Šta je novo?

PaySend

Na Paysend ne možeš otvoriti račun, na kome ćeš držati/primati novac.
 
Ćao, ljudi. Imam pitanje. Prvi put sam slala novac preko Paysend-a (iz Nemačke) na karticu u Srbiji. Na Paysend-u je transakcija izvršena, sa računa skinut novac. Stigao SMS od banke u Srbiji da je kartica korišćena (kao kod plaćanja). Na app stoji kao rezervacija na kartici za taj iznos, takođe kao kad kupim nešto, pa nije odmah skinuto s računa. Zanima me da li sam nešto zeznula ili tako treba da izgleda? Na app stoji današnji datum kao datum kad je izvršena transakcija i piše Paysend GBR. Kartica na koju sam slala novac je vezan za dinarski i devizni račun, ali sam birala da prijem bude takođe u €.
Hoće li se olad pare pojaviti i da li će to leći na neki od računa ili ostaje samo na kartici? Kako mogu da koristim taj novac?
 
@NajliM ako banka kojim slučajem skine novac sa računa umesto da otkaže rezervaciju i rasknjiži je tako da ti novac na deviznom bude raspoloživ, kontaktiraj banku i obrazloži situaciju. Imali smo slučaj na forumu gde je prilikom povlačenja novca sa WebMoney-a jedan član otišao u minus kod bivše mts banke pa je zvao Poštansku štedionicu da to reše.
 
Ljudi, jeste vi koristili Paysend tako sto ste jednom poslali novac i to je to, izbrisali aplikaciju?

Skinuo app, poslao novac. Poslao im mail da podignem limit za slanje (pasos + izbod iz banke), kroz par minuta mi jave da je limit podignut.

Udjem u app ponovo, nesto htedoh u settings da pogledam i BAM, your account is temporarily frozen.

Imao neko problem? Napisah im mailove ali cekam odgovor i dalje. Ne verujem da ce to tako brzo.

Ono sto mi je zanimljivo jeste ovo u prilogu.

Takodje na sajtu im pise da podrzavaju slanje novca u Srb i iz Srb. E sad kako podrzavaju slanje novca iz Srb ako ne mozes imati acc u Srb?

PS: U redu, vidim sta im je taj Global account, al meni to ne treba, samo zelim da posaljem novac jos par puta.
Screenshot_2022-10-08-14-19-41-051_org.mozilla.firefox.jpg
 
Poslednja izmena:
Probao sam da se ulogujem u svoj acc, sve izgleda dobro. Imam dostupan limit za slanje (10k). Znam da ti nije od velike pomo'i, ali eto.
Pratim redovno r/finansije, tamo ljudi redovno prijavljuju korišćenje PS, nisam video da je iko prijavio problem.
Po mom iskustvu, PS support se javlja unutar jednog radnog dana.
 
Sredili su, javili se.
Poslao 1K eur sa kartice, proslo, drugi put (i jos par pokusaja) isti iznos, nije proslo. Kaze mi probajte drugu karticu. Kapiram da je u pitanju limit kartice. Probacu sutra.
 
U februaru sam slao 110€ i toliko mi je i skunito sa računa (prvi put bez provizije).
Danas pošaljem 361€, a sa računa se skine 378€!?!?!?! (sa provizijom je trebalo da bude oko 367€)
 
Da znamo gde si slao i koju si karticu koristio, možda ti I možemo nešto reći.
Paysend je prilično transparentan sa protokom novca, a njihov support odgovara izuzetno brzo. Vrlo lako možeš utvrditi ko je uzeo razliku, a onda možeš tražiti i zašto.
 
Visa kartica vezana za devizni račun. Kada sam prvi put slao iznos je odmah bio izražena u €, a sad mi je obračunato u dinarima, po nekom njihovom kursu. Ispadne kao da su mi skidali dinare sa deviznog računa, pa u tom slučaju banka pretvori moje moje € u dinare po nekom svom kursu.

paysend.com Transfer money online globally for only £1, $2 or €1.5 _ Paysend Global Transfers ...png
paysend.com Transfer money online globally for only £1, $2 or €1.5 _ Paysend Global Transfers ...png
 
Nema veze sad, prenos je ionako poništen jer traže identifikaciju primaoca.
Nego mi bilo čudno ovo pretvaranje dinara u evre, jer ranije nije bilo tako. Jel' to sad normalna procedura?
 
Nevezano za banku Paysend odmah kada vidi odakle si (po broju telefona) nudi konverziju dinara u evre (i pre nego što izabereš karticu ili bilo šta drugo), i nema nikakve druge mogućnosti. To ranije nije bilo tako, ja sam slao direktno evre iz iste banke i sa istom karticom, bez ikakve konverzije (kao što se vidi na prvoj slici).
 
Odavno nisam koristio PS, ali nešto mi u tvojoj priči ne štima... Dinari ne bi smeli da se jave uopšte.
 
Zato lepo odeš na Paysend i tamo ćeš istog momenta da vidiš ovo (štimalo ti ili ne):
paysend.com Transfer money online globally from Serbia for only £1, $2 or €1.5 _ Paysend Globa...png

I ovde možeš da izabereš koju god hoćeš državu/valutu u "send" polju, ali kada uneseš broj telefona, dobijaš ovo, gde možeš samo da menjaš iznos rsd ili €, ali ne i valutu:

paysend.com Transfer money online globally for only £1, $2 or €1.5 _ Paysend Global Transfers.png
 
+1
Ja se iznenadio pre par dana kad sam ušao onako nešto da vidim.

A u oktobru sam slao veću količinu novca (na nemački IBAN) bez ikakve provizije.

Iskoristio PS dok je valjao.
 
Jel znate koloko vremena treba preko Paysend-a da novac legne na racun? Proslo je vec vise od 24h i jos uvek mi nije stigao novac, a cim je poslat novac od banke sam dobio poruku "31/12/2022 15:25:56 UPLATA MC ****** Iznos 50,00 EUR Mesto PAYSEND, Transfer to c, GB Kontakt centar 0113777888". Kontakt cenatar ne radi za vreme praznika i ond ne mogu ni njih da kontaktiram.
 
@Pavle746 UniCredit ručno knjiži instant transfer. Očekuj da to bude prvog, eventualno drugog radnog dana.
 
Funkcioniše li paysend sa Računa plus Poštanske štedionice (bivše MTS-banke)? Pokušao sam wire SWIFT transfer ali sam dobio poruku da odaberem drugu karticu....
 
KOliko treba paysendu da verifikuje nalog? stoji mi vec 2 nedelje u reviewing processu
 
Najpre da pohvalim temu i one koji sa svojim iskustvom iscrpno to dele sa ostalima. Međutim, meni ipak nedostaje neki primer koje bi mi razjasnio kakav je status mog transfera. Uplatu sam vršio preko master mobi banke preko ibam za fizičko lice u Grčkoj (depozit za letovanje). Već više od dva sata je status "slanje". Da li je to uobičajno ili to baš ne ide svojim tokom, tj.negde je zapelo? Unapred zahvalan svakom odgovoru...pozz
Screenshot_2023_0201_180240.png
 
Ima li nešto povoljnije od Paysend-a za plaćanje na IBAN račun, Grku za letovanje?
 
Masterkard MTS-PŠ banke ne prolazi na Paysend. Iz PŠ kažu da znaju za problem i da ga analiziraju.
 
Mene je glava zaboljela od naknada koje banke uzimaju za transakciju preko običnog IBAN protokola. Raiffeisen uzima 12.5€ po transakciji plus neki procenat, Mobi banka 2400 dinara plus neki procenat.
Juče naletim na temu, pošto treba da prebacim neke pare u hrvatsku PBZ banku.
Probe radi, sinoć sam poslao preko PaySend-a na IBAN 1000 dinara sa Raiffeisen računa i danas oko podne leglo je 8.43€
Daleko povoljnije nego u bankama.
@arandjele hvala što si svojim komentarom izdvojio temu 👍🏻
Screenshot_20230214_215007.jpg
 
@Nidzo jel ti to prvi transfer paysendom? Za prve su preko reffeal linka ili uz kod davali besplatan transfer tako da verovatno će ti drugi biti sa provizijom po tarifi.
 
@pm.me nije preko referal linka ni uz kod. Izabrao Hrvatsku i opciju SEPA bank account.
Sad vidim da piše Special offer. Moguće da je to za novajlije?

Screenshot_20230215_132922.jpg
 
vec par dana paysend mi odbija transakcije pise da je do banke moje
probao sam sa 2 racuna jedan mobibanke i raiffeisen i ista prica
ima neko isti problem ovih dana?
 
Nazad
Vrh Dno