Šta je novo?

PayPal (FAQ u prvom postu)

Polossan, pogledaj molim te kurseve nekoliko dana oko dana povlacenja, koliko se oni razlikuju? Pitam jer za AIK MC cesto ne mogu da znam koji ce biti dan (nije ni dan kupovine +/-1 zbog vremenskih zona, nije ni dan knjizenja u AIKu +/-1), ali se poklopi u cent sa nekim od kurseva tih dana.
Pa me bas zanima... nemam puno non-EUR transakcija da mogu ozbiljnije ovo da potvrdim.
 
zadnje povlacenje koje sam odradio je bilo izjutra 5 feb. ($-din.)
kursevi taj dan
visaeurope - 109.6399861415
nbs srednji kurs - 109,4609
pare na racunu pon 8 feb
ispalo - 109,0428260861
>> ne znam gde mogu videti kurs za proizvoljni dan kod aik-a -otvara samo za danasnji dan (trenutno aktivna kursna lista 30 na sajtu/ebankingu)
--

vezano za PP i Visa odnos novi info ?
Note:
As a result of a decision made by Visa, it is no longer possible to withdraw money from a PayPal account to rechargeable Visa credit cards.


punjive debitne ostaju?:D
 
Poslednja izmena:
Mislio sam na kurseve za Visu oko tog datuma, bas cu pogledati.
 
Pokusavam danas da podignem novac sa paypala na karticu ali mi neprestano trazi da dodam Bank Account?? Takodje sam poslao neki novac i tipa na $500 je skinuo njemu $30?? Ni ja ni on ne mozemo da podignemo vise novac bez bankovnog? Je l' ima neko neki info?
 
Skinuo je PayPal svoju proviziju, zato nije leglo svih 500USD.
Procitaj drugu temu o PP, mislim da se tamo pisalo o problemu povlacenja novca, a ima i link preko kog moze i dalje da se povuce.
 
Skinuo je PayPal svoju proviziju, zato nije leglo svih 500USD.
Procitaj drugu temu o PP, mislim da se tamo pisalo o problemu povlacenja novca, a ima i link preko kog moze i dalje da se povuce.

Uspeo sam preko paypal.com/wdfunds

Citam nesto ukoliko placam neku uslugu onda ne postoji fee? Jedino ako saljem ovako drugarski? Mozda lupam.
Je l' moze fee da se izbegne onda kreiranjem invocice ili request payment?
 
Poslednja izmena:
NEKO uvek placa fee. Ako placas uslugu/proizvod, placa je prodavac. Ako saljes drugarski, placas ti.

Ne pokusavaj da zeznes finansijsku instituciju koja se temelji na zezanju korisnika, izvuci ces deblji kraj, i u najboljem slucaju samo platiti novcem :)
 
Molim za pomoc u vezi povlacenja novca sa PayPala.Imam Visa Internet Intesa karticu i povezao sam je sa PayPalom, ali problem je kada hocu da prebacim na karticu ili devizni racun (ne znam gde treba).Account i Routing number mi nisu odgovarajuci.Banka ima swift od 8 slova, a moj IBAN je RS...Ima vise od 17 zahtevanih brojeva.
Unapred hvala na odgovoru.
 
Ma nemoj da citas temu uopste, mi smo pisali jer nismo imali pametnija posla tog momenta... nikako da napisemo stvari korektno, stavimo ih u FAQ u prvi post, dodamo u naziv teme da ima FAQ u prvom postu...
Kako smo glupi i ocekujemo da ce ljudi da procitaju to, a nece traziti da se odgovori na isto pitanje na svakoj stranici... cccc, ko li je to mogao da smisli...
 
Ne mi smo glupavi sto uopste molimo za pomoc, a pametnom je lakse da napise toliko recenica i ne da odgovor u jednoj:"Nije moguce povuci novac sa PP racuna u Srbiji, vec samo izvrsiti sa njim kupovinu".Odgovor sam pronasao posle mnogo vremena oko 170 strane.
 
Ali samo na ovoj temi skoro na celom forumu izbegava se da se pomogne "novajlijama" i prostim pitanjima. Ako vec vidite neko "glupo" pitanje iskulirajte, naci ce se neko sa viskom vremena da odgovori. Jedno 20 takvih slucajeva i napusavanja na ovoj temi u prethodnih par meseci, ovde i nigde vise. Od jednom svi postali veliki poznavaoci.
 
Pa i ti si trebao da iskuliras ;-)
Cinenjica je da vecina tih "novajlija" postavlja pitanja ciji odgovori se nalaze u prvom postu iz ove teme ili je vec pisano o tome par postova iza njihovog.
Realno takve stvari znaju da iritiraju...
 
Ne treba da iskusliramo, jer time se omalovazava trud koji je nekoliko ljudi ulozilo da se pomogne ljudima, kroz prilicno dobar FAQ. Koji uopste nije neki glupi "kako da upisem nasa slova", vec dodiruje ozbiljne teme vezane za PP.

Ako je njima tesko da procitaju NASLOV teme, vide da ima FAQ u prvom postu i njega predju, barem ovaska, onda ne zasluzuju pomoc!
 
Ali samo na ovoj temi skoro na celom forumu izbegava se da se pomogne "novajlijama" i prostim pitanjima. Ako vec vidite neko "glupo" pitanje iskulirajte, naci ce se neko sa viskom vremena da odgovori. Jedno 20 takvih slucajeva i napusavanja na ovoj temi u prethodnih par meseci, ovde i nigde vise. Od jednom svi postali veliki poznavaoci.

Ako nemate vremena da bar malo cenite rad ljudi koji su odvojili i iskoristili svoje vreme da pomognu "početnicima", onda drugačiji odgovor od "Pročitaj na prvoj stranici", sigurno ne možete ni dobiti. "Lako je graditi karijeru na tuđe ime, a jako teško na svoje"
 
Poslednja izmena:
Jel ima neko ovde povezan Business račun / karticu za paypal i da mu radi withdraw? U kojim bankama to provereno radi? U Societe Generale hoce da mi daju Visa Business Electron karticu ali nisu sigurni da ce mi raditi na PP..
 
Poslednja izmena:
Meni na BIB Visa Bussiness Electron su radile razne uplate, iako PayPal nisam probao.
 
NEKO uvek placa fee. Ako placas uslugu/proizvod, placa je prodavac. Ako saljes drugarski, placas ti.

Ne pokusavaj da zeznes finansijsku instituciju koja se temelji na zezanju korisnika, izvuci ces deblji kraj, i u najboljem slucaju samo platiti novcem :)

ja kad saljem drugarski nikad nista nisam platio kad placam za proizvod da onda placam fee
 
Kako placas fee za prozivod?:) Kupis nesto na sajtovima koji prihvataju PayPal i placas preko cene koju kaze sajt? Sigurno ne. Taj nacin placanja stalno koristim, siguran sam da si nesto pomesao.
 
Kako placas fee za prozivod?:) Kupis nesto na sajtovima koji prihvataju PayPal i placas preko cene koju kaze sajt? Sigurno ne. Taj nacin placanja stalno koristim, siguran sam da si nesto pomesao.

Ponekad neki sajtovi dodaju fee ako se kupuje pay palom. Recimo piše cena 10 usd a kada odeš na cehckout piše 10usd + fee recimo 1.25 usd...što plaćaš pay palom...nije često ali ima. Takođe se to dešava i ako se plaća kreditnim karticama, još ređe ali opet ima.
 
To sam vidjao, ali je prava retkost. Van Nemacke barem, dok je u DE skoro obavezan dodatak ;) Ali to nije isto sto i PayPal fee.
 
Kako placas fee za prozivod?:) Kupis nesto na sajtovima koji prihvataju PayPal i placas preko cene koju kaze sajt? Sigurno ne. Taj nacin placanja stalno koristim, siguran sam da si nesto pomesao.

kad kupujem nesto od nekog iz inostranstva saljem mu pare kao da placam za proizvod na paypal-u ako mu pasljem kao friend neplacam fee
 
Kod mene je obratno, kada placam prozivod, koliko posaljem, toliko me kosta, cisto.
Ako bi slao nekome novac ovako, onda preko onoga sto posaljem platim i fee.
 
Zna li neko online kladionicu koja prihvata srpski PP nalog?
 
Molim za pomoc u vezi povlacenja novca sa PayPala.Imam Visa Internet Intesa karticu i povezao sam je sa PayPalom, ali problem je kada hocu da prebacim na karticu ili devizni racun (ne znam gde treba).Account i Routing number mi nisu odgovarajuci.Banka ima swift od 8 slova, a moj IBAN je RS...Ima vise od 17 zahtevanih brojeva.
Unapred hvala na odgovoru.

Mozes da podignes na karticu preko ovog linka:

paypal.com/wdfunds

Ja sam vec podizao i leglo je za par dana bez problema. Treba ti Visa Electron. Nisam siguran da moze Visa internet kartica posto nisam u intesi
 
Jel se nesto mjenjalo na paypal-u od nove godine po pitanju automatskog withdraw-a?
Do NG ni je svakog 1. u mjesecu automatski povlacio novac za paypal balansa na karticu, od januara to nije slucaj...
 
On je iz Banja Luke, verovatno za BiH naloge pita.
 
Nazad
Vrh Dno