Šta je novo?

Patike - naručivanje i iskustva - izbegavati sajtove "robna marka" srbija online (Zabranjeno traženje vaučera / zamena - instant ban)

Oprostite, nisam se snasao u pretrazi.
Probao sam sa nazivom sajta i sa "scam", "prevara"....
Da Jaksa, to bi bilo dobro.
Kako god, hvala na odgovoru.
 
I tako stoje ti sajtovi? Da li to može negde da se prijavi?
 
Takve stvari bi trebalo da reši kompanija koja lokalno zastupa ASICS, ali kod nas većinu brendova samo neko distibuira, a nadležna je kancelarija u Sloveniji ili negde još dalje, pa nema ko da pokrene bilo kakav postupak.

Opstanak nelagalnih sajtova se svodi na divlje tezge ispred pijace. Pijačni prodavci ih ne prijavljuju, zbog, nisam ni ja siguran čega, a ljudi kupuju, jer prodaju jeftinije nego na pijaci.
 
Laičko pitanje za sve. Šta se tačno dobija kupovinom patika za trčanje? Zbog čega su bolje za trčanje od običnih?
 
Па углавном су прављене мекше, лакше и удобније...
 
Materijali i oblik đona utiču na to da se energija maksimalno iskoristi plus se ne opterećuju stopalo a i generalno noga kao što je to slučaj kod drugih patika.
 
Na ovo gore, da su mekše i da imaju povrat energije, bih dodao, da postoje i modeli koji su stabilniji. Ne bih rekao da su udobnije, jer je to subjektivna kategorija, pa model koji je nekome udoban, nekome drugom nije.

Zašto onda ne bismo za sve prilike koristili isključivo patike za trčanje? Zato što se neke od tih njihovih karakteristika ispoljavaju samo pri trčanju, a za hodanje mogu čak da budu i nepraktične. Zapravo, ja veći deo godine i nosim patike za trčanje, ali entry level, jer su one zapravo praktične za hodanje, a nisu skupe. Nađem model koji mi je udoban. Patike za trčanje, kao patike mogu da budu prilično trajne, ali navedene karakteristike nestanu relativno brzo. Imam neke patike za svaki dan, koje nosim godinama, djonovi se izližu, istanje. Patike u kojima trčim, kada penzionišem, i djon i gornjište su kao novi, ali srednji deo djona je završio svoje. Degradacija se najlakše primeti ako imaš dvoje identičnih, pa kada posumnjaš da su jedne na kraju veka, odradiš trening sa drugima. Trajnost verovatno zavisi i od modela, a svakako od načina gaženja, tehnike trčanja i možda najviše od telesne mase trkača.

Zavisi od modela, u mom slučaju, za sada, penzija je ispod 700km. A nemam mnogo kilograma i nemam tehniku trčanja koja haba patiku. Samo imam osetljive ahilove tetive i generalno nemam dovoljno jake mišiće nogu, pa sve osete. Skromnom rekreativcu je to oko pola godina. Nekom ko malo više trči, to lako padne na 3 meseca.
 
Hteo sam poruciti patike sa nike.com/de da mi stignu na adresu u De, medjutim ne uspevam da prodjem kupovinu ni sa Paypal ni sa Master card iz Mobi banke. Pretpostavljam da je to zbog toga sto ne nudi “Billing Address” da se stavi na Srbiju. Ima li neka alternativa?
 
Gde najpovoljnije kupiti Adidas Galaxy 5, vel EU 46? Igrom slučaja sam došao do njih i vidim da mi baš odgovaraju. Vidim u ponudi uglavnom Galaxy 6, kontam da je isto, barem na oko izgleda.
 
Kao što su meni Duramo 6 bile nikad bolje za svaki dan, ali je model od pre nekoliko godina i nema pomoći.

Ako je jednu godinu star model, možda ti se i posreći da negde nađeš.
 
Gde najpovoljnije kupiti Adidas Galaxy 5, vel EU 46? Igrom slučaja sam došao do njih i vidim da mi baš odgovaraju. Vidim u ponudi uglavnom Galaxy 6, kontam da je isto, barem na oko izgleda.
Ako je suditi po recenziji po runrepeat sajta (a po mom nekom subjektivnom utisku, vrlo su stručni i profesionalni), Galaxy 6 je mnogo lošiji od Galaxy 5, iako je to možda zato što Galaxy 6 još nije dovoljno istestiran (nijedna recenzija eksperta).
 
Duramo i Galaxy modeli su se tokom godina "naduvali" tj povećali su unutrašnju zapreminu patike. Ne znam da li su bolje ili lošije, samo se promenila populacija ljudi kojima model odgovara.

Jednu stariju generaciju Galaxy sam posedovao u 3 boje, jedna još u životu, za košenje trave i slično :)
Kasnije modele koje sam probao, prednji deo, bukvalno još jedna noga da mi stane unutra. Imam nizak ris.
 
Hteo sam poruciti patike sa nike.com/de da mi stignu na adresu u De, medjutim ne uspevam da prodjem kupovinu ni sa Paypal ni sa Master card iz Mobi banke. Pretpostavljam da je to zbog toga sto ne nudi “Billing Address” da se stavi na Srbiju. Ima li neka alternativa?
Ni meni nije uspelo placanje preko PayPal, pa sam koristio Intezinu internet karticu, mislim da je Visa. Kao billing adressu sam stavio sve moje podatke, samo sam drzavu umesto Srbija stavio da bude DE.
 
Ako je suditi po recenziji po runrepeat sajta (a po mom nekom subjektivnom utisku, vrlo su stručni i profesionalni), Galaxy 6 je mnogo lošiji od Galaxy 5, iako je to možda zato što Galaxy 6 još nije dovoljno istestiran (nijedna recenzija eksperta).
Meni je najvažniji jezik kako je rešen kod Galaxy 5, takoreći spojen je sa stranicama, što meni zanči jer ja stavim silikonske pertle fiksirano i onda samo uskočim kada ih obuvam, ne moram rukom da pridržavam ništa. A too ne mogu ako jezik nije tako rešen. Na slikama ne vidim kako je kod Galaxy 6 ali rekao bih da nije takvo rešenje. Meni je to bitnoo za everyday patiku.
 
Skechers Max Protect - Task Force. Jedan od najboljih modela Skechersa u poslednjih ne znam koliko godina. Naručio sad jedne sebi i klincu zelene. Ove su za suprugu.
 

Prilozi

  • Max Protect_Task Force.jpg
    Max Protect_Task Force.jpg
    421.8 KB · Pregleda: 120
Ima li neko iskustva sa UA Guardian 3? Mislio sam da kupim Asics Kayano 29, ali posto nema odgovarajuceg broja (za boju koja mi odgovara), presaltao sam se na Guardian 3...
 
@nidza beogradski danas?
Prvo sam pročitao da si spržio polumaraton sa trkačkom elitom 😎

Čujem da je nekima vreme odgovaralo, meni je bilo katastrofa. Merio sam se pre i posle trke, razlika 100 grama, a tokom trke i nakon nje (pre drugog merenja) sam uneo preko 4 litre tečnosti + gelovi, posle jeo bananu, čokoladice...ukupan gubitak skoro 5kg 😬
 
Ja sa Ultraboost normalno mogu da prošetam 1km za manje od 10min. Kada je vlažno nosim SuperCross 3 GTX, ali uglavnom ne uspevam da spustim ispod 10min za 1km.
Da nisam merio, bilo bi mi čudno...
 
Ja sa Ultraboost normalno mogu da prošetam 1km za manje od 10min. Kada je vlažno nosim SuperCross 3 GTX, ali uglavnom ne uspevam da spustim ispod 10min za 1km.
Da nisam merio, bilo bi mi čudno...

Ako šetaš po betonu, SuperCross su da izgineš...
 
Ja sa SuperCross tri puta razmislim pre nego zakoračim na pešački kada je vlažno vreme.
Inače izdržale mi 3 godine i obe pukle na istom mestu, sad će mi stajati u autu kao rezerva.
 
Da li ste nekad kupili patiku u recimo Pull&Bear prodavnici?
Dopada mi se jedan model. Nista posebno, ali je dobar za opustenu varijantu. Oko 3.500din su tako da ne ocekujem ni kvalitet ni udobnost..nek potraju jednu sezonu samo me brine da nisu od onih koje se usmrde posle par sati nosenja i onda treba da se izujem kod nekog u gostima. 😁
 
Ja šetam u Hoka Mach 5 i mislim da sam završio sa kupovinom drugih brendova patika. :D
 
Meni za par dana treba da stignu The North Face Cragstone, nadam se da će biti dobre za šetnje van asfalta.
 
Za Hoka sam čuo mnogo dobrih komentara. Bio bih zahvalan ako neko zna da li su pojedini modeli namenjeni za neku specifičnu upotrebu, ili je razlika u dizajnu. Meni sve (na slikama) izgledaju slično, sviđaju mi se, ali bi me stvarno mrzelo da sve modele isprobam u radnji. Modeli koji mi se sviđaju: Mach 5, Clifton 9, Bondi 8, Challenger, Kawana, Mafate Speed. Vidim da su i cene dosta slične.
Sada najčešće nosim Adidas Ultraboost 22 i Solarglide. Oba modela su mi dobra za šetnje i sl.
Probao sam skoro u radnji i Ecco Biom 2.0 M; isto je jako udobna patika.
 
Poslednja izmena:
Clifton je baš baš popularna patika kod naših triatlonaca i dugoprugaša. Kažu da su udobne, a dovoljno brze.

Moja žena nosi Clifton 8 (nije nijedno od gore navedenih :)), kaže manje su joj udobne od Mizuno (ima neka dva modela od njih), ali joj mnogo više odgovara drop, valjda Clifton 8 ima 5mm, a oba modela Mizuno su joj 8 ili 10mm. Njoj su u RunNMore preporučili manji drop, nakon što su videli kako korača i ispostavilo se OK.
Oni tamo imaju onaj tester za gaz stopala, ali momci koji rade u toj prodavnici imaju toliko iskustva da sve vide na osnovu koračanja, spravu uključe samo ako neko baš želi test i sve se potvrdi.
 
Nazad
Vrh Dno