Šta je novo?

PhysX teaches Radeon and GeForce to get along

Lucko

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
20.05.2006
Poruke
1,491
Poena
349
Po svemu sudeci ce i ATI izgleda imati podrsku za Physx ali u obliku nVidia kartice koja ce raditi fiziku uparena sa ATI-jem.... Po svemu sudeci, izgleda da sve radi.... TYestovi su za sad oskudni ali evo nesto malo stiva sto sam izburgijao na net-u :)

http://www.techpowerup.com/index.php?69792 :wave:
 
Pa da, lepo staviš dva puta po 4850 za igranje i jedan GeForce 9500 da ti radi fiziku :)
 
Stara vest, vec se o tome dosta prica, ali za to zvanicne podrske nece biti...
 
Chek bre BJ, kako mislis da zvanicne podrske nece biti???
Da li mislis na zvanicnu podrsku kroz igre ili na samu hardversu podrsku, posto koiko vidim UT3 je radio bez problema?!?
 
Chek bre BJ, kako mislis da zvanicne podrske nece biti???
Da li mislis na zvanicnu podrsku kroz igre ili na samu hardversu podrsku, posto koiko vidim UT3 je radio bez problema?!?

nVidia nije jos uvek izdala (a koliko mi je poznato i ne planira) PhysX drajver koji ce ovo dozvoliti, vec ce se juriti modovani drajveri, koji BTW pitanje je kako ce raditi.
Mnogo pre ce se desiti da NGO izbaci PhysX drajver za ATi.
Uostalom evo ti LINK KA XS-u pa citaj o kombinaciji ATi + nVidia...
PS
Ima on narodna jedan prob'o pa se .... (da ne kazem da sam gubio vreme pola dana :D )
 
Ja bih pre kupio polovnu Ageia karticu nego NVIDIA kartu za PhysX.
 
A zar ATI nema takodje svoj "engine" za fiziku? Zasto mora da se koristi Physx?

Secam se da su o tome pricali jos davno, nisam od tada pratio detaljno...
 
A zar ATI nema takodje svoj "engine" za fiziku? Zasto mora da se koristi Physx?

Secam se da su o tome pricali jos davno, nisam od tada pratio detaljno...

Trebalo bi da imaju Havok , ali je Intel izgleda blokirao celu tu pricu do pojave njihovih gpu-a
 
Pa ne bih se slozio:

1. Po meni je to beznacajno sporije
2. Kad opteretis GPU PhysX usporava
3. Kad opteretis CPU PhysX usporava

I pod 2 i pod 3 Ageia manje uspori nego NVIDIA PhysX.

Osim ako nemas dva nV GPU-a, pa koristis neki 8800 ili 9600 za fiziku pored recimo novog GTX-a.
Verujem da G80 ipak ima vise snage od Ageia-e.
 
Ima dokle god nije visoka rezolucija + AA ili dok CPU nije zagusen drugim stvarima pa ne stize da "hrani" GPU. Za ono drugo si u pravu -- onaj ko ima 2x NV sigurno nece uzimati Ageia karticu.

Ja i pricam o situaciji kada se imaju dve nV kartice, a nisu vezane u SLI :wave:
Jer je jasno da jedan GPU nije bas dovoljan da se igra i obradjuje fizika.
 
Ceo proracun fizike se svodi na nekoliko screen aligned passova, gde se u texturama nalaze fizicki podaci o objektima (pozicija, rotacija, spin, ....). Shader odradi paralelna poredjenja po 2 objekta. Kroz nekoliko prolaza, svi objekti su testirani i zna se koji su u koliziji.

Objekata nema nesto mnogo tako da podaci za ove proracune mogu da stanu u male texture.

Bottleneck sa CPU-m nastaje zbog toga sto se neki proracuni i dalje odvijaju na CPU (ai, scripting, ...) pa kada se CPU optereti sve ostalo pati. Drugi razlog je sam PhyX API koji verovatno rezultat vraca CPU pa onda ovaj puni matrice i izdaje komande GPU. Kada bi se deo game-loopa prebacio skroz na GPU onda bi to bila skroz druga prica.

Ako pogledate mythbusters video sa NVISON08 i uporedite pucanje kuglica sa bojom sa proracunima fizike, videcete kakva je razlika izmedju CPU i GPU.

@audio:
Posto si sada "karatista", nemoj da sebi unistavas reputaciju slepo verujuci clancima na INQ i FDZ i podrzavajuci njihove navode... nhf :)
 
Pre ce biti naslov teme `PhysX ,forces Ati to get along with nVidia`
 
bolje nego X-Tessellation: I Want To Believe...
 
Probah pre neki dan onaj Nurien demo kod Lukije na 8800GTS 320MB. Znaci PhysX preko GPU i sve. Kad naidje zenska sa dugom haljinom probijaju noge kroz materijal i na tom mestu drasticno padne FPS.

Kada se stavi CPU fizika kolizija se racuna ispravno i to se ne desava, FPS je nizi (avg je 19 FPS) ali je konstantan kroz ceo demo.

Kladim se da bi preko Ageia kartice to radilo kako treba kao sto radi i preko CPU. NVIDIA PhysX se meni ni malo ne dopada.
 
Probah pre neki dan onaj Nurien demo kod Lukije na 8800GTS 320MB. Znaci PhysX preko GPU i sve. Kad naidje zenska sa dugom haljinom probijaju noge kroz materijal i na tom mestu drasticno padne FPS.

Kada se stavi CPU fizika kolizija se racuna ispravno i to se ne desava, FPS je nizi (avg je 19 FPS) ali je konstantan kroz ceo demo.

Kladim se da bi preko Ageia kartice to radilo kako treba kao sto radi i preko CPU. NVIDIA PhysX se meni ni malo ne dopada.

Kod mene tog probijanja nema. Negde sam procitao da postoje dva build-a tog demoa, jedan brzi koji probija i drugi nesto sporiji bez anomalija
 
Nema ni kod mene...avg fps 64, a min 33.
 
??Kakvim filterima? Demo se startuje,prodje i onda ESC.

attachment.php


Nema ni da se podesi rezolucija, def je 1024*768.
 
moze i u 1680x1050 mada nesto nisam primetio da radi AA ;)
potrebno je samo izmeniti shortcut i ubaciti ovo ""C:\Program Files\Nurien\Alpha v0.7\Binaries\Nurien.exe" -RESx=1680 -ResY=1050 -AllowD3D10=True -EnableHighPolyChars=True -MaxAnisotropy=16 -MaxMultisamples=8 -LensFlares=True -MotionBlur=True -Bloom=True -QualityBloom=True -DetailMode=4""
 
Malo mi bzvz to da radim, onda se ni ne mogu porediti rezultati (tj kao kad bih testirao 3d mark na nekoj znj rezoluciji i setovanjima).

Al svejedno, evo sa tom linijom i u 1280*1024:

1 run:
Nurien 03.jpg
2 run:
Nurien 04.jpg


Vidi se dobar AF, ostalo je manje vise isto, AA nema sigurno.Verovatno meze kroz control panel ili nhancer.
Inace ovo je u Visti x64.
 
Poslednja izmena:
Kod mene tog probijanja nema. Negde sam procitao da postoje dva build-a tog demoa, jedan brzi koji probija i drugi nesto sporiji bez anomalija

Kod:
file : Installer-Nurien-Alpha_v0.7.exe
size : 500,090,368
 md5 : a102350b06f373b61956f9c6af26624e

Drajveri za GPU i za PhysX su bili najnoviji moguci.

Evo ti iz readme:
KNOWN ISSUES
------------

This section provides information on known issues that may be
experienced.

These include:

• Running the demo more than twice consecutively without quitting
the application may result in reduced performance, affecting the
final score (especially the maximum FPS score.)

• Some artifacting may be noticeable, especially on the skirt.
This may be particularly noticeable on slower performing systems.

Penetration of limbs through cloth may be noticeable, especially
of legs pentrating through skirts. This may be particularly
noticeable on slower performing systems.

E sad, ako je Core 2 Duo E8200 na 3.6 GHz i 4GB RAM-a sa 8800GTS 320MB "slower performing system" onda kako taj isti sistem nema probijanje kad fiziku radi sam CPU? :p
 
Poslednja izmena:
krastavac, audio... slaba ti je ta makina.
 
krastavac, audio... slaba ti je ta makina.

Bas me zanima tvoje strucno misljenje kako to slaba masina utice na tacnost simulacije tkanine i izracunavanja kolizije izmedju haljine i nogu?

Koliko ja znam slabija masina ce na primer SuperPI da izracuna sporije, ali nece da zabusava na decimalama nego ce ipak izracunati sve tacno. Zasto GPU fizika to ne moze?
 
Nazad
Vrh Dno