Šta je novo?

PaySend

Ok, onda je fer da napišeš to, i da kađeš da imaš korist od toga.
Ako je neko (kao ja) pomislio da mora da koristi tvoj referral da bi dobio besplatan transfer, pogrešio je.
 
Odgovor je delimično tačan. Prvi besplatan transfer uz referal se najpre odnosi za prenos na MasterCard (ili Visa, UnionPay... u zavisnosti od zemlje), a slanje na EU IBAN je uopšteno besplatno do 1.
 
Da li je moguce slanje iz USA u Srbiju, a da ne mora da bude na EUR racun, nego na USD?
OTP mi udara proviziju na primanje EUR valute.
 
OTP mi udara proviziju na primanje EUR valute.
Jel poslat novac putem SWIFT sistema? Ako da koja je opcija naznacena za troskove? Mozes traziti swift poruku pa ako pise SHA onda delite troskove, ako je OUR onda ne bi trebalo da imas trosak sem ako nije naznaceno u tarifniku za racun na koji primas.
 
Jel poslat novac putem SWIFT sistema? Ako da koja je opcija naznacena za troskove? Mozes traziti swift poruku pa ako pise SHA onda delite troskove, ako je OUR onda ne bi trebalo da imas trosak sem ako nije naznaceno u tarifniku za racun na koji primas.
Primera radi kad saljem sa payoonera na banku (putem iban/swift), i platim troskove slanja na payooner servisu, kad su u pitanju dolari nema provizije, kad su u pitanju evri ima provizija.
 
Da li putem Paysand-a mogu visa karticom OTP banke iz Srbije da uatim novac na racun Raiffeisen banke u Sarajevu? I ako neko moze da objasni postupak.
 
Uplata na devizni račun je dostupna samo ka članicama EU i UK odn. važi za zemlje koje su u SEPA sistemu. Ti možeš da šalješ i sa Visa kartice, ali prijem preko PaySend-a ide isključivo na Master u većini zemalja. PayPal je taj koji favorizuje Vizu.
 
Da li je neko slao preko paysend-a depozit vlasnicima apartmana u Grckoj? Kakva je procedura? Provizija?
 
Za Paysend koristiš karticu, debitnu ili kreditnu. Zavisno od tipa kartice, biće i zaduženje. Ako je debitna, gledaj da bude vezana za eur račun, da bi izbegao konverziju.
 
Debitna je kartica, kako da znam da l je vezana za eur racun? U sklopu nje imam i dinarski i devizni.
 
@daca96 ako u ebankingu ne stoji „partija: eur" ili neki drugi pokazatelj, proverom statusa u banci ili pokušajem upotrebe kartice bi se to moglo doznati (ovakav primer je u Addiko, gde tako nešto sa korisničke strane da bude vidljivo nije određeno, pa moj zahtev prilikom otvaranja mRačuna za povezanost na devizni nije bio usvojen i to sam uvideo tako što je banka zadužila dinarsku partiju, a da je vezivanje za evro račun potrebno obaviti na šalteru lično). Koja banka je u pitanju? Credit Agricole, OTP, Mobi, Halkbank, UniCredit, Eurobank, Sberbank i ProCredit predefinisano primenjuju kombinovanu potrošnju, dok NLB Kombank i Raiffeisen to takođe čine na poseban zahtev. Kod ostalih (Intesa, AIK, Poštanska (izuzev MasterCard), Alta) devizne kartice se izdaju posebno.
 
Poslednja izmena:
@daca96 ako u ebankingu ne stoji „partija: eur" ili neki drugi pokazatelj, proverom statusa u banci ili pokušajem upotrebe kartice bi se to moglo doznati (ovakav primer je u Addiko, gde tako nešto sa korisničke strane da bude vidljivo nije određeno, pa moj zahtev prilikom otvaranja mRačuna za povezanost na devizni nije bio usvojen i to sam uvideo tako što je banka zadužila dinarsku partiju, a da je vezivanje za evro račun potrebno obaviti na šalteru lično). Koja banka je u pitanju? Credit Agricole, OTP, Mobi, Halkbank, UniCredit, Eurobank, Sberbank i ProCredit predefinisano primenjuju kombinovanu potrošnju, dok NLB Kombank i Raiffeisen to takođe čine na poseban zahtev. Kod ostalih (Intesa, AIK, Poštanska (izuzev MasterCard), Alta) devizne kartice se izdaju posebno.
Hvala ti na izdvojenom vremenu i trudu da objasnis. Poslao sam novac, skinut mi je sa deviznog racuna. Master card, Postanska stedionica.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Platila sam avans za letpvanje u Grckoj putem Paysend-a. Nije bilo problema. Posto sam prvi put koristila datu app novac je prenet bez provizije.
 
Platila sam avans za letpvanje u Grckoj putem Paysend-a. Nije bilo problema. Posto sam prvi put koristila datu app novac je prenet bez provizije.
Ja sam pokušala da platim letovanje preko Paysend-a sa dve kartice jednom sa kreditnom mastercard a drugi put sa visa karticom. Oba puta je status transakcije failed. Pise da probam da koristim neku drugu karticu, ne znam u čemu je problem....
 
Pitaj Paysend support, mogu ti dati više detalja. Prilično brzo odgovaraju.
 
Ja sam pokušala da platim letovanje preko Paysend-a sa dve kartice jednom sa kreditnom mastercard a drugi put sa visa karticom. Oba puta je status transakcije failed. Pise da probam da koristim neku drugu karticu, ne znam u čemu je problem....
Kod mene nije htelo da prodje jer je bio problem sa 3DS verifikacijom (to mi je potvrdio Paysend) na Ubuntuu/chromium browseru. Uspeo sam da platim sa win10/edge-a.
 
Ja bih primao uplate iz inostranstva putem Paysend-a. Da li neko može da preporuči neku debitnu Mastercard karticu koja je pogodna za to?

Mislim na debitnu koja nije vezana za tekući ili devizni račun već ima svoje račune. Imam debitnu Mastercard iz Komercijalne banke ali je vezane za tekući i devizni račun.

Sve to iz sigurnosnih razloga, jer se pošiljaocima novca preko Paysend-a šalje broj kartice i ime i prezime.
 
Svakako ne šalješ datum isteka kartice i cvv kod tako da nije toliko nebezbedno, mislim da kod nas nema kartice koja je Mastercard prepaid i da podržava instant transfer (koji je uslov za primanje novca preko Paysend-a). Mada možda neko od kolega sa foruma zna za neku varijantu. Možda bi rešenje bilo da otvoriš novi račun u drugoj banci sa Mastercard karticom koja podržava instant transfer i da njega koristiš samo da primaš novac.
 
Hvala puno na korisnim informacijama. I predlog za drugu bankuje dobar, mislim da mogu da uzmem samo karticu bez tekućeg računa. Tu jedino treba videti oko e-bankinga, obzirom da obično ide uz tekući račun.
 
Ja bih primao uplate iz inostranstva putem Paysend-a. Da li neko može da preporuči neku debitnu Mastercard karticu koja je pogodna za to?

Mislim na debitnu koja nije vezana za tekući ili devizni račun već ima svoje račune. Imam debitnu Mastercard iz Komercijalne banke ali je vezane za tekući i devizni račun.

Sve to iz sigurnosnih razloga, jer se pošiljaocima novca preko Paysend-a šalje broj kartice i ime i prezime.
Ne treba da dajes broj kartice, preko weba mogu da ti posalju na broj telefona. A ti na svom nalogu povezi tu karticu i ukljuci da bude za prijem EUR. Onda ce ti automatski prebaciti...
 
Poslednja izmena od urednika:
Da li je moguce primanje para putem sepa transfera, da li dobijas IBAN nalog kod njih?
 
Srbija nije clanica SEPA
 
Znam da nije, ali ako na primer otvoris racun i dobijes bankovni racun i on je u zoni sepe i tvoj racun ce biti u sepi jer on ne zavisi odakle si ti vec gde je banka
 
Nazad
Vrh Dno