Šta je novo?

~PC~ Sim-Racing ~PC~

Jel ima neki domaci server za GTR2, GTR? Ili bar ako neko od vas vozi online pomenute igre...
 
ovako ...

GTR skoro pa da više niko ni ne vozi ... mislim da je LOBBY još uvek aktivan , ali ne verujem da još uvek neko to vozi ... jednostavno , svi su prešli na GTR2

GTR2 je još uvek u punoj snazi , ali više kao "stvar" za ozbiljnije lige i slično ... u principu postoji jedan (koliko ja znam) domaći "server" na jednoj od NK "mašina" , ali ne znam dali je trenutno aktivan ... inače bi tu trebala da se priprema domaća "NK Competition" ekipa za nastup u Sim-Challenge ligi (trenutno najjača GTR2 , a možda i globalno najjača liga na NET-u) ... pa probaj

srećno ...
 
Slozzio bih se sa goranom za GTR i GTR2.
GTR-lobby je uglavnom prazan.
GTR2- uglavnom hardcore serveri. Mada za GTR2 postoji jedan dobar mod, Power&Glory mod. Konverzija GTLegendsa u GTR2. Faktichki sa jednom simulacijom imate dve. Jedino shto ne znam kakvo je stanje sa serverima. Nema ni jednog srpskog servera. Kao shto kazze Soko, cena u supermarketima 1000 dinara.
GTLegends-uvek pun lobby. Josh uvek postoji mnoshtvo atraktivnih liga i casual trka. Za svakog po neshto. Nema ni jednog srpskog servera(vidjao sam BIH). Cena u supermarketima 800 dinara.
Race07-pun lobby, takodje dosta atraktivnih trka i liga na stranim serverima. Sa demo igrom se dobija tri automobila i tri staze. Ne znam kakvo je stanje sa serverima. I full i demo se distribuirarju preko Steam-a. Nema u domatjoj ponudi, kao ni domatjeg servera
Za LFS netju da lupam, poshto odavno nisam vozio :(

Sve ove nabrojane igre (osim demo izdanja) ne rade online bez originala

rFactor-Lobby uvek pun sa mnoshtvom razlichitih modova. Mozze se igrati sa "srpkom" verzijom igre. Jedini domatji server je dignut od strane Nacionalne Klase. Nema igre u ponudi domatjih distributera.

Da se razumemo, razlog shto sam ovo napisao je zbog toga, shto je (bar meni) online naj zanimljivije. Slazzem se sa chinjenicom da ima wreckera. Ali je njihob broj znatno redukovan sa simulacijama koje se platjaju. Nema puno njih koji daju pare da bi se lupali. Takodje nema puno njih koji su dali pare da bi ih neko lupao, tako da vetjinom sluchaja admini na serverima to reshavaju expresnim banom.

Chak i oni koji nemaju nishta od analognih kontrolera mogu da probaju neku trku u Race07 ili rFactoru, naravno sve dok biraju neki od modova sa prednjom vuchom. U princpu mozze i GTL sa tastaturom ali ako nabodete neki server sa ukljuchenim pomotjima. HSto u ovom sluchaju vazzi i za RWD modove u rFactoru.

EDIT: Eh da, kao shto Ji4tze kazze tu je M3 Challenge, koji je potpuno besplatan ali sadrzzi samo dotichni automobil i Nurburgring u dve varijante. Potoji josh i NetKar pro koji je hardcore, skup i zaista u najmanjoj meri zastupljen medju sim-racerima
 
Poslednja izmena:
GTR2 Mods

SimBin/Blimey sims all in GTR2

Dakle, kao shto Perce reche, moguce je ubaciti automobile iz GTL-a u GTR2. Takodje postoje i modovi koji ubacuju automobile iz WTCC Race-a i BMW M3 Challenge-a.
Shto se fizike tiche, rekao bih da je identichna kao iz originalinih igara.
Samo Power & Glory je doradjen i moram priznati vishe mi se dopada fizika iz P&G moda nego iz originalnog GTL-a


A sad modovi i linkovi za DL :


WTCC06/WTCC87/Mini [Race the WTCC Game covert]



>>DL<<

BMW M3 challenge [Potrebna registracija na sajt]



>>DL<<

Power & Glory 1.02 [GTL convert, vishe automobila u nekom od sledecih verzija]



>>DL<< [Problem je shto instalacija ovog moda zahteva GTLegends disk. Mozhe i "narodna" ver. samo da je mo***van image]

BMW M3 E30 1987 [Ovaj BMW dolazi uz prvi mod iz post-a. Razlika je u tome sto ovaj BMW ima mnogo bolje uradjen cockpit i zvuk overall. Mod je standalone(nezavisan od moda iz prvog posta) i samo jedan model se moze izabrati]



>>DL<< [Takodje potrebna registracija]



WTCC06/WTCC87/Mini i P&G modovi se ubacuju preko klasichnog installera. Dok preostala 2 se prekopiraju u root igre(GameData preko GameData). Uostalom, postoji readme ... pa eto. :)
 
šta da ti kažem , to je "večiti" problem sim-racinga , a ni u "rial_lajf" situacija nije ništa bolja ...

uvek ima daleko više problema tamo gde je i gužva najveća , a to je u sredini grida , bilo uvek i ostalo ... uvek imaš najviše osrednjih vozača , bilo u virtuelnom ili u stvarnom svetu ... i AI-ja takođe imaš uvek samo par brzih , a ostalo prosek ...

jedino rešenje koje je ikad postojalo za te stvari je ENTUZIJAZAM ... trening , trening , i samo trening ... ko što ti reče Soko ... kad si par sekundi brži od ostalih , jednostavno ćeš i zaboraviti na te probleme ... što si brži pre ćeš se izdvojiti iz "gomile" , a i online vozači uglavnom što su brži imaju i više respekta prema ostalim vozačima ... dakle ako si sam sebe "osudio" da voziš u "gomili" , bilo u RL ili u virtuelnom , sudbina ti je uglavnom ista ...

hvala na savetu (iako je ocigledan), jednostavno vozim iz zabave, ako postanem nesto extra dobar i pocnem da ih prestizem, ukljucicu i damage. U pravom zivotu umem da vozim kola, do duse nisam vozio ferari, ali sam imao svakakvih "izazova" prouzrokovanih svojom licnom greskom i mogu reci samojedno - ovo nema veze sa zivotom, a ne sa simulacijom....Nemate vi pojma koliko je tesko kontrirati autu koji pocinje da klizi u spin, imate osecaj da ce ruke da vam otpadnu u jednom momentu, ako njega izvadite - sve je ok, imate sanse, a ove igre to prastaju samo tako iako imate maltene direct drive...U realnoj situaciji....ufff....140 u krivini zahteva i kondiciju i vezbu, ove simulacije nisu blizu ni jednog ni drugog.

edit: ovo su samo dobre simulacije kocenja na vreme i nista drugo. Ostalo bi vam kidalo ruke u ovim kolima, cupa i u kartingu, a kamoli u ferariju
 
Poslednja izmena:
@ mgoran, Ji 4Tze, perce, rajke:
Hvala vam svima na brzim i opsirnim odgovorima, kao i linkovima za DL :wave:
Neke od pomenutih igara igram (vozim) vec neko duze vreme, i naravno sve su originali, a voleo bih da se oprobam i medju domacim vozacima, jer me malo smara da stalno vozim na stranim serverima ;) a i dalje ima ljudi koji namerno kvare trke.

Od pomenutih, imam, GTR, GTR2, RACE 06, RACE 07 Demo i M3. A GTL jurim vec skoro godinu dana, i evo tek sam ga sad nasao :banana:

M3 sam vozio sa nekim sa foruma NK (cini mi se Soko ili SaS, ali mozda i gresim), ali vrlo brzo je server ugasen ili prosto nije radio kad sam vozio online.

Pozz, pa se vidimo na nekom od servera :)
 
Poslednja izmena:
U pravom zivotu umem da vozim kola, do duse nisam vozio ferari, ali sam imao svakakvih "izazova" prouzrokovanih svojom licnom greskom i mogu reci samojedno - ovo nema veze sa zivotom, a ne sa simulacijom....Nemate vi pojma koliko je tesko kontrirati autu koji pocinje da klizi u spin, imate osecaj da ce ruke da vam otpadnu u jednom momentu, ako njega izvadite - sve je ok, imate sanse, a ove igre to prastaju samo tako iako imate maltene direct drive...U realnoj situaciji....ufff....140 u krivini zahteva i kondiciju i vezbu, ove simulacije nisu blizu ni jednog ni drugog.

edit: ovo su samo dobre simulacije kocenja na vreme i nista drugo. Ostalo bi vam kidalo ruke u ovim kolima, cupa i u kartingu, a kamoli u ferariju

Slazem se delimicno sa tobom, ali u simulaciji se treniras kako i na koji nacin da sto brze, odnosno kvalitetnije prodjes neku krivinu uz sto manje habanja gume. A to samo kasnije probas da primenis i u pravom zivotu, naravno sa dozom rezerve.

A to da je ferrari teze voziti nego neki obican auto mislim da nema bas puno rezona. Taj auto je pravljen da se sa njim trkas, a svaki trkacki auto ima jako precizan sistem upravljanja, za razliku od normalnih kola, i bas iz tog razloga je jedan takav auto, lakse voziti nego neki standardni BMW. U prevodu, pre ces se izvuci iz nezgodne situacije u sportskom automobilu, nego u obicnom. :wave:

ps. Jel ces pre u kartingu osetiti limit, odnosno trenutak kad pocne da ti bezi, ili u svojim kolima koja vozis svaki dan? ;)
 
hvala na savetu (iako je ocigledan), jednostavno vozim iz zabave, ako postanem nesto extra dobar i pocnem da ih prestizem, ukljucicu i damage. U pravom zivotu umem da vozim kola, do duse nisam vozio ferari, ali sam imao svakakvih "izazova" prouzrokovanih svojom licnom greskom i mogu reci samojedno - ovo nema veze sa zivotom, a ne sa simulacijom....Nemate vi pojma koliko je tesko kontrirati autu koji pocinje da klizi u spin, imate osecaj da ce ruke da vam otpadnu u jednom momentu, ako njega izvadite - sve je ok, imate sanse, a ove igre to prastaju samo tako iako imate maltene direct drive...U realnoj situaciji....ufff....140 u krivini zahteva i kondiciju i vezbu, ove simulacije nisu blizu ni jednog ni drugog.

edit: ovo su samo dobre simulacije kocenja na vreme i nista drugo. Ostalo bi vam kidalo ruke u ovim kolima, cupa i u kartingu, a kamoli u ferariju
Ova tema nije zamisljena da se u njoj raspravlja o realnosti. I zato necu pisati opsirni odgovor koji mi je na umu.
Reci cu ti samo 2 stvari:
- prosek godina u domacim ligama u organizaciji NK je ~28g. Sta mislis ima li medju njima ljudi koji znaju da voze. (pazi to je prosek)
- o kartingu mozes procitati na nasem forumu (necu da reklamiram, snaci ces se vec) a tamo ces videti i vremena koje smo postizali sad u nedelju, po mokroj a posle i po suvoj stazi.
 
@BOX85

vidim da te zanima GTL , po meni još uvek najzanimljivija simulacija , koja itekako ima šta da pruži online ...

grupa entuzijasta (uglavnom nemaca) nezadovoljna NEpodrškom "igre" od strane samog izdavača se samoorganizovala i osnovala online zajednicu poklonika ove simulacije ... pristup je potpuno slobodan , zahteva klasičnu registraciju na matičnom sajtu , a jedini preduslov za ulazak na servere je da se ima instalarana kompletna baza dotatnih staza i automobila , što mislim da je trenutno oko 5 giga , ali zato postoji perfekto urađen instaler koji sve to odradi automatski za jednu noć ... ovo automatski u startu odstranjuje "vrekere" i ostale željne instant "destrakšn" zabave ... trenutno mislim da ima 5 servera , a četvrtkom i nedeljom su "glavne" trke , gde se napuni bar po dva servera sa po 28 vozača ... konkurencija je vrhunska , tu ćeš naći neke od najbržih GTL vozača ... nadam se da ćeš uživati
 
ok, izvunjavam se svima na skretanju sa teme.

@box85:

nisam rekao da je ferari teze voziti nego neki obican auto, to ne bi imalo smisla posto se skroz drugacije vozi. Teze ga je voziti kao obican auto, ono, po gradu, 60, parkiranje :d
 
@BOX85

vidim da te zanima GTL , po meni još uvek najzanimljivija simulacija , koja itekako ima šta da pruži online ...

grupa entuzijasta (uglavnom nemaca) nezadovoljna NEpodrškom "igre" od strane samog izdavača se samoorganizovala i osnovala online zajednicu poklonika ove simulacije ... pristup je potpuno slobodan , zahteva klasičnu registraciju na matičnom sajtu , a jedini preduslov za ulazak na servere je da se ima instalarana kompletna baza dotatnih staza i automobila , što mislim da je trenutno oko 5 giga , ali zato postoji perfekto urađen instaler koji sve to odradi automatski za jednu noć ... ovo automatski u startu odstranjuje "vrekere" i ostale željne instant "destrakšn" zabave ... trenutno mislim da ima 5 servera , a četvrtkom i nedeljom su "glavne" trke , gde se napuni bar po dva servera sa po 28 vozača ... konkurencija je vrhunska , tu ćeš naći neke od najbržih GTL vozača ... nadam se da ćeš uživati

Ovu prichu potvrdjujem od rechi do rechi. Odlichne trke se odvijaju na Altbierbude serverima. Poprilichno fer i korektno. Uglavnom vlada moto "Ako nekog okrenesh ili izbacish sa staze, stani. Sachekaj da se vrati i propusti ga". Mada se nadju i oni koji bash i ne haju za to. Ja trenutno uchestvujem u jednoj engleskoj GTC-65 ligi. Takodje izuzetno fer i korektne borbe. Vozi se svake druge srede, i ostalo je josh 4 trke do kraja. U svako doba se mozzesh prijaviti ako hotjesh ;)
 
Mozhe li GTR2 da se igra online sa narodnom verzijom? Hamachi ... anything?
Ako mozhe, da li je neko zainteresovan za par trka ... onako probno, malo ... :)
 
Mozhe li GTR2 da se igra online sa narodnom verzijom? Hamachi ... anything?
Ako mozhe, da li je neko zainteresovan za par trka ... onako probno, malo ... :)

Mozze preko hamachija a jaaaako teshko i nimalo komtno online. Iskreno, ne vredi se zezati sa time. Meni je drugar uzeo original pre dva dana u tempu za 1000 dinara ;)
 
ChampCar_Mod_GTR2

[youtube]tLAs6gH_1Kg[/youtube]

[Izvinjavam se na iritantnom zvuku, neshto mi brljavi Fraps. Stishajte zvuchnike! :D]

LM, mod se pojavio juche. Ako neko zheli link, postavicu nema problema. :)
 
pa daj da djipamo formulu, sto pitas uopste :D

i lakse malo sa tim volanom :D
 
pa daj da djipamo formulu, sto pitas uopste :D

E'o ...

> ChampCar Lola 2005-2006 for GTR2 <

> HiRes SkinPack < [Nije neophodno}


Install: GameData preko GameData.
Tip: Da bi tochkovi bili vidljivi uraditi sledece:

X:\GTR2\UserData\Ime\Ime.PLR - otvoriti notepadom i promeniti Wheels Visible In Cockpit="0" na 1. Dakle ovako da izgleda: Wheels Visible In Cockpit="1"

i lakse malo sa tim volanom :D
Posle 10-15 krugova ruke vishe ne osecam, iako je FF na Low :D:d
 
Poslednja izmena:
hvala :wave:

a cekaj, jel skidam samo ovaj ili onaj, ili skidam prvo ovaj od 100mb pa onda hi-res pack ?
 
Poslednja izmena:
koja ce ovo lolcina da bude sa gamepdom :D Jedva i ova "normalna" kola vozim (do duse traction sam morao da vratim na high, nema sanse gamepadom voziti i izbegavati spinove :S: )
 
@gx-x
Ne morash da skidash HiRes pack ako neces. Dovoljan ti je samo osnovni MoD, onaj od 100 Mb. :)

Pa pise da nije neophodan... > HiRes SkinPack ... jeli a na kom serveru ce moci da se igra... obozavam da vozam formule... volan mi neodgovar pa vozim sa gamepadom...

Pojma nemam za servere jer imam "narodnjaka", verujem da ih ima. Povremeno igram u LAN-u (lokalna mrezha) kad nadjem zainteresovane. Uglavnom igramo sa stock kolima, jer su formule malo tezhe za gamepad (sve pomoci na off osim automatskog kvachila).
Mislim, mozhe da se savlada al' (dosta si sporiji) ... Najbolje je popaliti par pomoci i izbeci frustracije :D

Ima dosta modova sa raznoraznim klasama formula. Ocete linkove? :D:d:p
 
Ne volim open wheelere ali kazu l(j)udi da je najbolji GP79 mod. Kad se savlada tvrde da je "pure joy". Kako bi to izgledalo sa ukljucenim pomocima, ne znam. Mozete da probate, bez volana i ne pokusavajte da ih iskljucujete sa ovim modom.
Jedina formula koja me potpuno kupila je Formula BMW. Dosta je laka za voznju nekim normalnim tempom. Za vrhunska vremena vec treba zadrzati brzinu a to vec trazi neke dodatne vestine. Jako je slaba pa tesko ubrzava kad se mnogo uspori.
Postoji i F1 1955 mod koji su mnogo hvalili. Nisam ga ni probao pa ne mogu nista da kazem o njemu.
Ranije sam dosta vozao GP2 mada mislim da bi bez volana bilo pretesko posto dosta eksplozivno razvija snagu pri kraju obrtomera.
Od modernih F1 modova izbegavajte FSONE. Dzabe baceni megabajti. Dobri su stari CTDP (nova sezona nikako da izadje), i F1 BMW koji je izdao sam ISI.
Evo zbir svih open wheeler modova vrednih pomena:

http://www.rfactorcentral.com/list.cfm?cat=Cars&type=Open Wheelers
 
koja ce ovo lolcina da bude sa gamepdom :D Jedva i ova "normalna" kola vozim (do duse traction sam morao da vratim na high, nema sanse gamepadom voziti i izbegavati spinove :S: )


I ja isto vozim sa traction control-om... ali sto ti kazes da ce biti lolcina voziti gamepad-om, meni sasvim normalno radi, samo sto je mnogo velik sensitiviti kontrola, nego pre je bio server nacionalne klase, al neznam sta bi sa njim nisam odavno vozio na netu, problematican net, ali sad od kada je provajder stavio opremu na 5ghz moglo bi da se vozi... dal bi neko hteo preko hamachija, lako se napravi mreza...

E da bez high res pack-a, jadno izgleda formula, moracu da probam taj high res pack./..
 
Poslednja izmena:
I ja isto vozim sa traction control-om... ali sto ti kazes da ce biti lolcina voziti gamepad-om, meni sasvim normalno radi, samo sto je mnogo velik sensitiviti kontrola, nego pre je bio server nacionalne klase, al neznam sta bi sa njim nisam odavno vozio na netu, problematican net, ali sad od kada je provajder stavio opremu na 5ghz moglo bi da se vozi... dal bi neko hteo preko hamachija, lako se napravi mreza...

E da bez high res pack-a, jadno izgleda formula, moracu da probam taj high res pack./..

Pa radi i meni normalno samo bez tractiona se cesto okrecem posto ne umem da kontrolisem pecurku za skretanje toliko fino pa je onda slucajno cimnem full levo pa desno i ... i... levo i kraj :D Inace, meni se sensitivity cini premalim pa sam ga digo do panja, mozda je i to problem, ali opet, bez toga mi sporo skrece auto, i ovako slabo skrece, ko da je max ugao 20 stepeni, idem iza AI-a istom brzinom, on skrece, ja za njim pratim ga, on prolazi normalno ja ispadam sa staze :wall: poludeo sam par puta, umalo da zavrnem gamepad u zid :wall:
 
Pa radi i meni normalno samo bez tractiona se cesto okrecem posto ne umem da kontrolisem pecurku za skretanje toliko fino pa je onda slucajno cimnem full levo pa desno i ... i... levo i kraj :D Inace, meni se sensitivity cini premalim pa sam ga digo do panja, mozda je i to problem, ali opet, bez toga mi sporo skrece auto, i ovako slabo skrece, ko da je max ugao 20 stepeni, idem iza AI-a istom brzinom, on skrece, ja za njim pratim ga, on prolazi normalno ja ispadam sa staze :wall: poludeo sam par puta, umalo da zavrnem gamepad u zid :wall:

Ja nisam ni dirao sensitivity, probao sam da ga napravim da preciznije ali ako ga pojacas do kraja jos vishe postaje neprecizniji... trenutno imam genius g12... neznam kako ce se ponasati logitech koji mi sutra stize...
 
pa nekako kontam da mora biti bolji. Druga je klasa...

edit: gas mi savrseno radi, tj. lepo ga doziram po potrebi i drzim kad je potrebno ali je skretanje sa gamepadom arhaicno, sto je i normalno, mislim, imas 0.5cm levo i desno da simuliras 900 stepeni...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno