Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Sto ne bih kupovao za kreditnom, jesi li ima neka losa iskustva ili?
 
Misli zbog eventualne zloupotrebe.
Cisto sumnjam da primetan broj ljudi iz Srbije ima kreditne sa velikim limitom, pa nije velika razlika ;)
 
Pa nije bas prijatno da te neko satera u minus 200,300e..

@Nenad
Najbolje je kupovati debitnim ili jos bolje virtuelnim karticama poput Entropay i sl. gde ih primaju..moneybookers itd.
 
Entropay te valjda dodatno kosta za primanje/uploading i kursne konverzije?
Intesina Visa nema nikakve troskove (za sada - kako su poceli, ove godine su promenili troskove za tekuce racune svaki mesec, verovatno ce i nju da srede uskoro :)).

Jedini eventualni razlog za kreditnu - primaju je svugde. Dok debitne negde ne prodju.
 
Pročitao sam veći deo teme, ali ipak nisam dobro razumeo. Konkretno:
Imam Visa Elactron karticu jedne HR banke.
Mogu li da napravim PayPall nalog koristeći tu karticu, i da stavim regularnu adresu u Beogradu? Da li je to saglasno PayPall pravilima?
Kupovao bih na e-bay, na Bgd adresu.

Hvala na svakom savetu!
 
Sve što si naveo nije saglasno sa pravilima.

Ali te ništa ne košta da probaš.

Stavi full adresu, a zemlju hrvatsku. Za county napiši Serbia.

Trebalo bi da sve prodje kako treba.
 
Nisam razumemeo šta tačno nije po PayPal pravilima. Jel problem samo u mojoj adresi, ili i u kartici koju bih koristio?
 
Pa ne znam sta ocekujes da bude po pravilima ? Hoces da koristis karticu druge drzave u drzavi koja i nije u paypal sistemu? Posalji mejl PayPalu, nek ti oni objasne
:) :)
Koja adresa ti je billing? Kartica je na tvoje ime , ali koja adresa ?
 
Ako je ta hrvatska kartica registrovana na beogradsku adresu u samoj banci (takozvani nerezidentni račun), nema nikakvih problema, nalog će ti biti 100% legalan i legitiman, a billing address će ti biti 11000 Beograd, Hrvatska. Dakle sve zavisi od toga šta je upisano kao adresa u sistemu banke, tj. koju adresu si dao kad si vadio karticu.
 
Poslednja izmena:
Da li je neki clan foruma sa paypal nalogom raspolozen da mi izadje u susret i uplati clanarinu za igru "C.A.R.S" .Naravno,novac bi uplatio pre toga kolegi na racun ili kako njemu licno odgovara.
 
posalji mi PM, mogu ja ako nije velika suma imam odmah na racunu
 
Pozdrav, jedno pitanje, kad pravim pay pal nalog, stavio sam drzava slovenija, jel sad bitna adresa, da lupim neku adresu ili moram neku pravu adresu iz slovenije?
 
Meni redovno šalju za Sloveniju, pa ovi dalje prosleđuju za Srbiju, iako im uvek napomenem adresu, niko ne gleda.
 
pozdrav, pitanje za Duke Nukem, jel bitno koja je adresa pri pravljenju paypal naloga, jel moram da stavim neku stvarnu adresu iz slovenije npr. ili mogu da lupim nesto???
 
Jedno pitanje posle dugo vremena. Bila je priča ovde da su ljudi išli za Bosnu ili Hrvatsku da bi otvorili račun. Za bosnu znam da je moguće otvoriti nerezidentni račun i sa tim paypal nalog ali me interesuje da li je moguće otvoriti u Hrvatskoj isto takav račun i pritom otvoriti paypal sa tim računom?

Prijatelj koji mi je dužan uslugu je navodno bio do Hrvatske i rekao je da bez adrese i stalnog prebivališta u Hrvatskoj nije moguće otvoriti račun. Interesuje me šta vi mislite o tome.
 
pitanje: da li ENTROPAY i dalje podrzava registraciju PayPal-a iz Srbije i da li je moguce priamti i povlaciti novac sa PayPala ak ose registrujemo na ovaj nacin?
to jes' koje su mogucnosti ENTROPAY registracije na PayPal?
 
i mene to zanima :)
 
Mozes da se registrujes, saljes pare ali pri prvom pokusaju da povuces zaradjene pare nazad na karticu ce ti traziti proveru podataka koju neces proci, sve i da imas dokumente koje traze. Meni se to desilo sa par entropay kartica.
 
Apsolutno nikakvih problema, do sada sam prošao jedan ručni i jedan automatski withdrawal kao i desetak plaćanja. Sve radi besprekorno, a pošto je kartica iz BiH, nemam zbog čega da strepim, sve je perfektno legalno i mogu da budem miran naredne 3 godine :)
Dali si prodavao na ebay sa tom karticom ili su ti uplaćivali na paypal novac direktno?
 
pu je.... znaci nema sanse iako bi im poslao neki svoj dokument (ovima sa PP) necu moci da pare povucem?
 
Plaćao sam nešto i konačno su skinuli i onih 1.50€ koji su ostali prilikom verifikovanja kartice.
 
Da li postoji neki nacin da se napravi paypal nalog i koristi za naplatu? Pretpostavimo da imam sajt na kome bi Ameri mogli da uplacuju preko paypala par dolara mesecno. Kako te pare dovuci u Srbiju?
 
Mozes da se registrujes, saljes pare ali pri prvom pokusaju da povuces zaradjene pare nazad na karticu ce ti traziti proveru podataka koju neces proci, sve i da imas dokumente koje traze. Meni se to desilo sa par entropay kartica.

Mislisa sa PP na Entropay ne moze ili sa Entropaya na neku nasu karticu?
Zasto mislis da ne bi proslo da imas dokumenta koja se traze? Pretpostavljam da je to sken nekog licnog dokumenta te drzave ili sta vec...
 
Jedno pitanje posle dugo vremena. Bila je priča ovde da su ljudi išli za Bosnu ili Hrvatsku da bi otvorili račun. Za bosnu znam da je moguće otvoriti nerezidentni račun i sa tim paypal nalog ali me interesuje da li je moguće otvoriti u Hrvatskoj isto takav račun i pritom otvoriti paypal sa tim računom?

Prijatelj koji mi je dužan uslugu je navodno bio do Hrvatske i rekao je da bez adrese i stalnog prebivališta u Hrvatskoj nije moguće otvoriti račun. Interesuje me šta vi mislite o tome.

Mozes otvoriti devizni racun u Hrvatskoj sa Srpskim pasosem. Jedino za sta se moras raspitati je kako da uzmes OIB(Osobni Indetifikacioni Broj). Ja sam otvorio devizni racun u HR i sa njime uredno koristim PP vec godinu dana(uplate i isplate). Jedina fora je sto ne postoji nacin da vrsis proveru stanja deviznog racuna preko interneta vec samo pozivom.
 
mrHe,
A sta si napisao kao adresu stanovanja i zemlju,
i da li si prosao verifikaciju adrese, racuna za struju, telefona itd i na koju adresu se to odnosilo, srpsku ili hrvatsku?
 
da li je moguce i kako otvoriti bankovni racun u nekoj od Bosanskih banaka, za drzavljane Srbije? naravno,radi PayPal-a,da li jeto moguce? i kako hvala
 
Nazad
Vrh Dno