Šta je novo?

Pecanje - Dogovor!

nemanja_scg

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2006
Poruke
231
Poena
319
Ide lepo vreme, ako je neko za varijantu kampovanja i pecanja na tipa nedelju dana, makar da bude produzeni vikend (petak-nedelja). Imam 1 shator za 3 osobe i 1 shator za 1osobu. kao i svu opremu za kampovanje! Imam 11shtapova za pecanje, raznih namena i dimenzija. Nemam automobil, ali nije problem da se nadje. Ishlo bi se po dogovoru [Mesto & Vreme] mozda bi neko jezero bilo najprikladnije. Znaci svi su dobrodoshli!
Pravila! Nema: Telefona (osim za svaki slucaj), Racunara ... Muzika je obavezna!
Sta mislite o tome?

[znam da je off topic totalno]

:wave:

Pozdrav,
Nemanja.
 
Poslednja izmena:
ti si moj idol sve sve al de nadje da idemo na pecanje kad je cela zemlja pod snegom
 
ja ne vidim u ovome nista smesno... Ako vam je zanimljiv paintball i grudvanje...
 
Ako cemo pravo i za basket i fudbalicu je offtopic i VISE od ovoga,masinice su bar neka tehnologija u odnosu na loptu a i ono je vise za"lokal",za BG-ovce (ovo je slucajno ispalo ovce) :d koji su u istom delu grada!Ovo bi moglo biti malo"sire"i ja sam ZA!!
Samo da ne bude nesto 20km u krugu BG-a (mozda Gajacki dunavac,Kostolac i sl.?),ima vise lokacija a zbog obaveza mislim da je nedelju dana mnogo,subota u cik zore-nedelja vece je najbolje resenje!
Pozdrav ,)
 
@to3a - od sutra ide lepo vreme ;) ipak je polovina Marta! Vidi se da nisi pecarosh, sada krece sezona!

muzika... o naravno, nigde bez muzike! uz prirodu ide neki dobar Ambinent/Dub ;)

Lomnica ... Basket picimo prvi topli dan, a za pecanje trebaju male pripreme (ne mislim visinske :D ) upravo zato sam i otvorio topic, da bude neshto shire, jer da sam hteo da idem sa drugarom, to nije problem ... zato sam i pozvao svakog ko voli prirodu, kamp i pecanje (a cak shta vishe ne mora ni da peca onaj ko ne voli, kamp je vazan)
sto se tice udaljenosti ... pa naravno da necemo ici na resnicko jezero :d a sto se tice duzine, pa rekao sam okvirno, zato sam i spomenuo produzeni vikend, jer dosta ljudi radi a ne u subotu ujutro, vec u petak poslepodne, da bi se postavio kamp. jer ce biti ujutro mnogo hladno za postavljanje kampa, lakse je poslepodne da se krene i vratimo se tipa u nedelju uvece. i HIT ;)

poz.
 
Ljudi pozvani ste na Deliblatsko jezero (opstina Kovin) u subotu 25.03. na sharansko pecanje...taman sam od danas poceo da ih hranim....lovostaj pocinje 01.04. ...steta bi bilo da se ne proba...jezero se nalazi 50km od Beograda i prirodni je rezervat...treba videti...ako je neko zainteresovan, dobrodosao je:)
 
Ne zeza te Ji 4Tze onako,nego gde idu reci muzika i pecanje zajedno!? :p Bez uvrede,ali pravi pecaros ide na pecanje bez radia,ja sam sebi smeo da dozvolim SAMO tiho na uvce muziku sa K700 i sad sa 6680 nista jace,samo preko sluski,mada i to donekle ubija koncentraciju,sem ako se ne ceka saran ili tako neka"penzionerska"vrsta za pecanje! ;)
A gde je to Resnicko jezero! :D Nisam ni mislio 200 km od BG-a,ali ne bas da dodjemo u BG i onda odemo na Dunav ili Savu,na pecanje se ide u prirodu a u BG necu da dolazim zbog pecanja sigurno!
2 unixer: Moze,kolika je kotizacija!?Taman da posetim malo kumove u Kovinu!
Pozdrav ,)
 
Eh... pa sigurno necete ici tamo da bi pecali, vec da bi se druzili. Pecanje bi bilo usputno, ko hoce da se zeza pola sata-sat.

Znaci drustvo, pivo/sok, neki rostilj da se baci, malo IT proice, malo o svemu........
Ako bi da pecate, ali SAMO da pecate, nemojte ni ici, jer nije fazon.

Ni na basket niko ne ide samo da bi igrao, vec da bi se i druzio....

Nisam u pravu?
 
Ideja je u principu sjajna,mada tesko izvodljiva.Mozda na jedan dan,od rano ujutru,do kasno uvece,ne verujem da se vishe nas moze skupiti na 2-3 dana.Puno je to cheers :beer: cheers :beer: :lupko: :vomit: :rupa:
Mozda ovi skolarci :)
 
pa pazite, dubinac zabachen pa kad zapishti pecamo ... u medjuvremenu se druzimo .. preko dana se zabaci po koji plovak cisto zbog zanimacije ;)
a sve ostalo ce mo prepustiti da se dogodi, bez planiranja :)

nije puno. proleti ... i u momentu odlaska, pozelecete da ostanemo jos. ali kamp mora da se postavi na pravi nachin, ako se ne budemo potrudili nije to to, ali srecom imam ja gomilu kampovanja iza sebe ;)
nishta bolje od kampovanja, ribolova i prave ekipe! ;)

gde bi se ishlo, sve jedno je totalno. vazno je da postoje uslovi za kampovanje, i da priroda bude odgovarajuca. ali imam ja nekoliko mesta na umu, neki su blize (oko 50-70km) drugi malo dalje oko 170-200 km , a treci na oko 300km, ali taj najdalji je najbolji, samo ne znam ko je spreman da putuje toliko? ja licno jesam, ali isto tako sam spreman na kompromis (cak i na tih 50-70km) zarad vishe ljudi.
ajde neka napishe ko ima kamp opremu i shta ima ?
u principu meni fali jedino frizider onaj za plazu.
imam i onaj amigo za kafu i kratko kuvanje.
umem da spremam hranu u prirodi. umem da spremim bilo koju ribu shto upecamo. cak moze i riblja corba da padne, ali za to je obavezan auto jer mora da se nosi kotlic, a i ja ga nemam, no nije teshko to naci.
ima tu jos detalja da se razradi, posto na kamp ne sme previshe stvari da se nosi, pa jednostavno treba razraditi sta ko nosi, a moramo da imamo sve shto je potrebno za dobar kamping.
@psaras . znaci onaj ko sumnja u to da ne moze ostati jedan vikend na kampovanju, bolje neka ni ne razmislja o polasku. ne zelim negativnu atmnosveru ovde ...

pozdrav.
 
Poslednja izmena:
nemanja sluchajno pratim vesti i vidim da je pola srbije poplavljeno, a kad krene da se topi sav taj sneg (btw proglasena je pre dva dana sezona lovostaja zbog nadoshle vode tj tako je onaj lik rekao na vestima) pochne da topi ima svi pecaroshi da se ukenjaju od blata i vodurine.
 
Sta bre ujutru rano do uvece ? Akacete se po onom blatu i 'ladnoci ceo dan, a C Market pun ociscene ribe, i jos morske koja pere :D
 
Moze ali samo ako ces ti da mi kachis rovce :D ja se plasim...
 
Nemanja.. ne obracaj paznju na ove minere.. ko nece da ide ne mora (da zagadjuje thread).. :)
Ocito nikad nisu ni bili na kamp/pecanju.. ili nisu osetili "hemiju" prema ribolovu i prirodi na istom... heheeeheee..
I naravno da ne treba ni razmisljati o putu kracem od npr: petak noc-start, subota noc-end..
Ja sam za, i to za varijantu blize bg-u.. Na zalost, nemam skoro nista od opreme.. :d ali zato umem da pecam.. i vadim ribu, i palim vatru.. i pravim dobru atmosferu.. hehe.. zezam se.. potrudicu se da nabavim.. :D
 
Ja sam ribolovac veci deo zivota i imam solidnu kolicinu opreme,a u vojsci sam zavrsio kuvarsku obuku pa ni klopa nije problem (vojnicki pasulj,mmmm) :eyebrows: A zamolio bih ove koji nisu ni videli stap i ribu (sem przenu u tiganju) da ne miniraju tred,mislim da ni mi nismo to radili"fudbalskim i kosarkaskim nadama SCG"!
Pozdrav ,)
 
Gox je napisao(la):
Nemanja.. ne obracaj paznju na ove minere.. ko nece da ide ne mora (da zagadjuje thread).. :)
Ocito nikad nisu ni bili na kamp/pecanju.. ili nisu osetili "hemiju" prema ribolovu i prirodi na istom... heheeeheee..
I naravno da ne treba ni razmisljati o putu kracem od npr: petak noc-start, subota noc-end..
Ja sam za, i to za varijantu blize bg-u.. Na zalost, nemam skoro nista od opreme.. :d ali zato umem da pecam.. i vadim ribu, i palim vatru.. i pravim dobru atmosferu.. hehe.. zezam se.. potrudicu se da nabavim.. :D

20 godina sam ishao kod ujaka u vikendicu pored reke, a on je inache onaj zaludjenik za pecanje i lov. Uvek sam kao neshto sa njim pecao, ali mi to nikad nije bilo privlachno, i nikada nisam kapirao zashto gubi vreme i kalja se zbog nechega shto vec ima u prodavnici :) Po tome bi onda trebali da idemo pushkom da ubijamo svinje chije meso jedemo, zato shto je to super, osecamo se ko nashi daleki preci koji su to morali da rade :)

Drugo je roshtilj u prirodi, ali ne moram sam da ulovim to shto pechem, nemam bash te praistorijske nagone :)
 
Nema sladje ribe od one koju sam upecas.
 
driver je napisao(la):
20 godina sam ishao kod ujaka u vikendicu pored reke, a on je inache onaj zaludjenik za pecanje i lov. Uvek sam kao neshto sa njim pecao, ali mi to nikad nije bilo privlachno, i nikada nisam kapirao zashto gubi vreme i kalja se zbog nechega shto vec ima u prodavnici :) Po tome bi onda trebali da idemo pushkom da ubijamo svinje chije meso jedemo, zato shto je to super, osecamo se ko nashi daleki preci koji su to morali da rade :)

Drugo je roshtilj u prirodi, ali ne moram sam da ulovim to shto pechem, nemam bash te praistorijske nagone :)

Po toj logici, zasto onda igramo igrice na kompu? Npr. zasto igramo PES ili NBA kada mozemo sa drustvom da se okupimo da to isto igramo uzivo? Em je zdravije, em je lepse. ;)
 
@to3a mislim sto bi mene zanimale velike vode, poplave i tako to?
cini mi se da sam napisao da idemo na jezero! ili nisam ? ma jesam ... nema na jezerima tih problema, tako da nemoj da minirash pls.
ovo je lako uraditi, samo onaj ko hoce, i ko voli. ko ne voli, stvarno nemojte da pishete, instalirajte pecanje na kompu... :p
mislim komentari da je pecanje praistoriski nagon? gloopost.
psaras. izreka ide, lepo je pecati, jos lepshe upecati ali je najlepshe je pojesti.

ok slazem se, blize, petak noc-subota dan-noc nedelja poslepodne povratak. najbolje, ispod toga ne vredi ni ici. ali mogu samo reci da je ovo pocetak, posle ce svaki kamp da bude sve veci i veci, i duzi i duzi .. ;)

poz

josh neshto, kupite svako za sebe vrecu za qnt. a shto se tice shatora, nisu ni oni skupi ... oko 4k dinara za 3 osobe, mada je najbolje da po 2 osobe budu u tom jednom da bi bilo mesta za stvari. cisto iz iskustva govorim.
ako bude slucajno kishe, prethodno kamp ce mo pripremiti da nam kisha nishta ne moze, naprave se odvodi (mali ashov i hit) ... nego jel znate vi da baratate sa sekirom? ja znam, ali necu da budem jedini shumar :D
 
Poslednja izmena:
Ja to ne radim, ja igram igre koje mi omogucavaju ono shto u zivotu ne mogu, a to povlachi i da ne igram ono shto ne postoji u zivotu, pa otpadaju mumije, magije i gluposti za decu :)
 
hahahahha vidi ga guru - uvek u fazonu:
"Zasto da vozim Yuga uzivo kad mogu Hondu na PS2" :) :)
 
Ideja je zesca :)
Ovako nesto ni meni nebi palo napamet :)
Zamisli po tim vukojebima zaradis pticiji grip ili nedaj boze neku polnu bolest :D
 
Likovi iz Deliblata zbog ekoloskog znacaja jezera zabranjuju nocni ribolov, dnevna kotizacija je 300 kinti...i ono najvaznije je CATCH AND REALESE!!!! Obavezno....i eto...ako ne bude meteorske kise ja cu sa nekom ekipicom biti na jezeru u subotu!!!
 
ZverBre je napisao(la):
ili nedaj boze neku polnu bolest :D
[sala]A sta ti planiras da radis tamo sa grupom muskaraca?
:hump:
Da nisi ti od onih? :d [/sala]

NHF :)
 
Nazad
Vrh Dno