Šta je novo?

Pilici - Velika Youtube prevara i manipulacija

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tebra, za to se slazem. Ja sam 87 iako sam rastao uz Amigu 500, Zx spectrum i c64 bio sam napolju nonstop i igrice sam igrao samo kad sam sprecen da izadjem napolje iz xy razloga.

Pricam o tom delu gde ces ti da diktiras deci sta ce ona da rade i kako ces im zabraniti da gledaju pilice (?!) ili bilo sta sto je nacrtano u fotosopu/paintu za jedno popodne. To je cista glupost.

Vaspitanje je instrukcioni proces, nisam mislio na zabrane i blokade i kontrolu, vec usmeravanje na prave stvari, nasuprot danasnjoj deci koje roditelji zanemare istog trenutka kad skapiraju da nece da krepa u kolevci ako ga ostave samo. Ako bih ikad ista "naredjivao" deci, to bih radio kao moj cale meni, tako sto od "obaveze" napravi igru koja donosi klincu (meni) pozitivan rezultat i nagradu i ja onda to uradim sam, bez da me iko tera.
 
To sto ti radis je guranje sopstvenog detinjstva generaciji koja nema dodirnih tacaka sa tvojom.

Iliti prostije i internetskije receno: FAIL

Ja svoje detinjstvo, a rekao bih da smo imali bar 90% slicno, ne bih menjao ni za 5x ovih novih ali se u potpunosti slazem da su "nasa" daleko bolja i nekako prirodnija. Sustina je da se sve menja oko nas za, kao sto su i nasi roditelji imali drugacija detinjstva od nas, doduse ne toliko posto tehnologija nije napredovala koliko sad ali skoro pa ista. Elem, sve se menja pa samim tim je neminovno da se i detinjstva iliti decije faze/tripovi/voznje promene i tu nema niceg pogresnog. Jedino je zajebano sto se kategoricki gasi masta i kreativnost individualnog deteta jer u moru svega i svacega lako moze da pronadje sta mu treba i da to isto fura. Sto se mene tice ja cu svojoj deci da trpam Lego kocke (u pocetku Duplo razume se) pa dalje nek radi kako hoce.

I mani se tih formalnosti, to vaspitanje o kome ti pricas nema veze sa izborom igracaka. Tu je sve individualno i to je to. Ako je tebe neko uspeo da natera da zavolis neku igracku na silu onda to nije normalno. Jedno je pokazati sta sve ima i moze a sasvim drugo na silu gurati detetu neku random igracku iz nekog licnog afiniteta i stava...
 
Poslednja izmena:
Dajte ljudi, ovakvi klipovi su za decu u uzrastu do 3 godine, za njih sigurno nisu ni Baltazar ni Lego kockice, ni klikeri, ni kućica na drvetu. To što se ne sećate tako ranih godine, ne znači da vam mama/baba nisu pevali jednostavne/melodične pesmice i ne znači da vam nisu davali šarene slikovnice.

Sad da li je dobro to što je pojedinima lakše da posedaju dete ispred ovakvog klipa, umesto da sami pevuše ili listaju slikovnicu je sasvim drugo pitanje i nauka će vrlo brzo dati odgovore na štetnost/korist.
 
Poslednja izmena:
Igoritza nemoj da se blamiras vise molim te. U vezi edukacije tvoje dece sedi jedan kao kuca.Mesas babe i zabe, mesas odrastanje pre 30 godina sa današnjim...kakve su ti to paralele da mi je znati... videćeš kad dobijes decu da to nije sve crno na belo kako si ti sve to lepo zamislio u svojoj glavi.Jedno je sigurno, a to je da ih ne možeš zastiti od spoljasnjeg uticaja kada ih budes izveo van tvog sveta/stana/kuce/ideje da odrastu u tvom idealnom detinjstvu. Svuda oko nas je 2015 a ne 80te u kojima sam i ja odrastao. Pracka i kradja jagoda hahahaha. Retardiraces decu samo tako... srecno sa tim.
 
Poslednja izmena:
I ja mislim da se blamira. Imam dvoje dece i nema mogućnosti da odrastaju onako kako sam ja odrastao. To čak i ne želim za njih iako bih negde u podsvesti voleo da je tako.
 
Opet Igoritza fenomen.... sa copyright prava mi zavrsismo na vaspitavanju dece...
 
Ja se blamiram, a vi onda fail-ujete kao roditelji ako niste u mogucnosti da ih vaspitate onako kako vi zelite, bez obzira na vreme. Molim lepo.

Imam sestrine klince, dolaze mi jednom mesecno od kako su se rodili. Aposlutno ceo tok tog nekog mog kreativnog detinjstva su proziveli kroz te posete, a sta god im ostavim kao "igracke" ili "fazon" oni to odnesu u Valjevo i mlate se sa time do sledece posete. jedan je sad 2 osnovne, jedan je 4ti. Obojica me gledaju kao ogromnu figuru u odrastanju, a tim nekim mojim ludorijama su cak uticali na decu iz svoje okoline. Poslednji primer su duvaljke, koje od kako sam im napravio od vodoinstalaterskog PVC-a, njih 10ak u valjevu je prestalo da igra LoL a u valjevu je trenutno "rat crvenih i plavih" sa duvaljkama. Kolubarsko naselje prepuno fisheka.

Da ne mozes da ih zastitis od spoljasnjeg uticaja - ne mozes. Ali da mozes da UTICES na njihovu kreativnost, mozes itekako. sve je stvar maste i volje.

Cekaj bre, kad razmislim, jel to vas 3-4 upravo doslo na temu i reklo da nije u stanju da na ovaj ili onaj nacin natera svoju decu da se igraju, budu kreativni i iskoriste napolje umesto zurenja u ekran .. ? i posle se ja blamiram, i fail sam .. ? ajmo, wait for it ...
 
Molim ? Jadan ti ako ne kapiras poslednje pravo detinjstvo dece rodjenih u 80im. Bukvalno, zao mi te je jer ocigledno nikada nisi iskusio kako je to biti Gunis... laprd laprd laprd

Ocigledno ti nikad nisi iskusio sta znaci biti roditelj i blage veze nemas o cemu pricas. Da bar malo kapiras stvari znao bi kojem su uzrastu pilici namenjeni. I ovo ti kaze neko ko je odrastao uz Goonies-e a pritom je i roditelj jednog malog decaka.
 
Dokle vise Igore,dokle....?!

Jel ti fetish da svaku temu useres/spinujes/unfokusiras?

Otvori vise teme "Ja i moje detinjstvo(aka kako biti pravi roditelj)" i "I KNOW auto industry (aka Im the best majstor)" i tamo seri do mile volje,ostavi nas ostale glupake na miru u normalnim diskusijama....
 
Ocigledno ti nikad nisi iskusio sta znaci biti roditelj i blage veze nemas o cemu pricas. Da bar malo kapiras stvari znao bi kojem su uzrastu pilici namenjeni. I ovo ti kaze neko ko je odrastao uz Goonies-e a pritom je i roditelj jednog malog decaka.

Pilici su sadrzaj ranga teletabisa, i moja deca, koliko god godina imala, to nece gledati. A ti da poznajes pedagogiju 101 znao bi da deca MNOGO ranije pocinju da povezuju stvari i da im jednostavan i repetitivan sadrzaj blokira kreativnost. A da ne bi dalje drvili, izvoli pitaj bilo kog ko je u struci, ja vec jesam i znam o cemu pricam.

Dokle vise Igore,dokle....?!

Jel ti fetish da svaku temu useres/spinujes/unfokusiras?

Otvori vise teme "Ja i moje detinjstvo(aka kako biti pravi roditelj)" i "I KNOW auto industry (aka Im the best majstor)" i tamo seri do mile volje,ostavi nas ostale glupake na miru u normalnim diskusijama....

ti unistavas svaku temu svojim mediokritetom i odbijanjem mogucnosti da neko ima drasticno drugacije misljenje. Upravo ovde se reflektuje ta kreativnost o kojoj pricam, dakle, navikao si na komformizam i nista drugo ti ne odgovara i to nazivas "useres/spinujes/unfokusiras" procesima zato sto si drvo bez sopstvenog misljenja.

edit: necu vise o ovome, ja apsolutno tvrdim da vi gresite i da sadrzaji kao sto su pilici, teletabisi i slicno, smanjuju deciju kreativnost jer su repetitivan sadrzaj sa pprostim elementima. A po tom pitanju, ce najbolje da vam da odgovor neko ko studira i izucava pedagogiju, da vidi koliko vi u stvari LUPETATE.
 
Poslednja izmena:
Pilici su sadrzaj ranga teletabisa, i moja deca, koliko god godina imala, to nece gledati. A ti da poznajes pedagogiju 101 znao bi da deca MNOGO ranije pocinju da povezuju stvari i da im jednostavan i repetitivan sadrzaj blokira kreativnost. A da ne bi dalje drvili, izvoli pitaj bilo kog ko je u struci, ja vec jesam i znam o cemu pricam.

Zena mi je diplomirani vaspitac LOL. Google strucnjace.
 
Poslednja izmena:
Znaci,ja sam drvo bez mozga jer necu da raspravljam o tvom vidjenju vaspitanja dece,tvom detinjstvu i edukativnom sadrzaju pilica vec zelim da se drzim teme koja je autorska prava?

Web,momentalno da si se razveo,zena ti ocigledno nema pojma... Dr.Igy ti je ukazao...

i da,obavezno ovako da se provozas po gradu:

razveden.jpg
 
Poslednja izmena:
i tvoja zena sa diplomom smatra da su Pilici ili Teletabisi okej pedagosko sredstvo ? sad te mrtav ozbiljan pitam

Dal se tvoja zena recimo slaze sa jednim od najcenjenijih doktora, po pitanju pedijatrije ?

https://www.healthychildren.org/English/family-life/Media/Pages/Why-to-Avoid-TV-Before-Age-2.aspx
.

Google expert strikes again :) . Javi se kad budes imao bebu pa cemo porazgovarati, generalno nije vredno trosenja tastature raspravljanje sa Google know it all "strucnjakom" . Stepen poznavanja materije o kojoj pricas ti je ravan onome kada si u jednoj od svojih inkarnacija bio serviser mobilnih telefona (koji je pokazao vise puta koliko veze nema o cemu prica), pa onda web dizajner faza, pa potom graficki dizajner faza (ne secam se pobedi li ti na onom bench konkursu na kojem si se hvalio kako je prva nagrada zagarantovana pa te ljudi ismejali kada videse tvoje windows paint remek delo)... ali evo ti jedan link i tu zavrsavam komunikaciju sa tobom:

http://onlinelibrary.wiley.com/journal/10.1111/(ISSN)1467-8624

Web,momentalno da si se razveo,zena ti ocigledno nema pojma... Dr.Igy ti je ukazao...

i da,obavezno ovako da se provozas po gradu:

razveden.jpg

LOL, sad ocekujem i jednu kratku lekciju o braku, pretpostavljam da je neozenjen ali i za tu tematiku vrhunski strucnjak :D
 
Poslednja izmena:
.

Google expert strikes again :) . Javi se kad budes imao bebu pa cemo porazgovarati, generalno nije vredno trosenja tastature raspravljanje sa Google know it all "strucnjakom" . Stepen poznavanja materije o kojoj pricas ti je ravan onome kada si u jednoj od svojih inkarnacija bio serviser mobilnih telefona (koji je pokazao vise puta koliko veze nema o cemu prica), pa onda web dizajner faza, pa potom graficki dizajner faza (ne secam se pobedi li ti na onom bench konkursu na kojem si se hvalio kako je prva nagrada zagarantovana pa te ljudi ismejali kada videse tvoje windows paint remek delo)... ali evo ti jedan link i tu zavrsavam komunikaciju sa tobom:

http://onlinelibrary.wiley.com/journal/10.1111/(ISSN)1467-8624

Aaaaaa, jasno, dakle ti ces svoju decu da naucis da kad ostanu bez argumenta ili kad ih neko ponizi komplet u rasrpavi, da umesto teme krenu da napadaju sagovornika :) sve jasno, ne moras vise batice. Ziva i zdrava da su ti deca koju budes imao, trista godina. Sve si reko sa ovim pokusajem ponizavanja sagovorinka, kad mukica ostanes bez argumenta, a cak si se i na zenu pozvao. A mogo si da procitas link koji sam okacio, da kazes da nisi u pravu i da ispadnes covek ... cmok za tebe :*
 
Poslednja izmena:
Aaaaaa, jasno, dakle ti ces svoju decu da naucis da kad ostanu bez argumenta ili kad ih neko ponizi komplet u rasrpavi, da umesto teme krenu da napadaju sagovornika :) sve jasno, ne moras vise batice. Ziva i zdrava da su ti deca koju budes imao, trista godina. Sve si reko sa ovim pokusajem ponizavanja sagovorinka, kad mukica ostanes bez argumenta, a cak si se i na zenu pozvao. A mogo si da procitas link koji sam okacio, da kazes da nisi u pravu i da ispadnes covek ... cmok za tebe :*

Ponizio me u raspravi o roditeljstvu covek koji nema dete? btw sad vidim da wiley biblioteka nije trenutno online, edukuj se malo kada proradi.
 
Poslednja izmena:
Poštovani članovi foruma,
Pomogli ste mi raspravom o copyright, i sve sam prijavio YouTube.
Ukazali ste da ja ne treba da dokazujem da sam vlasnik, vec Nikola treba da dokaže da sme da koristi logo, pozadinu i animirane karaktere iz mojih igara na Facebook-u. Nikola koristi piliće u preko 18 svojih spotova na mnogo jezika, Nemački, Engleski, Kineski, Italijanski. Sto baš nema veze sa originalnim videom.

Playlist svih klipova gde se koriste moji pilići:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLmk1uHboTZt3pwvAjBEEnYj-evwLTZPyj

Nikola nije crtao ili precrtao piliće. Nikola je od mene dobio original fajlove, vektorske animirane piliće, da napravi video za mene.
Sve pokrete pilića mozete videti u mojim igrama. Najgore je sto je kopirao logo Pilića i pozadinu.
Logo je zaštićeni znak moje igre.

I ne pričamo samo o Pilićima, takodje je koristio "Chicken Lines" logo i pozadinu. To nema nikakve veze sa Pilićima, zar ne.
Čak je napravio pesmu Pilići na nemačkom i zalepio novi logo "Die Kucken" na isti video. Za tako nešto nisam dao dozvolu.
Takodje koristi i italijansku verziju pilića "Siamo di polli" gde on uopste nije pisao muziku i tekst.
Još je likove pilića koristio u svojim spotovima Mama Voli Bebu i Ide Zmija. Koristio ih je kao da su likovi njegovi.

U svakom slučaju, vi ste me pogurali da ja sve to prijavim YouTube pa neka oni odluče da li će da sklone 18 klipova sa Nikolinog kanala.

Posle odluke YouTube, uslediće tužba, pa neka sud odluči da li Nikola treba da vrati sve što je nezakonito zaradio.

Pozdrav,
Nenad
 
Poslednja izmena:
Igore preterujes. Moja bivsa devojka je diplomirani pedagog i tokom nase veze smo dosta pricali o tome plus je paralalno sa nasom vezom njen burazer imao cerkicu od godinu i po koja je otkidala na pilice i tu je pokazivala koliko zapravo zna sa decom. I naravno o svemu i svacemu smo pricali cak i o vaspitanju. Toliko nemas pojma da je to strasno i ja bih te zamolio da se ne hvatas svakog svog stava kao pijan plota vec da TI budes taj koji ce malo da prihvati stavove ljudi koji imaju PRAKSU a ne kao ti TEORIJU. To sto tebi dolaze klinci jednom mesecno je dijametralno razlicito od toga kad si roditelj pa ne mozes ni jedan dan u mesecu da se odvojis od dece.

Nije svako dete isto. Ne mozes copy/paste nacin vaspitanja na svako dete. Ne postoji univerzalna formula ili pravilo gde ce uzrocno/posledicno dete da ispadne ovako ili onako.

Nemas decu. Nisi kompetantan da se raspravljas sa ljudima koji imaju, pogotovo ne tako izricito kako ti to radis. TACKA.

Ti dete mozes da ucis pravim vrednostima, obavezama, ponasanju, tacnije ophodjenju prema zivotu, drugim ljudima i onime sto bi trebalo ili ne da radi. ALI ne mozes da nateras dete da vise voli DC Comics od Marvela ili fudbal vise od basketa. Ono da ces da cimas decu da ti donese kg kradenih jagoda svako leto je toliko ******ski da ja nemam reci i nadam se da neces imati decu ako zaista planiras od njih da pravis svoje kopije.
 
@ Nenad

Iskreno nisam na tvojoj strani bio ali opet za ovo jesi u pravu, ako je njegov video, muzika karakteri, animacije i likovu su " tvoji ili te grupe " tako da na njih ne bi smeo da ima pravo pogotovo na 18 spotova.
Tako da je ovo zrelo za sud a ko ima obraza nek crveni.

p.s. Onog momenta kad je ovo prestalo da bude polemika oko autorskih prava trebalo je nekog kazniti, neverovatno je da neko ko nema decu drzi pridike onim koji ih imaju, koliko mozga mora da nemas za tako nesto.
 
Poslednja izmena:
Igore preterujes. Moja bivsa devojka je diplomirani pedagog i tokom nase veze smo dosta pricali o tome plus je paralalno sa nasom vezom njen burazer imao cerkicu od godinu i po koja je otkidala na pilice i tu je pokazivala koliko zapravo zna sa decom. I naravno o svemu i svacemu smo pricali cak i o vaspitanju. Toliko nemas pojma da je to strasno i ja bih te zamolio da se ne hvatas svakog svog stava kao pijan plota vec da TI budes taj koji ce malo da prihvati stavove ljudi koji imaju PRAKSU a ne kao ti TEORIJU. To sto tebi dolaze klinci jednom mesecno je dijametralno razlicito od toga kad si roditelj pa ne mozes ni jedan dan u mesecu da se odvojis od dece.

Nije svako dete isto. Ne mozes copy/paste nacin vaspitanja na svako dete. Ne postoji univerzalna formula ili pravilo gde ce uzrocno/posledicno dete da ispadne ovako ili onako.

Nemas decu. Nisi kompetantan da se raspravljas sa ljudima koji imaju, pogotovo ne tako izricito kako ti to radis. TACKA.

Ti dete mozes da ucis pravim vrednostima, obavezama, ponasanju, tacnije ophodjenju prema zivotu, drugim ljudima i onime sto bi trebalo ili ne da radi. ALI ne mozes da nateras dete da vise voli DC Comics od Marvela ili fudbal vise od basketa. Ono da ces da cimas decu da ti donese kg kradenih jagoda svako leto je toliko ******ski da ja nemam reci i nadam se da neces imati decu ako zaista planiras od njih da pravis svoje kopije.

opet nisi, iako sam ti ukazao, skapirao metaforicko znacenje tih "jagoda" i necu dalje o tome ako ti dvaput receno nije dovoljno da skapiras. Kao da si jedan od onih sto uzme Bibliju pa krene da je tumaci kao da je film

Na konto izjave kako nemam decu pa ne znam - dakle, ovo sto pricate ti i webster sasvim realno reflektuje na izjavu:

Ciganin iz karton sitija je bolji roditelj od svakog, jer je do sad napravio 14toro dece. Vi imate po jedno, on ima 14, vasom logikom dolazimo do konstrukcije da je on bolji roditelj od svih vas sa po jednim ili dva deteta.

Ciga iz karton sitija moze da ima dete, redneck iz teksasa moze da ima dete, princeza od Welsa isto, kao i doktor tri nauke. I niko od njih ne moze da ima etiketu najboljeg ili najgoreg roditelja, samo zato sto ima dete. Dete moze da ima svako. Al ne moze svako da ga vaspita ispravno, i iskustvo vaspitanja deteta, teorija ili ne, je stvar ogromnog broja faktora od kojih samo na neke mozes da utices. Dakle batali ideju sto ja nemam dece pa ne znam, ne govorim ja sa google-a, govorim ono sto mislim iskreno.

Deca ne bi trebalo da gledaju video sadrzaje, pogotovo repetitivne i proste. Objasnjeno je u onom linku koji sam okacio, gotovo savrseno zasto je to tako. A to se odnosi na ovu temu o pilicima. evo ponovo link:

https://www.healthychildren.org/English/family-life/Media/Pages/Why-to-Avoid-TV-Before-Age-2.aspx

ako se ne salzes samnom, deal with it, a nemojte ko najgore sekaperse i ja*are da me prozivate i pokusavate sa nekim infantilnim pokusajima ponizavanja i prozivki. Ja nemam nista protiv webster-a i tebe, nit posedujem notes vasih bivstvovanja na netu, nit zapravo znam ko ste ovamo ili onamo, za razliku od webster-a koji kada je dobio link u facu (pisao jedan od cenjenijih pedagoga u svetu) odma je napustio raspravu i skrenuo sa teme, da me uvredi. Jos samo da skapira da mi tako daje tri boda u gostima i da je najveci blam i fail na njegovom racunu.
 
za razliku od webster-a koji kada je dobio link u facu (pisao jedan od cenjenijih pedagoga u svetu) odma je napustio raspravu i skrenuo sa teme, da me uvredi. Jos samo da skapira da mi tako daje tri boda u gostima i da je najveci blam i fail na njegovom racunu.

dobio si i ti link u facu i sta cemo sad? kad prestanes na linkovima da baziras svoje znanje mozda ces uraditi nesto u zivotu do tada jedino mozes da offtopic-ujes po forumima. a tvoje prethodne "inkarnacije" u kojima si se takodje predstavljao kao "strucnjak" za pojedine oblasti (pa na kraju ispadao, da upotrebim najblazu rec - smesan) sam naveo zbog ukazivanja na besmisao bilo kakve forumske rasprave sa tobom.
 
Poslednja izmena:
Poštovani članovi foruma,
Pomogli ste mi raspravom o copyright, i sve sam prijavio YouTube.
Ukazali ste da ja ne treba da dokazujem da sam vlasnik, vec Nikola treba da dokaže da sme da koristi logo, pozadinu i animirane karaktere iz mojih igara na Facebook-u. Nikola koristi piliće u preko 18 svojih spotova na mnogo jezika, Nemački, Engleski, Kineski, Italijanski. Sto baš nema veze sa originalnim videom.

Playlist svih klipova gde se koriste moji pilići:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLmk1uHboTZt3pwvAjBEEnYj-evwLTZPyj

Nikola nije crtao ili precrtao piliće. Nikola je od mene dobio original fajlove, vektorske animirane piliće, da napravi video za mene.
Sve pokrete pilića mozete videti u mojim igrama. Najgore je sto je kopirao logo Pilića i pozadinu.
Logo je zaštićeni znak moje igre.

I ne pričamo samo o Pilićima, takodje je koristio "Chicken Lines" logo i pozadinu. To nema nikakve veze sa Pilićima, zar ne.
Čak je napravio pesmu Pilići na nemačkom i zalepio novi logo "Die Kucken" na isti video. Za tako nešto nisam dao dozvolu.
Takodje koristi i italijansku verziju pilića "Siamo di polli" gde on uopste nije pisao muziku i tekst.
Još je likove pilića koristio u svojim spotovima Mama Voli Bebu i Ide Zmija. Koristio ih je kao da su likovi njegovi.

U svakom slučaju, vi ste me pogurali da ja sve to prijavim YouTube pa neka oni odluče da li će da sklone 18 klipova sa Nikolinog kanala.

Posle odluke YouTube, uslediće tužba, pa neka sud odluči da li Nikola treba da vrati sve što je nezakonito zaradio.

Pozdrav,
Nenad
Ovo mi je jednostavno palo na pamet prvog trenutka.
Većina ovdje optužuje nove piliće za korišćenje tuđeg rada. A odmah nakon uključivanja NH u razgovor jasno je bilo da i stari pilići sadrže tuđi rad.

Ono najzanimljivije je da i jedni i drugi imaju istu argumentaciju - usmeni dogovor.

NT su maznuli ono što je on već maznuo. Muziku su promjenili, ako ćemo pošteno, na bolje.

Kao što je YT počeo blokirati audio komponente klipova na kojima je neovlašteno korišten tuđi materijal, tako je očekivati da se i iz pilića izbace svi frejmovi na kojima se nalaze pilići jer su vlasništvo NH koji ne daje saglasnost za njihovu upotrebu.
Ovdje naravno nije bitno da li je prošlo 5 dana ili 5 godina.

NH ima razlog materijalne prirode?
Da, naravno, normalno.
 
dobio si i ti link u facu i sta cemo sad? kad prestanes na linkovima da baziras svoje znanje mozda ces uraditi nesto u zivotu do tada jedino mozes da offtopic-ujes po forumima. a tvoje prethodne "inkarnacije" u kojima si se takodje predstavljao kao "strucnjak" za pojedine oblasti (pa na kraju ispadao, da upotrebim najblazu rec - smesan) sam naveo zbog ukazivanja na besmisao bilo kakve forumske rasprave sa tobom.

izlazim iz ove rasprave jer za tebe ocigledno jesam strucnjak

imam dete - stoga se automatski razumem u komplet nauku pedagogije

nemam da ti uzvratim na argument - stoga cu da te isprozivam kao coveka

^^^

dovoljno za mene da skapiram sa kim pricam, kakav god ja bio "freak" i ostalo, kako kazes. Pustaj brate svom klincu Pilice, ja necu nikad u zivotu, nista slicno, ni teletabise, ni ostale dumb-down repetitivne gluposti, i to je to. uzivaj.
 
Igore ti si bas tezak slucaj. Nisam ni ja bukvalno mislio da trebaju da kradu jagode vec ceo tvoj koncept gde tvoja deca trebaju da imaju deo (ili mozda celo) tvoje detinjstvo je presmesan. Da ne koristim neku drugu rec.

Ne radi se o tome da li se neko slaze ili ne sa tobom radi se da ti ponekad ipak imas nesto da naucis. Na ovom forumu sam dugo i primetio sam da gotovo ne postoji tema gde se ti nisi opirao, isao u kontru i generalno raspravljao sa ljudima koji imaju malo ili mnogo vise znanja o xy temi od tebe ali tvoj ego to izgleda ne moze da pojmi jer si ti internet ratnik i kidas koliko sve znas. Ono sto je najbolesnije je da si toliko izricit u svojim stavovima kao da si ti neka zivotna istina personifikovana u Igora i da samo ti sve znas i to je to. Daj jesi ozbiljan?

Vecinu vremena koristis neko znanje koje je svima dostupno da bi iz njega i kombinacije svog stava ili perspektive napravio neko ultimativno resenje za sve umesto da ti praksa bude glavna stvar.

Sta sve pise na internetu NE MORA da znaci da je tako i van njega. Ne bi bilo lose da odradis neki sticker i zalepis ga iznad monitora.

Sustina je da ne postoje pravila u vaspitanju, bar ne ta koja bi ti da propagiras. Pravi razliku izmedju toga da ti ostavis dete ispred jutuba i naizmenicno mu pustas random klipove "pilici" sadrzaja i toga da to dete cuje tu pesmu par puta dnevno i eventualno jednom dnevno pogleda tu animaciju. Znaci ne postoje samo krajnosti, postoje i nijanse. Kakvu sam ja muziku slusao i sa kakvim sam se ja glupostima zabavljao pa mi nista ne fali. Ti pilici su novija stvar. Takve animacije nisu postojale kao ni takva muzika u nase vreme ali to ne znaci da je lose pobogu. Sasvim je normalno da se tebi ne svidjaju posto imas dvocifren broj godina ali deciji mozak malo drugacije funkcionise, neces verovati.
 
izasao sam iz rasprave. ne planiram da ti odgovorim na tu temu, izvini.
 
i 3-4 strane njegovih strucnih izjava... kao i svugde,kao i uvek...

ne Djole,on nije tezak,on je jednostavno bezobrazan,kraj price... jedno je biti drugaciji,drugo ne poznavati granice...

Da su mene toliko puta perma-banovali vec bih skontao da nije mozda problem u celom bench forumu/svetu vec mozda u meni...

Ali ne,svevisnji ne bira ni mesto ni vreme da istera svoje i pokaze svoju strucnost...


Gosn Hrnjak: imate li matrijalne dokaze za Vase tvrdnje?
 
Some say:

"Tucite svoju decu čim primetite da počinju da liče na vas."
 
Gosn Hrnjak: imate li matrijalne dokaze za Vase tvrdnje?

Naravno. Šta vas tačno iteresuje.

Nikola nikad nije sporio da sam ja autor i vlasnik logoa, pozadine i karaktera pilića.
To je više puta rekao u raznim intervujima.
Bolje je pitanje: Da li Nikola ima materijalne dokaze da može da koristi piliće u svojih 18 spotova.

Da li Nikola ima dozvolu da koristi likove Pilića na iTunes?
https://itunes.apple.com/us/artist/nykk-deetronic/id669015004

Šta vi mislite?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno