Šta je novo?

PES 2011

Kakve veze original ima sa PES magazinom? Koliko znam PES2009 se mogao igrati peer2peer konekcijom bez problema. Sumnjam da za PC ne moze da se igra i PES2010 na isti nacin.

I naravno da se manje nerviras kada izuzev cutbacka gotovo i da nema nelogicnosti. Nema golmana koji kao da su prvi put stali na gol i napadaca koji jos uvek uce kako da se okrenu za 180 stepeni za manje od 1 sekunde.

Videcemo kad izadje igra, ako ovo kretanje jeste iz igre onda bi po toj logici PES2011 trebao da bude prvi pravi PES next-gen. Najavljene promene zvuce simpaticno i sigurno cu ga isprobati.

Mada mene brine taj tim, jel Seabass i dalje glavni u tom Blue Sky Timu?
 
Za PES 2010 ne postoji pesmagazin, za PES 2009 je postojao ali je povezivanje bilo vratolomija. Lik sto je pravio goalserver za pesmagazin za PES 2009 napravio je i za PES 2010 ali ne sme da ga objavi, to je i sam rekao jer se plasi Konamia, izgleda mu pretili :D

A i onljan za PES 2009 nije bio najsrecniji.
 
Poslednja izmena:
moddingway.com
This feature was missing in PES 2011 press released posted yesterday ( you can check updated version here ). We have just received the official press release by Konami and they also announced that in keeping with the basis of total freedom of movement, players now have more control over their keeper. This greater control allows for quick roll-outs, instinctive saves, pinpoint accuracy with goal kicks, and precision ball distribution to make quicker breaks or playing down the clock easier.
 
Sto se tice golmana, Adam reche da su oni i sudije odradjeni od nule totalno..
 
pinpoint accuracy with goal kicks

dakle, vratice manual GK i jos ce konacno uvesti da gol aut ispucavas kao da je slobodnjak? super. Jos samo da se ljudi koji igraju PES nauce da ne izvode gol aut na X ko u malom fudbalu i eto jos jednog plusa.

valjda docekam taj next next gen PES do 30te :)
 
Poslednja izmena:
Jos samo da se ljudi koji igraju PES nauce da ne izvode gol aut na X ko u malom fudbalu i eto jos jednog plusa.

Sto? Ako nema blizu napadaca, to uvek uradim, zasto bi ispucao, ispucavanje je 50:50 da cu protivniku pokloniti loptu.. Ali najvise me nervira recimo, izadje lopta u aut, u trenutku izlaska bilo je 5 igraca pored nje, i onda puf, crni ekran, izvodis aut, i odjednom cistina :) Jedan na WENB-u je predlozio sjajnu stvar, "continous play", dakle u takvim situacijama, nema crnog ekrana i promena kamere, vec neki deckic dobaci loptu (ili neko ko je blizu nje, trener), onom ko treba da izvede aut, bez ikakvih prekida i promene stanja na terenu i kamere.. Isto tako i za prekide na sredini terena recimo, da se ne menja kamera, sa izuzetkom za slobodne udarce recimo, tu moze i treba da predje kamera u onaj pogled iz treceg lica..
 
Vidis, to je problem gameplaya PESa. Ispucavanje lopte je normalna stvar koja se radi u 90% slucajeva u realnosti (kome nije jasno neka se seti koliko je Zigic dobio batina protiv Rumuna). Ako igra ne omogucava da koristim prednost visokog napadaca onda je to propust u gameplayu. A ne samo da ima propust ovde nego ne mozes ni ispucati kratku loptu i to je dovelo do toga da svi izvode loptu ko u malom fudbalu.

Sto se tice continious playa, ne znam kako bi onda neki PES sampioni stizali do finala s obzirom da sam gledao youtube snimke kako frajer resetuje izvodjaca u nedogled sve dok se situacija u kaznenom ne postavi onako kako je navikao. 100 puta bolja fora od crtanja kornera, priznajem :D

Ipak, najjace obecanje PESa za PES2009 cini mi se bilo je "no more black screen during fouls or quick restart" i sad svi ocekivali bas taj continious play a oni samo ubacili da ne bude crnog ekrana. I stvarno, kad polgedas, nisu slagali. To sto smo mi sad ocekivali da nece dolaziti do resetovanja pozicija ko nas yebe :D
 
Poslednja izmena:
Lupas za ispucavanje stvarno :) Bas cesto golman dobaci odbrambenima.. Valdes, Van Der Sar itd..
 
sve poznate ekipe po visokim igracima. Pogledaj malo kada igraju Berbatov i Ibrahimovic pa mi reci da li ispucavaju ili ne :)

A sta cemo sa situacijom kad je Dani Alves popeezdeo na Valdesa zbog toga sto ispucava loptu napred posto se navikao da tamo bude Ibrahimovic a on u tom periodu nije igrao? To sam verovatno izmislio i nikada se nije dogodilo jer u stvarnosti ekipe ne ispucavaju lopte :)

Veruj mi, ne zelis da ides u fudbalske diskusije. U stvari, sta te briga, ko da moras da znas nesto da bi pisao na forumu i da ispadne da poznajes gradivo ;)

Ali posto ti igras igru gde je dodavanje na X resenje u 99% slucajeva i s obzirom da ti je to jedini dodir sa fudbalom + evenutalno neki derbi ne cudi me ovakav odgovor od tebe :)
 
Poslednja izmena:
O boze.. ok, ja ne gledam fudbal, golmani NIKAD ne dobacuju odbrambenim igracima, uvek ispucavaju sve do gola, u nadi da ce Ibrahimovic da je bocne nosom na prvu...
 
Ne vidim zasto uopste pokusavas da branis ideju da ispucavanje lopte u realnosti nije jedno 10 puta ucestalije kod bilo kog prekida nego kod ljudi koji igraju PES (ukljucujuci tu i mene) i da za to nije kriv gameplay koji otkako postoji forsira pricu da se svaki prekidi izvode na X i da uvek imas jednu opciju kome dodati a da tvoj protivnik ima barijeru oko tog igraca i da mu ne moze prici dovoljno blizu da presece loptu dok je ovaj ne primi.

Po tebi ispade da PES nema nikakvih propusta a opet pricas da je los. Otvori malo oci, nije sramota biti realan. Da PES sam po svojim igrama ne daje prostora za ozbiljnu kritiku ne bi imao bas ovako negativan rejting kakav ima treuntno. Nema tu zlih ljudi koji namerno hoce da sahrane KONAMI vec bas obrnuto - neozbiljnost njihovih producenata je dovela do toga. Zato i pitam da li je Seabass i dalje glavni jer dzaba 300 novih timova ako je glavni covek isti onaj kome stari PES nije smetao. Sudeci po tome da sad neki Murphy daje intervjue, mozda je doslo do promene.
 
[YOUTUBE]Nv21qhqx1nQ[/YOUTUBE]
 
Sto se tice ispucavanja, kada je bas gol aut u pitanju...ja dodajem, retko kada ispucam. Vise volim da gradim igru od svog kaznenog nego od sredine terena.

A ukoliko izvodim neki slobodnjak sa svoje strane terena onda u vecini slucaja saljem dugu loptu na O+R2. Postavim da mi stoperi, idu u napad u tim situacijama i eto! :) Ako nista barem dobijem korner! :D
 
Zato i pitam da li je Seabass i dalje glavni jer dzaba 300 novih timova ako je glavni covek isti onaj kome stari PES nije smetao.

Naravno da je i dalje, valjda treba i dalje da bude covek koji je sve to zamislio i koji daje 'dusu' toj igri? :trust: To sto se malo pogubio je druga stvar..
 
"dusu" :D

gde li je ta dusa u protekle 3 godine da mi je znati, da nije prodata nekome? :D

idi bre Borise, nisi normalan. Dok Seabass bude glavna faca, ja ne ocekujem nista sto ce biti i blizu prave simulacije fudbala, jer na kraju krajeva on i otvoreno kaze da nikada nisu imali zelju da naprave fudbalsku simulaciju.
 
Kako olako covek zaboravlja koji serijal je bukvalno izmisljao fudbal iz godine u godinu, samo zato sto je poceo da dobija EA solje..
 
Nikad nije ni prestao, samo su se opustili.. a vidim racunas samo od kako se zove PES? Nice.. :)
 
...jer na kraju krajeva on i otvoreno kaze da nikada nisu imali zelju da naprave fudbalsku simulaciju.
Rekao je bas suprotno za PES 2010 jedino ako ovi sto su titlovali nas nisu prevarili :d, znaci da teze ka simulaciji...

Seabass je priznao da je PES2009 arkadan, ili nesto u tom fazonu... sto se serijala tice jednostavno su malo skrenuli s koloseka, ali se vracaju na pravi put.

Sama ova najava za PES 2011 demantuje sve vezano za arkadu.
 
Poslednja izmena:
Kako olako covek zaboravlja koji serijal je bukvalno izmisljao fudbal iz godine u godinu, samo zato sto je poceo da dobija EA solje..

Jedina solja koju imam ovde je benchmark solja, kupio juce :)

Koliko moras da budes jadan da jako dobro znas da sam FIFU hvalio i pre zaposlenja i da sam recimo napljuvao FIFU WC samo tako a da nastavljas da seruckas? Znam da radis za Kurir, ali daj malo sjasi sa novinarskim forama.

Nisu svi ljudi kao ti pa da se prodaju za par solja za kafu Evo, maremas isto, bezobrazan, igra PES6 a dobija PES2010 original za dz, verovatno i KONAMI solju... Bice da mu EA solja vise prija :)

To sto je neko izmisljao ne znaci da izmislja i dalje. Kada bude izmisljao ponovo i ponudio igru koja moze da stane rame uz rame sa konkurencijom po pitanju gameplaya, rostera klubova (ubace Bundesligu i prestanu da kopiraju ocene) i naravno net koda (koji je poslednji put bio ok 2006te i to samo ako nema puno ljudi na serveru) nece biti nijednog razloga da se ne vratim na PES.
 
Poslednja izmena:
Nisu svi ljudi kao ti pa da se prodaju za par solja za kafu Evo, maremas isto, bezobrazan, igra PES6 a dobija PES2010 original za dz, verovatno i KONAMI solju... Bice da mu EA solja vise prija :)
Sta sam ja sad zgresio :lupko:
 
Ljudi zagadiste tri teme, a mozda i vise :d Citam i smejem se :D:D i ne verujem dokle ce ovo da traje. Svaki put ista prica. Imate PM za takve stvari.

Inace igram PES poodavno i nazalost stoji da posle 6-ice sve ostalo i nije bas vredno pomena. Voleo bih da 2011 bude ono sto su 2008, 2009 i 2010 trebali da budu (makar po ocekivanjiva fanova). Ako ispune ovo sto se vidi na videu bice super. Mozda jedino sto fali PES-u je mali broj slotova za dodatne klubove. Kada bi taj broj slotova bio neogranicen...
 
Ja verujem da ce bitka izmedju PESa i fife ove godine biti kao bitka na Iwo Jima 1945, gde su Japanci naneli neverovatne zrtve Americkim marincima, u nasem slucaju EA(Kanadjanima) :D, jedina bitka gde su amaricke zrtve premasile japanske... u nasem slucaju zrtve ce biti wladymeer i fifa kompanija koji nece imati drugog izbora nego da se prebace na PES, bar za ovu godinu :d
 
Poslednja izmena:
svaka vam cast kada svet posmatrate tako crno belo pa postoje tabori. jos malo pa ce fifu i pes da porede sa zvezdom i partizanom gde mu Lukic dodje seabass sa milionskom armijom navijaca :)
Posted via Mobile Device
 
Ti ko da si pao s Marsa pa te cudi sto ima tabora fanova, izvan Partizana i Zvezde? Naravno da cu biti vise naklonjen igri koju sam igrao godinama i koja je bila vise nego duplo bolja svake godine, cak i sada kad stagniraju opet mi vise 'lezi'..
 
Ti ko da si pao s Marsa pa te cudi sto ima tabora fanova, izvan Partizana i Zvezde? Naravno da cu biti vise naklonjen igri koju sam igrao godinama i koja je bila vise nego duplo bolja svake godine, cak i sada kad stagniraju opet mi vise 'lezi'..

A zasto bih bio u nekom taboru?
Fifa ili PES, Tekken ili SF, Sony ili MS, naravno da cu igrati ono sto je trenutno bolje.
 
Mnogo sve shvatate ozbiljno, mnogi su operisani od sale...

[YOUTUBE]uWBYz0ObX6I[/YOUTUBE]


Nego da se vratimo temi

Ovo je neki lik napisao mnogo pre nego sto je Konami izbacio zvanicno, vecina je posle bila u Press release...

google translate sa spanskog!
LATEST NEWS PES 2011 (Konami statement missing)

We recall the first, bold new.

new engine! collisions also, play too, move from level (the bar to pass, As in FIFA), the new 360, completely rebuilt.
"We have pictures next week as well (next week There will be pictures.)
"The game is almost over, finishing at 100% after polishing media can play during the summer (He means a Coming q Finished The Game will be a mid-May and the Summer DURING polish).
"At the moment the pk system and the referee are the same (paragraph Same penalty system).
animations, brand new


In first, says q looks much better game PES 2010 q q to set the camera looks spectacular distant q is real, returns the advantage rule.
Confirm (again) the new engine for everything.

Over 1000 new animations for players to pass, shoot etc etc ...
Bundesliga licensed to complete, but the premier league not, q EA has exclusive until October 2010.
New camera.
Goalkeepers completely renovated with new animations for them.
New physical system, players fight for the ball like in fifa but better.
This year PES is total freedom.

360 º fluid movement and exact.
Q is said to be the first news on May 4 ...

Online Master League.
Referee completely renovated, great change say

(Translation google this last)

hours are fought / fight for the ball, then no more stupid deals and the pressure of looking stupid.
WII resistance as Pes 2010
then you can pass more easily in space
 
Nazad
Vrh Dno