da rekla-kazala na sudu ne vredi nista,vec pobedjuje onaj ko ima pisane/materijalne dokaze... u ovom vasem slucaju ce pobediti spretniji i onaj ko pokaze nesto vise od suprotne strane...
I nazalost supruge ako dobro znam se mogu izuzeti iz procesa kao svedoci...

Ljudi,sto se tice 9000e naspram 200e... kakva je to nebuloza da je dzaba odradio ako je neko platio 200e nesto sto kao vredi 9000e?
To je isto kao kada neko (nazalost znam i h podosta) proda stan/kucu za par hiljada evra a vrede preko 40k... i sta sad,stari vlasnik moze da uzme nazad stan jer ga je dao za "dzabe"?
Dil je dil,bio on 1 cent ili 1 milion...
Predlazem da na internetu potrazis sta je prekomerno ostecenje. A posle mozes i zelenaske ugovore, ali i ne moras. Stvari apsolutno ne funkcionisu tako kako ti zamisljas, ukljucujuci tu i ovo sto pricas o formi. Ali prvenstveno ovo "dil je dil, i primer sa stanom" apsolutno ne odgovara stvarnosti.



@ djnick
ovo za "nema posla" je pretpostavka bila, i napisao sam u postu (tako ja dozivljavam)

Fora je da postoje dve komponente. Prva je da kazes da je sekund najmanje 50e, a druga da imas mnogo posla. A sa druge strane covek pominje nekih 200e za kiriju, pa ti pominjes kako je prokletstvo biti u Srbiji, i generalno zvucis kao neko ko misli da je jako ostecen sto zivi ovde. A to je bas cudno, jer ako toliko posla imas po 50e/sekund, ti bi ovde ziveo kao Bog, i ne verujem da bi ti na pamet palo da ides negde. Ovde nije toliko ni lose, ako izuzmemo to sto vecina ljudi krpi kraj s' krajem.
Tako da nisam ja omalovazavao kad kazem nema posla, cak mislim da i imas talenta, jer, krastavac, napravio si tu pesmicu koju svi ****ni roditelji pustaju deci po par puta na dan. Pa kod mene kada dodje neko sa klincima, obavezno pusti to. Ali da radis animacije po 50e/sekund i da imas mnogo posla po toj ceni u Srbiji, to mi zvuci kao bajka, a i nema smisla kada se uporedi sa ovim drugim sto je pisano. Dakle, mogu da poverujem da dosta radis, ali po drugarskim cenama, ali nije ni bitno u sta ja mogu da poverujem, nisam ja sveta krava.

Sto se tice ovoga da ljudi ne citaju da si prodao samo pravo da Hrnjak okaci snimak na kanal. Pa znas kako, mnogi i ne citaju. Ali nije to problem. Problem je sto tesko nekome moze da udje u glavu da su dva fizicka lica, kompjuterasa, na taj nacin ulazila u detalje pri placanju necega, prosto tesko to ljudi mogu da prihvate i kada procitaju. Mislim, realno je da to zvuci kao nesto tipa" Ok, castis me 200e sto sam ti ovo zavrsio, okacicemo i ti i ja video na svoj kanal i teraj", i da niko tu i ne zna sta je kupio.
 
Poslednja izmena:
Rio,nista ja ne zamisljam,to sam odavno prerastao,mator sam ja za to... :)
To sam izvukao iz nekih svojih i iskustava bliznjih...

Procitao sam sta si predlozio,hvala za poucan text.

Znaci,na osnovu ovoga: "Ništav je ugovor kojim neko, koristeći se stanjem nužde ili teškim materijalnim stanjem drugog, njegovim nedovoljnim iskustvom, lakomislenošću ili zavisnošću, ugovori za sebe ili nekog trećeg korist koja je u očiglednoj nesrazmeri sa onim što je on drugom dao ili učinio, ili se obavezao dati ili učiniti."
Niksa moze da ponisti ugovor (ako ga uopste imaju) posto je Hrnjak izjavio da mu je dao 200e jer mu je trebalo za kiriju? To mi lici na stanje nuzde...

Off: samo mi nije jasno,ako postoji ovako koncizan zakon,kako je moguce da u mom gradu 3-4 coveka bukvalno poseduju ceo grad na osnovu zelenaskih radnji i prevara?
Verujem da nije jedini...
 
Poslednja izmena:
Ne odnosi se to bas toliko na njihov slucaj, pogotovo to sto si citirao. To je zelenaski ugovor, i to bi bilo npr. kada neko nema pare da kupi detetu lek, pa proda auto koji vredi 2000, za 300 evra, iako zna da vredi 2000, ali zbog stanja nuzde prodaje za 300, a kupac to stanje zloupotrebljava)


A prekomerno ostecenje bi bilo kada prodavac ne zna da auto vredi 2000, i proda ga za 300, iako nije bio ni u stanju nuzde, ni u bilo kakvom problemu te vrste. Prosto nije znao da to sto prodaje vredi mnogo vise, i zakon ga stiti (to sam rekao zbog primera sa stanom koji si naveo)


A pomenuo sam to bas i iz razloga sto ova dvojica ne mogu da se dogovore oko ovako smesne stvari. Zakonodavac se trudio da bude pravedan, i u tom duhu bi imalo smisla da su njih dvojica podelila zaradu od YTube, bez obzira na to sta su se neformalno dogovorili na pocetku. I da izbegnu svu ovu papazjaniju i glupiranje. Naravno, dj je znatno vise zasluzan, pa nije realno da podela bude 50:50, ali mogli su da dogovore nesto tipa 80:20, ili 75:25 i da svi budu srecni. Realno, niko od njih nije ni ocekivao da ce to da bude toliko profitabilno, i takva pohlepa potpuno nema smisla, a kladio bih se da nisu ni definisali odnose tako kako sada tvrde, bilo jedan, bilo drugi, nego da su to obavili potpuno neformalno, sto se ovde kaze "na dodjem ti/dodjes mi"


Edit: sto se tice pitanja o zelenasima koji poseduju grad. Pa ko ce ga znati. Pitanje sta od toga stvarno i stigne do suda. Ljudi se plase i zelenasa, a i suda, misle da je to mlacenje prazne slame i da ih niko ne stiti. Sa druge strane, ne moze sve ni da se dokaze, i onda eto i tog dodatnog razloga zasto ljudi misle da ih niko ne stiti. Najjednostavniji odgovor bi bio da su gadna vremena, krastavac. A sam zakonodavac je stvarno neocekivano mnogo vodio racuna o pravdi, bar kada je o Zakonu o obligacionim odnosima rec.
 
Poslednja izmena:
Hvala Rio... najzad jedan normalan i edukativan post u temi...
 
Poslednja izmena:
Retko bas lupam kontru igorici (znam da je to kao da guram glavom kroz zid).

Ovog puta nije u pravu, klinci, 1-2 god obozavaju tako jednsotavne i repetitivne stvari...
ne pustam mu bas stalno pilice, ali mu pustim ponekad i pilice i snela koka jaje i jako je smesan kako djuska uz to
 
nadam se da ce nekoga interesovati, nije striktno vezano za Pilice ali cu malo hijack-ovati thread kako bih skrenuo paznju na izuzetno bitan nedostatak racunarskog sveta a cija je jedna od manifestaja upravo ovoj sad problem sa Pilicima...

elem, ako pogledate ovo remek delo:



i pogledate kako je nastalo:

1) muzika je iz treceg nivoa igre "Lotus Land Story" koju je napravio jedan covek (nick ZUN): youtube
2) zatim je Masayoshi Minoshima 2007. napravio remix muzike iz igre i dodao glas: youtube
-) ...pojavilo se nekoliko spotova za pesmu (pesmu Masayoshi Minoshima ili ZUNa? ;))
3) zatim je jedan od usera dao predlog kako bi bilo najbolje da izgleda spot, opisao je recima to
4) user (Μμ) je na osnovu tekstualnog opisa napravio vizuelni koncept za spot: youtube

5) a na bazi tog koncepta je korisnik Anira 2009 napravio video sa pocetka posta (koji je btw postao najgledaniji video na Nico Nico Douga (pandam youtubu u japanu) za kratko vreme).


-- igrom slucaja je sve ovo ostalo dokumentovano. U slucaju da zele da podele profit postoji kompletan trag porekla i konteksta "proizvoda" (ko, kad, zbog cega, kako, kome...). Ono sto sam hteo da kazem je da je tragicno i porazavajuce da do sada nismo napravili sistem koji ce obezbediti da se uvek pamti poreklo i evolucija, kako informacije tako i bilo kog drugog digitalnog sadrzaja. Koncept je osmislio pre 50 godina Ted Nelson (dok je npr. Ken Thompson pravio linijski text editor...) a Jaron Lanier odlicno artikulisao njegovu ideju stavljajuci je u danasnje okvire drustva (zahteva pola sata vase paznje ali je izuzetno korisno): https://youtu.be/bpdDtK5bVKk?t=13m1s

hvala na paznji.
 
Poslednja izmena:
Ovo je stvarno odlicno. Bravo za bracu nindze.
 
Umesto da... ...razdelite na ravne casti sobzirom da vas je realno uk*njalo, vi se ciganisete tako da ste obezbedili bar nama sa bencha da vas sve komplet gledamo kao ja*are koji bi da zgrabe sve za sebe, bez ijednog izuzetka od svih upletenih u pricu.

+100
 
...video je 100% moj sa svim contentom.
Полако. Читајући мало постове, видим да је аутор игрице Хрњак, анимацију је ради други лик а ти музику? Да ли је то тачно?
Ако је тачно, како онда тврдиш да је видео 100% твој?
Такође, он каже да је теби платио а ти да си њему палтио а ни један од вас нема материјалне доказе за такву тврдњу?!
Давно сам чуо да се сваки "ортаклук" у Србији завршава на овај начин као и да на Србе не треба ићи оружјем него новцем. Од новца брзо полуде!
 
Sta mislite, zasto moj portfolio cini preko 25GB fajlova, sto video, sto grafike, sto muzike, sto printa i web dizajna...? Ja sam izgleda imao ogromnu srecu da radim dan i noc za klijente i od 2004. sam uvek imao posla preko glave. Tako to za "nema posla" apsolutno nije tacno.

Ljudi, ne pratite. Radio sam video potpuno BESPLATNO i video je 100% moj sa svim contentom. Gospodin Hrnjak je za 200 evra kupio od mene PRAVO da i ON okaci video fajlove kod sebe na kanal, facebook, sajt. Ovim se odjavljujem.
Nikola predlazem ti najiskrenije da bar ovde stanes sa daljom diskusijom... puna podrska za dalje i na drugim mestima.
 
Mene sad interesuje dal su Hrnjak i Djnik platili svakog meseca porez na ta njihova autorska prava i prihode koje su ostvarili na istim :)

Isto vazi i za idjkids i firma koja uposljava estradu koja navodno peva i igra za dzabe, dobija auto od babe, kucu od dede i avion od decka.

Sve bi ih ja ispitao ko je kome i ko je kolko...
 
Misliš da li se plaća PDV na onih 50€/s?
 
Ljudi, ne pratite. Radio sam video potpuno BESPLATNO i video je 100% moj sa svim contentom. Gospodin Hrnjak je za 200 evra kupio od mene PRAVO da i ON okaci video fajlove kod sebe na kanal, facebook, sajt. Ovim se odjavljujem.
Dakle, Hrnjak je platio 200 evra pravo da okaci video (koji je tvoj 100%) na svoj kanal, FB i sajt - drugim recima platio je 200 evra pravo da promovise tvoj klip? To bas ima puno smisla.
 
Poslednja izmena:
^^Ne da sharuje njegov klip vec da reuploaduje isti klip na svoj kanal, tj postoje 2 ista klipa na yt samo sto niku ide mnogo bolje sto se pregleda tice.
 
I samim tim reklamira igricu jer je od pocetka poenta pravljenja klipa reklama Hrnjkove igrice
 
Ženi objašnjavam šta i kako,ni dva ni tri,,ko meksička sapunica,, :p
 
mama.jpg
 
I samim tim reklamira igricu jer je od pocetka poenta pravljenja klipa reklama Hrnjkove igrice

Hrnjakovu igricu?

a sta je onda: Tweens ?!? http://forum.benchmark.rs/showthread.php?271943-Tweens-120-domaća-igrica-OUT-NOW!

djnick je napisao:
"Tweens - 120% domaća igrica OUT NOW!
GROK!

Čast mi je da vas obavestim da je Apple posle samo 4 dana dozvolio prodaju naše prve igrice na AppStore-u za iOS koja se zove "Tweens".

Ja sam odradio kompletnu grafiku, efekte, muziku & video dok je najteži deo isprogramirao kolega u Unity3D. Celokupan posao za jednu ovakvu igru je trajao oko 2 ipo meseca."



nemam pojma sta su Color Lines (preskocio sam te igrice za plebs; odrastao sam uz Atari a ne uz Windows) ali bih rekao da Tweens jesu kopija Color Lines-a isto kao i Pilici gosn. Hrnjaka.


ako realno pogledamo, ne postoji nista originalno na ovom svetu, sve sto postoji jeste adaptacija/unapredjenje vec vidjenog. Covek jednostavno ne moze da zamisli nesto potpuno novo vec sve sto radi, radi na osnovu prethodno vidjenog i na osnovu prethodnog iskustva. Takodje, sve na ovom svetu tezi ka ekvilibrijumu osim ljudi; oni jednostavno traze podelu.
 
Poslednji info:
Hrnjak je napao Nickov kanal, claimovano mu je preko 50 videa.


Sto ga Hrnjache nenapade posle prvih 5k pregleda po klipu ?
 
Poslednja izmena:
Poslednji info:
Hrnjak je napao Nickov kanal ?

Dobro bre Mige, kako te nije sramota da lažeš i vrištiš neistine. Tako si i započeo ovu temu.

Nisam napao Nikov kanal. Već sam prijavio Nikove spotove pre neki dan, kad sam vam
i napisao da sam to uradio. Svi ste pročitali. YouTube sporo to proverava.

I NIJE 50 spotova, vec 18 (osamnaest) spotova, kako sam vam napisao i dao playlist-u.
Molim te pročitaj moj post od 12.07.2015., 13:59 (page 22 ove teme)
Vi ste mi, svojom raspravom, rekli da to uradim.

Veliki nemački distributer rekama DIG DIS, sa kojim je Nikola bio u poslu, se povukao sa svih njegovih spotova. Prestao je da ga štiti.
https://www.youtube.com/user/digdisMusic

Nadam se da će Nikola da vam se javi i da vam kaže sta mu je pisao YouTube, zašto je obrisao spotove.
 
Poslednja izmena:
Све је то уреду, ал ти си овде испао "пилићар", зашто лепо ниси платио на почетку или постигао договор? Него видео да је човек успео и онда после 4 године ти би да млатиш мало паре. Е па друже то је крајње јајарски и сељачки.. Разумем ја тебе, сви би да зарађују наравно, треба да имаш свој део у овоме, ал си требао да мислиш о томе пре 4 године, а не пре месец дана. Смешан си много, покрао си идеје и игрице од других а сад њега гањаш што ти је урадио за џабе видео и од тога зарадио по унапред утврђеном договору да сме то да користи, чак ти је он у овом случају учинио само ти ниси знао то да искористиш. Много је глупо то што радиш, треба да се бориш за своје, ал одмах, не после 4 године кад видиш успех човека који се снашао. Уосталом скини му пилиће, ал остави остале клипове јер су супер а не да закопаш човека због свог незнања.
 
Zamoliću članove da prestanu da optužuju i jednog i drugog Nikolu, pošto su nam obojica servirala samo delove priče koji njima odgovaraju. Mige samo dodaje ulje na vatru, u i ovako, beskorisnoj raspravi. Trojac Hrnjak, Tomić i iDJVideos trbebaju ovo da reše međusobno, pošto samo oni znaju šta su se u stvari dogovorili, ako čak i oni znaju. Ja sam u početku podržavao DJNick-a, ali više ne, pošto i on očigledno pati od sindroma "srpska posla".

Za mene su svo troje učesnika u ovoj priči "pilićari". Over and out.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno