Šta je novo?

PES 2012

Pa posle onako lose osmice 2009 jos dodje i ok :d
Ne znam, meni je demo 2012 bio ok, standard pes fazon, losiji od epske sestice ali bolji od osmice.. meni je i to ok jer je sustina svakog pes-a da se naviknes na gameplay posle par utakmica, pivo i ekipa i vozi :)
E sad, da li u 2012 ima nekih vecih bagova nemam pojma, nisam jos probao. A fifa serijal ne podnosim, ako je novi pes fifolik onda do k bas :d
 
Jeste uvek tako ali to traje 2, 3 utakmice, sad bas nema nikakvog osecaja, prespora lopta, najgori golmani ikad, najgori pasovi ikad (sa fifa sistemom asistencije na 5 nivoa, a kad skroz ugasis opet nemaju veze s vezom, random skroz).. izgubljen osecaj neke inercije i tezine igraca.. itd.
 
Ja bas nesto nisam stekao utisak, na onih par tekmi koje odigrah, da su pasovi tako losi. Nije mi se bas nesto desavalo da drzim dole i da on salje loptu gore levo igracu koji je iza 20 metara, kao sto je znao u prethodnim, nego uglavnom posalje loptu tu gde mu rekoh, pa ako nema nikog - 'ebi ga...
 
Pasovi jesu dosta loši, ali daleko od toga da ništa ne valjaju. Probao sam i Fifu meni je ono blagi očaj što se tiče pasova. Grafika je užasna, jedino što za klasu šiju PES su interfejs i komantatori (naravno i broj klubova, ali tu je uvek Fifa u prednosti). Golmani su malo lošiji nego što se očekivalo, ali ih je ovaj patch 1.02 dosta popravio.
AI je u mnogome popravljen, zanemarimo skripte koje komp koristi, ričam samo o 1 vs 1. Igrači se mnogo bolje kreću, pružaju više rešenja igraču koji vodi loptu i to je skroz dobro. Ono što mi se svidja što "trougao" ne prolazi više kao lud. Odbrambeni igrači vrlo intaligentno seku takve pasove. Znači igra te tera da praviš akciju, ali tu postoji već pomenuti problem što pas nekad zna da usere, ali to po meni samo daje na realnosti, jer i Barselona nekad ima pogrešno dodavanje, ne može da bude sve idealno.
Ono što ja vidim kao veliku manu, ali to se onosi na ceo pes serijal, je to što ako 1 igrač stoji u ofsajdu kome god da uputiš pas lopta ide tom jadničku koji stoji u ofsajdu po defaultu. I što ponekad odbija da doda loptu igraču koji je po definisanoj poziciji iza njega...npr. AMF vodi napad, paralelno sa njim ide CF, a u napred se idealn ubacuje DMF. Kad kreneš da dodaš bilo X ili trougao u 70% slučajeva će dodati CF bez obzira na koju stranu ti držao palicu.
E sad ove dve stvari sam ja primećivao i u pesu 8 i 9 i 10, pa i 11 (za pes 6 i prethodne verzije, kao i pre toga ISS i WE se ne sećam jer sam ih stvarno davno igrao). Pa prema tome, ako vam te mane nisu smetale u ranijim serijalima, ne vidim razlog zašto vam toliko smetaju sad.
A to Borise što kažeš da su neke stvari preuzeli iz FIFe, ja tu ne vidim ništa loše, sem ako je neko izraziti Fifa hejter, pa setimo se samo koliko je stvari Fifa preuzela od pesa. Po meni je to skroz OK, jer zamislite kakva dva krša od fudbala bi smo sada imali, da ni Pes ni Fifa nisu "ukrali" po neku sitnicu jedni od drugih.
 
Da ali PES-u ne trebaju ti slajderi i ostale gluposti, lepo jedan sistem za sve i to je to, mesavina izmedju manuelnog i statistike igraca sa kojim dobacujes, u 2011 je po meni to bilo skoro pa savrseno. Ovde bre svaki treci pas bude totalno random cak i kad pogasis sve slajdere, znaci napunim skalu do kraja on dobaci najblizem igracu.. Jednostavno ne mogu da branim ovu verziju i da zanemarim takve stvari, u*rali su motku, izgubljen je pes osecaj, sve je mlitavo i neubedljivo.. ma, ne vredi trositi reci, potreban im je jedan totalni 'restart' u studiju i da se sete sta ih je proslavilo..
 
da me ne mrzi da kopam, kontam da bih u pes 11 temi nasao iste kritike istih ljudi, koji sad tu 11-icu hvale.
 
Kopaj slobodno ;)
 
Pasovi jesu dosta loši, ali daleko od toga da ništa ne valjaju. Probao sam i Fifu meni je ono blagi očaj što se tiče pasova. Grafika je užasna, jedino što za klasu šiju PES su interfejs i komantatori (naravno i broj klubova, ali tu je uvek Fifa u prednosti). Golmani su malo lošiji nego što se očekivalo, ali ih je ovaj patch 1.02 dosta popravio.
AI je u mnogome popravljen, zanemarimo skripte koje komp koristi, ričam samo o 1 vs 1. Igrači se mnogo bolje kreću, pružaju više rešenja igraču koji vodi loptu i to je skroz dobro. Ono što mi se svidja što "trougao" ne prolazi više kao lud. Odbrambeni igrači vrlo intaligentno seku takve pasove. Znači igra te tera da praviš akciju, ali tu postoji već pomenuti problem što pas nekad zna da usere, ali to po meni samo daje na realnosti, jer i Barselona nekad ima pogrešno dodavanje, ne može da bude sve idealno.
Ono što ja vidim kao veliku manu, ali to se onosi na ceo pes serijal, je to što ako 1 igrač stoji u ofsajdu kome god da uputiš pas lopta ide tom jadničku koji stoji u ofsajdu po defaultu. I što ponekad odbija da doda loptu igraču koji je po definisanoj poziciji iza njega...npr. AMF vodi napad, paralelno sa njim ide CF, a u napred se idealn ubacuje DMF. Kad kreneš da dodaš bilo X ili trougao u 70% slučajeva će dodati CF bez obzira na koju stranu ti držao palicu.
E sad ove dve stvari sam ja primećivao i u pesu 8 i 9 i 10, pa i 11 (za pes 6 i prethodne verzije, kao i pre toga ISS i WE se ne sećam jer sam ih stvarno davno igrao). Pa prema tome, ako vam te mane nisu smetale u ranijim serijalima, ne vidim razlog zašto vam toliko smetaju sad.
A to Borise što kažeš da su neke stvari preuzeli iz FIFe, ja tu ne vidim ništa loše, sem ako je neko izraziti Fifa hejter, pa setimo se samo koliko je stvari Fifa preuzela od pesa. Po meni je to skroz OK, jer zamislite kakva dva krša od fudbala bi smo sada imali, da ni Pes ni Fifa nisu "ukrali" po neku sitnicu jedni od drugih.

Sem sto sije i PES u gameplayu, igrivosti, animacijama. Sada se ti ponasas kao hejter. Igram oba fudbala, ali u PES-u nemam osecaj da ja kontrolisem situaciju. Sto kaze Boris, pasovi su totalno random, nebitno koliko se napuni skala. Sutevi su meni previse nerealni u PES-u, posebno oni sa 30 i kusur metara, kada lete kao metak. Da FIFA ima grafiku kao sto ima PES ne znam da li bi neko uopste igrao PES.
U cudu sam da u 2011 ne mogu da odrade animacije kako treba. Ti cuveni prelazi izmedju dve animacije su ocajni i zbog toga imam utisak da igram sa robotima.

Bishope Fifu lepo stavis sve na manual i eto ti slobode u igri koju PES moze samo da sanja.

P.S. igram obe igre uporedo ;)
 
Necemo da idemo u krajnost i hvalimo Fifu sad :d PES 2012 ne igram zato sto me u minimalnoj meri podseca na onaj osecaj kad igram Fifu.. vama koji je igrate redovno bi dao neki orden ili tako nesto :D ;)
 
Da ali PES-u ne trebaju ti slajderi i ostale gluposti, lepo jedan sistem za sve i to je to, mesavina izmedju manuelnog i statistike igraca sa kojim dobacujes, u 2011 je po meni to bilo skoro pa savrseno. Ovde bre svaki treci pas bude totalno random cak i kad pogasis sve slajdere, znaci napunim skalu do kraja on dobaci najblizem igracu.. Jednostavno ne mogu da branim ovu verziju i da zanemarim takve stvari, u*rali su motku, izgubljen je pes osecaj, sve je mlitavo i neubedljivo.. ma, ne vredi trositi reci, potreban im je jedan totalni 'restart' u studiju i da se sete sta ih je proslavilo..

Pa vidi, ja se slažem da su trebali sistem pasova da ostave kao u 11. U stvari da ga poprave. Ali prošle godine se gomila ljudi žalila upravo na pasove. A Konamiu je cilj prodaja igara, pa su tako hteli da naprave sistem koji će služiti i nama koji želimo potpunu kontrolu pasa i onima koji tome nisu vični. Gde je u celoj toj zamisli nešto pošlo nizbrdo, ne znam, ali se nadam da će tu grešku uvideti i ispraviti je.

Sem sto sije i PES u gameplayu, igrivosti, animacijama. Sada se ti ponasas kao hejter. Igram oba fudbala, ali u PES-u nemam osecaj da ja kontrolisem situaciju. Sto kaze Boris, pasovi su totalno random, nebitno koliko se napuni skala. Sutevi su meni previse nerealni u PES-u, posebno oni sa 30 i kusur metara, kada lete kao metak. Da FIFA ima grafiku kao sto ima PES ne znam da li bi neko uopste igrao PES.
U cudu sam da u 2011 ne mogu da odrade animacije kako treba. Ti cuveni prelazi izmedju dve animacije su ocajni i zbog toga imam utisak da igram sa robotima.

Bishope Fifu lepo stavis sve na manual i eto ti slobode u igri koju PES moze samo da sanja.

P.S. igram obe igre uporedo ;)

Daleko od toga da hejtujem Fifu, ali i daleko od toga da je PES bolji od Fife samo u grafici. Možda je to tebi dobar gameplay na Fifi, ali meni je užasan. Takodje daleko od toga da Fifa nema mane (sem grafike koju ti navodiš), ali i daleko od toga da je loš fudbal. Jednostavno meni ne leži i to je to.
Ovaj pes ima dosta mana, ali je po meni ipak na jednom višem nivou nego prethodni, zato ga i igram. U svakom slučaju dobro je to da Fifa i PES budu svake godine sve bliži po kvalitetu i da svake godine jedna igra bude za malo bolja od druge, jer to nama kao ljubiteljima fudbalskih simulacija ide na ruku, bez obzira kom serijalu naginjete.
 
Ja cepam ML vec 4 sezone na Top Player-u. Uzasno je tesko igrati odbranu ali u tome i jeste draz,mora se mnogo vise truditi da se odigra dobra utakmica u celini. Brutalno je tezak i to mi se svidja. Na 2011 sam prelazio celu ML-u sa samo jednom ili dve neresene utakmice i bilo je dosadno,nije bilo neizvesnosti. Ovde svaki pas, sut, kao i u pravom fudbalu nije hiruski precizan sto je dobro. Ne prolazi svaki "trougao" sto je takodje super. AI je odradjen za nijansu bolje od 2011 ali je gameplay mnogo unapredjen.
Izazov svakako i zato mi je dobar!
 
Takdoje me zanima gde je najeftiniji pes2012 za pc za narucivanje? moze i samo cd key
 
Evo od mene poslednji video tutorijal za PES 2012 :wave:

Ovo je za one koji ne koriste taktike, samo upale i voze... čisto da im probudi svest da i ovo postoji u igri, da se jednostavno koristi i da može dosta da pomogne tokom meča... :d

PES 2012 Basic Team Tactics Tutorial
 
^^Sjajan tut matori, kao i uvek. Ja naravno odavno koristim sve pogodnosti koje nam donosi PES samo što ja koristim sa "select"+odredjeno dugme. Ali u svakom slučaju lepo si objasnio sve nekome ko još nije isprobao.
 
Pasovi jesu dosta loši, ali daleko od toga da ništa ne valjaju. Probao sam i Fifu meni je ono blagi očaj što se tiče pasova. Grafika je užasna, jedino što za klasu šiju PES su interfejs i komantatori (naravno i broj klubova, ali tu je uvek Fifa u prednosti). Golmani su malo lošiji nego što se očekivalo, ali ih je ovaj patch 1.02 dosta popravio.<br />
AI je u mnogome popravljen, zanemarimo skripte koje komp koristi, ričam samo o 1 vs 1. Igrači se mnogo bolje kreću, pružaju više rešenja igraču koji vodi loptu i to je skroz dobro. Ono što mi se svidja što "trougao" ne prolazi više kao lud. Odbrambeni igrači vrlo intaligentno seku takve pasove. Znači igra te tera da praviš akciju, ali tu postoji već pomenuti problem što pas nekad zna da usere, ali to po meni samo daje na realnosti, jer i Barselona nekad ima pogrešno dodavanje, ne može da bude sve idealno.<br />
Ono što ja vidim kao veliku manu, ali to se onosi na ceo pes serijal, je to što ako 1 igrač stoji u ofsajdu kome god da uputiš pas lopta ide tom jadničku koji stoji u ofsajdu po defaultu. I što ponekad odbija da doda loptu igraču koji je po definisanoj poziciji iza njega...npr. AMF vodi napad, paralelno sa njim ide CF, a u napred se idealn ubacuje DMF. Kad kreneš da dodaš bilo X ili trougao u 70% slučajeva će dodati CF bez obzira na koju stranu ti držao palicu.<br />
E sad ove dve stvari sam ja primećivao i u pesu 8 i 9 i 10, pa i 11 (za pes 6 i prethodne verzije, kao i pre toga ISS i WE se ne sećam jer sam ih stvarno davno igrao). Pa prema tome, ako vam te mane nisu smetale u ranijim serijalima, ne vidim razlog zašto vam toliko smetaju sad.<br />
A to Borise što kažeš da su neke stvari preuzeli iz FIFe, ja tu ne vidim ništa loše, sem ako je neko izraziti Fifa hejter, pa setimo se samo koliko je stvari Fifa preuzela od pesa. Po meni je to skroz OK, jer zamislite kakva dva krša od fudbala bi smo sada imali, da ni Pes ni Fifa nisu "ukrali" po neku sitnicu jedni od drugih.
<br />
<br />
Sem sto sije i PES u gameplayu, igrivosti, animacijama. Sada se ti ponasas kao hejter. Igram oba fudbala, ali u PES-u nemam osecaj da ja kontrolisem situaciju. Sto kaze Boris, pasovi su totalno random, nebitno koliko se napuni skala. Sutevi su meni previse nerealni u PES-u, posebno oni sa 30 i kusur metara, kada lete kao metak. Da FIFA ima grafiku kao sto ima PES ne znam da li bi neko uopste igrao PES. <br />
U cudu sam da u 2011 ne mogu da odrade animacije kako treba. Ti cuveni prelazi izmedju dve animacije su ocajni i zbog toga imam utisak da igram sa robotima. <br />
<br />
Bishope Fifu lepo stavis sve na manual i eto ti slobode u igri koju PES moze samo da sanja.<br />
<br />
P.S. igram obe igre uporedo ;)
Pasovi nisu random samo treba da se navikneš na to da ti kompletno upravljaš pasom ako nećeš da to radi komp. Ja igram sa jednom crticom i u početku je bilo teško grešio sam dosta, ali kad udješ u fazon daješ pasove koje ranije nisi mogao. Slažem se da zna komp da zaesre sa jačinom pasa, daš jače, a on da slabije i obrnuto, ali to nije toliko često, mada bi voleo da isprave to u sledećem PES-u. Da se razumemo pričam o 1vs1 i 2vs2 igri protiv kompa ne igram još od 2009. Neko je ranije pomenuo da mu se svidja novi AI kompa, i slažem se sa tim još kad se iskombinuje sa kontrolom saigrača sa desnim analogom to je prava stvar.
 
Najbolji PES do sada. Steta sto nemam priliku vise da se zabaljam sa tim, ipak fax je preci. :mad:

Ozbiljno, po meni mozda i najgori :)

Daleko je od najboljeg, tron i dalje drzi 6-ica opet nije ni najgori ali nije ni daleko.

Salu na stranu slozio bih se sa Borisom da je ovo jedno od losijih izdanja PES-a a o tome govori i podatak da su zavrsili sa ovim endzinom i da ce 2013 biti dosta drugaciji ... odma da skrenem paznju da znam sta pricam posto imam po 300-400 tekmi odigranih po godini sa svakim PES-om jos od 2003/4.
MINUSI
Ovaj fudbal su dosta osakatili izostavljanjem kontrole pravca suta (ne prekidi) i to je svakako najveci minus PES12.
svega 1 do 2 penala od 10 koje golman napravi najcesce u situacijama 1 na 1 se svira
Gomila osakacenih igraca sto se tice ocena Miler (najbolji mladi igrac svetskog prvenstva) 78 ili 76 ne secam se, Gece, Suarez, Falkao ...
Takodje mi ne ide uglavu sistem ocenjivanja npr Fabregas u 2011 ima 86-88 (ne secam se tacno) posle fenomenalne sezone 2010 u Arsenalu e sad skoro pola prosle sezone je bio povredjen odigrao ni 60% u odnosu na preproslu sezonu ali presao u Barselonu i tras ocena 94 wtf!!!
O tripovanju odbrambenih fudbalera kada je pored njih superstar necu ni da pricam (ponavljam igram na manual i no asisted)
Izbacivanje gomile strategija (ne razumem ovaj potez nikako) ostalo samo ofside trap, swap wings, cb owerlap.
Golman na slobodnjacima. (neshvatljivo mi je da golman ne moze da uhvati zivu loptu sa 35-40m ni jednom ako izvodi igrac sa 75 i vise ocenom za slobodnjak)
Golmanova reakcija tokom loba (iz cuceceg polozaja u sekundi se dize i skida lopte na 4m visine)

PLUSEVI
Pasovi su nesto sto je ovde sasvim pristojno uradjeno ali tek kada se stavi 100% na manual,
4 taktike koje se mogu tokom igre lako menjati
Igra cekalice u odbrani R2+X
Mogucnost kontrole dva igraca istovremeno koriscenjem desnog analoga za kontrolu slobodnog igraca
Mogucnost kontrole odredjenog izabranog igraca tokom prekida


Ima PES 2012 dosta lepih ideja i steta je sto nisu malo bolje ispeglane jer ovako igra deluje nedovrseno i lose ali bi 13 mogao uz par inovacija iz 12 i ponekom novom idejom + sa jednim lepim endzinom da bude jako ozbiljan naslov.
 
Ja ako danas nisam razbio i komp i tastaturu i dzojstik i celo kuciste i monitor i sve u sobi, onda nikad necu!!! Finale LS igram protiv budjave Barse... Moji pajdomani ne mogu da se sastave, uvali mi Messi gol glavom, pored zivog Howedes-a koji ima 190 i kusur santima... Ajde tu se malo iznerviram, kao nije strasno 10-i minut... Dok sam se ja oporavio, oni akciju tipa kao i u real life-u, Messi povuce na desnoj strani, odradi dupli pas sa Xavi-em, nastavi da trci, dodaje Inijesti, on do Sancheza koji vraca do Messija koji je sve pratio i ubacio mi u gol onako nonsalantno moj golman u jednu stranu, Messi u drugu... Imasakrirali mi odbranu... Nekako se ja vratim 2-1, 2-2, tako se i zavrsi poluvreme... Pocetak drugog poluvremena Messi da Bog da crko uze loptu covek, ispreskakao mi celu sredinu i celu odbranu dosao sa strane, dodao po zemlji loptu i Fabregas sa 2 metra uterao u prazan gol... E tu krece nervoza zestoka, ne mogu da im oduzmem loptu... Oni kao i u stvarnosti, na svaki duel sa mojim igracima padaju kao pokoseni, i na kraju utakmica sam imao 20+ faulova (?!) I to bez klizecis, znaci samo X i kocka... Jako sam se iznervirao i Alt+F4 je moralo da radi... Izasao sam napolje da popusim cigaru i da podelim sa vama ovu lagariju... Tezina naravno SuperStar...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
E sad, ti se žališ što je igra kao i stvaran fudbal :)
 
Ja ako danas nisam razbio i komp i tastaturu i dzojstik i celo kuciste i monitor i sve u sobi, onda nikad necu!!! Finale LS igram protiv budjave Barse... Moji pajdomani ne mogu da se sastave, uvali mi Messi gol glavom, pored zivog Howedes-a koji ima 190 i kusur santima... Ajde tu se malo iznerviram, kao nije strasno 10-i minut... Dok sam se ja oporavio, oni akciju tipa kao i u real life-u, Messi povuce na desnoj strani, odradi dupli pas sa Xavi-em, nastavi da trci, dodaje Inijesti, on do Sancheza koji vraca do Messija koji je sve pratio i ubacio mi u gol onako nonsalantno moj golman u jednu stranu, Messi u drugu... Imasakrirali mi odbranu... Nekako se ja vratim 2-1, 2-2, tako se i zavrsi poluvreme... Pocetak drugog poluvremena Messi da Bog da crko uze loptu covek, ispreskakao mi celu sredinu i celu odbranu dosao sa strane, dodao po zemlji loptu i Fabregas sa 2 metra uterao u prazan gol... E tu krece nervoza zestoka, ne mogu da im oduzmem loptu... Oni kao i u stvarnosti, na svaki duel sa mojim igracima padaju kao pokoseni, i na kraju utakmica sam imao 20+ faulova (?!) I to bez klizecis, znaci samo X i kocka... Jako sam se iznervirao i Alt+F4 je moralo da radi... Izasao sam napolje da popusim cigaru i da podelim sa vama ovu lagariju... Tezina naravno SuperStar...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination

To je na superstar normalno, krastavac pogledas sinocni el clasiko i jasno ti je ... mene na susperstar ubije kako lako daje golove iz slobodnjaka do 27-28m :-( i onda uzmem konjinu od 185-190 da drzim na daljoj stativi ali onda AI uzme da mi ga mece od precku :( i nemocan sam.

Ali nista mi nije draze nego kad sa Stoke City-jem nabijem stoku iz katalonije ;)
 
Meni ne smeta sto su oni nekad bolji od mene, nego mi smeta sto su toliko rigorozno odradili faulove i igraci su superbrzookretni da kad taman da pitisnem X on padne, kao da ga je snajperista skinuo k'o patku :)

Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Totalno su zasrali AI kompa kad igraš protiv njih, preteraše, zato ja lepo samo sa live protivnicima, i ponekad BAL, mada mi je onaj prošli iskidao živce, a i ovaj je realno mogao bolje.
 
Ja ako danas nisam razbio i komp i tastaturu i dzojstik i celo kuciste i monitor i sve u sobi, onda nikad necu!!! Finale LS igram protiv budjave Barse... Moji pajdomani ne mogu da se sastave, uvali mi Messi gol glavom, pored zivog Howedes-a koji ima 190 i kusur santima... Ajde tu se malo iznerviram, kao nije strasno 10-i minut... Dok sam se ja oporavio, oni akciju tipa kao i u real life-u, Messi povuce na desnoj strani, odradi dupli pas sa Xavi-em, nastavi da trci, dodaje Inijesti, on do Sancheza koji vraca do Messija koji je sve pratio i ubacio mi u gol onako nonsalantno moj golman u jednu stranu, Messi u drugu... Imasakrirali mi odbranu... Nekako se ja vratim 2-1, 2-2, tako se i zavrsi poluvreme... Pocetak drugog poluvremena Messi da Bog da crko uze loptu covek, ispreskakao mi celu sredinu i celu odbranu dosao sa strane, dodao po zemlji loptu i Fabregas sa 2 metra uterao u prazan gol... E tu krece nervoza zestoka, ne mogu da im oduzmem loptu... Oni kao i u stvarnosti, na svaki duel sa mojim igracima padaju kao pokoseni, i na kraju utakmica sam imao 20+ faulova (?!) I to bez klizecis, znaci samo X i kocka... Jako sam se iznervirao i Alt+F4 je moralo da radi... Izasao sam napolje da popusim cigaru i da podelim sa vama ovu lagariju... Tezina naravno SuperStar...


Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination

Ista prica danas.DVA PUTA PREDJEM GOLMANA SA KOCKA+X I MESI I PATO OMASE BUKVALNO PRAZAN GOL! Obojica licem ka golu bili okrenuti. Mesi za 3 metra promasio a Pato u stativu pogodio ziljavi krembil. I naravno izgubim sansu da se plasiram u eliminacioni deo lige shampiona jer mi je falilo 3 boda da budem drugi u grupi.



A predhodnu ligasku tekmu dobijem sa 8:2! A u ovoj pored jos jedno 5 odlicnih sansi plus cela dva prazna promasena gola izgubim. Golman im bio sigurno igrac utakmice jer je branio kao da je neka g*vna jeo.

I tako stalno i u 2011 PESu , kada masina hoce da izgubis izgubis. Kada treba da prodjes jednostavno te pusti. Tako i kada igram sa drugom, osecamo obojica da su tekme namestene da jedan ili drugi pobedi, to su takve providne akcije koje masina pravi da ni samo ne verujemo kako smo to izveli a da napomenem igramo PES od prvog 1997e.

I nekada ga razguzim sa 5:0 a nekada on mene sa tim rezultatom, a uvek igramo sa istim zarom ili upornoscu.

A cesto se i desava da on ima BUKVALNO 2 shuta jedan u okvir gola i da me dobije sa 1 nula. Naravno kada se zavrsi tekma statistika je da sam imao 15 shuteva 7 u okvir gola a da nisam mogao ni jedan da dam a on od jednog u okvir je dao i pobedio. Mislim totalna budalastina.

A da ne pricam o retardiranosti odbrambenih igraca, kada se ubacuje trougao oni kao da shepaju mamu im shepavu, nece da potrce najbrze nego se vuku po terenu cekaju da napadac kome je namenjena lopta uzme , a onda tek pocinju da trce pravom brzinom, a sto je najgore i taj napadac trci kao baba u mestu dok mu dodje slabije ubacena lopta. Ili najsmesnije kada se dodaju visoki pasevi i ne skocim da udarim glavom vec skoci odbrambeni igrac protivnickog tima lopta ga magicno preskoci jer et namenjena je meni i masina je odredila da MORA da dodje do mog igrada i to se i desi.

Takodje po driblingu ocajan je PES jer Mesi, Ronaldo i Pato BUKVALNO prolaze KROZ igrace kao u FIFI iz 1998. Niko im nista ne moze, samo levo desno i cao. PRodju kroz igraca, ili cak iako je lopta ispred odbrambenog, nece da se usudi da je oduzme vec ce prepustiti opet mesiju da je kontrolise iako moze da je uzme.

Prebagovito je sr*nje zvano PES 2012, toliko sranj* ima da ne mogu ni da se setim sta sve ne radi na njemu.

DA!

Ocene igraca nemaju veze sa njegovim stvarnim sposobnostima. GUlit ima mislim 99 ili blizu tome ocenu a raspada se. Fabregas, Xavi, Iniesta NISHTA. Ne mogu jednog da predriblaju. Pele valjda ima 100 ocenu a ni za ku*ac nije, spor, bedno dribla , shut mizeran, ista prica i za Romarija. Runi je malo brzi ali shutira kao baba. Batistuta samo ima jak shut ali je slab u duelima i prespor, kao golman je spor.

Kanidja takodje los. JEdini iz sredine da valja je Maradona, ali posto ima ocajan shut korisim ga da predriblam jednog ili dvoje a onda da dodam samom napadacu i da ovaj da go.

Ziko, Teri i Dani alvesh takodje losi uprkos nebeskim ocenama. Cafu je sjajan bek, Rajkard savrshen CB, kao i Stam. Bekenbauer odlican levi bek. Muler se raspada.

PLATINI! SUnce ti! pje8ote! Kako je moguce da je onako LOS? Ni da potrci, a shut...

O B klasi igraca da ni ne pricam. NEverovatno je kako mogu da osakate fudbalere, pa bre mali iz Parcana ima da shutne loptu kao Ronaldo a kao neki sa malo losijim ocenama ne moze da dobaci sa 25 metara? Glupi Japanci koji i napravise fudbal... To valjda sto njihov neuhranjeni, izopaceni incestoidni ne moze ne znaci da Radojko uhranjena strvina koja je odrasla sa 2 kile mesa dnevno ne moze da probusi loptom kopackom i polomi gredu na golu!

Tako da, iako znam da mi mashina kroji sta cu pobediti a sta izgubiti opet se nerviram jer je tako i sto to ne mogu da promenim iako pokusavam stoicki da prihvatim da je bagovit fudbal napravljen od istih takvih malih krivinara.

Tako da ako mozes nemoj da se nerviras, to je samo glupi fudbal... Najlepsa igra ikada :)
 
Mogu vam reci da ove godine najmanje igram PES, a igram godinama. Smorim se sto neki timovi bez obzira na moje znanje igraju bedno. Nije mi fora da igram sa Barsom i pobedjujem 90% sto sam i cinio. Najvise sam se iznervirao kada me cini mi se Birmingem pokidao 7:1 a ja igrao sa Liverpoolom, a pre toga sam u tesnoj utakmici savladao Man UTD, naravno govorim o igranju na superstar rezimu. Bez obzira na sve, dobro ste me podsetili da malo danas odigram. :d
 
Inace igrao sam FIFA 12 ovih proteklih nekoliko dana i ajd da se vratim na PES i opet me iznervirao! Radio je Uninstall.

Sent from my Galaxy S 2 powered by ICS Domination
 
Ja sam upravo instalirao PES5 superpatch 2.0 applied koji sam uštekao ko zna otkad. Bilo je malo cimanja oko kitservra i lodmixera dok nisam namestio rezoluciju, vsync i slične sitnice ali vredelo je. PES5 je zasijao punim sjajem na mojoj mašini i od danas će se on samo igrati u mojoj kući :D Ronaldinjo je u Barsi, Ševčenko u Milanu, Anri u arsenalu, Ronaldo u Mutd, Raul u Realu, što se kaže sve je onako kako je bog rek'o :D
 
Ahahah ! Epic :D
 
Nazad
Vrh Dno