Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Nažalost, izgleda da zavisi od slučaja do slučaja... Ja sam uspešno koristio prvu svoju Intesinu Internet karticu na PP, ali nakon što mi je istekla, avgusta prošle godine i zamenjena novom, sa istim brojem, a različitim CCV i datumom isteka, nisam mogao da je registrujem više.

Sad videh na drugoj temi da sam trebao samo da editujem staru karticu i zamenim joj ta dva broja i radila bi, a ne da registrujem novu... well, ****ga, sad je gotovo...
 
Poslednja izmena:
Da potvrdim da radi sistem editovanja.

Dakle, samo je u EDIT CREDIT CARDS kliknuto EDIT, zamenjen datum i ukucana 3 broja ...

SUCESSFULL EDITED ...

Tako da još 2 godine važi, Inteza Visa Internet....
 
Kod mene ova varijanta nije uspela,čak je i pp izbacio staru karticu iz profila i sad nemam nijednu.Ima li neko proverenu informaciju koja od novih kartica prolazi,iz koje banke i koji tip(revolving ili neka druga).
 
Kod mene ova varijanta nije uspela,čak je i pp izbacio staru karticu iz profila i sad nemam nijednu.Ima li neko proverenu informaciju koja od novih kartica prolazi,iz koje banke i koji tip(revolving ili neka druga).

Si čekao da ti istekne stara? Ako ti je pp obrisao, mislim da sad nema šanse da reguješ karticu srpske banke. AKo imaš nekog u bosni, hrvatskoj, sloveniji ima nade za tebe
 
pa tek sad sam video varijantu da se edituju datum i onaj kod :wall: nažalost nemam nikog u okolnim zemljama... samo dolazi u obzir srpska kartica
 
Meni editovanje kartice nije uspelo, iako je kartica Intesina Internet, reizdata februara ove godine.

Međutim, pronašao sam vrlo interesantnu varijantu - bosanski Raiffeisen daje VISA debitne kartice čak i nerezidentima, bez potrebe otvaranja tekućeg računa, prijave boravka itd. Sve što je potrebno jeste skoknuti do najbliže njihove ekspoziture u BiH (u velikoj većini slučajeva će to biti Bijeljina za ovdašnje forumaše), popuniti jedan formular, priložiti overenu kopiju pasoša (to radite u svojoj opštini) i posle 7 dana ponovo doći po karticu. Nakon toga reizdate kartice stižu na kućnu adresu, čak i van BiH, tj. u našem slučaju u Srbiju. Troškovi izdavanja ne postoje, a troškovi održavanja su minimalni, oko 2 KM (~100 RSD) mesečno (izvod stiže e-mailom). Jeste cimanje, ali ko ima potrebu da prima novac preko PP-a, pogotovo veće količine, značiće mu.

Čisto informacije radi, povratna karta za autobus BG - Bijeljina je 1300 din, putuje se dva i po sata :) Dakle sve se može završiti za jedan radni dan.
 
Poslednja izmena:
Meni je uspelo editovanje, sad pre 3-4 dana. Doduše nisam čekao da mi predhodna istekne... Radi PP kao i ranije...
 
Šta činiti udare limit nakon 2500 i sad traže verifikaciju adrese preko nekog računa i verifikaciju identiteta preko lične karte ili pasoša? Jel pomaže ćuti i čekaj godinu dana dok ne istekne limit ili nema dalje dok se ne verifikuje to što traže? PP je na Austriju...
 
Nije moj acc, ali ako ne može sa parama koje su ostale da plaća ili da ih prebaci bilo gde onda je verovatno limitiran. Šta onda činiti, kapiram da je opasno lažirati nečije lk ili račune?
 
Imam Intezinu Visa karticu, otvorio sam nalog na Entropay i prebacio 15 eura na virtuelnu Entropay karticu, vec 8 dana Inteza ne prebacuje novac na virtuelnu karticu. Da li je to normalno i koliko obicno traje proces prebacivanja novca, inace sam video preko on line bankinga da je nalog na cekanju?
 
Nije normalno, mora da legne odmah. Mada mi nije bas jasno sta si radio posto prebacivanje radis sa Entropay naloga i ako ne prodje transakcija odmah dobijas poruku o gresci.
 
Tek danas je Inteza fizicki prebacila novac Entropay, posle 9 dana. Da li kada placam nesto paypalom novac prebacujem sa Entropay kartice i kako ili se sve radi automatski posto su kartice povezane?
 
Evo i ja da potvrdim da na paypal-u prolazi edit stare kartice, samo sam izmenio datum i onaj kod.
 
Meni editovanje kartice nije uspelo, iako je kartica Intesina Internet, reizdata februara ove godine.

Međutim, pronašao sam vrlo interesantnu varijantu - bosanski Raiffeisen daje VISA debitne kartice čak i nerezidentima, bez potrebe otvaranja tekućeg računa, prijave boravka itd. Sve što je potrebno jeste skoknuti do najbliže njihove ekspoziture u BiH (u velikoj većini slučajeva će to biti Bijeljina za ovdašnje forumaše), popuniti jedan formular, priložiti overenu kopiju pasoša (to radite u svojoj opštini) i posle 7 dana ponovo doći po karticu. Nakon toga reizdate kartice stižu na kućnu adresu, čak i van BiH, tj. u našem slučaju u Srbiju. Troškovi izdavanja ne postoje, a troškovi održavanja su minimalni, oko 2 KM (~100 RSD) mesečno (izvod stiže e-mailom). Jeste cimanje, ali ko ima potrebu da prima novac preko PP-a, pogotovo veće količine, značiće mu.

Čisto informacije radi, povratna karta za autobus BG - Bijeljina je 1300 din, putuje se dva i po sata :) Dakle sve se može završiti za jedan radni dan.

Ovo zvuci super. Ti si uradio tako, i nemas bas nikakvih problema sa koriscenjem Paypala? Tipa da blokiraju racun posto si iz Srbije ili tako nesto :p
 
Ljudi citajte starije postove.
Samo stare kartice, ranije registrovane, pre 2-3 godine, kod njih je moguce editovati podatke (karticu) kad nova stigne, sve nove kartice izdate u Srbiji sad imaju kod i nece biti moguce registrovati ih na PP po prvi put, a izgleda da editovanje prolazi (za sada) ...
 
Zdravo svima,
stvarno nemam snage da citam ovoliki post.
Da li neko moze kratko da mi kaze, da li paypal radi za nasu Srbiju? Ili ne?
Vidim da nema Srbije u listi?
A ovo su mi poslali sa sajta na kome hocu nesto da pazarim, kad sam im rekao da PayPal ne podrzava Srbiju:
"I've just checked with the Paypal's customer service, and there is no problem with your country to pay through it.
Have a look at.


Have a good day."
 
Da li vise verujes sebi kada ne vidis Srbiju u listi na PayPal sajtu ili tamo nekom mailu od ko zna koga?
 
Procitaj post iznad svog. To je otprilike situacija.
Zvanicno paypal ne radi kod nas, ali se ranije uz neke akrobacije mogla registrovati naša kartica. Sada više ni to nije moguće.
Oni koji si registrovali karticu dok je još mogla, oni mogu i edit da urade, kad im istekne kartica.
Meni prošao pre nedelju- dve...
 
Sta je Entropay koji se spominje i kako on pomaze kod PP placanja? Nemam PP iz poznatih razloga. Hvala! :)
 
Onda mi paypal i ne treba!
Hvala Poz
Ako hoćeš da kupuješ sa pojedinih sajtova verovatno ti ne treba, pošto većina uredno prihvata pomenute kartice (vodi računa, uglavnom su potrebne kreditne, ne debitne kartice). Ako si namerio preko eBaya, sorry, praktično ti je neophodan PayPal, pošto 99% prodavaca prihvata isključivo PP kao sredstvo plaćanja.
 
Sta je Entropay koji se spominje i kako on pomaze kod PP placanja? Nemam PP iz poznatih razloga. Hvala! :)

Ja koristim Entropay...
To je u stvari virtuelna visa kartica. Registracija iste prolazi na PayPal glat.
Problem je provizija od 5% i min. iznos od 20$ da je dopunis.
 
Jel je neko withdraw-ovao pare sa Intesa karticom i nalogom registrovanim na Hrvatsku?
 
Ja jesam (dok je stara kartica radila), bez ikakvih problema je sve išlo.
 
Ovo zvuci super. Ti si uradio tako, i nemas bas nikakvih problema sa koriscenjem Paypala? Tipa da blokiraju racun posto si iz Srbije ili tako nesto :p

Apsolutno nikakvih problema, do sada sam prošao jedan ručni i jedan automatski withdrawal kao i desetak plaćanja. Sve radi besprekorno, a pošto je kartica iz BiH, nemam zbog čega da strepim, sve je perfektno legalno i mogu da budem miran naredne 3 godine :)
 
Ako hoćeš da kupuješ sa pojedinih sajtova verovatno ti ne treba, pošto većina uredno prihvata pomenute kartice (vodi računa, uglavnom su potrebne kreditne, ne debitne kartice). Ako si namerio preko eBaya, sorry, praktično ti je neophodan PayPal, pošto 99% prodavaca prihvata isključivo PP kao sredstvo plaćanja.

Ko kupuje sa kreditnim karticama preko neta, taj je ili lud ili izuzetno hrabar...visa electron je debitna, a prolazi svuda. Cini mi se da niko ne pravi razliku izmedju kreditnih i debitnih...
 
Nazad
Vrh Dno