Šta je novo?

Payoneer - informacije i iskustva

Pozdrav, da li zna neko na kom bankomatu su najmanje provizije kada se dize sa payoneer kartice, nisam podizao oko godinu dana, sada bih podigao malo vise novca pa me zanima gde je to najbolje uraditi. Na kartici su mi dolari.
 
Pozz ljudi ja sam skoro otvorio Payoneer i prebacio sa By me A Coffe 85 evr. I stiglo mi je za 2 dana, al kad sam povukao na banku koja je inače posta ske štedionice račun u evr. Od 16 novembra do danas mi nije stiglo. Pisao sam im mejl ali sve se svodi proverite racun itd. Dal neko može da mi pomogne. Hvala
 
Da li neko ovde ima iskustva sa Payoneer-om, naime traze mi da im posaljem dokument sa mojom adresom I imenom I prezimenom, kako to oni zovu utility bill, ili bank statement ili rental agreement, ja ne znam sta je ista od toga, a za sada ni jedan racun kuci ne stize na moje ime, ne znam sta mogu da im posaljem?
Imam ocitanu licnu kartu I to je to, da li mogu da odem u banku I da trazim meseci izvod, mozda ce tu pisati ime I prezime I adresa?
 
Da li neko ovde ima iskustva sa Payoneer-om, naime traze mi da im posaljem dokument sa mojom adresom I imenom I prezimenom, kako to oni zovu utility bill, ili bank statement ili rental agreement, ja ne znam sta je ista od toga, a za sada ni jedan racun kuci ne stize na moje ime, ne znam sta mogu da im posaljem?
Imam ocitanu licnu kartu I to je to, da li mogu da odem u banku I da trazim meseci izvod, mozda ce tu pisati ime I prezime I adresa?
Račun za struju, vodu, grejanje, internet, telefon (ako priznaju) ili izveštaj od banke što se uglavnom dobija na email u PDF formatu ili ga možeš generisati preko aplikacije ili sajta.
 
Jel ima neko problem sa verifikacijama? U Mobi banci sam i prilikom verifikacije slao sam im i izvod (koji su odbili), dokaz o vlasnistvu racuna na engleskom iz banke (sa sve pecatom, potisim, mojim informacijama, datumom izdavanja dokumenta koji je danasnji) i to su odbili nakon 45 min, pre toga sam im slao racun iz SBB (jedini koji se vodi na mene). Ne znam sta vise da im saljem, ako moze pomoc.
 
@a24 Zovi korisnicku podrsku, pitaj ih, oni ce ti resiti to. Nekad nije do tebe, pa oni u sistemu odrade sta treba. Ako je do tebe, reci ce ti sta gresis.
Ja ih zovem sa Skypea, ima free broj u USA, a ako to ne mozes da dobijes, onda nije skupo ni da ih zoves sa kredita, trosi jako malo.

@TenjuSensei Moze i screenshot online bankinga. Bar je meni nekad to prolazilo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pozdrav ljudi, treba da posaljem u Kinu 1000$ preko payoneera jednoj firmi. Koliki je fee koji cu da platim preko tih 1000$ ? Nemam para na payoneer nalogu, vec bih preko srpske kartice unicredit banke uplatio.
 
Zdravo svima, porucio sam karticu regularnim putem i kasni mi vec 15 data od datuma koji su stavili kao estimate.
Kakva su iskustva sa dostavom kartice, da li postoji sansa i da ne stigne uopste. I kada da odradim re-order naravno DHL-om u tom slucaju
 
Meni je za ovih godina koliko koristim Payonner uvek stizala mnogo pre roka ili u tom roku koji su rekli. Mozda je na pocetku u periodu pre 2010. godine nekad kasnila, ali to je bilo drugo vreme i kod njih i u svetu, ali i u zemlji.
Cudno da ti nije stigla vec, ali nije nemoguce da se zagubi ili pismo skrene s puta. U svakom slucaju ti savetujem da kontaktiras podrsku. Ja ih uglavnom zovem, tako mi je najbrze.
Nemoj porucivati novu, a verovanto neces ni moci, sakcekaj jos malo i kontaktiraj support.
 
Od skoro imam racun na Payoneeru jer iz nekog razloga ne mogu da registrujem firmu ni na Wise ni na Paysendu ( ne dobijam nikakve povratne mejlove, iako znam za neke koolege koji su otvorili po 3 racuna bez ikakvih problema ) i nije mi jasno poslovanje Payoneera sa ovom provizijom od 2%? To je klasicno dranje, okej taj procenat se spusta kad predjes neki niivo, ali opet i to je mnogo, Wise uzme za transakcije po 0.1%. Ovo mi deluje da je skuplje od nekih banki
 
Yep, poceli su bas da deru sa provizijom, sada uzimaju i za POS kupovine, sto je ranije bilo bez ikakvih provizija. Naplacivala se samo za ATM.
 
Od skoro imam racun na Payoneeru jer iz nekog razloga ne mogu da registrujem firmu ni na Wise ni na Paysendu ( ne dobijam nikakve povratne mejlove, iako znam za neke koolege koji su otvorili po 3 racuna bez ikakvih problema ) i nije mi jasno poslovanje Payoneera sa ovom provizijom od 2%? To je klasicno dranje, okej taj procenat se spusta kad predjes neki niivo, ali opet i to je mnogo, Wise uzme za transakcije po 0.1%. Ovo mi deluje da je skuplje od nekih banki
Vidim da pominješ ovaj fee od 2%. Da li pri tome misliš na conversion fee prilikom povlačenja na banku? To me zanima zbog paušalne agencije, kako mi je najisplativije povlačiti sa Payoneera na devizni, u kojoj valuti. Da li se taj conversion fee računa ako se povlači USD na USD devizni račun, kao i EUR na EUR devizni? Znam da se računa ako se povlači sa USD-EUR. Ako znaš nešto o tome, bio bih ti zahvalan da podeliš. A raspitivao sam se na milion strana, čak i na Payoneer-a live chat-u, i dobijem uvek različite informacije.
 
Nije lako skontati te njihove provizije, nejasno napisano. Ja sam ih cak i zvao, ali posle 20 minuta objasnjavanja nisam uspeo da dodjem do nedvosmislenog odgovora u vezi POS-a.

Skroz dole sa leve strane ima link Fees

1678129641726.png



Kod mene su ovakve provizije

1)
1678130121635.png

2)
1678130147250.png


Nigde se eksplicitno ne pominje POS, ali ispod ATM fees stoji da sve ostale transakcije koje nisu maticna valuta i zemlja su 3.5%
Sto je kriminalno mnogo, jer znaci svaka POS transakcija (koja je ranije bila besplatna), se sada masno naplacuje.
Proverio sam, uklapa se da uzimaju 3.5% na svaku online kupovinu ili kupovinu u fizickoj radnji.
 
Meni uzimaju 2.5% ako je transakcija u drugoj valuti, nebitno da li je onlajn placanje ili dizanje na bankomatu. Ako je placanje u istoj valuti nema nikakve provizije.
 
U istoj valuti moze biti samo ako si van Srbije pa placas u USD ili EUR sa odgovarajucom karticom koja je USD ili EUR.
Sve sto placas u Srbiji ce biti van originalne valute i imaces konverziju, sto znaci FOREX fee + transaction fee.
Ako je ATM, na prethodno jos ima i withdrawal fee 2.5eur/$3.15, plus klepanje u zavisnosti od banke ciji je bankomat. Plus ako se zaj*bes pa izaberes sa konverzijom, onda te banka klepi jos sa njenim kursom a ne Mastercard kursom.

Ako te ne mrzi, slikaj ovu stranicu sto sam ja gore slikao pa postavi ovde da uporedimo.
 
Da li Payoneer virtuelna kartica moze da se koristi na Aliju i slicnim sajtovima i na nasim sajtovima tipa Inter/Planeta/Extra sport ili H&M?
 
Da li je neko u HU uspeo da podigne evre sa Payoneer EUR karticom? Cuo sam da su neki uspeli na OTP Bankomatima ali mi nije jasno kako kada je lokalna valuta HUF a ne EUR.
 
Veliki broj bankomata u inostranstvu daje opciju da se podiže više od jedne valute za sve kartice (ne samo za one od banke čiji je bankomat), npr. većina bankomata u Pragu (bilo od normalne banke ili od ozloglašenog Euronet-a) daje mogućnost podizanja i evra i čeških kruna, a pojedini i pored toga isplaćuju i dolare.

Edit: da dodam još da sve to zavisi od lokalnih zakona, kod nas to nije moguće zbog preterano i nepotrebno striktnog zakona o deviznom poslovanju, isti taj zakon limitira banke da sve kartične transakcije moraju da idu kroz evre (čak i ako je kartica vezana za dolarski račun...)
 
Imao sam payoneer mastercard karticu svojevremeno koju sam dobio putem UpWork-a. Ta kartica je istekla jos leta 2020.
Odradio sam nesto sitno nedavno na UpWork-u i video sam da su pokusali da prebace te pare na karticu (nisam sam povlacio, to je bilo neki automatski prenos sa UpWork balansa na karticu).
Ovo je status te transakcije:

Returned Withdrawal (ref 22313123 REJECTED)

Nisam kontaktiran od strane Payoneer-a u poslednjih 5 godina. Sredstva sam svojevremeno podigao sa racuna, pre isteka same mastercard kartice. Payoneer account ne moze da bude validan ukoliko nije povezan sa vazecom mastercard karticom?
 
Koji bankomat je najbolji u Srbiji za podizanje novca sa kartice od Payoneer-a? Da najmanje provizije uzima ukupno i da najvise novcanica daje odjednom. Sta koristite?
 
Koji bankomat je najbolji u Srbiji za podizanje novca sa kartice od Payoneer-a? Da najmanje provizije uzima ukupno i da najvise novcanica daje odjednom. Sta koristite?
Po meni najbolji su bankomati Mobi Banke. Uglavnom su na mestima gde su Yettel poslovnice.
 
@a24 Koliko mozes podici najvise dinara odjednom na tom bankomatu? Da li imaju onu proviziju od 500 tinak dinara po transakciji?
 
Nisam primetio da ima neki limit jer uglavnom podizem malo, a i bankomat mi je blizu pa nemam potrebe neku vecu svotu da podizem. Mislim da nema te provizije od 500 dinara i da je provizija manja ako se ne varam.
 
@a24 Koliko mozes podici najvise dinara odjednom na tom bankomatu? Da li imaju onu proviziju od 500 tinak dinara po transakciji?
Maksimum koji sam podigao je 70.000 sto je i limit moje kartice po dnevnoj transakciji. Mobi ATM jedini ne uzima proviziju ma kolika transakcija bila (ranije je moglo na credit + komercijalna, vise ne moze)
 
Nazad
Vrh Dno