Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Da, BIH je u pitanju. Automatski wd mi je radio do nove godine, pocetkom februara nije, ali sam na pare na PP prebacio 29.1. pa kontam da je zbog toga, ali evo taj novac iz januara i dalje stoji na PP balansu. U medjuvremenu sam kupovao nesto na ebayu i nije mi skidalo sa balansa, iako je u opcijama cekirano da prvo skida odatle.
Pisao sam na support juce, objasnio slucaj, ali jos nisam dobio odgovor...
 
Nije mi jasno gde mogu naci ovo:
P: Uneo sam broj kartice i pisalo je nešto 1,5e, šta treba još da uradim kako bi mogao da plaćam?
O: Potrebno je da sledite sledeći korak, a to je da unesete broj transakcije sa izvoda iz vaše banke, za koji je kartica vezana i on se sastoji od četiri broja koji su prikazani na izvodu (dole imate naveden primer)
Na izvodu će pisati broj transakcije u sledećem obliku: PP*7899 CODE ili VISA-PP* 4877 CODE

Ova 4 broja. Gde mogu da pratim transakcije kartice?
 
Ova 4 broja. Gde mogu da pratim transakcije kartice?
Zavisi od banke. Neke šalju SMS sa transakcijom čim se desi, negde može da se proveri ebankingom ili telefonom u call centru, a u krajnjem slučaju na šalteru banke se traži izvod sa računa.
 
Imam i ja pitanje u vezi ovoga. Odradio sam sve i prilikom transakcije (online provera) su mi stigla nekih 10 brojeva umesto tih 4. Intesina Visa Debit kartica je u pitanju. U cemu je tu problem?
 
Drugari, stavio sam konverziju u eur za PayPal kao sto je objasnjeno na prvoj strani, ali kada hocu da kupim nesto preko gearbest-a ili everbuying-a i prvi korak za paypal placanje, kada se povezem mi pokaze kolika je cena u dolarima. Na sajtove sam namestio da mi pokazuje u evrima. Gde gresim?
 
Drugari, stavio sam konverziju u eur za PayPal kao sto je objasnjeno na prvoj strani, ali kada hocu da kupim nesto preko gearbest-a ili everbuying-a i prvi korak za paypal placanje, kada se povezem mi pokaze kolika je cena u dolarima. Na sajtove sam namestio da mi pokazuje u evrima. Gde gresim?

Na sajtovima ostavi uvek u valuti sajta (ima reeetkih izuzetaka, ali bolje da generalno ne gresis).
Placanje je i korektno da ti PayPal naplati u valuti sajta, a ne u EUR. Bitno je da PayPal ne naplati u RSD - tu gubis dobre procente!
 
Aaaa, znaci sajt mi prakticno kaze generalno koliko je to u eur, zatim kaze paypalu koliko je u valuti u kojoj oni zapravo prodaju i posle viza (u mom slucaju) odradi konverziju? Hvala puno ;-)
 
Tako je. I ti informativni kursevi su skroz off uglavnom :)

Doduse ima sajtova gde stvarno radi u EUR. iHerb.com recimo trenutno je prilicno precizan, i razlika je nekada u korist EUR :) Ali to je jako sitno.
SportsDirect je imao druge cene za EUR, USD i GBP, dakle imali su stvarno razlicite cene u tim valutama (i drugim..), i jedno vreme je bilo 20% isplativije u EUR placati nego u GBP :) Ali to su sredili pa je sada kao iHerb - nebitna razlika.
 
Pa da, to je u neku ruku i logicno nego nisam uopste razmisljao o tome:) Oni naplacuju svoja potrazivanja u dolarima i cao. Malo snabdevaju ceo svet pa jos i s tim da se zamlacuju:)
 
Poslednja izmena:
Gledam na viza oficijalnoj stranici, imaju konverzaciju za rsd, a cini mi se da su mi u banci rekli da viza konvertuje u eure pa oni po prodajnom kursu konvertuju u dinare?
 
Ok, sad sam nasao da je takvo pravilo u erste banci. Stvarno smo banana drzava, odere te carinik, banka ti naplati 1.5% provizije i + menjaju po njihovom prodajnom kursu. Cekas posiljku 2-4 nedelje i opet ti je mnogo bolje nego da kupis kod nas u prodavnici
 
banka ti naplati proviziju samo ako joj ti to dozvolis :)

Imaš kartica i banaka koje nemaju nikakvu proviziju na transakcije. Tvoj izbor je koju ćeš karticu i koju ćeš banku da odabereš.
 
da ali ima ih još nije jedina ;)
 
Intesina internet kartica koja je povezana na Paypal mi istekla jos 28.2, a tek danas su me obavestili za novu... Sada kada pokusavam u Wallet-u da editujem novu izbaci mi ovo: This card is not accepted. Please use a different card.
Jel treba i u slucaju produzavanja validnosti kartice da se saceka 24h ili je mozda problem sto nije obnovljena pre isteka(pise na njoj "Expired")?
 
Poslednja izmena:
Jesi menjao godinu ?:)
 
Imam i ja pitanje u vezi ovoga. Odradio sam sve i prilikom transakcije (online provera) su mi stigla nekih 10 brojeva umesto tih 4. Intesina Visa Debit kartica je u pitanju. U cemu je tu problem?
Da javim sto se tice ovoga, mozda bude nekom od koristi.
Kontaktirao sam PayPal podrsku i navodno je problem do banke, odnosno banka odbija transakciju i zato ne prikazuje potreban kod za potvrdu kartice.
Moguce da su nesto menjali oko toga, moracu do banke da resim to.
 
Izivnjavam se što se nisam vratio unazad da čitam, ali me zanima da li je moguće da mi neko posalje novac sa njegovog PayPal-a recimo iz Dubai-a na moj PayPal u Srbiji pa da ja podignem novac ovde? Koji je maksimum poslati kao poklon i kakva je provizija?

Ako je moguće, šta bih trebao da uradim? Da recimo izvadim internet karticu u Intezi i da je povežem na PayPal? Imam paypal nalog još iz vremena dok sam bio u americi pa pretpostavljam da bih morao samo da promenim podatke?

Hvala i izvinjavam se što sam lenj. :)
 
Prvo mora da prodje 24h od preuzimanja kartice, ako je proslo... samo ako su netacne cifre. Nema drugog razloga da ne radi.
Nije proslo 24h, danas sam je preuzeo, to sam i pitao u postu, da li je potrebno i kod obnavljanja kartice. Nista, cekam do sutra... [emoji2] [emoji106]
 
Nije proslo 24h, danas sam je preuzeo, to sam i pitao u postu, da li je potrebno i kod obnavljanja kartice. Nista, cekam do sutra... [emoji2] [emoji106]
Samo ti se trocifreni verifikacioni kod promenio, broj ostao isti. Samo odradiš sutra updejt tog broja.
 
I datum isteka.

Ali ovo da opet neko pita da li da ceka 24h :(((( Dizem ruke :D Pravite greske, i ucite na njima :)
 
Ma, znam sta se sve menja prilikom update-a i da prilikom izdavanja nove kartice mora da se saceka 24h, nego nisam bio siguran da mora da se ceka i kod produzavanja kartice...
 
Imam refund sa PP of 11.03 visa internet kartica Intese,jos nije leglo nista.Koliko vremena treba da pare legnu?
 
Jedni pitanje. Prodao sam nesto preko ebay-a i sada cekam pare na racunu. Vidim da su se u medjuvremenu pojavile na paypal nalogu. Sad, nisam znao da se i taj withdraw placa. Mislim da sam negde procitao da posle nekog vremena se pare automatski,b ez provizije prebacuju na racun. Ne znam da li je to tacno? Ako nije, da li postoji neki besplatan nacin da dobijem svoje pare, posto mi je pp vec naplatio proviziju za primanje novca na njihov racun? I ne mogu da se snadjem na njihovom sajtu. Koliko kosta taj withdraw na nasem srpskom nalogu?
 
Nazad
Vrh Dno