Šta je novo?

PES 2011

Negdje sam procito ranije da Miroslav Cvejic govori kako je PES 2011 vec pojeo za dorucak FIFU 2010? ;)

Sta? :d

Animacije su pokidali, obratite paznju na ovog sto trci na levoj strani, konacno trce kako treba :)

sc58xf.gif
 
Sto pricas gluposti :) Jesam ikad rekao da su animacije dobre u PES-u generalno? Trcanje je horor od kako su na next-genu, ranije je bilo koliko toliko normalno.. Ovo je*eno dobro izgleda za sad, videcemo kako je tokom neke gameplay kamere..
 
Sto pricas gluposti :) Jesam ikad rekao da su animacije dobre u PES-u generalno? Trcanje je horor od kako su na next-genu, ranije je bilo koliko toliko normalno.. Ovo je*eno dobro izgleda za sad, videcemo kako je tokom neke gameplay kamere..

Ma nema frke, hvalices ti i ovo, pa cemo videti sta ces pricati za godinu dana ;).
 
Ok, hvalicu, ali cu posle par meseci pljuvati one stvari koje nisam do tada mogao da primetim.. Posle 6, 7 meseci PES-a 2010 mogu reci da je jedna od gorih verzija generalno, treba da se pretvaram da nije? ne kapiram :)
 
Ma ove animacije nista ne valjaju, nesto tu smrdi posto je razlika ocigledna gledajuci ovo sto podseca na ala PES 2010 i gledajuci par sekundi PSM3 videa sto je objavljen ranije. Ocigledno da animacije nisu ubacene, a nevezano za animacije, ugao kamere, atmosfera je fantasticna, na momente izgleda kao pravi mec.
Poenta je da je konami tu hteo da novinarima docara atmosferu, zvucne efekte i td...
 
Ubija me sto ne mogu da vidim video.. cujem da je to iz studija koji radi zvuk, pa kod njih verovatno nije najnoviji 'kod', nema potrebe.. ima gomilu nepotpunih i neubacenih animacija i poteza.. Ali kritike na filmic su uglavnom ultra pozitivne..
 
Napokon pogledah snimak, znaci kamera je fantasticna! Ovo je moja nova kamera, kako god se bude zvala :) Kako lagano zumira na pocetku, kao na pravom mechu, pa onda kad svira pocetak malo se vise prilagodi igrivijoj kameri.... sjajno. Ocigledno animacije nisu dovrsene i gomilu stvari ovde fali, ali bas se oseca kao totalno nova igra, grafika i kolorit generalno su totalno realisticni..
 
Poslednja izmena:
I to si sve video zahvaljujući snimku od 2 minuta?

Kapiram da žarko želiš da novi PES bude fenomenalan ali probaj da barataš realan, biće ti mnogo lakše ako dodje situacija da se opet razočaraš. Ništa se ne vidi na snimku osim da će kamera biti polu-rotirajuća i to koliko vidim, samo prilikom kick-offa ima da stoji nisko i onda ima da se vrati na default visinu kao i u svakom PESu do sada. Možda je to nekome WOW ali stvarno ne vidim kako to obećava dobru igru jer nema veze sa gameplayom. Štaviše, već mogu da vidim kako će ako to rotiranje postoji i u toku utakmice da smeta ljudima da se adaptiraju i kako će svi opet da furaju wide kameru.

Što se tiče kretanja, vidi se da se okreću znatno bolje, ali, jel znamo odziv? Da li je kao pre ili kao PES2010? I opet, glavno pitanje, sa tim kretanjem, hoće li biti prodor kao u stvarnosti ili će opet biti kao PES2008/9 recimo gde su se čuda radila sa one-man show forama?

Te stvari nećeš moći da vidiš na snimku nikako a to su po meni najvažnije stvari za novi PES. Džaba sva prezentacija ako gameplay ostvari minimalan napredak.
 
Prezentacija i sama grafika deluju sjajno,ali pasovi i dalje deluju laserski navodjeni.
 
Sto se mene tice ovaj video bolje da nije ni pokazan ;)
 
Pa animacije u videu nisu one sto sam ocekivao i definitino se razlikuju od onih iz PSM3 videa.
Ali dobro to je iz studio gde su demonstrirali audio efekte, navijane i td... animacije oceigledno nisu ni implementirane kod njih. Definitno mi je stvorilo sumnju, a drugima koji prvi put vide video vezan za PES 2011 definitivno pogresan utisak, tako da sad jos nestrpljivije cekam E3 i ono sto cemo tada videti.
 
Koga briga za animacije, gameplay je važan pa makar igrači bili ko čiča gliše.
 
Ok, hvalicu, ali cu posle par meseci pljuvati one stvari koje nisam do tada mogao da primetim.. Posle 6, 7 meseci PES-a 2010 mogu reci da je jedna od gorih verzija generalno, treba da se pretvaram da nije? ne kapiram :)
Ali se zato Fifa pljuje odmah, bez igranja ;).

Ma ove animacije nista ne valjaju, nesto tu smrdi posto je razlika ocigledna gledajuci ovo sto podseca na ala PES 2010 i gledajuci par sekundi PSM3 videa sto je objavljen ranije. Ocigledno da animacije nisu ubacene, a nevezano za animacije, ugao kamere, atmosfera je fantasticna, na momente izgleda kao pravi mec.
Poenta je da je konami tu hteo da novinarima docara atmosferu, zvucne efekte i td...
Boje i senke su odlicne.
 
PES ako ce vec da izgleda tako realno onda treba tako i da se ponasa a to ce dobiti samo pravim animacijama(da ne kazem novim endiznom). Zbog cega je PES 2010 osudjen na propast, nisu to ni sudije, ni golmani, ni superironi napadaci kako neki kazu vec su animacije koje vecinom nemaju veze sa zivotom, one najvise ogranicavaju igru i srozavaju gameplay!
 
Poslednja izmena:
Bicu realan sto se tice ovog gameplay klipa...Nista posebno, izgleda dobro i nista vise!
 
Ali se zato Fifa pljuje odmah, bez igranja .

Ne razumeš ti, nema "individualnosti" u FIFI, i nema "duše" - što reče jedan lik, PES je bolji zato što su igrači krupniji :)
 
Pa realno to jeste problem u FIFI,kapiram da je to zbog balansa.Ali nije logicno da superstar igra isto kao i prosecan igrac.Sa druge strane u PES preteruju pa su neki igraci svemoguci.:)
 
Realno sve što tražim od ljudi jeste da probaju igru pa da onda sude a da ne pričaju napamet jer ja prvi ne bih igrao igru gde su svi igrači identični. Ni ja nikada nisam pričao o PESu dok ga nisam dobro i temeljno isprobao. Zato i pričam samo na temi PES i FIFE jer ne vidim šta ja to bitno ima da kažem o FPS igrama kad ih i ne igram recimo :)
 
Poslednja izmena:
Opet zakljucujes da igru nisam probao,igram je maltene svaki dan.NBA 2K10,PES i FIFA su jedino sto redovno igram.:)
 
Ajd da ne širimo temu u pogrešnom smeru ali ja stvarno ne vidim ništa bitniju individualnost u PESu u odnosu na FIFU. Da je vidim bez blama bih je priznao, isto kao što priznajem da bih prodao bubreg da editovanje formacija bude tako dobro kao u PESu recimo (naravno, mislim na sistem pre PES2010, bez ovih Pokemon kartica).

U PESu recimo svi igraju glavom u napadu identično i svi igrači su užasno tromi prilikom kontrole lotpe - od Messija do Vidića. A šutevi ma koliko da su dobro animirani su skriptovani i uopšte od tebe ne zavisi hoćeš li dati gol ili ne. Uvek ciljaš dalji ugao, nevezano za to koja ti je jača noga i moliš se Bogu da skripta ovoga puta kaže da ćeš dati gol :)
 
PES 2011 ce imate 6 nivoa tezine, kako Seabass kaze sesti nivo ce biti za one mazohisticki nastrojene :D
 
Misliš za one koji vole da ih igra laže pa odrade catch-up? :D

U svakom sluačju lepo, od petice nije bilo 6 zvedica :)
 
Meni je samo bitno da igracu daju vise slobode i da izbace automatske stvari.
Znaci da nema sina po kojima igraci trce, da mogu igraca da pomeram u skoku, da sut zavisi od toga sta pritiskam(mozda cak i da imam poseban modifier button ako hocu da sutnem slabijom nogom) i da ne moram uopste vise da koristim super cancel.
 
Pa realno to jeste problem u FIFI,kapiram da je to zbog balansa.Ali nije logicno da superstar igra isto kao i prosecan igrac.Sa druge strane u PES preteruju pa su neki igraci svemoguci.:)

Ti u Fifi ako znas da igras i da kontrolises superstar-a mozes itekako svasta da uradis i da ti on bude kljucni igrac.

Meni se svidja ono sto sam video u ovih 2min, mada vidi se da ovo nije ni napravljeno... Mene jako zanima kako ce da odrade ono prebacivanje lopte sa jedne na drugu nogu, kao u oficijalnom traileru.
 
Nazad
Vrh Dno