Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Ali ne moras koristiti njihovu Mobi karticu nego Payoneer Master Card i mozes toliko podici?
 
Bilo koju karticu gde je limit dovoljno velik za takvu tansakciju. Ali uvek je u pitanju ogranicenje bankomata pre svega.
 
Mojoj prijateljici prilikom registracije, kad zatraži kod, payoner pošalje kod ali kad ga unese u polje sistem kaže da nije dobar unos. A ja vidim da je dobar...jel neko zna u čemu je problem?
 
Ranije je bila preporuka da se diže u Mobi, jer je najveći broj novčanica 99 (x2000). Međutim, kod nas u Leskovcu, bankomati novi NLB Komercijalne isplaćuju po 5000 pa ne znam da li je tako i u drugim gradovima, ali nije mi poznat maksimalan broj novčanica. Po izgledu su isti kao novi OTP i Halk bankomati. DCC konverziju (isplatu u lokalnoj valuti ili tako sličan upit) nikako ne prihvatati.
 
mozda je bilo pitanje, ali kao pocetnik u ovoj tematici da pitam: stigla mi je payoneer kartica, aktivirao sam je, medjutim 0 mi je stanje, nije mi povukla sa racuna na kojem imam par stotina dolara. kartica je euro, a sredstva u americkoj banci dolari. pravi li to problem? kartica je za fizicka lica. americka banka je Community Federal Savings Bank. znaci hocu da mi se ceo iznos sa banke pojavi na kartici.
 
Udji na svoj Payoneer nalog, imas opciju convert currencies i prebaci koliko dolara zelis na karticu. Takodje vidi da li ti je na kartici aktivirana top up opcija
nemam uopste tu opciju: top up. aktivirao sam dopunu kartice, ali uopste nemam opciju top up.
evo sad, kad sam konvertovao, pojavile su se na kartici. hvala puno druze!
 
Poslednja izmena:
na 70 000 din unikredit bankomat mi je uzeo 78 000... kad se euro konvertovao i troskovi transakcije... jesu me odrali? oni imaju i devizni bankomat... mozda sam tamo trebao?? ili neka druga banka? jesu to ok troskovi?
 
na 70 000 din unikredit bankomat mi je uzeo 78 000... kad se euro konvertovao i troskovi transakcije... jesu me odrali? oni imaju i devizni bankomat... mozda sam tamo trebao?? ili neka druga banka? jesu to ok troskovi?
ispravka. na 70 000 dinara bankomat mi je uzeo 8000. molim da mi se spoje moja poslednja dva posta.
 
Poslednja izmena:
Kako isplacuje novac ako se izabere opcija bez konverzije? U dinarima?
 
Svakako isplaćuje u dinarima, jer isplata u evrima važi samo ako je kartica vezana za devizni račun u toj banci čiji je bankomat. Bitno je da odbiješ DCC (dinamičku kartičnu konverziju) na upit, parafraziraću, da li želiš da dižeš u lokalnoj valuti i biraš „ne". Eto, čak sam i par postova unazad već naveo to.
 
Poslednja izmena:
Svakako isplaćuje u dinarima, jer isplata u evrima važi samo ako je kartica vezana za devizni račun u toj banci čiji je bankomat. Bitno je da odbiješ DCC (dinamičku kartičnu konverziju) na upit, parafraziraću, da li želiš da dižeš u lokalnoj valuti i biraš „ne". Eto, čak sam i par postova unazad već naveo to.
Hvala puno, do sada sam uvek konvertovao, sledeci put necu. 👍
 
Da li neko ima problem sa verifikacijom? Pre manje od godinu dana sam povezao sve i sve je radilo super, do 25/10 od kad mi traze ponovo verifikaciju naloga?
 
Pozdrav svima, imam pitanje i treba mi odgovor. U slucaju da mi legne novac na Payoneer, u slucaju da ga saljem dalje da li moram platiti neki porez? Glupo je da placam porez a novac sam prebacio trecem licu.
Da li neko zna nesto oko toga?
 
ovo mi je stiglo, posto sam morao ponovo da verifikujem srpski racun..... nista mi nije jasno sta je ovo.... uplata sa shuterstoka mi je pod rivjuom...

You recently changed the method by which you would like to receive payments from Payoneer.
Your new payment method is Bank Account GBT.
Please note the following important points:
  1. If your selected payment method already exists and has been approved, you can begin to receive payments immediately via this method.
  2. If you have added a new payment method, your request is now being reviewed. You will receive confirmation within 3-5 business days and will then be able to receive your payments via the new method. Note that you will not receive payments via the new method until your request has been reviewed and confirmed.
 
U slucaju da mi legne novac na Payoneer i da ga saljem dalje, da li moram platiti neki porez? Glupo je da placam porez a novac sam prebacio trecem licu.
Da li neko zna nesto oko toga?
Payoneer ima dozvolu NBS i isti je slao podatke poreskoj kada je pre tri godine bila hajka. Jedino ako se ispostavi da su te nahvatali, onda bi morao da dokazuješ da je to tom nekom otišlo kao poklon članu porodice, ali faktički mislim da bi se to što je prvo leglo na Payo računalo kao prihod.
 
ne znam zasto mi je sa payoneera Community Federal Savings Bank prosledila novac sa video stocka na lokalnu banku ovde u beograd?? i sad moram da ga pravdam. moze da se ponisti transakcija? da se vrati novac nazad u Community Federal Savings Bank? kako da to prekinem za buduce uplate??
 
Poslednja izmena:
Payoneer ima dozvolu NBS i isti je slao podatke poreskoj kada je pre tri godine bila hajka. Jedino ako se ispostavi da su te nahvatali, onda bi morao da dokazuješ da je to tom nekom otišlo kao poklon članu porodice, ali faktički mislim da bi se to što je prvo leglo na Payo računalo kao prihod.
Nikom ništa slali nisu, nemoj širiti dezinformacije.
 
Da, identifikovali su one koji su prebacivali novac sa Payoneera i ostalih platformi direktno na devizni račun u Srbiji. To je sasvim druga priča.
 
Pozdrav ljudi. Od skoro imam pioneer nalog. Nekih godinu dana. Podizala sam novac preko Intesa banke. A nedavno Mobi banke da bi danas stiglo obaveštenje od Pioneer-a da mi je nalog ugašen, a novac mi ostao na tom nalogu? Da li neko zna šta se u takvoj situaciji radi? Prvo ne znam razlog zašto su ugasili, a drugo ostade mi novac. Dajte mi savet šta da radim!!!
 
Nazad
Vrh Dno