Šta je novo?

Philips televizori

Fun fact, uzeh isti TV, samo manji. U Philips radnji rekoše da ima produžena garancija a na sajtu iste radnje za pus8818 nema produžene garancije 😅
 
Drugar je isto tako kupio Tcl koji nije bio na listi pa je sve kasnije rešeno tako što je taj naknadno dodat. Verujem da će sve i vama isto rešiti samo trebate kontaktirati nekoga oko problema kojeg imate
 
Sve sam to video,samo sto na gigatronovom sajtu stoji da ima produzenu garanciju.Ja mislim da nesmeju da se igraju ili da nisu obavesteni o ovakvim stvarima,TV sam kupio u Gigatronu a njihov odnos sa Philipsovom produzenom garancijom je njihov problem.Po meni nisu smeli napisati da ima 5 godina garancije,a da prilikom registracije saznam da nema.Jedan od odlucujucih faktora za kupovinu je bila produzena garancija,TV nije bas jeftin.
TV sam kupio u radnji,ne preko neta.
Najbolje je da ih kontaktiraš na broj telefona 011 4250050 i dobićeš sve informacije koje ti trebaju.
 
Pitanje za vlasnike PUS8818, da li i vama za HBO Max izbacuje da nije kompaktibilan sa TV-om? Drugo pitanje, neke aplikacije koje su bile na TV-u neki EXXEN šta li već, na jel i kod vas na Turskom? 😁
Hvala :)
P.S. Region podešen na Srbiju prilikom podešavanja TV-a :)
 
Da odgovorim sam sebi, povezao drugi nalog sa TV-om odma mi ponudio HBO max da instaliram, pritom prvi nalog koji sam povezao je isto za naš region.
 
@Paxx za ovo kratko vreme, izuzetno pozitivni. :)
Još nisam pošteno stigao ništa da iščačkam, ali prvi utisci su odlični. Konzole sam samo nakačio, nisam ih ni palio od kako sam montirao TV.
Moram najuriti po netu za podešavanje slike ima li kakvih smernica itd, ali out of the box je ok.
 
Ima li neko 707 i kako je zadovoljan istim?
 
@Paxx za ovo kratko vreme, izuzetno pozitivni. :)
Još nisam pošteno stigao ništa da iščačkam, ali prvi utisci su odlični. Konzole sam samo nakačio, nisam ih ni palio od kako sam montirao TV.
Moram najuriti po netu za podešavanje slike ima li kakvih smernica itd, ali out of the box je ok.
Ovdje imaš postavke.

Picture Style: Movies
Color: 50
Contrast background sheet direction: 70-100
Sharpness: 1-2
Black Level: 50

Sharp Image/Noise Reduction: Minimum
Sharp Image/MPEG Artifact Reduction: Minimu
Sharpness/Ultra Resolution: On
Color/Color Enhancement: Off
Color/Color Gamut: Normal
Color/Color Temperature: Warm – Normal


Contrast/Contrast Mode: Optimal Picture
Contrast/HDR upscaling: Off/On
Contrast/HDR Perfect: Off
Contrast/Dynamic Contrast: Minimum
Contrast/Video Contrast: 100
Contrast/Light Sensor: Off
Contrast/Gamma: 0

Motion/Motion Style: Movies/Standard/Smooth
 
Ovdje imaš postavke.

Picture Style: Movies
Color: 50
Contrast background sheet direction: 70-100
Sharpness: 1-2
Black Level: 50

Sharp Image/Noise Reduction: Minimum
Sharp Image/MPEG Artifact Reduction: Minimu
Sharpness/Ultra Resolution: On
Color/Color Enhancement: Off
Color/Color Gamut: Normal
Color/Color Temperature: Warm – Normal


Contrast/Contrast Mode: Optimal Picture
Contrast/HDR upscaling: Off/On
Contrast/HDR Perfect: Off
Contrast/Dynamic Contrast: Minimum
Contrast/Video Contrast: 100
Contrast/Light Sensor: Off
Contrast/Gamma: 0

Motion/Motion Style: Movies/Standard/Smooth
Zahvaljujem :)
 
Ima li neko 707 i kako je zadovoljan istim?
Ja ti nisam previse mejrodavan jer sam prvi put na OLED-u, tek nekih 4-5 mjeseci, ali evo posta iz jula cini mi se, sa nekim mojim povrsnim iskustvom:
Provjerih panel za vikend, ali skroz zaboravih da napisem ovdje (vjerovatno je kasno za tebe, ali mozda nekom drugom bude korisno).

Izgleda da je novi OLED-EX, e sad, pitanje je da li ja dobro testiram...
Gledao sam bijelu boju pod uglom i bukvalno mijenja nijansu na neku ljubicasto/roze/narandzaste "tonove", e sad, nije to mnogo uocljivo koliko sam ja ocekivao, nego vise dodaju blagu nijansu na bijelu boju (znaci, ne ostaje cisto bijela, nego se blago "zamućuje" tim nijansama ljubicaste/roze boje).

Sudeci po opisima iz jedne druge teme ovdje na Bench-u, izgleda da je to taj novi panel!

Sto se tice nekih generalnih utisaka o ovom Philipsovom modelu, hm, nema se sta puno pisati, prosto OLED tehnologija je klasa za sebe. Slika je jako ziva, skaliranje je odlicno (po mojim standardima, jer bolje vidio nisam), softver je jako brz, s tim sto meni Philipsova Andorid varijanta nije bas najprakticnija zbog nacina organizacije podmenija, znaci, nije uopste los ali malo mi je neobicno organizovan. Zvuk je prebrutalan, uopste nisam ocekivao ovakvu punocu i cistocu zvuka, s tim to ja nisam bas najmjerodavnija osoba za ocjenu zvuka, jer imamo malo vrhunske opreme tog tipa... Svakako klasa za prosjecnog korisnika!
Ambilight je skroz cool, ja imam neku Sahara tehniku (pustinjska oluja) na zidu iza TV-a i efekti su zaista atraktivni. Da li poboljsava ukupni dozivljaj, mozda malo, ali da je cool - cool je.

Za kraj, samo cu napraviti jedno poredjenje - prije nekih 2 mjeseca sam uzeo neki osnovni Hisense LCD/LED model (A6BG) od 58" i odusevio se slikom u tom momentu za ovaj cjenovni rang (~420 EUR, ne moze manje za datu dijagonalu). Kad sam prvi put upalio 707-cu, tek tada sam vidio zasto Philips kosta skoro 4 puta vise!
Sad nakon 4-5 mjeseci koriscenja sam jos zadovoljniji TV-om, samo da tako dugo posluzi.

Inace, koristim ga sa fabrickim podesavanjima, od starta, jer nisam imao potrebu da ista evenutalno "poboljsavam".
 
Ja se izvinjavam ako je ovo vec bilo ali razmisljam se da kupim OLED i sad ne znam koja je razlika izmedju 55OLED718 i 55OLED818? NIje ni mala razlika u ceni izmedju ta dva modela, ima li neke bitne razlike?
 
@djomla43 Jesi li uspeo da resis produzenu garanciju?

Ja sam kontaktirao BC-group jer su kod njih svi Philips modeli navedeni sa 5 godina garancije, i pitao da li i 55PUS8818/12 spada u to iako je tamo na sajtu za registraciju (https://tvpromotion.eu/rs/) navedeno pod * da vazi samo za modele iz 2020, 2021, 2022, a ovaj je iz 2023. Njihov odgovor je:

"Svi Philipsovi modeli imaju produženu garanciju do kraja godine.
Možda ga ne vidite u padajućem meniju, ali kucajte ručno model I izbaciće program. Ako bude potrebna još neka pomoć, tu smo.
"
 
@djomla43 Jesi li uspeo da resis produzenu garanciju?

Ja sam kontaktirao BC-group jer su kod njih svi Philips modeli navedeni sa 5 godina garancije, i pitao da li i 55PUS8818/12 spada u to iako je tamo na sajtu za registraciju (https://tvpromotion.eu/rs/) navedeno pod * da vazi samo za modele iz 2020, 2021, 2022, a ovaj je iz 2023. Njihov odgovor je:

"Svi Philipsovi modeli imaju produženu garanciju do kraja godine.
Možda ga ne vidite u padajućem meniju, ali kucajte ručno model I izbaciće program. Ako bude potrebna još neka pomoć, tu smo.
"
Ja sam se registrovao, model se nalazi u padajucem meni-u, ali mi jos uvek nije stigao mail sa potvrdom, u subotu veče sam slao mail. Javljam ishod.
 
Da li neko zna koja je razlika između oled 708 i oled 718?
 
718 dolazi sa Google TV i ima novu generaciju procesora
 
Poslednja izmena:
@andro13 je u pravu, isti model za razlicita trzista, upravo sam guglao 15-ak minuta!
Nesto kroz maglu se sjecam da je ta varijacija jedne cifre/slova bila neka fora sa bojama (zadnja strana, okvir), ali mislim da je to bilo kod LG-a.
 
Konacno posle nedelju dana natezanja sa Gigatronom i Philipsom dobio sam produzenu garanciju za TV,kazu da su uvrstili model mog TVa u produzenu garanciju.:D
 
Konacno posle nedelju dana natezanja sa Gigatronom i Philipsom dobio sam produzenu garanciju za TV,kazu da su uvrstili model mog TVa u produzenu garanciju.:D
Ja sam za 55icu dobio prvi mail gde stoji da najkasnije do 30 dana očekujem potvrdu. Cimao si Mison?
 
Zdravo ekipi sa foruma,

da se uključim i podijem svoje iskustvo sa Philips-om.

Prošle godine kupim Philips 58PUS8506 na akciji za 550€ (garancija 5 godina), prije 20ak dana se pokvari, horizontalne linije, sječe sliku. Pošaljem u servis i juče ih zovem da vidim dokle je stiglo, kažu crko panel, novog nema naravno, poslat je zahtjev Philipsu na procjenu, pa kao za par dana bi trebao dobiti neki vaučer koji mogu iskoristiti u radnji gdje sam uzeo TV. Sinoć odem do te radnje da vidim šta imaju u ponudi, nemaju uopšte modela od 58", samo manjih, a skuplji od iznosa koji sam dao prošle godine. Znači ja bih trebao izabrati manji model npr. 55PUS8518 i doplatiti najmanje 100€. To mi je suludo, manji TV, skuplji 10%, a "ispod haube" ništa bolji, ima taj Google umjesto Android TV-a.

Čekam taj vaučer pa da vidim kako će se situacija odvijati, ako nemaju istu dijagonalu da mi daju neka onda vrate novac, mislim da imam to pravo, a ne da me uslovljavaju da doplaćujem za manji model! 😵

Pozdrav.
 
I meni je bio crkao panel na 58PUS8505 godinu i po nakon kupovine (pisao sam ovde). Sreća pa su ga imali i zamenili. Slika je sad bolja nego na starom panelu.
 
Crkao i meni PUS7805, tj. za sada ta linija posle jedno 15 sekundi kao nestane. Ali izgleda da ne traju nešto dugo.
 
Zdravo ekipi sa foruma,

da se uključim i podijem svoje iskustvo sa Philips-om.

Prošle godine kupim Philips 58PUS8506 na akciji za 550€ (garancija 5 godina), prije 20ak dana se pokvari, horizontalne linije, sječe sliku. Pošaljem u servis i juče ih zovem da vidim dokle je stiglo, kažu crko panel, novog nema naravno, poslat je zahtjev Philipsu na procjenu, pa kao za par dana bi trebao dobiti neki vaučer koji mogu iskoristiti u radnji gdje sam uzeo TV. Sinoć odem do te radnje da vidim šta imaju u ponudi, nemaju uopšte modela od 58", samo manjih, a skuplji od iznosa koji sam dao prošle godine. Znači ja bih trebao izabrati manji model npr. 55PUS8518 i doplatiti najmanje 100€. To mi je suludo, manji TV, skuplji 10%, a "ispod haube" ništa bolji, ima taj Google umjesto Android TV-a.

Čekam taj vaučer pa da vidim kako će se situacija odvijati, ako nemaju istu dijagonalu da mi daju neka onda vrate novac, mislim da imam to pravo, a ne da me uslovljavaju da doplaćujem za manji model! 😵

Pozdrav.
Pa novi model 8518 ti ima več bolji ovogodišnji P5 procesor, i sasvim nov Pentonic 1000 Chipset.. I samo osvetljenje panela je više nego na starom modelu, i još neke prednosti. Tako, da nije razlika samo u Android/ Google.
 
Auuu kakve poruke, hvala ljudi, Philips je cudan u krajnjem slucaju. Ti modeli uopste nisu losi a takve stvari da se desavaju.
 
Nazad
Vrh Dno