Šta je novo?

PC zvučnici 2.0 i 2.1 - preporuke i utisci

Zna li meko kakvi su sonic gear morro x5? Za njih sam našao samo jednu recenziju pa mi nešto ne ulivaju poverenje:
Nisam neki audiofil, imao sam altec lansing vs2421 ali mi je crkao vufer najverovatnije, pa sad tražim zamenu. Ovi imaju jačinu 38w (woofer 20 i 2x9 sateliti) dok je altec imao 28w sa satelitima i vuferom.

Sad za tu neku cenu ne mogu da očekujem nikakvo savršenstvo ali mi odgovara što ovaj sonic gear kao i altec ima daljinac za podešavanje jačine, ulaz za slušalice na kontroleru, podešavanje basa i treble na vuferu. Jedino mi smeta što su sateliti nekako mali pa ne znam kakvi su iako je deklarisana jačina solidna za moje potrebe.

Da li je neko ikad imao prilike da proba ovaj model?
 
Posto mi je macka pokidala kabal od jednog zvucnika, zapravo kako je protrcao, povukao je kabal iz vufera i jedna od igli se polomila i ostala u vuferu. Mozda bih i mogao da ga rastavim i izvucem i zamenim dzek, ali zvucnici su stari 15 godina sigurno, tako da i nije neka steta, mada su savrseno sluzili, Sonic Gear Evo 5 Pro su u pitanju.
Sta uzeti sada? Sobica mala, izolacija u zgradi naravno nikakva, cujemo se s komsijama kako disemo, tako da ne mora nista besno i jako (mada bih voleo), ali da bude kvalitetno, za nekih 10-15 hiljada, da su 2.1.
 
Posto mi je macka pokidala kabal od jednog zvucnika, zapravo kako je protrcao, povukao je kabal iz vufera i jedna od igli se polomila i ostala u vuferu. Mozda bih i mogao da ga rastavim i izvucem i zamenim dzek, ali zvucnici su stari 15 godina sigurno, tako da i nije neka steta, mada su savrseno sluzili, Sonic Gear Evo 5 Pro su u pitanju.
Sta uzeti sada? Sobica mala, izolacija u zgradi naravno nikakva, cujemo se s komsijama kako disemo, tako da ne mora nista besno i jako (mada bih voleo), ali da bude kvalitetno, za nekih 10-15 hiljada, da su 2.1.
Ako ti ne smeta da zvucnici nemaju zicani kontroler i ulaz za slusalice mnogi su preporucivali microlab fc330, meni su nekako sateliti glomazni, a jos bitnije memaju daljinac koji moze da se stavi na sto nego mora stalno grbavljenje ispod stola da se cacka vufer. Ja bi mozda za tu kintu uzeo logitech z533, mada sam citao da se dosta ljudi zale na zujanje samog vufera kad se iskljuci, slican problem i sa z333 modelom. Ja sam zbog pistanja skoro vratio microlab m200, to je bilo nepodnosljivo pistanje, narocito pri nizoj jacini zvuka, tako da i to treba gledati jer se mozda to ne racuna kao kvar kod reklamacije kao na primer pistanje zavojnica kod grafickih kartica.

Kako su te sluzili ti sonicgear? Ja sam skoro pitao za morro x5 model, znam da nisu isti zvucnici ali je isti proizvodjac i slicne jacine. Da li je bas bio dovoljan na njima i da li je solidan zvuk?
 
Ako ti ne smeta da zvucnici nemaju zicani kontroler i ulaz za slusalice mnogi su preporucivali microlab fc330, meni su nekako sateliti glomazni, a jos bitnije memaju daljinac koji moze da se stavi na sto nego mora stalno grbavljenje ispod stola da se cacka vufer. Ja bi mozda za tu kintu uzeo logitech z533, mada sam citao da se dosta ljudi zale na zujanje samog vufera kad se iskljuci, slican problem i sa z333 modelom. Ja sam zbog pistanja skoro vratio microlab m200, to je bilo nepodnosljivo pistanje, narocito pri nizoj jacini zvuka, tako da i to treba gledati jer se mozda to ne racuna kao kvar kod reklamacije kao na primer pistanje zavojnica kod grafickih kartica.

Kako su te sluzili ti sonicgear? Ja sam skoro pitao za morro x5 model, znam da nisu isti zvucnici ali je isti proizvodjac i slicne jacine. Da li je bas bio dovoljan na njima i da li je solidan zvuk?
Microlab nemaju bluetooth, to mi je bas smor.
Inače sam pikirao Logitech Z407, nahvališe ih svuda, tako da ću verovatno njih uzeti, mada stvarno nisam pametan.

Što se Sonic Gear tiče, prezadovoljan sam, ali ja stvarno nisam neki ne znam kakav korisnik. Meni je jedino smetalo od početka taj potenciometar što zvuk nikako da krene dok se ne pojača malo više, što je sad vremenom došlo na tipa nekih 40%, ali dobro, star je dosta.
Ovako je super, jak bas, visokotonci nisu zviždali. E sad, ja ih nikad nisam nesto jako odvrnuo da čujem distorziju, ali do tih nekih 50% jačine su bili više neko ok.

Isto sam i njih razmišljao da uzmem, evo 9 br, nem pojma
 
@psychofedex čemu dupliranje pitanja?
 
@psychofedex čemu dupliranje pitanja?
Zato što sam prvo postavio ovde pa sam skontao da je "šta da kupim" tema prikladnija
 
Zdravo @lepi kokan, ima li nekih boljih 2.1 od fc330 do 200e? Procitao sam celu temu i samo njih preporucujes :D
 
ne preterujmo.
ti zvučnici vrede manje od 100e a dok sam ih preporučivao su koštali ispod 60.
(a zaista su veoma dobri, bolji od svih ostalih FC)

onda se desila korona, zombi apokalipsa i svet se izvrnuo tumbe.

za 200 evra kupi dve dobre polovne kutije na kp, i D-class amp (većina njih ima i bluetooth) i vozi mile.
 
Microlab FC530U
ne preterujmo.
ti zvučnici vrede manje od 100e a dok sam ih preporučivao su koštali ispod 60.
(a zaista su veoma dobri, bolji od svih ostalih FC)

onda se desila korona, zombi apokalipsa i svet se izvrnuo tumbe.

za 200 evra kupi dve dobre polovne kutije na kp, i D-class amp (većina njih ima i bluetooth) i vozi mile.
Na sinm*** sam ih nasao za nesto manje od 10 hiljada sto je cini mi se vise nego prihvatljiva cena, fc330 su 7k. Sad koliko je to pouzdana radnja, to je pitanje za drugu temu.


mod: nisu dozvoljeni linkovi ka prodavnicama
 
Poslednja izmena od urednika:
fc330 su isplativi.
i bolji
 
fc330 su isplativi.
i bolji
Jasno. Definitivno je pao izbor na Microlab, 99% fc330, vec su mi u korpi, ali sad videh FC570BT, imaju BT sto mi je mnogo primamljivo. Za nijansu skuplji od FC530U a nesto malo ispod 3k skuplji od fc330. Gledajuci kvalitet, ne cenu, da li su 330 i dalje bolji?
 
oui
 
Zdravo @lepi kokan, ima li nekih boljih 2.1 od fc330 do 200e? Procitao sam celu temu i samo njih preporucujes :D
Za 200e imas sigurno bolje, sto zvucnike sto soundbar, ti su ok do 60-70e plafon mada i to samo ako ne trazis jacinu vec samo cistocu. Da citiram sam sebe
Uzeti FC330, utisak tja, onako, mozda malo kvalitetniji zvuk od G25, glasnoca isto malo veca iako navodno imaju cak 20W vise. Kablovi prekratki, pojacavanje (celog sistema) jako tesko ide, ne znam da li ce se razraditi ili da reklamiram ili otvorim da pogledam.
Definitivno ovde nesto ne valja, na 100% pojacani, 50% bas, 100% npr. YT i 10% Windows = jedva se cuju. Na 20% je vec dosta bolje ali npr. treba im 50-55% da daju zvuk iste jacine kao npr. ovi https://www.itsvet.com/zvucnici_altec_lansing_vs3151r-pdaa1-35.i?id=116 na 30%. Prakticno tek malo jaci od https://www.itsvet.com/zvucnici_blueberry_sw_g25-pdaa1-35.i?id=373 i https://www.itsvet.com/zvucnici_microlab_m300u_bt-pdaa1-35.i?id=1745. Jedino ako se drasticno pojacaju izmedju 50-100% ali to jos nisam probao.
E da, i bas "pukne" kad se gase

Ekvilajzer obavezan i neki bolji izvor zvuka (nisu nesto na laptop/desktop izlazu ili sa telefona). 530U su valjda isti kao 330 samo imaju daljinski a 570BT su losiji, taj bluetooth je verovatno kao oni kineski PCB ili USB od 2-3$
za 200 evra kupi dve dobre polovne kutije na kp, i D-class amp (većina njih ima i bluetooth) i vozi mile.
Koji D class amp sa sve bt, to samo kosta skoro 200e
 
e, moja anteno... slabo si ti to proučavao...
 
Dosta siromašan izbor za 2.1 a cene skočile u piz mat. Imao sam altec vs2421 13 godina, jednom popravljane i sad izgleda otišlo napajanje i skupa popravka a nema ko ni da popravi. Da bi uzeo iole nešto na tom nivou teba bar 10-15k a i tad je pitanje dal bi mogli da pridju altecu a da imaju žični daljinac i ulaz za sluške. Z333 i z533 imaju problem sa zujanjem kad se isključe pa se aj kockaj s tim da ti zapadne tako nešto.

Od ovih jeftinijih sam gledao sonicgear morro x5 al mi mali sateliti od 2" ne ulivaju poverenje iako je deklarisana jačina solidna. Ovo ostalo mi deluju ko prdavci xD. Gledao da uzmem isti altec što sam imao na kp, jedan traži 45e za decenijskog polovnjaka, drugi izgoreo po glave traži 8k, bez ikakve garancije koliko će to još da šljaka jer je maksimalno izraubovano do sad.
 
@antena

nesto ti nije u redu bilo sa FC330, nema sanse da ih toliko pojacas a da se cuju tiho
 
Probao jos 2 u radnji, isti slucaj bio (sem tezeg potenciometra). Tihi su bili na laptop integrusi, kad se pojacaju su ok ali nisu preterano glasni, kazem slabiji od pomenutog alteca i tek malo jaci od g25, tako da ili oni zakidaju na pojacalu ili lazu o jacini ili su ovi (altec i neo valjda) lagali da imaju manje
e, moja anteno... slabo si ti to proučavao...
Sta, amp ili da ima boljih PC/kucni bioskop zvucnika za 200e?
 
Poslednja izmena:
@lepi kokan
Pošto si upućen u D class pojačala sigurno bolje od mene, a svakako nema odgovora u temi koju sam postavio u delu "šta da kupim", brzo pitanjce ovde. :)
Razgledao sam malo, pa samo da potvrdim - da li bi Fosi Audio BL20A/C pojačalo bilo dovoljno da pogura bez problema 2x Sony SS-BX7 zvučnike? Bitna je snaga i cena, a kvalitet zvuka je sekundaran.
 
da li bi Fosi Audio BL20A/C pojačalo bilo dovoljno da pogura bez problema 2x Sony SS-BX7 zvučnike? Bitna je snaga i cena
Ti Sony zvučnici su od mini linije i bilo koje pojačalo može da ih pokrene (o kvalitetu zvuka neću ništa reći jer ih nisam čuo).
Fosi sigurno može da ih pogura bez problema, samo je upitno za koliko možeš da nabaviš Fosi (na Ali-ju je 63+22 evra za šiping), za manje para moše da se nabavi nešto polovno na KP.
 
Cekamo kokana da nam otkrije ta d class pojacala sa (krstenim) bluetoothom, ja najjeftinije sto sam nasao je 100-120€ a i to je pitanje (lutrija) da li nisu obicni SBC (razliciti komentari po amazonu, aliju, forumima)
 
Ti Sony zvučnici su od mini linije i bilo koje pojačalo može da ih pokrene (o kvalitetu zvuka neću ništa reći jer ih nisam čuo).
Fosi sigurno može da ih pogura bez problema, samo je upitno za koliko možeš da nabaviš Fosi (na Ali-ju je 63+22 evra za šiping), za manje para moše da se nabavi nešto polovno na KP.
Jeste, od mini linije su, ali je ona uništena u poplavi, pa sad imam samo te zvučnike + još jedan par od nekud. :)
Nije problem polovno na KP, ali ima toliko toga, a znanje mi je ograničeno na tom polju. :)

Koliko vidim neka ok (po mojoj proceni) polovna pojačala su oko 40-50€, ali starosti od 15 do 30+ godina, pa je možda taj Fosi bolja varijanta, kao nov uređaj.
To je nešto što će više drndati klinci, a mi matorci manje, pa mi novo deluje bolja varijanta, ako ništa, zbog BT-a.
 
To je to, anteno. Sto Eur za D klasu, Sto za polovne kutije, i svi zadovoljni.

I da, "kršteni" bluetooth ne postoji. Čak ni ako ide sa prigodnom nalepnicom "aptX lossless"
Kršteno je samo što ide kroz žicu. Pravoslavno.
 
Hmm, ne znam bas, kako soundbar, bluetooth sluske pa i poneki boombox (ili kako vec zovu one prenosne zvucnike) rade bolje od onih usb/pcb adaptera za kola i budzenje starih risivera, bice da tu ima vise nivoa i kvaliteta i latencije...
 
Nemaju daljinski.
Ja 330 koristim na tv-u. Izvor zvuka je eon box, povezan optikom sa fiio taishan dac i odatle na zvučnike.
Volume control radim preko daljinskog od eon box-a.
Eon box--(toslink)--DAC--zvucnici ili Eon box--(HDMI)--TV--(toslink)--DAC--zvucnici?
 
zamolio bih da se držimo teme. tema nisu kombinacije poput D-class pojačala i pasivni zvučnici
 
Eon box--(toslink)--DAC--zvucnici ili Eon box--(HDMI)--TV--(toslink)--DAC--zvucnici?
U vreme kada sam pisao post koji si citirao bilo je Eon povezan optikom na dac pa odatle na zvučnike. E sad u međuvremenu sam uveo u stan i mts kablovsku koja ima svoj box a imam i roku express streaming player pa sam morao da povežem tv optikom na dac pa posle na zvučnike a zvuk do tv-a dolazi preko hdmi kabla (svaki box/uređaj ima svoj).
 
Pojačavam/smanjujem zvuk na eon/mts boxu. Jedino me zeza Roku pošto nema volume tastere pa tu moram da podesim zvuk preko potenciomera na zvučniku.
 
Nazad
Vrh Dno