Šta je novo?

PES 2011

Ja iz ovog trejlera zakljucujem (ako nesto i moze da se zakljuci), da ce ponovo pojedini igraci glumiti Caspera dobrog duha i da ce moci da rade sta god hoce, nadam se da se varam. To nikako ne lici na simulaciju fudbala, ono sto PES zeli da bude.
 
Poslednja izmena:
Ako ovakvo bude vodjenje, tj kontrolisanje lopte, ja sam prezadovoljan.

Mesplata to po ovom snimku nikako ne moze da se zakljuci. Nista Messi specijalno nije uradio, vec je samo primio i vodio loptu.
 
Poslednja izmena:
Aaa uu... obecava :)
 
A dobro, ja mislim da cak ni najgori fanboyevi nisu od ovog trailera ocekivali da se nesto konkretno desi ali cinjenica stoji, da FIFA nije izbacila World Cup, ne bi ni stizao odgovor od PESa ovako rano.

Elem, konacno nesto pozitivno od PESa, dobro su se setili da stvari koje postoje u FIFI od 2008 i ranije ubace, kao npr skala za dodavanje ili zamor prilikom konstantnog trcanja. Doduse, ostaje da se vidi kako ce se to primeniti :)

Jedino sto mi se nikako ne svidja to je ovo sto cemo sami moci rucno da dodelimo kako cemo izvoditi odredjene driblinge. Da pojasnim Borisu zasto je to lose - zamisli da neki SF IV najbolji specijal izvodis na obican polukrug + X umesto onako zaguljeno kako je po defaultu? :D

Samo ne znam kako ce sada Boris da opravda ovaj power bar za svaki sut ili dodavanje. A da, znam, ovako: "jes da nikad nisam probao FIFU, ali drugacije je to u PESu, nekako prirodnije i bolje se cuje lopta dok punim skalu, bas onako doprinosi realnosti... a tek sto stvara atmosferu... nemam reci" :)
 
Iz nekog razloga ne vidim ovaj press release, ni iz Opere ni iz IE-a.. Power bar za sut i dodavanje? Uvek ga je bilo za sut, a za dodavanje se nije videlo, ali bilo ga je, odnosno kad duze zadrzis dobacice onom daljem... ali ne bi nikako voleo ako su ga iskopirali kao iz FIFE, odnosno da najbolji igraci sveta ne mogu 'na prvu' da se dobacuju..
 
A dobro, ja mislim da cak ni najgori fanboyevi nisu od ovog trailera ocekivali da se nesto konkretno desi ali cinjenica stoji, da FIFA nije izbacila World Cup, ne bi ni stizao odgovor od PESa ovako rano.

U ovo vreme prosle godine su izasle one fotke sa Messijem i Torresom, o cemu pricas..
Elem procitao sam Press release, ako ne baronisu, ovo ce biti ludnica :) Sto se tice skala za punjenje pasova i suteva, siguran sam da su dobro razmislili o tome pre nego sto su krenuli da rade, i siguran sam da nemaju nameru da sa tim 'ubiju' individualnost igraca, koju su uvek imali, odnosno da ce najbolji igraci sveta i dalje moci da na prvu dobacuju kada su u takvim prilikama, a ne da moraju da pune skalu svaki put..
Diskutuje se o ovih 1000 novih animacija, koje nece nista znaciti ako nisu i skroz promenili engine koji odradjuje te animacije, ali nesto mi govori da su konacno to uradili, odnosno da ce gameplay animacije izgledati ovako kao na trejleru.. dzabe ako imas milion animacija, ako one izgledaju cudno i robotski dok igras. Takodje se nadam da su i tu zadrzali individualnost, barem za popularnije igrace, sto po ovim pokretima Messija moze i da se pretpostavi..
 
Poslednja izmena:
Ako ovakvo bude vodjenje, tj kontrolisanje lopte, ja sam prezadovoljan.

Mesplata to po ovom snimku nikako ne moze da se zakljuci. Nista Messi specijalno nije uradio, vec je samo primio i vodio loptu.

Kicba, ja sam to zakljucio po tekstu, naravno ponavljam, ako se ista moze zakljuciti. ;)
 
sto se mene tice, ovo je prvi pes za koji me iskreno zabole. svaki sam sa nestrpljenjem ocekivao, ali od mene dosta..

ako izbace nesto dobro igrace se, ako ne, nek ostanu ono sto i jesu: bleda reklama u ligi sampiona.
 
Eh, sto bi ja voleo da me zabole :) Posle realno, dosta lose 2010-e (mozda i najgora 'next-gen' verzija), ja bas velike nade polazem u 2011.. a mozda bi i ja bio ravnodusan da nisam cuo za ovaj novi tim od 200 ljudi, da rade vec 2 godine, i da trejler i pres konferencija nisu toliko perverzni :p
 
Ako ovo ne bude valjalo PES je i zvanično mrtav, već mi se toliko smučio PES 6 da moram da igram ovu FIFU :d
 
Eh, sto bi ja voleo da me zabole :) Posle realno, dosta lose 2010-e (mozda i najgora 'next-gen' verzija), ja bas velike nade polazem u 2011.. a mozda bi i ja bio ravnodusan da nisam cuo za ovaj novi tim od 200 ljudi, da rade vec 2 godine, i da trejler i pres konferencija nisu toliko perverzni :p

Tako si se nadao i prosle godine pa je PES 2010 ispao trash teski.:-devil-:
 
Tako si se nadao i prosle godine pa je PES 2010 ispao trash teski.:-devil-:

Jesam, znam.. :( krastavac, nekako se ove godine dosta vise nadam, nekako je drugacija atmosfera u vazduhu :) Znaju valjda da im je ovo poslednja sansa bukvalno.. a onaj Adam ludak se kladi sa najvecim pesimistima da ce i njih oduseviti kad budu igrali.. nikada nije na ovakav nacin hajpovao :)
 
Ne ocekujem nista.
Tako sam batalio i Fifu posle gomile ocajnih verzija, pa je 2008 pokidala.
Ako novi PES bude valjao, lako cemo da promenimo tabor ;).
 
Sta je bolje od jednog Messi-ja? 12 :d Jedan wallpaper za Wladimira..

f_h8nhm_7187317.jpg
 
Ne znam sta da kazem. Ovo mi uliva nadu da su se opametili i da znaju sta rade. Ali tako je bilo i sa 2010. Onaj text sto su objavili na konami sajtu govori da vec duze vreme rade na ovogodisnjem nastavku. E sad, postoji mogucnost da se izgube u svemu tome. Dodati novih 1000 animacija nije jednostavno i postavlja se pitanje kako ce sve to izgledati. Ono sto je vazno je da su svesni u kakvoj se poziciji nalaze i da je ocigledno da ce se potruditi da povrte mesto koje im je nekad pripadalo...
 
Hajpuju jer im ništa drugo nije preostalo. Dobar deo je digao ruke od njih i jedino ovako mogu da vrate ljude. Kao i dodavanjem onih stvari koje su kod FIFE naišle na dobar prijem i to nije ništa čudno. FIFA je to isto radila u periodu kad je PES izbacivao dobre igre.

Nas koji nismo fanboyevi na kraju zanima samo dobar fudbal a ko će ga odraditi svejedno mi je. Razlog zbog kog sumnjam da će KONAMI moći da se približi FIFI jeste taj što je ekipa koja radi na toj igri znatno manja (po tvrdnji EA producenata, FIFA tim je najmasovniji tim koji je ikada radio jednu sportsku igru) i sumnjam da za godinu dana mogu da naprave neki bitan preokret osim ako nije došlo do iznenadnog masovnog zapošljavanja.

ali ne bi nikako voleo ako su ga iskopirali kao iz FIFE, odnosno da najbolji igraci sveta ne mogu 'na prvu' da se dobacuju..

Najljubaznije te molim ako već nemaš nameru da probaš igru pa da pričaš na osnovu iskustva da ne lupaš ovakve gluposti. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Razlog zbog kog sumnjam da će KONAMI moći da se približi FIFI jeste taj što je ekipa koja radi na toj igri znatno manja (po tvrdnji EA producenata, FIFA tim je najmasovniji tim koji je ikada radio jednu sportsku igru) i sumnjam da za godinu dana mogu da naprave neki bitan preokret osim ako nije došlo do iznenadnog masovnog zapošljavanja.

Konami je prošle godine zaposlio 200 novih ljudi, koji sada čine Blu Sky tim, i po prvi put su angažovani na PES-u 2011. Mislim da ima dosta razloga za optimizam, bar iz ugla PC igrača koji i nemaju nikakvu alternativu.
 
Hajpuju jer im ništa drugo nije preostalo.

Kako ti njaske jbt :) Ne hajpuju oni nista, oni su napisali maksimalno iskrenu i detaljnu konferenciju o tome sta su spremili za novu verziju. Hajpuje covek koji drzi WENB, a koji od Konamija ima mozda jednu majicu besplatno godisnje :d i igru verovatno..

Za serijal koji mi je pruzio i previse sati zabave i uzitaka, imam malo vise vere i ne prelazim tako lako na konkurentske proizvode, koji iz godine u godinu ne uspevaju da me pridobiju onim besplatnim softverom koji sluzi bas za tu svrhu.. Shvati da neki nece poceti da nose florescentno zelene pantalone, samo zato sto su ultra udobne i napravljene od najboljih materijala... :D
 
Pa nije (samo) to :) Da je bolja, mislim da bi testiranje demoa svake godine ucinilo nesto.. Vidim da je vecini igracke populacije bolja, kao i onim revierima, za koje opet, se pitam koliko odigraju partija godisnje posle tog brzopletog review-a, a mene nisu uspeli da pridobiju cak ni posle 3 najlosija PES-a do sad.. stvarno nisam toliko tvrdoglav, igrao sam FIFU 2003 i bila mi je super, a igrao sam i FIFE pre nje.. a sa druge strane, ne razbacujem se toliko sa kintom, da bi ja zbog Wladimira uzimao full verzije da vidim tih 5 % razlike :)
 
WENB, koji od Konamija ima mozda jednu majicu besplatno godisnje i igru verovatno..

Da.. pa onda maremas dobije od WENBa original i za PC i za PS3 :D

Uostalom, sta ocekujes da WENB kaze za igru koja tek dolazi, da je losa, da pucaju sami sebi u glavu? Znas li ti na koliko sam ja mrznje naletao 2008me kad sam posle 3-4 partije odmah pricao da je djubre? A kako se prica danas?

A da jesi fanboy, jesi, imas opciju da isprobas full igru, odbijas i nastavljas da pljujes. Kako nazvati takvog coveka? Ja nikada ne pricam o necemu sto nisam isprobao. Jednostavno, blam me je.

Vezano za taj blue sky team, kada kazem "nove" ljude mislim u smislu da prosire kvantitet tima a ne skroz nove zaposlene.

No dobro, za 2011 stvarno ocekujem da bude bolji od 2010 (koji da nije sugavog kretanja + golmana i nerealnog crossinga, mozda bio sasvim pristojna igra) jer su razbili komplekse koje npr. Boris ima i poceli da koriste elemente koje konkurencija odavno dobro primenjuje i dobija svuda pozitivne kritike.
 
A da jesi fanboy, jesi, imas opciju da isprobas full igru, odbijas i nastavljas da pljujes.

Ne, ali zaista ne vidim sta to mogu da vidim u full verziji, osim da me ti hipnotises i da reklamiras na sva usta, a na casi u koju bi mi sipao pice sigurno ima EA logo :d
Pogledaj samo kako se krece ovaj Messi u trejleru, to FIFA nema ni u demou ni u full verziji :) To neko postovanje prema fudbalu, obracanje paznje na detalje, meni je to bas bitno krastavac, mnogo su mi genericki igraci u FIFI kao i lopta, samim tim mi i akcije ne izgledaju kao pravi fudbal.. ajde doci cu ako slucajno i ovaj PES bude razocarao, spremi neki PR talk do tad i neke EA rekvizite.. :D
 
Ako pregldas moje postove videces da se stvarno trudim da ne zapocinjem prvi poredjenja ali na zlonamerno fanboy pljuvanje i lupanje gluposti jednostavno ne mogu da ne odreagujem. Kad moderatori tolerisu trollovanje koje traje godinu i po dana, onda im ni flejm nece smetati.

To ovi sto su pre mesec dana otkrili zasta sluzi kocka u odbrani, sto je za njih atmosfera kad u toku jedne utakmice odalame 3 gola sa 25m i sto misle da je PES2011 trailer in-game footage vole da spominju nesto sto nisu cak ni igrali. Nama koji PES poznajemo u mali prst ne trebaju 300 novih animacija da bismo uzivali u igri. Treba nam samo pristojan gameplay, ono sto PES vec 3 godine ne ume da isporuci. Da nije tako, ne bi ljudi furali PES6 i dalje online punom parom.

Ali dobro, zivelo neznanje i nek se cepa "fudbal na Soniju". Nastavite sa jeftinim Kurir provokacijama ako vas to zabavlja, koga briga za ciste i surove cinjenice :)

Borise, kad budes hteo da se ponasas kao realan covek a ne poput onih recenzenata koje pljujes, pricacemo
 
Poslednja izmena:
Ko ovde ne poludi taj stvarno nije normalan :D

i sto misle da je PES2011 trailer in-game footage
Nema sta da se misli kad to jeste iz igre, pitano potvrdjeno, receno je da je iz igre ;)
Glavno pitanje, zasto bi Konami izbacio ovaj video ako nije iz igre?

ne bi ljudi furali PES6 i dalje online punom parom.
Nema se para za PES 2010 oridjidji a PES6 je dzabe... al krastavac da je zabavniji jeste, ja se manje nerviram igrajuci PES6 :D
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno