Šta je novo?

Photoshop tips, tricks, other stuff

Igoritza

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
19.10.2007
Poruke
2,347
Poena
229
definitivno reba ovakva tema, sobzirom da je bilo jako popularno fotoshopovanje kad je bio onaj wallpaper konkurs


ovde cu da ostavim par tutorijala za stvari koje ljudi uglavnom guglaju, i teshko pronalaze, kao i neke osnovne stvari.

slobodni ste da okachite neke svoje radove, i da pokazete zajednici svoje fotoshop znanje


pa da krenemo!


CRTANJE LINIJE U pHOTOSHOP-U

pomislio bi chovek da je crtanje linije laganica, u paint-u imash onu pravu, i krivu sa dva klika. trebalo bi da je jednostavno i u shopu, zar ne ? e pa nije, bar jednom nedeljno me neko na nekom forumu pita kako da nacrta liniju


prava linija:

postoji line tool, bira se u toolbar-u ovde:

rr0c2v.jpg


sa njim dobijate liniju shirine jedan piksel, i ta linija ide iskljuchivo pravo.

uz pomoc shift dugmeta, mozete da usmerite tu liniju na svakih 45 stepeni od normale, te moze biti korisno za crtanje nekog plana, ili chega vec.

e sad - kako nacrtati ovakvu liniju -

160etqs.jpg



prvo sho treba da uradite je da podesite vashu chetku, da bude onakva kakvu bi hteli da linija bude, IAKO liniju necete chetkom crtati.

dakle, kao na ovoj mojoj slici, chetka je:

2pix brush, hardness 100% (hard/soft chetke je koliko ce da "prska" pored sebe, shto jacha chetka, to manje prskanja)

e sad, kad smo podesili chetku, uzimamo pen tool -

208vfpc.jpg


pen tool, odnosno postavljanje anchor point-a verujem da svi znate kako ide, dakle, kliktanje na canvas za prvu tachku, i kliktanje na drugu tachku, uz drag, daje krivu liniju, a uz convert point tool, mozete da odredite smer sledece tachke, odnosno sledecu krivu izbochinu.

sada, idemo desno na workspace, gde se nalazi Layers/channels/paths i klikcemo na "paths":

wbs5jn.jpg


tu, desnim klikom na workpath, idemo na opciju: stroke path.

tu, ima dropdown menu koji vam omogucuje da stroke-ujete liniju sa bilo kojim od alata, a poshto smo gore vec podesili chetku na 2pix, 100% hard, biramo brush, i dobijamo gore postovanu krivu liniju.

treba napomenuti da jednom kada odradite stroke, deselect-ovanjem path-a uklanjate path line, da bi videli kako vam zaista izgleda linija, to znachi da kliknete mishem bilo gde ispod workpath-a u "paths" window-u.

nakon stroke-ovane linije, sledeca linija se crta momentalnim izborom pen tool-a, i odredjivanjem prve anchor point (tachke) sledce linije.

PRAVLJENJE SELEKCIJA, ALATI ZA SELEKCIJE

selektovanje stvari u Photoshopu je obavezno za kvalitetno crtanje, editovanje i dizajniranje slika.

selekcija je nachin da odredjeni deo slike obelezite, i sve promene koje uradite dok je ta selekcija aktivna, vrshe se samo na tom delu.

dakle, hocemo da nacrtamo crveni krug, na crnoj pozadini. to mozemo uraditi i sa elipse tool, ali zarad primera, koristicemo selektovanje kruznog oblika, i chetku:

u Toolbar, gornja leva ikona, i desnim klikom na nju biramo "elliptical marquee tool" -

2dl5e6c.jpg


sada, svaki potez chetkom, ostavlja boju iskljuchivo u uokvirenom obliku.

2u4j6vc.jpg


to je prilichno jednostavno, sada prelazimo na komplikovanjie pravljenje selekcija.


kada izaberete selection tool, bilo da je pravougaonichni, ili elipsoidni, u gornjem levom uglu se pojavljuju 4 opcije -

New selection - kada je neshto selektovano, svaki sledeci klik deselektuje to, i obelezava novu selekciju

Add to selection - ukoliko imate pravougaonik, i ukrstite sa njim novi prevuchen pravougaonik, dobija se sabiranje selekcija, nalik na ovo:

2qar7ds.jpg


Subtract from selection - oduzima, dakle, ako bi prevukli pravougaonik, onaj deo koji je dotakao prvi, toliko bi prvom falilo.

Intersect with selection - ovo obelezava samo zajednichke delove prve prevuchene, i druge selekcije.


lasso tool:

laso ima tri opcije - obichno, gde mishem odvajate selekciju, dok ne zatvorite oblik, poligonalno laso, gde pravite prelomljenu liniju, takodje do zatvaranja, i magnetno laso, koje automatizovano bira piksele na "rubu" kontrasta, uz napomenu da i vi sami mozete da mu odredjujete tachke skretanja.

svaka operacija lasso tool-om za rezultat ima zatvoren oblik, dakle, seleciju.

magic wand i quick selection tool:

ovo su dva najbitnija alata za brzo izdvajanje nekog oblika iz fotografija, ili vecih slika.

magic wand funkcionishe kao i magnetic lasso, stim shto jednim klikom stvara selekciju:

oh1ev6.jpg


dakle klikom na crnu povrshinu, magic wand je izabrao sve crno, osim benchmark logo-a. ukoliko mi zapravo hocemo da selektujemo benchmark logo, ne sve ostalo, koristimo opciju na desnom kliku - inverse, ili select>inverse. ta funcija uzima za selekciju sve ono shto zapravo NIJE selektovano.

vazna stvar kod koriscenja magic wand tool-a je tolerancija:

ukoliko neka slika ima manje vishe slichne piksele, na delu koji hocete, i koji necete da selektujete, niza tolerancija znachi da ce da se wand drzi shto slichnijih piksela. primer je za to, kada imate, recimo - konj, ispred drveta. wand sa visokom tolerancijom ce da kliktanjem na konja obelezi i drvo iza njega, shto ne zelite, te se onda smanjuje.

quick selection tool radi po slichnom principu, on mu dodje meshavina laso-a i magic wand-a - odmah pravi selekciju, kao wand, samo shto moze da se nastavi sa drag-ovanjem kursora, zarad dobijanja shire i vece selekcije.


U toku dana, nastavljam sa opisivanjem osnovnih alata, i nekih osnovnih caka.


napomenuo bih pre svega - da se batali hejt. neka ovo bude tema i za profi crtache, i shodno ovim tutorijalima, za one koji prvi put u zivotu klikcu na photoshop.exe.


taman cu da iskoristim priliku, da pokazem svoj rad za winwin-ov konkurs, i da zamolim ljude da prokomentarishu, svi osim kutije :)

2vl5d9f.jpg
 
Poslednja izmena:
Svidja mi se mada se ne razumem u dizajn.
Ipak, upalo mi je u oci da su svi "meridijani" na sferi isti iako se neki nalaze blize a neki dalje, a ako je sfera providna mozda su oni "nazad" trebali tako da izgledaju a oni napred da budu jasniji (bez ili sa manje blura). Mada, verovatno gresim.
 
Igoritze, takve stvari se rade u Illustratoru ili slichnom programu :d Photoshop, kako mu i ime kaze, sluzi za obradu fotografija :)

stick to the PS3 ;)

rudamentari imidzes za drajvera:

postoje vektorske slike, koje se u memoriji chuvaju kao kombinacija matematichkih formula, zarad dobijanja slike. krug naprimer je definisan sa sledecim parametrima:

precnik
pozicija centra
stil i boju linije

vektorske grafike sluze da se za jednostavne crteze smanji velichina fajla, i prilikom koriscenja vektorske grafike ne postoji gubljenje kvaliteta kada se povecava rezolucija slike

Adobe-ov program za tako neshto je - Adobe Ilustraor.

postoje rasterske slike, odnosno bitmap, koje su u stvari pravougaona mreza piksela, gde svaki piksel ima svoju pojedinachnu vrednost. i takva slika je zavisna od rezolucije.

Adobe-ov program za obradu rasterskih slika se zove - Adobe Photoshop.

Grafichki dizajn, ima svoju podgranu, to je grafichki dizajn uz pomoc koriscenja aplikativnog softvera. i obavlja se na kompjuteru.

ukoliko jedan hoce da obradjuje slike rasterski - ne postoji bolji alat od Photoshop-a. kombinacija ilustratora i Photoshop-a je takodje korisna za dizajnere, a pritom, za pravljenje stvari kao shto su:

baneri
wallpaper-i
reklame
crtezi

primarni alat je fotoshop. shto zbog kvalitetne same aplikacije, shto zbog chinjenice da je podrshka za addon-ove, chetke, paterne, i tutorijale prevelika.

samo ime - Photoshop < ne znachi da je u pitanju obrada iskljuchivo fotografija, pa josh imash i neku prodavnicu tu, da kupujesh stvari .. ili ja nisam dobro pregledao sve alate .. :)
 
svidja mi se ideja/topic :)

za rad,gde stoji sfera?na sta baca sfera senku?nema dubinu sfera,deluje flat,ako je sfera poseban lejer a gradient iza nje poseban,uzmi gumicu i smanji na 20 20 i sve sto treba da bude "iza" "brisi",poenta je da smanjis opacity grida koji je nalazi iza,da bi dobila sfera dubinu.

gde se nalazi taj konkurs?link neki :)

edit:primer

10zq0t0.jpg
 
Poslednja izmena:
svidja mi se ideja/topic :)

za rad,gde stoji sfera?na sta baca sfera senku?nema dubinu sfera,deluje flat,ako je sfera poseban lejer a gradient iza nje poseban,uzmi gumicu i smanji na 20 20 i sve sto treba da bude "iza" "brisi",poenta je da smanjis opacity grida koji je nalazi iza,da bi dobila sfera dubinu.

gde se nalazi taj konkurs?link neki :)

edit:primer

10zq0t0.jpg

senku baca jer je apstraktan crtez - iako "prolazi" kroz glowy prsten, postoji "nevidljivi" patos :)

hvala na savetu, eto, vidish, radio sam mnogo dugo, pre toga nacrtao josh jedan wp, i ne pade mi napame da to sredim .. :)

mada, vec sam poslao, u sushtini i nije tolka frka, ako prepostavimo da je glow univerzalan, to jes point of view jako blizu sfere ..


shto se tiche konkursa - rekoh gore, winwin sajt, sekcija prijatelj. mada, sad ako dobijesh, poshto imash josh jedan dan za prijavu, da znash da mi dodjesh deo plena :p jer si neobaveshten, a ja tako dobar da sam podelio info :d
 
stick to the PS3 ;)

rudamentari imidzes za drajvera:

postoje vektorske slike, koje se u memoriji chuvaju kao kombinacija matematichkih formula, zarad dobijanja slike. krug naprimer je definisan sa sledecim parametrima:

precnik
pozicija centra
stil i boju linije

vektorske grafike sluze da se za jednostavne crteze smanji velichina fajla, i prilikom koriscenja vektorske grafike ne postoji gubljenje kvaliteta kada se povecava rezolucija slike

Adobe-ov program za tako neshto je - Adobe Ilustraor.

postoje rasterske slike, odnosno bitmap, koje su u stvari pravougaona mreza piksela, gde svaki piksel ima svoju pojedinachnu vrednost. i takva slika je zavisna od rezolucije.

Adobe-ov program za obradu rasterskih slika se zove - Adobe Photoshop.

Grafichki dizajn, ima svoju podgranu, to je grafichki dizajn uz pomoc koriscenja aplikativnog softvera. i obavlja se na kompjuteru.

ukoliko jedan hoce da obradjuje slike rasterski - ne postoji bolji alat od Photoshop-a. kombinacija ilustratora i Photoshop-a je takodje korisna za dizajnere, a pritom, za pravljenje stvari kao shto su:

baneri
wallpaper-i
reklame
crtezi

primarni alat je fotoshop. shto zbog kvalitetne same aplikacije, shto zbog chinjenice da je podrshka za addon-ove, chetke, paterne, i tutorijale prevelika.

samo ime - Photoshop < ne znachi da je u pitanju obrada iskljuchivo fotografija, pa josh imash i neku prodavnicu tu, da kupujesh stvari .. ili ja nisam dobro pregledao sve alate .. :)

Netachno.

Photoshop se koristi iskljuchivo za pripremu fotki i rasterske grafike, koje kasnije pripremash za shtampu u indesign, quark-u ili illustratoru. Moze i da se crta u njemu, ali postoje i bolje reshenja (lichno mi vishe pashe sketchbookpro).

Photoshop je samo jedan u nizu procesa, a ne primarni. Tachno je da postoje vectorski alati u samoj aplikaciji, ali sam postupak je drastichno lakshe i bolje uraditi u nekom vektorskom programu koji za to i jelte namenjen.

Uostalom probaj da pripremish neki bilbord u photoshopu pa cesh videti kako dotichni puca zbog visoke rezolucije :)

Driver je samo hteo da ti kaze kako to sve moze da se uradi u illustratoru na lakshi nachin.

Takodje ja bi dodao i mali tut selekcije objekta u photoshopu uz pomoc pen tool-a. Dosta je preciznija metoda nego koriscenje magik winda i selection tool-a.

Pohvale za temu.
 
znam ja sve to, zato sam gore naveo svari koje bih ja primarno radio u PS-u.


pen tool mi je sledeci na listi, planiram da idem od pochetka do kraja, da kachim ono shto ja znam .. ako hocesh da pomognesh, dobrodoshao! :)

ovo su sve laganice, chek da se krene sa Blending options, i svim mogucim podeshavanjima unutra .. :)
 
Pa samo da se zatvori path i eto ti tutorijala za pen tool selekciju.
Najbitnija razlika (na stranu tip selekcije) jeste što je moguća korekcija i kroz history i kasnije.
stisnut CTRL daje opciju da se pomeraju tangente na tački a ALT da se tačka ponaša kao Bezier corner tj. putanja do tačke da ima jednu a posle drugu tangentu... itd itd, ne znam sad napamet kako šta ide, pojasniću.
 
stick to the PS3 ;)

rudamentari imidzes za drajvera:

postoje vektorske slike, koje se u memoriji chuvaju kao kombinacija matematichkih formula, zarad dobijanja slike. krug naprimer je definisan sa sledecim parametrima:

precnik
pozicija centra
stil i boju linije

vektorske grafike sluze da se za jednostavne crteze smanji velichina fajla, i prilikom koriscenja vektorske grafike ne postoji gubljenje kvaliteta kada se povecava rezolucija slike

Adobe-ov program za tako neshto je - Adobe Ilustraor.

postoje rasterske slike, odnosno bitmap, koje su u stvari pravougaona mreza piksela, gde svaki piksel ima svoju pojedinachnu vrednost. i takva slika je zavisna od rezolucije.

Adobe-ov program za obradu rasterskih slika se zove - Adobe Photoshop.

Grafichki dizajn, ima svoju podgranu, to je grafichki dizajn uz pomoc koriscenja aplikativnog softvera. i obavlja se na kompjuteru.

ukoliko jedan hoce da obradjuje slike rasterski - ne postoji bolji alat od Photoshop-a. kombinacija ilustratora i Photoshop-a je takodje korisna za dizajnere, a pritom, za pravljenje stvari kao shto su:

baneri
wallpaper-i
reklame
crtezi

primarni alat je fotoshop. shto zbog kvalitetne same aplikacije, shto zbog chinjenice da je podrshka za addon-ove, chetke, paterne, i tutorijale prevelika.

samo ime - Photoshop < ne znachi da je u pitanju obrada iskljuchivo fotografija, pa josh imash i neku prodavnicu tu, da kupujesh stvari .. ili ja nisam dobro pregledao sve alate .. :)

Ja bre koristim Photoshop od dvojke, kad si ti imao ono 6 godina, i kupovina belih gilja ti nije bila ni na kraj pameti :d

To shto on jedva neshto moze da radi sa vektorskim objektima (i to tek u poslednjih par verzija) ne znachi nishta, otvori Illustrator pa cesh da vidish shta sve tamo moze da se radi, ovo u Photoshopu je samo za ispomoc, a ako radish od nule za to sluzi Illustrator (i zato postoji Adobe Creative Suite koji je skup nekoliko programa da bi se zaokruzilo sve u vezi sa obradom vektorskih i bitmap slika).

Sam Photoshop je primarno napravljen za obradu i manipulaciju fotografijama, a rech "Photo" znachi iskljuchivo fotografija, i nema veze ni sa kakvim crtanjem :)
 
Poslednja izmena:
pazi, ja da te pitam sad:

sa CS4 verzijom, jel photoshop u stanju da napravi SHTA GOD dizajneru padne namapet ?

pritom, jel ima chetaka, za SVAKAKVE efekte, i crtanje, koje GOD ti padnu napamet ?

i ako je odgovor DA, jel kao takav, photoshop moze da sluzi dizajneru da iznese SAV svoj talenat na canvas ?

i ako je i tu odgovor - da, gde je onda problem ?

pritom - znam da radim i sa ilustratorom, i kombinujem ih jako chesto, kada pravim neshto shto cu u PS-u da transformujem, uglavnom takav oblik napravim u ilustratoru, kako bih mogao da ga sachuvam u originalnom obliku.
 
Verovatno mozesh da uradish sa photoshopom sve, ali se to mnogo lakshe i sa manje koraka radi programom koji je prvenstveno namenjen za vektorsku grafiku. Kada se kaze "tutorial, tips and tricks za photoshop", to treba da bude pricha o obradi, efektima i raznim cakama u vezi sa fotografijom, jer to je ono zbog chega je Photoshop toliko dobar da bukvalno nema konkurenciju...

Mozesh ti i sa paintom da crtash pixel po pixel i napravish fotografiju, umesto da uzmesh fotoaparat :)
 
Driver je u pravu shto se tiche vektora - mnogo je udobnije koristiti za te stvari Illustrator. Shto se tiche Photoshopa, on je u poslednje vreme postao multikombajn, radi sve od rastera, preko vektora do 3d grafike, ali je josh uvek njegov primarni posao raster grafika.

Po povodu rada, moze to mnogo bolje, a ja bih pocheo od izbora boja i kompozicije.
 
CRTANJE LINIJE U pHOTOSHOP-U

pomislio bi chovek da je crtanje linije laganica, u paint-u imash onu pravu, i krivu sa dva klika. trebalo bi da je jednostavno i u shopu, zar ne ? e pa nije, bar jednom nedeljno me neko na nekom forumu pita kako da nacrta liniju


prava linija:

postoji line tool, bira se u toolbar-u ovde:

rr0c2v.jpg


sa njim dobijate liniju shirine jedan piksel, i ta linija ide iskljuchivo pravo.

uz pomoc shift dugmeta, mozete da usmerite tu liniju na svakih 45 stepeni od normale, te moze biti korisno za crtanje nekog plana, ili chega vec.

ili ako treba da ide i van 45 stepeni, napravi se linija, stisne se ctrl+t (transform) i rotira linija
 
Dobar je photoshop.. Koristio sam ga jos od verzije 2 na Macu i PC-u. Prestao sam sa pripremom za stampu kada je dogurao do verzije 7.
I tada i danas photoshop se korisi za obradu slika... da podmladite pevaljku, da sredite rascupanu kosu, da isecete objekat sa jedne slike nalepite na drugu, da ocistite sliku od mrlja i fleka, sredite boje...
Secam se da sam jednom prilikom ceo dan sredjivao jednu fotografiju iz fabriscke hale po kojoj su bili rasuti papiri i otpad, a vlasnik je zeleo da tu sliku samo da mu hala bude cista.
U to vreme dobitna kombinacija je bila vektori u Illustratoru, slike u photoshopu i na kraju sve sastavis sa tekstom u QuarkXPress-u.

Danas je photoshop dobio neke toolove iz illustratora, dok je illustrator mnogo bolji za dizjan. Obicno, to sto radite se cesto prebacuje u razlicite formate, pa se svaki dizajn mora prilagoditi formatu na kome ce biti prikazan. Ako sve uradite u Photoshopu, manipuacija nad objektima ume da bude mukotrpan posao. Takodje.. ako se radi nesto za veliki i mali format (Billboard vs plakat vs pola strane u casopisu) Photoshop nije za to, jer morate raditi u velikoj rezoluciji da bi ste to pole prebacili u manju rezoluciju.

Igoritze.. moj predlog za ovu tvoju temu je da batalis dizajn i pokazes na primerima kako se podmladjuje pevaljka, sredjuje rascupana kosa, itd..
 
nastavljam sa tutorijalima vecheras, poshto sam na priv primio dosta zahvalnica povodom istih :)

yoyoo, stavljacu sve shto mogu i znam, pa ce valjda da se ukljuchi josh neko ko zna vishe :)

midgard, mogao bi da se ubacish, da se dogovorimo shta da se postuje.


elem, novi crtez, za takmichenje, malo sam se igrao sa 3d, sobzirom da mi je prvi put, meni je lepo ispalo (boldovano zbog igoritza hejter-a)

8zilh5.jpg


elem - koncentrichni krugovi u PS-u : hard work indeed - svaki krug paste u poseban lejer, i svaki krug na free transform sa fixed ratio.

ako neko zna bolju foru, nek javi, mislim da sam nekad davno video keyboard shortcut za repeat, koji pamti razliku izmedju prethodna dva lejera.
 

Odican sajt.
Povremeno imam posla sa Photoshopom, ne mozes zapamtiti sve cake, a ako ne radim dugo- cak ih i zaboravim.
Imam par kniga zbog toga (mnogo sam zaboravan u poslednje vreme- valjda ganglioni poceli da pucaju ko kondenzatori na matorim plocama, a i sinapse takodje :mad:)

Hvala na prilozenom sajtu ;)
 
Photoshop - kako promeniti boju automobilu

Jedno pitanje,totalni sam laik po pitanju ovog programa,a hteo bih nesto prosto da uradim?Skinuo sam ovaj wallpaper u rez 1280x1024,hteo bih da boju auta promenim u crvenu,god na tablicama da bude 1977 i da sklonim natpis sajta sa donjeg desnog ugla,sve ostalo bi da ostane nepromenjeno.Ako moze neki savet kako to izvesti,da li sa ovim ili nekim drugim programom?link sa slikom je ispod

http://www.netcarshow.com/volkswagen/1974-golf_i/800x600/wallpaper_01.htm
 
Nesto ovako? Posao od 5min. Samo nijansa je vec subjetivna stvar..
f.jpg
 
Bilo bi lepo da za neupućene napišeš kako si ti ovo uradio.

Split iz druge teme.
 
E i ja bih to voleo da procitam! Unapred zahvalan.
 
Najjednostavnije, uzmete magic wand tool, drzite shift i selektujete svuda zutu boju, napraviti novi layer i sa color balance odredite zeljenu boju. Posle sa clone malo doterate ivice i mesta gde je ostala originalna boja, sa istom alatkom sredite tablicu i gore uklonite ime sajta....
 
Bilo bi lepo da za neupućene napišeš kako si ti ovo uradio..

Naravno da bi to uradio samo sam cekao reakciju Canonada,
jer ako nije zadovoljan u cemu je poenta..ali vidim da ima vise zainteresovanih :)

Wild Boy
Najjednostavnije, uzmete magic wand tool, drzite shift i selektujete svuda zutu boju, napraviti novi layer i sa color balance odredite zeljenu boju. Posle sa clone malo doterate ivice i mesta gde je ostala originalna boja, sa istom alatkom sredite tablicu i gore uklonite ime sajta....

Magic wand je amaterski alat i u ovom slucaju nema potrebe za kloniranjem..

Photoshop prepoznaje boje, za konkretan slucaj koristio sam Selective Color
(Image>Adjustmenst>Selective Color). Iz "Colors" padajuceg menija se bira Yelllows
i pomeranjem slajdera pocinje da se desava magija.. :) A ako boja nije dovoljno intenzivna/zadovoljavajuca samo se ponovi postupak..

Registracija: nista precizno ne mora da se oivici sa Laso Toolom postojeca 7-ica
i kopira se (Ctrl+C) a zatim zalepi (Ctrl+V) i pomeri sa Move Tool-om (V) na zeljeno
mesto i po potrebi koriguje sa Transform toolom (Ctrl+T), a drzeci Ctrl u Transform
modu moguce je neprednije odraditi istu operaciju.. :wave:
 
otvoriti sliku, image>adjustments>hue/saturation. odaberite kanal Yellows, Hue slajder pomerite na -55, Saturation na 50 i Lightness na -25. dobićete rezultat u rangu onog iz drugog posta
slično nešto mozete da uradite i sa Replace Color...
 
otvoriti sliku, image>adjustments>hue/saturation. odaberite kanal Yellows, Hue slajder pomerite na -55, Saturation na 50 i Lightness na -25. dobićete rezultat u rangu onog iz drugog posta
slično nešto mozete da uradite i sa Replace Color...


Sa Replace Color malo teze, ali sa Hue/Saturation moze prakticno isto
samo ti je boja malcice jaca :) Opet stvar ukusa, probaj sa Lightness -45.
 
Magic wand je amaterski alat i u ovom slucaju nema potrebe za kloniranjem..
Eh sad amaterski, to je kao kada bi rekao da je PS amaterski program zato sto ga neko koristi za crop, i u mom slucaju mora da se koristi i malo clone ;)

I preporucujem da se selective color radi na adjustments layeru (na konkretnom primeru ne mora jer ima sve ukupno 5 boja :))
 
Nazad
Vrh Dno