Šta je novo?

~PC~ Sim-Racing ~PC~

mgoran

Slavan
Učlanjen(a)
17.11.2004
Poruke
186
Poena
319
pošto se već neko vreme ovde na forumu PC-sim-racing prikazuje na "raznorazne" načine , došao sam na ideju da napravim jedan topic koji će verodostojno prikazati ovu oblast razonode na PC-ju ...

dakle , poenta je da se ljudima koji nisu baš upućeni u ovu oblast to prezentuje na jedan realan i zanimljiv način , čini mi se da za sada to nije slučaj ...

i zamolio bih , bez PC-vs-Console ili ISI-vs-LFS flejma , ako imate nešto konstruktivno na temu približavanja sim-racinga širokim narodnim masama topic je otvoren , pa izvolite ...

:type:
 
cadwell Park, sjajna staza. :)

Edit: Mada vishe preferiram Golf I :wave:
grab000zf3.jpg
 
Poslednja izmena:
Meni je zvuk snimljen FRAPS-om jedva čujan.
(Imam registrovanu verziju FRAPS-a). Sve sam pokušao - al' ne vredi.

Nego, zanima me da li vozite više simulacija? Ili se specijalizujete za jednu? Ja, na primer, nema šanse da (dobro) vozim i LFS i GTR2. Ili jedno ili drugo.
 
Evo i od mene nesto, sa prve trke ovogodisnjeg Sampionata Srbije u LFS-u sa Formulom BMW (FBM)..

[YOUTUBE]-n5d22X82Ss[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni je zvuk snimljen FRAPS-om jedva čujan.
(Imam registrovanu verziju FRAPS-a). Sve sam pokušao - al' ne vredi.

Nego, zanima me da li vozite više simulacija? Ili se specijalizujete za jednu? Ja, na primer, nema šanse da (dobro) vozim i LFS i GTR2. Ili jedno ili drugo.

Uglavnom vishe. Ja konkretno rFactor, GTLegends i Race07(sve online). Dosta ljudi je orjentisano ka rFactoru, poshto sa njim mozzesh kako hotjesh online, dok za ostale simulacije treba imati originale. Pomenuo bih samo da GT Legends mozze da se kupi kod nas za cca 800 dinara. Vredi svaku paru :)
 
Dobro funkcioniše taj FreeTrack . . .
 
Evo i od mene. Prvi test DIY tracking uredjaja ...

Choveche, izmedju GTR2, GTL, rFactor-a, i Race-a je prava shpanska serija. :D Sve igre su povezane jedne s' drugom shto se modova, staza, utlitiz-a, itd. tiche. Iako ne igram rF siguran sam da je ovo konvert WTCC-a iz Race 07. Identichan E90(WTCC mod) imam u GTR2. I da, mnogo je gotivan zvuk tog auta. :)


Jedan sjajan video iz GTR2 :

[youtube]QKdeD43217Y[/youtube]
 
Poslednja izmena:
GTR Evolution announced


gtrevoreleasespotig6.jpg



SimBin Studios AB today announced the forthcoming release of GTR Evolution.
In addition to many other tracks, players of GTR Evolution will drive the modern version of the monumental track of Nürburgring Nordschleife along with the Nürburgring GP layout. Dubbed “The Green Hell” by racing legend Jackie Stewart, the track is revered and feared as the most difficult and treacherous track ever built.

“As the first PC game developer to get exclusive access to this track for reference, SimBin has been given a solid ground to work from and we hope that we will be able to give our fans a real hell, so to speak”, said Jay Ekkel with a smile, Producer at SimBin Development Team AB

GTR Evolution for PC comes with 22 GT car models in 3 different classes plus a selection of exclusive production cars. Further to this SimBin adds WTCC Extreme, tuned concept cars based on the FIA WTCC cars.

GTR Evolution will be available as a stand alone game including all RACE 07 content, all in all 49 unique cars in 12 classes with over 500 variations and 19 tracks in over 40 different layouts including the new and legendary Nürburgring Nordschleife. A GTR Evolution expansion pack for existing owners of RACE 07 will also be available.

“This is the biggest game ever from SimBin and a must have for all gamers and we hope that GTR Evolution will satisfy all race fans since it is packed with a broad variety of cars and new features that should attract the gamer that wants to have it all in one high quality game”, says Henrik Roos, CEO of the SimBin Group of companies.

Scheduled for launch in 2008, GTR Evolution is distributed by Atari in Europe

http://www.simbin.se/index.htm

gtrevomainvs7.jpg
 
Poslednja izmena:
mislim da je naziv teme losh. Znam na sta se misli, ali ocigledno nije svima bas najjasnije. Znas ono, igra u kojoj vozis auto simulira voznju automobila. Neke to rade na ovaj, a neke na onaj nacin. Vi ocete da se ovde prica, ili sta vec, o realnim simulacijima voznje (ili barem onima sto su priblizno realne) i tu nastaje zabuna.

E sad, kad sam vec tu, da pitam, jel se trke u GTR2 mogu nastavljati, tj voziti iz par sesija ? (ili bar skratiti ili i jedno i drugo) posto mi se ne vozi 2 i vise sati jednog te istog, makar ne odjednom. vozim GTR2 danas i nije lose (pre toga sam imao GTR legends koji mi se nije svideo zbog onih starudija od kola), vozio bih i dalje ali me te dugacke trke malo sputavaju u strpljenju za igru.

Inace, eto, ako nekom znaci, nisam neki fan "simulacija" ali GTR2 sa vecinom pomoci iskljucenih fino mogu da vozim gamepadom (analognim naravno) i nije uopste tezak za igru kolko neki misle. ako imate makar gamepad mozete se zabaviti ovom igrom. Grafika nije neka ali ni nema puno vremena da se gleda unaokolo :) Modeli kola su ok i ne kvare uzitak, igra lepo radi, a nije ni velika.

PS. nemojte sad da me flejmujete kako to "nije to" bez volana, znam celu pricu ali mi je ok i ovako. Imao bih sigurno bolja vremena sa volanom (posto je osetljivost pecurkice (za skretanje) u ovoj igri nenormalna cak i kad se skroz smanji) zbog preciznosti naravno, ali i ovako je zabavno :) (za sada)

:wave:
 
GTR2 ima, barem meni, totalno *****ski AI, ja u gužvi konstantvo strahujem od AI vozača. Ne volim da ponavljam trku, a često moram zato što me neko nerezonski čukne, pa me to smori . . .
I ne može se naštelovati ugao i ugaona brzina okretanja volana kada voziš na mišu.
LFS je moj favorit za dobro opuštanje - jeste da je i tu AI *****ski ali lakše izlazim na kraj s njima.
Inače svaku igru vozim bez ikakvih pomoći, na žalost, na tastaturi i mišu :S:
 
@gx-x
u GTR2 mozes nastaviti vec zapocetu trku, samo ides na opciju load last saved u eventu koji si prethodno snimio (npr u race weekend kad snimis na save, posle toga ides u glavnom meniju u race weekend i dugme u donjem desnom uglu, load last saved).
 
aha, znaci dace mi da nastavim trku, pretpostavljam da cu krenuti iz boksa...
 
Za mene su GTR2 i rFactor, vrhunac simulacije.
Kao i RBR za relije.
U GTR2 sam odvozao sve sampionate na semi-pro sa F575 i F360modena.
rFactor je savrseno radio pod Win Xp, u Visti nece, cak i sa Xp compat. modom.
 
Za mene su GTR2 i rFactor, vrhunac simulacije.
Kao i RBR za relije.
U GTR2 sam odvozao sve sampionate na semi-pro

na semi-pro nije više simulacija . . .
ima slajder u opcijama kojim definišeš nivo štete na autu.
Mada je GTR2 sjajna igra i sa korišćenjem pomoći - čak i svim pomoćima uključenim - mnogo je realnija nego bilo koja koja arkada.
 
Poslednja izmena:
pa znas kako, zahebi ti tu stetu kad te AI stalno roka, a medju sobom se jako retko rokaju...Ja za sada vozim sa iskljucenom stetom i svim pomocima (iskljucenim), sa ukljucenom stetom (u GTR2) AI mi pokvari kola za 10 krugova :(
 
A zasto vozite sa AI-em. Jako su glupavi, jako su spori i dosade mi posle 2 kruga.

Kako ti pokvare auto? Kada ih podesim na max, opet im bezim 1-2 sekunde po krugu. I da hoce namerno da udaraju, ne mogu kad su skroz iza.

Nabavi lepo rFactor. On moze da se vozi online sa srpskom verzijom. Dodji na neki server, najbolje na nas domaci dok ne pohvatas koji su dobri serveri, pa da vidis sta je zabava.

BTW GTR2 moze da se kupi za 10$, i mozes da trazis da ti puste e-mail-om samo kljuc. Ne mora da se placa shipping za disk. A ima i kod nas u supermarketima za 999 din.
 
Igrao sam ranije LFS on-line na demo serverima - međutim, imam strahovit problem sa netom (Beotel ADSL) - tako da sam digao ruke od toga.
Inače, i on-line vozači nisu ništa pametniji od AI. Brže voze krugove - to stoji, al' su podjednako "pogani".
 
zato sto vozim 20 minuta pa mi dosadi, nemam volan, a AI je ispred mene za 1 do 2 sec sto ce reci da sam uglavnom izmedju 10 i 20-tog mesta od nas 37 i da ne vozim bas najbolje i da me stalno neko cuka...
 
Igrao sam ranije LFS on-line na demo serverima - međutim, imam strahovit problem sa netom (Beotel ADSL) - tako da sam digao ruke od toga.
Inače, i on-line vozači nisu ništa pametniji od AI. Brže voze krugove - to stoji, al' su podjednako "pogani".

Zavisi na kojim serverima ;)
Na srpskim demo serverima cesto ima neko od admina pa se bezobrazna voznja i ostalo glupiranje odma nagradjuje ban-om.. dok je na licenciranim serverima vec druga prica, ima pocetnika, ali nema ljudi koji namerno unistavaju drugima trke, jer, wrecker nije bas toliko lud da plati za to.. ;)
 
Zato sam i preporucio domace, proverene servere dok se ne pohvata gde sve moze fino da se vozi. Naravno, nebitno u kojoj voznji, LFS ili rF. Domaci serveri su jako dobro nadgledani zato sto ih nema puno Znam iz iskustva, i sam sam bio admin na LFS serveru dok je bio na SBB-u.
krastavac, tako je, internet je dzungla pa tako i serveri, nebitno dali je u pitanju simulacija voznje, letenja, pucanja.....
 
zato sto vozim 20 minuta pa mi dosadi, nemam volan, a AI je ispred mene za 1 do 2 sec sto ce reci da sam uglavnom izmedju 10 i 20-tog mesta od nas 37 i da ne vozim bas najbolje i da me stalno neko cuka...

šta da ti kažem , to je "večiti" problem sim-racinga , a ni u "rial_lajf" situacija nije ništa bolja ...

uvek ima daleko više problema tamo gde je i gužva najveća , a to je u sredini grida , bilo uvek i ostalo ... uvek imaš najviše osrednjih vozača , bilo u virtuelnom ili u stvarnom svetu ... i AI-ja takođe imaš uvek samo par brzih , a ostalo prosek ...

jedino rešenje koje je ikad postojalo za te stvari je ENTUZIJAZAM ... trening , trening , i samo trening ... ko što ti reče Soko ... kad si par sekundi brži od ostalih , jednostavno ćeš i zaboraviti na te probleme ... što si brži pre ćeš se izdvojiti iz "gomile" , a i online vozači uglavnom što su brži imaju i više respekta prema ostalim vozačima ... dakle ako si sam sebe "osudio" da voziš u "gomili" , bilo u RL ili u virtuelnom , sudbina ti je uglavnom ista ...
 
Nazad
Vrh Dno