Šta je novo?

PES 2011

Ali se zato Fifa pljuje odmah, bez igranja ;)

Ocekivao sam ovakav komentar :) , to je druga stvar.. PES 2010 recimo koliko god mi je sad los, ipak ima onaj PES "DNA", neke osnovne sastojke koji su uvek bili dobri, osecaj sutiranja, fizika lopte i mrezice, 'osecas' tezinu igraca, zvukovi lopte.. znaci odma na prvi utisak mi daje do znanja sta je u pitanju, druga stvar je sto posle par meseci vidis neke velike mane. A po hiljadu i osamdeseti put, FIFA mi ne daje ni taj prvi pozitivni osecaj, nista ja nikad nisam pricao o tome kakva je posle par meseci, jednostavno taj prvobitni osecaj mi ne lezi, i onda bi mi bilo stvarno mucenje da je igram par meseci i osetim neke eventualne prednosti..

Wladiimire, kamera se ne vrati u onaj stari Wide polozaj, obrati paznju kakva je, nesto izmedju pravog TV prenosa i Wide kamere, znaci realnost prenosa plus pregledna je.. Posto veoma cenis misljenja reviewer-a :) neko od njih je rekao, IGN, ili Eurogamer, da je ovo najbolja kamera koju su videli u sportskim igrama..
 
Poslednja izmena:
Wladiimire, kamera se ne vrati u onaj stari Wide polozaj, obrati paznju kakva je, nesto izmedju pravog TV prenosa i Wide kamere, znaci realnost prenosa plus pregledna je.. Posto veoma cenis misljenja reviewer-a :) neko od njih je rekao, IGN, ili Eurogamer, da je ovo najbolja kamera koju su videli u sportskim igrama..

Meni kamera deluje zanimljivo, ostaje jos da vidimo kako ce se ponasati kada neko od igraca posalje dugu loptu ili prilikom razornih udaraca.
 
Wladiimire, kamera se ne vrati u onaj stari Wide polozaj, obrati paznju kakva je, nesto izmedju pravog TV prenosa i Wide kamere, znaci realnost prenosa plus pregledna je.. Posto veoma cenis misljenja reviewer-a neko od njih je rekao, IGN, ili Eurogamer, da je ovo najbolja kamera koju su videli u sportskim igrama..

Uskoro možda dobijem promo disk pa ću ti pozajmiti da počneš da pričaš na osnovu činjenica.

Cenim mišljenje reviewera, naravno, ali sveopšte mišljenje, tj. prosek a ne pojedinaca tj. metacritic.

I isto tako i ja tvrdim da je PES po pitanju grafike i vizuelnog performansa bolji od FIFE isto kao i oni. Nisam slep kod očiju, samo mi je to nebitna stavka naspram gameplaya. A vidiš, isto tako mislim i da će novi PES biti najbolji do sada po pitanju gameplaya jer vidim da su prihvatili stvari koje su pun pogodak u FIFI (punjenje dodavanja, zamor prilikom trčanja, taktike, duel igru itd itd). Ali koliko, to je pitanje. Kako vidim po komentarima niko od njih nije baš fasciniran novim gameplayom što ulazi u onu zonu koju ja očekujem od PESa. Biče dobar ali nedovoljno naspram zle igre ;)

PS - I ako se neko čudo ne desi, online će opet biti loš, kao i PES2010, odnosno kao i svaki PES do sada, pa i PES6.
 
Poslednja izmena:
Jesi tu kristalnu kuglu osvojio na nekom turniru? :) Sve sto smo videli pokazuje znatan napredak, u nekim stvarima neverovatnu realnost, onaj PSM3 snimak, gde pokazuju gurkanje, objasnjava kako vode racuna o 'sitnicama', koje tebi nisu bitne.. ima i GIF koji poredi gurkanje izmedju PES-a i FIFE, ok, nije fer porediti sa godinu dana starijom igrom, ali pokazuje mentalitet EA u vezi takvih stvari, za takvo guranje bi neretko u stvarnosti dobijali i crveni karton :)
Sto neko rece, skini fensi animacije iz FIFE, i sta ostaje.. :)
 
Ostaje najsavršeniji gameplay u fudbalskim simulacijama ikad. A odmah iza toga je PES5/6

Realno i bez ikakvog fanboyizma.

No dobro, ti si casual igrač i od takvih ne očekujem da primete sitnice koje prave prave razlike izmedju igara i to nije nikakva uvreda. Ti to primetiš posle 6 meseci, ja posle 3 utakmice (primer: PES2008)

Uz to, malo duže sam hardcore igrač fudbalskih igara pa znam kako koja igra diše. I iskreno, PES je oduvek disao isto, čak i ova PES2010 verzija ima tu paralelu sa PES5/6 samo ima loš finiš. Uvek je vukao na to šta ćeš uraditi sa jednim igračem, uvek se timska igra zasnivala na metodi "probij po boku i dodaj nazad na povratnu" i uvek su šutevi bili sve samo ne ono šta ti želiš - uvek je skripta odlučivala hoćeš li zabiti ili ne iz iste pozicije.

Mogu da vas nerviram koliko god želite ali to je istina vezana za PES. Barem za sada. Čuda su moguća, samo se retko dešavaju ;)
 
Poslednja izmena:
Zavisi ko sta podrazumeva i ocekuje od gameplay-a.. I sah ima najsavrseniji gameplay, pa ga retko volim gledati i igrati.. :)
 
Pričaćemo kad dobiješ promo i odigraš nedelju dve. Nema smisla da gušimo temu sa prepucavanjem koje možeš i na MSNu da mi kažeš.

PS - promeni nick u Neverni Toma :)
 
Hoces me nauciti ovim awesome editing vestinama, svaki put otkrijem 6 novih recenica kad se vratim na tvoje postove :p

Necemo da gusimo temu, samo jos nesto da dodam u vezi 'skripte', jos jedan aspekt koji cini PES, ti to zoves skripta, ja to zovem savrsenom simulacijom pravog fudbala. Ako napravis fudbalsku igru koja nema apsolutno nimalo fudbalske nasumicnosti, slobodno mozes promeniti i naziv tog sporta, jer to cini fudbal onim sto jeste i zbog cega ljudi dobijaju srcane udare na tribinama. Mozes ti to da ne volis, ali to je fudbal.. kao i (pre)veliki uticaj srece na ishod mecha.. Jednostavno mora postojati malo te nasumicnosti pri sutevima, jer nijedan igrac na svetu, nijedan, nije apsolutno siguran gde ce mu zavrsiti svaki sut, i upravo zbog toga postujem PES.. Malo vise zalaze u dusu fudbala i pokusavaju na svoj nacin da daju doprinos, dok EA to previse radi po udzbeniku..
 
Ukucaj Adidas Challenge na youtube-u pa možda naučiš neke stvari vezane za prave fudbalere i koliko njima zaista varira šut. Ne toliko. Ni izbliza. Forlan pimpuje 3 puta i iz okreta od 180 puca volej i da golmanu 3 od 5 šuteva.

Poštujem ja varijacije da lopta ne ide uvek idealno kako fudbaleri zamisle ali ako isto napunim i pucam sa istog mesta, varijacije moraju biti znatno manje. Da igraš online zaista, znao bi koliko to ljudima ide na nerve - to ti je jako slično catch-up sistemu na Gran Turismu.

Uostalom, zato je tu raspoloženje - upravo da naglasi "kad mu nije dan" a kada "jeste" - ne treba mi još i skripta preko toga.

Pa Forlan na Adidas Challengeu
 
Nije toliko koliko ti predstavljas, ima ono da sam hteo u blizi ugao, a on je posalje u dalji, ali to vise ima veze sa ogranicenoscu kretanja i lopte, odnosno engine-a.. ove godine ce to biti dosta slobodnije verovatno, ali mora biti tog randoma, jednostavno mora..

Sto se tice Adidas challenge-a, pa da, znam, i Ronaldinho je na reklami pogodio precku 15 puta za redom :d
 
Kakva sreca,nema srece u sportu.To samo nasi treneri,komentatori,sportisti... koriste kao izgovor kad fail-uju.Nikad nisam cuo stranog komentator ili sportistu da spominje srecu,barem ne u meri u kojoj se spominje kod nas.


Slazem se wladymeer uzasno je iritantno kad u PES sve dobro uradim a skripta ne da gol.:)
 
Nema srece u sportu? :Klanjanje
 
Mozda za tebe ima ako verujes u srecu,maler i te gluposti.
 
Jel ovo skrivena kamera, neka nova Facebook igra, "napravi normalnog coveka ludim" ili tako nesto? :d
 
:D Ne ozbiljno,gadi mi se kad cujem nismo imali srece pa smo izgubili.Kakva crna sreca...:)
 
Pusti ti nase komentatore, sreca je preveliki faktor u svakom sportu, ne znam zasto smo i ovoliko postova napisali raspravljajuci oko toga :)
 
Ne, ali nemaš igrača koji će iz 100 povratnih da zabije 98 golova iz mesta šutirajući volej. Problem u PESu po meni je u meri - illi previše idu u random ili previše idu u siguricu. Ne postoji balans.

Borise, ne radi se o reklami, radi se o profesionalnim fudbalerima kojima je dat zadatak, recimo ovako nešto:

[YOUTUBE]ajkXybb8fuE[/YOUTUBE]

Pogledaj iz kakve pozicije on ima preko 50% uspeha (6 golova i 2 prečke)

[YOUTUBE]fahLpCRNCs8[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
@wladymeer

Jesi li ti kad igrao pravi fudbal ili samo govoris na osnovu snimaka sa youtuba?
Jan Veseli je na treningu pre utakmicu sa Olimpijom u Ljubljani sutirao trojke 28 od 30 a desava mu se cesto da utakmici promasi otvoren sut za tri poena.
Utakmica je sasvim drugaciji ambijent od treninga i postoji hiljadu faktora od kojih zavisi kako ce igrac da sutne iz neke izgledne situacije. Evo na primer sta je Pantelic promasio protiv Poljske, verujem da bi na treningu dao 98/100 iz takve situacije.

Na Pes-u je fora da ako ti niko ne smeta pri izvodjenu suta na tebi je samo da odredis pravu jacinu i lopta u tom slucaju ima velike sanse da zavrsi u mrezi. Donekle si ti u pravu pa ponekad se desava da lopta ode na sasvim suprotnu stranu od one na koju si planirao.
Meni licno najvise smeta to sto ako ti neki igrac i najmanje smeta pri pokusaju suta udarac zavrsava nebu pod oblake, sto u stvarnosti nije uvek slucaj.
 
71549239.jpg
 
@wladymeer

Jesi li ti kad igrao pravi fudbal ili samo govoris na osnovu snimaka sa youtuba?
Jan Veseli je na treningu pre utakmicu sa Olimpijom u Ljubljani sutirao trojke 28 od 30 a desava mu se cesto da utakmici promasi otvoren sut za tri poena.
Utakmica je sasvim drugaciji ambijent od treninga i postoji hiljadu faktora od kojih zavisi kako ce igrac da sutne iz neke izgledne situacije. Evo na primer sta je Pantelic promasio protiv Poljske, verujem da bi na treningu dao 98/100 iz takve situacije.

Na Pes-u je fora da ako ti niko ne smeta pri izvodjenu suta na tebi je samo da odredis pravu jacinu i lopta u tom slucaju ima velike sanse da zavrsi u mrezi. Donekle si ti u pravu pa ponekad se desava da lopta ode na sasvim suprotnu stranu od one na koju si planirao.
Meni licno najvise smeta to sto ako ti neki igrac i najmanje smeta pri pokusaju suta udarac zavrsava nebu pod oblake, sto u stvarnosti nije uvek slucaj.

Upravo to..

PES je u poslednjim verzijama malo preterivao sa tim, recimo izlazim sam na golmana, drzim dole levo, ali on sutne posred golmana.. U PS2 verzijama to nije bio slucaj.. Znaci samo to malo da poprave, barem kad si na nekih 10, 15 metara od gola..
 
Al bitno je da kad se zaletis sa Ibrahimovicem sa skoro sa pola terena, i sutnes, das 85% gol u PES-u 10.
 
Al bitno je da kad se zaletis sa Ibrahimovicem sa skoro sa pola terena, i sutnes, das 85% gol u PES-u 10.

E krastavac sad.. :) Da si rekao PES 4 pa ajde.. A uostalom, i treba da primis gol ako mu dozvolis da uzme zalet za takav sut :)
 
Nisam daleko od istine.
 
HD verzija onog gameplay snimka

[YOUTUBE]hd436xh-83k[/YOUTUBE]
 
Bice ovo bolji PES od desetke.
Jos kad bi ostavili japanskog komentatora kao opciju za PES bilo bi do jaja
 
Nazad
Vrh Dno