Šta je novo?

Photoshop tips, tricks, other stuff

Super fora, ja se amaterski bavim shopom, cisto sa alatkama i mucio bih se do sutra da promenim boju...A kako namestiti i promeniti u metalik boku, sivu recimo?
 
A kako namestiti i promeniti u metalik boku, sivu recimo?
Evo recimo ja na ovoj slici sa selective color ne uspevam/ne umem nikako, ali zato je tu color balance preko cele fotke, stavim masku u krece pipavo uklanjanje
157ni2x.jpg


Original
 
Kako da ... u Photoshopu?

Nek ovo bude tema za postavljanje pitanja, problema i nedoumica oko rada u Photoshopu.

Pa da počnemo.

1. Svaki put kada pokrenem Photoshop pojavi mi se poruka da nije u redu color profile monitora gdje mogu ignorisati ili prihvatiti. Ja sam štrihirao da me više ne obavještava oko toga.
Šta to u stvari znači?

2. Kada učitam sliku boje ne budu prikazane kao u drugim preglednicima. Zato uvijek idem na View/Proof Setup/ i štrihiram Monitor RGB. Uvijek to moram ponavljati kada pokrećem Photoshop da bi boje bile ispravno prikazane.
Šta uraditi da ne povaljam uvijek istu stvar?

3. U video tutorijalima obično su opisane komande za promjenu veličine četkice ( i drugih komandi) na eng. tastaturi i to čini mi se da su prečice na uglastim zagradama.
Koje su prečice za promjenu veličine na srpskoj tastaturi?

4. Ako imam otvorenu jednu fotografiju, postoji li način da uvezem drugu sliku ali tako da ta 2. slika bude novi lejer na prvobitnoj? Za sada to radim tako što idem na tu drugu otvorenu sliku pa Copy i Paste na prvobitnu sliku.
 
Poslednja izmena:
Brobao sam i uspelo(samo sam umesto 7 stavio 9), nije teško kad ti neko da "smernice" kako uraditi.
 

Prilozi

  • C. Golf iz 1979.jpg
    C. Golf iz 1979.jpg
    186 KB · Pregleda: 65
gordan84 - za te probleme sa funkcionisanjem Photoshop-a ne mogu da ti pomognem, jer svi znamo kakvu verziju poseduje prosechan srpski kompjuterash :)

shto se tiche tastature - ni to ne znam, ja koristim english

shto se tiche ubacivanja slike kao layer-a: file> place

place funkcija postavlja bilo shta (isechak, sliku) na novi layer.
 
Eh sad amaterski, to je kao kada bi rekao da je PS amaterski program zato sto ga neko koristi za crop, i u mom slucaju mora da se koristi i malo clone ;)
I

Totalno pogresno poredjenje..ako koristis Magic Wand da bi selektovao kopmleksan
oblik/objekat u PS-u to jeste amaterski pristup, za to postoji profesionalan alat u
photoshopu naspram koga je magic wand igracka.
Uostalom sto nisi odradio sliku Golfa sa magic wandom i cim vec, pa nas sve ubedio
u suprotno? :)
 
Vidim ulazis u raspravu sa mnom, a ne znam zasto, sve u svemu necu da vodim besmislenu raspravu oko magic wand alatke.
Suprotno? U sta sad suprotno? Evo ti slika u attachu, odradjeno je i vise nego sto se trazilo, sinula ideja pa zezao drugare neke :p

I ako imas vremena probaj onog Aston Martina da sredis sa selective color pa da dobijes pribliznu plavu kao ja, meni nikako nije uspevalo...
 

Prilozi

  • Volkswagen-Golf_I_final.jpg
    Volkswagen-Golf_I_final.jpg
    90.6 KB · Pregleda: 83
Poslednja izmena:
jel dobro ? :D

kola2p.jpg

kolabm.jpg
 
Poslednja izmena:
nastavljam sa tutorijalima vecheras, poshto sam na priv primio dosta zahvalnica povodom istih :)

yoyoo, stavljacu sve shto mogu i znam, pa ce valjda da se ukljuchi josh neko ko zna vishe :)

midgard, mogao bi da se ubacish, da se dogovorimo shta da se postuje.


elem, novi crtez, za takmichenje, malo sam se igrao sa 3d, sobzirom da mi je prvi put, meni je lepo ispalo (boldovano zbog igoritza hejter-a)

8zilh5.jpg


elem - koncentrichni krugovi u PS-u : hard work indeed - svaki krug paste u poseban lejer, i svaki krug na free transform sa fixed ratio.

ako neko zna bolju foru, nek javi, mislim da sam nekad davno video keyboard shortcut za repeat, koji pamti razliku izmedju prethodna dva lejera.
fino ti je ispao wallpaper :) :wave:
 
ma bash sam pravi maher, mhehehe, nisam ovde teo da de busam - al eto, da se zna da sam pobedio :) upravo gledam bench preko osvojene nagrade - 24"ka :d

elem, videh upravo na ytubu kakve funkcije ima CS5, bukvalno se plashim da ga probam .. :) sacu nadjem neki portable ako ima.
 
Fasciniran sam Blackbear,to je upravo ono sto sam hteo,gde je onaj smaili sto se klanja da ti pokazem zahvalnost,ja imam taj auto,skinuo sam fotku u punoj rez 1280x1024 ali zuti,moj je crveni,hteo sam to da nakacim kao desktop!Moze li to da se izvede sa CS4 zezaju me ove 'narodne' verzije:),hocu da ga uradim u pomenutoj rez?
 
Svaka cast blackber!

Fasciniran sam Blackbear,to je upravo ono sto sam hteo,gde je onaj smaili sto se klanja da ti pokazem zahvalnost,ja imam taj auto,skinuo sam fotku u punoj rez 1280x1024 ali zuti,moj je crveni,hteo sam to da nakacim kao desktop!Moze li to da se izvede sa CS4 zezaju me ove 'narodne' verzije:),hocu da ga uradim u pomenutoj rez?
Ako nije suvise bezobrazno,blackber okacio sam sliku u punom formatu,pa ako mozes da odradis na njoj onako isto i okacis,koliko sam ukapirao nije komplikovan procesor,planiram da ne instaliram cs4 nego da 'nadjem' cs5:) pa do tada,jedino ako nije problem da se ukloni onaj znak evropske u nije d na tablicama,ostalo je sve savrseno,inace moja ljubav prema ovom autu polako postaje patoloska,cak ne volim nikakva budzenja nego ono fabricki,sto se kaze old german school,hvala unapred!
Evoga za blackber :happy::Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje:Klanjanje
sad sam primetio da nam je svima promakla zastita motora ispod poda,ostala je zuta:)
 

Prilozi

  • cffac506.jpg
    cffac506.jpg
    186.6 KB · Pregleda: 54
Poslednja izmena:
a zasto ne bi procitao kako je on to uradio i uradio sam,znaces za sledeci put a i lepsi je osecaj :)

ovo sto tebi treba mozes da uradis i u ps 5.0 :)
 
Poslednja izmena:
Ubih se ne mogu da postignem blackbearovu boju,zmigavci mi ostaju roze boje,tablice su bezveze a naziv sajta ne mogu da skinem!Blackbear ako moze ovaj full size ili da mi kazes tacne vrednosti?
 
Sve sam najzad nekako sredio,osim zmigavaca,ostali su roze,ne znam kako to da izvedem!?
 

Prilozi

  • I1.jpg
    I1.jpg
    194.2 KB · Pregleda: 71
selekt, oko migavaca, mozesh sa pen tool-om, mozesh sa chim ocesh, mislim da bi i wand sa podeshenom tolerancijom odradio posao, onda, na adjusments, i menjash selekciju, menjash boje, mozesh i to sa vishe stvari (hue/saturation, levels, color replace)
 
Ova nijansa crvene je mozda jos bolja,osim zmigavaca,marinko reci vrednosti?

Ako se dobro sećam vrednosti su: Hue -55, Saturation 50, Lightness -25. Sad sam i ja video da su i "moji" žmigavci rozi(nisam uopšte obraćao pažnju na njih). Sutra ću probati i njih da sredim.
 
Hvala za zmigavce igorica,evo zavrsenog projekta,sve sam sredio:)
 

Prilozi

  • I1.jpg
    I1.jpg
    195.4 KB · Pregleda: 54
Evo i žmigavci i ime sajta sređeni.
 

Prilozi

  • Crveni. Golf iz 1979 .jpg
    Crveni. Golf iz 1979 .jpg
    233.4 KB · Pregleda: 64
sace igoritza da uzme ovog golfa, i da napravi neko ludilo, mhehehehe :)
 
Evo i Marinko se malko igrao sa fotomontažom;)
 

Prilozi

  • Golf u oku.jpg
    Golf u oku.jpg
    57.1 KB · Pregleda: 86
Misliš na nešto ovako?, jest da nije Golf, ali je podjednako izdržljiv i dugo "traje";)
 

Prilozi

  • Providni meda .jpg
    Providni meda .jpg
    156.4 KB · Pregleda: 66
Poslednja izmena:

:p
 
ja teo da ga hromiram, al ne ide nikako, a mislio sam da sam mogu da izmislim efekat, izgleda da moram da potrazim po tutorijalima :)
 
hromirao sam ga pre tebe,prethodna strana,i promenio shasiju Aston-u,ali izgleda niko nije provalio razliku :D
 
hromirao sam ga pre tebe,prethodna strana,i promenio shasiju Aston-u,ali izgleda niko nije provalio razliku :D

jashta, videh sad, oslep'o sam izgleda .. :)

svaka chas', tek sam sa malo google-a pohvatao kako se hromira :)
 
Vrh Dno