Šta je novo?

Pecanje - Dogovor!

Good for you...
 
evo mene, nije mi radio net par dana ...
ima jedno vestacko jezero kod vreoca (ispred lazarevca) idealno je za kamp i pecanje.
ne znam mu ime tacno, ali znam tacno gde se nalazi!
ajde recimo sledeci vikend ? nisam ja ni mislio recimo da bude ovaj vikend. nisu se stvorili uslovi za kamp. mozda cak ni sledeci nece biti, videcemo kakvo vreme bude bilo, sve u svemu vazno je da je stiglo prolece! ;)
 
evo da se i ja prikljucim..Moze i varalicenje i dubinci...Na leto imate poziv kod mene na jedan lep revir. Stuke do 14kg i amuri preko 10kg...
organizovace se i nekoliko takmicenja u varalicarenju i carp cup, ali pre toga dodjite na probu...Ribolov je prava stvar za odmor posle rada na pc-u...
Pravicemo pravu alasku riblju corbu domace vino i radza....moze i da se kampuje..dobicete i platforme pa rodpodovi ce biti u funkciji.... :banana:
Jedan sam od organizatora i obecavam dobar provod ...
 
@ironman drzim te za rec :smoke:
 
dobro ima vremena do leta, nije problem :)
nego ajde sada ... tipa sledeci vikend? sada definitivno KO JE ZA?
znaci odlazak petak poslepodne, povratak nedelja poslepodne.
naravno sve je to uslovljeno vremenom. ako samo postoji najmanja mogucnost kishe, odlaze se za naredni vikend. ja sam rekao shta imam od shatora.
evo shta fali od opreme, pa neka se javi ko shta ima, da se dopunimo.
Sledece:
Ashov - onaj mali, vojnichki.
Sekira - najmanja (imam ja jednu, ali potrebno je dve)
Shatorska krila - znaci ko god da ima onaj vojnicki, treba nam shto vishe u principu, da bi se napravila zashtita iznad nas u slucaju kishe i za zashtitu od sunca. cisto u sredini gde bi mi bleyali najvishe. treba nam kanapa, mada to nije problem, kupicu ja. treba nam onaj friz za plazu ko ima .. to bi dobro doshlo.
od licnih stvari sta da ponesete pod obavezno!
Baterijska lampa - to svako mora da ima, kad padne mrak na kampovanju, bez lampe je nemoguce se kretati (to znam iz iskustva)
Lampa - ona malo veca, sto moze da se puni , shto smo kupovali za vreme bombardovanja. ja imam dve, ali to traje oko 5 sati po lampi a ako nemamo preko dana gde da napunimo, bice nam potrebno vishe komada.
Discman ili mp3 player - ja imam kasetofon na kasete, na koji moze da se prikljuci discman ... ja cu poneti i kabal za prikljucivanje toga. ponesite i neku opustenu muziku, dub, ambijent, electro jazz/jazz/acid jazz ... i slicno, ko shta voli :)
jel ima neko kotlic ? za riblju corbu ? to nam treba ako hocemo riblju corbu, i neki vojnichki pasulj :d moze i neka mala reshetka za roshtilj ... ne mora velika, imamo vremena tamo :)
jel imate vrece za spavanje? ako nemate, mogu da vam kazem gde da uzmete, oko 15-tak evra je. ako pak necete da uzmete (nemanje evra, razumljivo skroz) obavezno 2 cebeta ponesite. jedno ispod vas a drugo za pokrivanje, jer su veoma hladne noci pored vode! cak i pored vrece vam treba dodatno cebe koje bi se bacilo preko svih u istom shatoru (naravno govorim o tim vrecama od 15e, skuplje su bolje, samim tim toplije)
ko ima kvalitetan noz? za prirodu! to je u principu neshto shto bi bilo neophodno ili shto bi nam jako koristilo. ima tu jos sitnica, ali cu vam reci shta jos od sitnica ali to je neshto shto svi mi imamo, samo ce mo podeliti ko sta ce nositi da bi podelili medjusobno teret na ravne strane (jer npr ko nosi shator, taj ne nosi dodatno cebe, onaj ko ne nosi shator nosice dodatno cebe ... i slicno)
Najvaznije je da napishete ko ima sve shatore!
oprema za pecanje nije problem, u to sam siguran da mnogi imaju, a ko i nema, ja imam 11 shtapova za pecanje, ali ne bih nosio one koje bi me opterecivali.
ajde da pocnemo da se organizujemo, jer evo mislim da ima sasvim dovoljno ljudi za dobar kamp.
pozdrav. ;)
 
@Kole, nema preporucivanja ... znaci ima predlaganja lokacija od ucesnika! znaci ako hoces da ides, nije problem ... jer mi ne pada na pamet da idem na vodu a da je niko ne poznaje, znaci ako neko zna neku dobru vodu, moze da preporuci. nikako predlozi neshto shto mu je neko drugi predlozio! znaci obavezno je da bar jedan ucesnik kampa da poznaje lokaciju, vodu i put do tamo (mada put nije problem, karta chini cuda:) ) !
 
Ovog vikenda je bilo slabo,nece ni bela da radi kako treba,a i jezerce u mom selu je dupliralo dubinu i jos je hladno tako da nije ni cudo sto nije bilo znacajnih ulova!
Za sledeci vikend NE MOGU,nije da necu,jednostavno tada necu dolaziti kuci na vikend a sva oprema mi je kuci tako da... na mene ne racunajte!
Pozdrav ,)
 
dobro nije problem za vikend. moze jedan da se preskochi. ajde da se svi dogovorimo lepo i okupimo. nije poenta da neko izostaje sa chasova :D
znaci pauza do dogovora.
ajde neka napishe ko ima kamp opremu ... i kotlic za riblju corbu i pasulj. :d
i predlazite mesta gde bi mogli da odemo, naravno samo jezera dolaze u obzir zbog prevelike vode na rekama i kanalima. a kapiram da ce velika voda biti jos sigurno 2 meseca.
 
Ma ne izostajem sa casova pobogu,koji faks ima casove vikendom!Ali necu dolaziti kuci jer se bas priblizio ispitni rok a upravo sam nabavio jos"alata"za sarana,popravio crosericu i samo bih se vozao i pecao pa bi se oprostio od ispita!
Ocekujem kotlic a glineni lonac za pasulj i slicno vec imam kao i sac za krompir i slicno,tako da kad se jednom dogovorimo za to ne morate da brinete a ako me ne mrzi verovatno bih vam i spremio nesto,bio sam jedan od boljih kuvara na obuci u vojsci pa necete zazaliti!
Pozdrav ,)
 
momci, blizi se jedan CArp Cup, s obzirom da je prvi i da ga organizujemo u drugarskom duhu , ko je zainteresovan da se javi na pp.
nece biti klasicno 100 sat, bice malo krace, al ce zato biti fenomaenalo druzenje, pice i klopa....
pozz

29.ti je u pitanju bice i par ekipa iz susednih zemalja..
 
Ahahahaah opet aktivno okupljanje babushkara:d :d
Ko donosi kremu za komarce?:d
 
E evo jedan pozdrav sa jezera u Deliblatu..blizu Kovina...

Jbga ortak upecao...tog dana,nazalost sam samo fotografisao:)
 

Prilozi

  • IMG_3868.jpg
    IMG_3868.jpg
    145 KB · Pregleda: 113
ja se sa njim nebih menjao za ovo:
 

Prilozi

  • IMG_0047.JPG
    IMG_0047.JPG
    313.1 KB · Pregleda: 86
  • IMG_0058.JPG
    IMG_0058.JPG
    236.2 KB · Pregleda: 75
unixer je napisao(la):
Eh...decak ni bi se ni on a bogami ni ja menjali sa tobom:)

Tesko da sam decak, ali hvala na komplimentu:d .

Za takvo pecanje i te ribe sam se interesovao pre 20-25god, ali dosta sam ja gazio po blatu i trpeo komarce:D
 
simpson H je napisao(la):
dosta sam ja gazio po blatu i trpeo komarce:D

Verovatno još nisi pecao basa, inače bi znao da je on vredan takve žrtve (čak i ujeda krpelja)... :)
 
Sasa_NS je napisao(la):
Verovatno još nisi pecao basa, inače bi znao da je on vredan takve žrtve (čak i ujeda krpelja)... :)

Pecah basa u backom monostoru pre jedno 10-12 god:), kazem vam ja da nisam vise pristalica komaraca, krpelja, vrelog sunca a narocito blata:d

Volim kad ozednim da kleknem tu gde pecam i napijem se ledene vode, ko to nije osetio nema pojma sta propusta:)
 
Poslednja izmena:
hm kad smo kod pecanja ima kod 25 tog maja mali sindikalni splav. Prosle godine su girice bile o dinara i pivo isto toliko to pecanje mi se dopada.
 
Carp Cup Kikinda 2006

Drushtvo, Prvi CARP CUP "Ribolovocko carstvo" pocinje u subotu. U Kikindi.
traje DVA dana, a ne 3 poshto je vishe promocionog karaktera, dolaze ljudi sa svih strana, i iz susednih zemalja,. Znaci skracena varijanta, besplatna klopa, NEMA KOTIZACIJE.....FREEE uceshce za sve timove. Sva pravila sa medjunarodnih takmicenja su vazeca, osima kao shto sam rekao peca se dva a ne tri dana.
Pocinje u subotu ujutro 28-og....a zavrshava u nedelju predvece...29-og.....
Ako ste volji za dobro druzenje,klopu i kvalitetno pecanje, javite se da vam rezervishem mesto.
063/8106756

pre koji dan upecano amuri od 10 i 14,5 kg, covek doshao prvi put, na dnevnu dozvolu.....
amuri se ne boduju za one koji ne znaju, al eto ima ok ribe...velike.....
 
Otkazano Do Daljnjeg..............

Obaveshtenje!!!!!!!!!!!!!!!


Otkazan Carp Cup Usled Tehnickih Problema.........
.........................................................................
Bicete Obveshteni Na Vreme Za Novi Datum...

Izvinjamo Se I Nadam Se Da Ce Kolege Ribolovci Imati Razumevanja
Usr Saran
Ki.
 
Ljudi, idem u nedelju na Gajacki dunavac. Nikada do sada nisam bio tamo, pa ako moze neko da mi kaze sta se tamo peca, kako, isl. :eyebrows:

Unapred hvala. ;)
 
Ribe, valjda :d Shtap, kanap ... i naravno :bottle:
 
windrider je napisao(la):
Ljudi, idem u nedelju na Gajacki dunavac. Nikada do sada nisam bio tamo, pa ako moze neko da mi kaze sta se tamo peca, kako, isl. :eyebrows:

Unapred hvala. ;)
Uglavnom bela riba, crvenperka i slično...kako? Vrlo lako, veruj mi :) Kad nađeš mesto, zakači na udicu bilo šta jestivo i to je to...pre nekih 15-ak godina, možda malo više, lično probao na hleb, salamu, papriku, paradajz, sir :D na sve je htelo osim na praznu udicu. Gajac ti je nešto kao pijaca...ako nigde ništa ne upecaš, svratiš tamo da ne bi išao sa praznom čuvarkom kući :)
 
simpson H je napisao(la):
...Volim kad ozednim da kleknem tu gde pecam i napijem se ledene vode, ko to nije osetio nema pojma sta propusta:)


"Gde ne moz' da oladish pivo za 10 minuta ne vredi ni da pecash niti da pijesh tu vodu ! "


kineska narodna poslovica
 
Poslednja izmena:
zormanic je napisao(la):

"Gde ne moz' da oladish pivo za 10 minuta ne vredi ni da pecash niti da pijesh tu vodu ! "


kineska narodna poslovica

zato su onda kinezi žuti... od piva, znači... :)

pivo možeš ohladiti pa i pecati u fontani... otprilike sa istim uspehom kao na brzim, hladnim rečicama... poseban je ugodjaj dok gledaš gde ćeš slomiti noge i dal će te potom pronaći sa istim uspehom kao artura takača... stvarno prelepu prirodu ne sporim, ali nema riba ili ih ima u vrlo malim količinama i maleni su primerci, često toliko mali i mladi da nisu svoju vrstu još ni produžili a već su završili u probavnom sistemu nekog gladnog ubice riba...
 
simpson H je napisao(la):
Pecah basa u backom monostoru pre jedno 10-12 god:), kazem vam ja da nisam vise pristalica komaraca, krpelja, vrelog sunca a narocito blata:d

Volim kad ozednim da kleknem tu gde pecam i napijem se ledene vode, ko to nije osetio nema pojma sta propusta:)

postoji Autan kao jedno od sredstava protiv komaraca, oko 300 dinara što nije puno...

vrelo sunce i blato se pojavljuju i u lovu ili je pak drugačije... pa čak ima i snega, plus vuca se teža oprema na sebi uz čizme naravno...

količina štapova ne govori o tome koliko je neko ribolovac, bar to nije problem uz sve ove kineske prodavnice, više mi govore ona dva stara štapa koja si spomenuo... a za koje mnogi mladji nisu ni čuli...

a sada, bez ljutnje, jedna definicija lovaca:

Grupa ljudi koja tumara po kiši, po blatu, po snegu, po suncu, po raznim vuko*ebinama, po bespućima, po šumama i gorama u potrazi za kafanom...


ps
volem kad na mutno dunavo počinje da pada veče, kada se košava meša sa bukom tamburaša i kada mi zajapurena madžarica donese ladno pićence a neke do malopre nestašne ribice mirišljavo izazivaju sa tanjira...
 
D/ART je napisao(la):
postoji Autan kao jedno od sredstava protiv komaraca, oko 300 dinara što nije puno...

vrelo sunce i blato se pojavljuju i u lovu ili je pak drugačije... pa čak ima i snega, plus vuca se teža oprema na sebi uz čizme naravno...

količina štapova ne govori o tome koliko je neko ribolovac, bar to nije problem uz sve ove kineske prodavnice, više mi govore ona dva stara štapa koja si spomenuo... a za koje mnogi mladji nisu ni čuli...

a sada, bez ljutnje, jedna definicija lovaca:

Grupa ljudi koja tumara po kiši, po blatu, po snegu, po suncu, po raznim vuko*ebinama, po bespućima, po šumama i gorama u potrazi za kafanom...


ps
volem kad na mutno dunavo počinje da pada veče, kada se košava meša sa bukom tamburaša i kada mi zajapurena madžarica donese ladno pićence a neke do malopre nestašne ribice mirišljavo izazivaju sa tanjira...

Generalizovati tako da lovci jedva cekaju kafanu je smesno! To je tako samo kod nas, gde se lovom i ribolovom bave ljudi u maskirnim unifomama iz predhodniih ratova i oni u plavim radnickim kombinezonimai kratkim jaknama.

PS. Autan ne pomaze na 3 najatraktivnije lokacije provereno: ispod mosta u Beskoj (NS strana), Surduk (ostrvo) i Slankamen (naperi):d , jedini spas je madjarska krema koja topi metalik farbu na kolima:d :d
 
Poslednja izmena:
D/ART je napisao(la):
zato su onda kinezi žuti... od piva, znači... :)

pivo možeš ohladiti pa i pecati u fontani... otprilike sa istim uspehom kao na brzim, hladnim rečicama... poseban je ugodjaj dok gledaš gde ćeš slomiti noge i dal će te potom pronaći sa istim uspehom kao artura takača... stvarno prelepu prirodu ne sporim, ali nema riba ili ih ima u vrlo malim količinama i maleni su primerci, često toliko mali i mladi da nisu svoju vrstu još ni produžili a već su završili u probavnom sistemu nekog gladnog ubice riba...

Uglavnom ima riba samo treba ponesto i znati pa je uloviti:D
 
simpson H je napisao(la):
Generalizovati tako da lovci jedva cekaju kafanu je smesno! To je tako samo kod nas, gde se lovom i ribolovom bave ljudi u maskirnim unifomama iz predhodniih ratova i oni u plavim radnickim kombinezonimai kratkim jaknama.

PS. Autan ne pomaze na 3 najatraktivnije lokacije provereno: ispod mosta u Beskoj (NS strana), Surduk (ostrvo) i Slankamen (naperi):d , jedini spas je madjarska krema koja topi metalik farbu na kolima:d :d

moj dobar prijatelj je prestao pre nekoliko godina da ide u lov zato što ne želi da gleda mesare i slične koji ne ispucaju ni metak a večno se grebu za lovinu koja im je jedini cilj ...

i u ribolovu mi je ponekad tužno kada vidim šta sve ljudi nose kući i kako se ponašaju prema ulovu...
a kada čujem komentare tipa bolje i ovolika ribica, veća je od ćevapa...
e, pa gurno bi im njihov vlastiti štap u ...

ali zašto pričati o lošima, oni to ne zaslužuju...
zaslužuju da im se tresne po novčaniku jer im to poboljšava ''razmišljanje'' i disciplinu...

a komarci, pa k'o komarci...
na vajskoj jedu autan u sred bela dana samo kad svratiš malčice u 'ladovinu...
komšije od preko puta kanda ne prskaju komarce zbog zabrane koju je neki ekološki pokret izborio, pa da im ne ugibaju ptice valjda...
nešto je bolje na bezdanu, naši prskaju...
ali kod bogojeva i karavukova je sličan slučaj kao i kod vajske...
komarci u trsci na velikom bačkom kanalu, gde basovi stanuju, mnogo su vredniji i uspešniji nego tehničari na transfuzijama... kao uostalom na svim kanalima...

iz dugogodišnjeg bogatog iskustva i nesebičnog davanja krvi raznim komaricama na mnogim lokacijama tvrdim da su najgori komarci na vajskoj, majušni, nekako sitni i za komarca a gladni do besvesti i ljuti nemerljivo... valjda paćenici svrše od sreće kad ugledaju toplokrvno biće i napadaju velikom žestinom ostavljajući klikere ispod kože koji traju po nekoliko dana... posle njih mi nekako svejedno kad me ujede običan, redovan komarac...
 
Poslednja izmena:
Vrh Dno